Aktualności

2 miejsce rocznika 2009 na turnieju w Poznaniu

2021-12-05
Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań. Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często [...]

Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań.

Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często byli przy piłce, stwarzali sobie wiele okazji do zdobycia bramek, choć warunki do gry nie były najłatwiejsze, bo spadło sporo śniegu, a niestety organizatorzy nie zadbali o to, aby odświeżyć boisko, więc piłka często płatała figle, a zawodnicy nieraz upadali, ślizgając się na boisku.

Ostatecznie podopieczni trenera Anioły zajęli drugie miejsce, tuż za drużyną Unii Swarzędz. Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał gracz Canarinhos – Jakub Śliwiński – gratulacje!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Rymaniak, Ratajczak, Juszczak(C), Sobkowski, Kiepś, Śliwiński, Zaradny, Miśkiewicz, Kergel


Rocznik 2009 najlepszy na turnieju Hary Cup!

2021-11-28
Podopieczni trenera Anioły miniony weekend, czyli 26-28 listopada, mieli bardzo intensywny, bo spędzili go w Łodzi na Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup. Rywalizację zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli już w piątek, a zakończyli w niedzielne popołudnie. [...]

Podopieczni trenera Anioły miniony weekend, czyli 26-28 listopada, mieli bardzo intensywny, bo spędzili go w Łodzi na Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup.

Rywalizację zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli już w piątek, a zakończyli w niedzielne popołudnie. Podczas 3 dni rywalizacji rozegrali 8 spotkań, każde trwało 30 minut. Młodzi piłkarze Canarinhos zaprezentowali się świetnie, bo stracili tylko dwie bramki, nie przegrali żadnego spotkania i ostatecznie zajęli 1 m-ce w turnieju!

Rywalizacja była bardzo zacięta, bo większość spotkań kończyła się jednobramkową przewagą lub remisem, więc tym bardziej należą się brawa dla graczy Skórzewa. Warto dodać, że królem strzelców turnieju został zawodnik Canarinhos – Oliwier Sobkowski.
Za plecami zespołu Canarinhos uplasowały się m.in. takie zespoły jak Talent Białystok, czy Olimpia Warszawa.

Turniej w Łodzi był też świetną okazją do integracji drużyny, wspólnych rozmów i zabawy, na którą również trenerzy razem z zawodnikami znaleźli czas. Miejmy nadzieję, że będzie to dobra podstawa do dalszego rozwoju.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za świetną postawę i podziękowania dla nielicznych kibiców za wsparcie, choć wiemy, że inni mocno trzymali kciuki za swoich synów!

Podziękowanie również dla rodziców za wsparcie finansowe, bez którego nie moglibyśmy wziąć udziału w turnieju, a także dla Pana Kierowcy – Marka Owsiannego, który pełnił również funkcję DJ-a i fotografa 🙂

Angel

KS wystąpił w składzie:
Sutherland, Żytkowiak, Rymaniak, Wójcik, Ratajczak, Juszczak(C), Sobkowski, Kiepś, Śliwiński, Budziński, Zaradny, Pallach, Kapłon, Miśkiewicz, Ćwirko


Rocznik 2011 na turnieju Duszyczki Cup

2021-11-28
Ledwo, co zakończyła się runda jesienna sezonu 2021/22, a już w niedzielę 28 listopada podopieczni trenera Matouszka rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Duszyczki Cup. Na wstępie, warto podkreślić wzorową organizację turnieju – mało czekania, dużo grania [...]

Ledwo, co zakończyła się runda jesienna sezonu 2021/22, a już w niedzielę 28 listopada podopieczni trenera Matouszka rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Duszyczki Cup. Na wstępie, warto podkreślić wzorową organizację turnieju – mało czekania, dużo grania – trzy boiska ustawione na murawie Plek Centrum Sportu gwarantowały dużą intensywność grania.

W turnieju uczestniczyły dwie drużyny Canarinhos Skórzewo 2011 – grupa niebieska, która w fazie grupowej rywalizowała z drużynami: Wielkopolska Komorniki I, Rokita Rokietnica, Stella Luboń oraz Gwardia Koszalin, a po zakończeniu fazy grupowej przyszło im zmierzyć się z zespołami: Astra Ustronie Morskie oraz AP Reissa Dopiewo. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie z drużyną z Koszalina.

Z kolei, Canarinhos Skórzewo – grupa żółta rywalizowała w początkowej fazie turnieju z zespołami: Akademia Reissa Dopiewo, Wielkopolska Komorniki II, Akademia Wiary Lecha Robakowo oraz Cracovia Kraków. Szczególnie ten ostatni mecz przyniósł wiele emocji, niesieni dopingiem zawodnicy Cracovii długo prowadzili w meczu 1:0, jednak za sprawą trafienia Zwierzyńskiego, młodzi piłkarze Canarinhos przypieczętowali swoją przewagę w tym spotkaniu, wyrównali, co dało im awans do fazy finałowej. W niej zmierzyli się z zespołami dobrze znanymi: Wielkopolska Komorniki I oraz Unia Swarzędz.

Cieszy fakt, iże młodzi zawodnicy Skórzewa mogli sprawdzić się na tle drużyn z całej Polski, nie ustępując swoim rywalom.

Dziękujemy rodzicom za doping, a zawodnikom za zaangażowanie. Warto zaznaczyć, że grupa żółta liczyła 8 zawodników (1 zawodnika na zmianę) a grupa niebieska 7 zawodników (cały turniej bez jakiejkolwiek możliwości zmiany). W niedzielnych rozgrywkach zagrali wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem tych, których zdrowie zatrzymało w domu.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Cierpka-Gaj, Daś, Konieczny, Kwaśniewski, Lehmann, Majkowski, Michałowski, Mirek, Pacholczak, Przysiężniuk, Stawski, Stępiński, Suchodolski, Ślósarski, Zwierzyński.


Gra kontrolna rocznika 2012

2021-11-27
W sobotę 27 listopada zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną AS Orlik Kaźmierz. Mimo, że warunki pogodowe nie był idealne, obie drużyny stanęły na wysokości zadania i rozegrały bardzo [...]

W sobotę 27 listopada zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną AS Orlik Kaźmierz. Mimo, że warunki pogodowe nie był idealne, obie drużyny stanęły na wysokości zadania i rozegrały bardzo ciekawy mecz.

Spotkanie zaowocowało bardzo dużą ilością walki oraz bramek. Ostatecznie ekipa ze Skórzewa osiągnęła zasłużony triumf 9:7.

Teraz przed rocznikiem 2012 bardzo pracowity grudzień. Liczymy na następne sukcesy oraz dobrą grę!

Marcel Szymkowiak & Angel

Sobotnie granie rocznika 2013

2021-11-27
W sobotni poranek 27 listopada młodzi adepci futbolu z rocznika 2013 udali się na Bułgarską, aby pod balonem rozegrać spotkania sparingowe z zespołami Lecha Poznań oraz LPFA Skoki. Każdy mecz trwał 2 x 20 minut, [...]

W sobotni poranek 27 listopada młodzi adepci futbolu z rocznika 2013 udali się na Bułgarską, aby pod balonem rozegrać spotkania sparingowe z zespołami Lecha Poznań oraz LPFA Skoki. Każdy mecz trwał 2 x 20 minut, więc zawodnicy Canarinhos mieli naprawdę sporo grania.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie! Był to bardzo efektywnie spędzony czas. Gratulacje dla każdej drużyny i dla każdego zawodnika za zaangażowanie oraz pokazane umiejętności.

Mariusz Matouszek & Angel