Aktualności

II miejsce rocznika 2007 w Suchym Lesie

2019-01-14
W niedzielę 13 stycznia zawodnicy trenera Dłużniewskiego uczestniczyli w turnieju halowym, zorganizowanym przez firmę Red BOX. Do zawodów przystąpiło 12 zespołów podzielonych na 4 grupy. Zespół Canarinhos trafił do grupy B wraz z zespołami Red [...]

W niedzielę 13 stycznia zawodnicy trenera Dłużniewskiego uczestniczyli w turnieju halowym, zorganizowanym przez firmę Red BOX. Do zawodów przystąpiło 12 zespołów podzielonych na 4 grupy. Zespół Canarinhos trafił do grupy B wraz z zespołami Red Box Suchy Las i Lechia 06 Mysłowice.

Formuła turnieju zapewniała zwycięzcom grup bezpośredni awans do ćwierćfinału, zespoły z drugich i trzecich miejsc grały tzw. repasaże.

W pierwszym meczu, zespół trenera Dłużniewskiego zaprezentował się bardzo słabo i uległ gospodarzom turnieju 0:3.

Drugie spotkanie grupowe z Lechią 06 Mysłowice zakończyło się skromnym zwycięstwem Skórzewa w stosunku 1:0, gra nie była porywająca, ale mecz ten okazał się kluczowy w kontekście całego turnieju. Wygrana ta, ewidentnie podbudowała chłopaków i pozwoliła uwierzyć im w swoje umiejętności. Trzy kolejne zwycięstwa dały graczom KS-u awans do wielkiego finału, w którym przyszło się mierzyć z Wartą Poznań. Po bardzo emocjonującym spotkaniu podopieczni trenera Dłużniewskiego musieli uznać wyższość Zielonych, przegrywając ostatecznie 1:2. Warta tego dnia była świetnie dysponowana i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo.

Zawodnikom Canarinhos należą się ogromne brawa za walkę, zaangażowanie i serce zostawione na boisku. Warto zaznaczyć, że w bramce Canarinhos, pod nieobecność dwóch nominalnych bramkarzy, stanął  kapitan zespołu Jan Jaroszewski. Brawa za odwagę i gratulacje za kilka świetnych interwencji.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Malchrowicz, który tego dnia dzielił i rządził w defensywie a także dał zespołowi mnóstwo wsparcia w ofensywie, gratulacje!

Dawid Dłużniewski & Angel

Faza grupowa:
KS Canarinhos Skórzewo – Red Box Suchy Las   0:3
KS Canarinhos Skórzewo – Lechia 06 Mysłowice   1:0  [Malchrowicz]

1/8 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – Róża Kutno   3:1 [Jasnowski(2), Berć]

1/4 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – Lechia Kostrzyn   4:1 [Jasnowski, Berć, Gołębiowski, Malchrowicz]

1/2 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Śrem   6:1 [Falkiewicz(2) Jasnowski(2), Berć, Stefurak]

Finał:
KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań   1:2 [Malchrowicz]

Klasyfikacja końcowa:
1. Warta Poznań
2. KS Canarinhos Skórzewo
3. Lech Poznań
4. UKS Śrem
5. Lechia Kostrzyn
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Red BOX Suchy Las
8. Asy Zabrze
9. Róża Kutno
10. Medyk Konin
11. Lechia 06 Mysłowice
12. Red BOX Katowice

KS wystąpił w składzie:
Jaroszewski, Malchrowicz, Stefurak, Gołębiowski, Falkiewicz, Jasnowski, Szczeciński, Berć


Zwycięski sparing rocznika 2006A

2019-01-10
W czwartek 10 stycznia zawodnicy z rocznika 2006A zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną rocznika 2005 Suchary Suchy Las. Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku w Suchym Lesie, grano 11×11. Spotkanie należy uznać za [...]

W czwartek 10 stycznia zawodnicy z rocznika 2006A zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną rocznika 2005 Suchary Suchy Las. Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku w Suchym Lesie, grano 11×11.

Spotkanie należy uznać za udane dla graczy Canarinhos, bo w wielu fragmentach meczu byli zespołem przeważającym i lepiej grającym w piłkę, choć rywalizacja była wyrównana. Niektórzy zawodnicy gospodarzy przeważali przede wszystkim fizycznie i motorycznie, ale podopieczni trenera Anioły radzili sobie bardzo dobrze.

Pierwszą bramkę dla Skórzewa strzelił Lipski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Koneckiego. Drugie trafienie dla gości było ponownie autorstwem Lipskiego, który wykorzystał znakomite, prostopadłe podanie od Koneckiego. Trzecią bramkę dla Canarinhos strzelił Derda, który ustalił wynik meczu na 3:2.

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli z pola karnego, wykorzystując bierną postawę zawodników KS-u, a drugi gol padł z rzutu karnego. Mieli jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale dobrze tego dnia bronili bramkarze Canarinhos – Bladocha i Kolasa.

Tym samym, mecz zakończył się zwycięstwem gości, choć wynik nie był najistotniejszy, a dobrze zrealizowana jednostka treningowa i kolejne cenne doświadczenie.

Angel

Mecz towarzyski
Suchary Suchy Las 2005 – KS Canarinhos Skórzewo 2006A   2:3

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Nowaczyk, Polańczyk, Frankiewicz, Derda, Ćwiertniak, Skowroński, Konecki, Lipski, Zmysłowski J., Kendzia, Błochowiak, Zmysłowski B., Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Lipski[2], Derda


Obóz zimowy – szczegółowe informacje

2019-01-09
Już 20 stycznia (niedziela) – zawodnicy Canarinhos wraz z trenerami udadzą się na obóz zimowy do Dzierżoniowa. Zbiórka na parkingu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie (ul. Ks. Stanisława Kozierowskiego 1) o godz. 7:30. Wyjazd [...]

Już 20 stycznia (niedziela) – zawodnicy Canarinhos wraz z trenerami udadzą się na obóz zimowy do Dzierżoniowa.

Zbiórka na parkingu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie (ul. Ks. Stanisława Kozierowskiego 1) o godz. 7:30. Wyjazd ok. godz. 8:00.

Przyjazd do Dzierżoniowa ok. godz. 12:00.

Jedziemy dwoma autokarami firmy: Centrum Turystyki Oskar.

Pobyt rozpoczynamy obiadem, dlatego dzieci powinny zjeść śniadanie w domach. Należy zabezpieczyć dzieci w napoje na drogę i na pierwsze dni pobytu.Jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną, prosimy o podanie stosownego leku w odpowiednim czasie przed wyjazdem.

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo

2019-01-08
Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo! Zachęcamy wszystkich rodziców, kibiców i sympatyków Klubu do nabycia koszulki kibica! Koszt: 60zł Zysk z dystrybucji koszulek zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy, z którego korzystać będą wszyscy zawodnicy Klubu. Zamówienia można [...]

Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo!

Zachęcamy wszystkich rodziców, kibiców i sympatyków Klubu do nabycia koszulki kibica!

Koszt: 60zł

Zysk z dystrybucji koszulek zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy, z którego korzystać będą wszyscy zawodnicy Klubu.

Zamówienia można składać do 5 lutego u trenerów zespołów, realizacja zamówienia przewidziana na koniec lutego.

W załączniku wizualizacja koszulki, rozmiarówkę można uzyskać od trenerów prowadzących.

W przypadku zainteresowania nabyciem koszulki przez kibiców, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z trenerami zespołów – prosimy o kontakt do biura: 536 170 288 lub mailem: kontakt.canarinhos@gmail.com

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Pracowity weekend rocznika 2007

2019-01-06
W sobotę 5 stycznia zawodnicy Canarinhos rywalizowali w corocznym turnieju Polibuda Kids Cup organizowanym na obiektach Politechniki w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy, w tym dwa zespoły Canarinhos. Trener Dłużniewski [...]

W sobotę 5 stycznia zawodnicy Canarinhos rywalizowali w corocznym turnieju Polibuda Kids Cup organizowanym na obiektach Politechniki w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy, w tym dwa zespoły Canarinhos. Trener Dłużniewski podzielił swoich zawodników na dwie wyrównane ekipy, oba zespoły w fazie grupowej zdobyły po 7 punktów, odnosząc po dwa zwycięstwa i remisując jedno spotkanie. Formuła turnieju sprawiła, że dwa zespoły spotkały się juz na etapie ćwierćfinałów. Po bardzo emocjonującym spotkaniu przepustkę do półfinału uzyskała druga drużyna. Pierwszy zespół zwyciężył swój ostatni mecz i ostatecznie zakończył zmagania na 5 miejscu. Canarinhos II przegrało półfinałowe starcie z Wartą Poznań 1:2 i musiało się zadowolić wysoką wygraną w finale pocieszenia z zespołem SF Luboń, kończąc zmagania na 3 miejscu.

Warto zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Canarinhos – Norbert Lechniak, gratulacje!

KS I wystąpił w składzie:
Olendrowicz, Malchrowicz, Kowalewski, Juszczuk, Pacek, Dymczyk, Przybyła, Berć, Gołębiowski

KS II wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Kołodziej, Jaroszewski, Jasnowski, Szczeciński, Pacholski, Falkiewicz

Świetny występ w Lesznie
Dzień później zawodnicy trenera Dłużniewskiego wzięli udział w 6 drużynowym turnieju w Lesznie. Każdy zespół rozegrał 5 spotkań. Drużyna Skórzewa była tego dnia świetnie dysponowana, kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, kończąc ostatecznie zawody z kompletem 15 punktów i bilansem bramkowym 32:2. Cieszy duża liczba akcji rozegranych na jeden kontakt, mnóstwo wygranych pojedynków 1×1 i kilka doskonałych interwencji bramkarza. Z czystym sumieniem należy jednak przyznać, że poza meczem z gospodarzami, pozostali rywale nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko.

Dawid Dłużniewski & Angel

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa Gostyń   7:1
KS Canarinhos Skórzewo – Grom Czacz   10:0
KS Canarinhos Skórzewo – FA Leszno   1:0
KS Canarinhos Skórzewo – Promień Krzywiń   11:0
KS Canarinhos Skórzewo – Dąbroczanka Pępowo   3:1

KS wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Malchrowicz, Jaroszewski, Kołodziej, Pacek, Gołębiowski, Dymczyk


Rocznik 2006A na turnieju w Lesznie

2019-01-06
Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 6 stycznia wybrali się na turniej do Leszna, gdzie rywalizowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W turnieju wystąpiło 6 zespołów: Piast Żmigród, Chrobry Gniezno, FA Leszno, Chrobry Głogów, [...]

Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 6 stycznia wybrali się na turniej do Leszna, gdzie rywalizowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W turnieju wystąpiło 6 zespołów: Piast Żmigród, Chrobry Gniezno, FA Leszno, Chrobry Głogów, PKS Racot oraz gracze Skórzewa.

Zawodnicy Canarinhos rozegrali 5 spotkań po 14 minut, w których nie doznali porażki, a w oczach obserwatorów byli zespołem najlepiej grającym w piłkę, choć jak wiadomo, nie zawsze wygrywa lepszy.

Po zwycięstwach z Chrobrym Gniezno, PKS-em Racot i Chrobrym Głogów, a także remisach z Piastem Żmigród i FA Leszno, młodzi piłkarze KS-u zajęli 2 miejsce, ustępując tylko gospodarzom.

Gracze Skórzewa przeprowadzili kilka bardzo dobrych akcji, w każdym spotkaniu byli zespołem dominującym przez większość czasu, jednak czasami brakowało skuteczności, większej agresji na własnej połowie lub po prostu szczęścia i tym samym podopieczni trenera Anioły musieli zadowolić się drugim miejscem.

Angel

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo
– Piast Żmigród   2:2
KS Canarinhos Skórzewo – Chrobry Gniezno   12:0
KS Canarinhos Skórzewo – FA Leszno   2:2
KS Canarinhos Skórzewo – Chrobry Głogów   4:3
KS Canarinhos Skórzewo – PKS Racot   4:1

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Derda, Konecki, Polańczyk, Skowroński, Nowaczyk, Lipski, Kendzia, Drews

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[8], Nowaczyk[2], Lipski[2], Polańczyk, Skowroński[2], Drews[3], Konecki[5], samobójcza


Rocznik 2006B na turnieju w Kamionkach

2019-01-05
Zawodnicy trenera Huchwajdy zameldowali się w sobotę 5 stycznia na turnieju w Kamionkach, gdzie rywalizowali na nowoczesnej hali sportowej w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik. Zawody odbywały się dla rocznika 2005/2006 w [...]

Zawodnicy trenera Huchwajdy zameldowali się w sobotę 5 stycznia na turnieju w Kamionkach, gdzie rywalizowali na nowoczesnej hali sportowej w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik.

Zawody odbywały się dla rocznika 2005/2006 w dwóch grupach po pięć drużyn. Drużyna Canarinhos została przydzielona do grupy A, w której rywalizowała z następującymi drużynami: AVIA Kamionki, Błękitni Owińska, ASTRA Krotoszyn i PIAST Łubowo. Decyzją organizatora przed turniejem był fakt, że drużyny zagrały piłką futsalową. Dla większości zawodników była to pierwsza przygoda z tego rodzaju futbolówką, która jest dosyć specyficzna.

Po rozegraniu czterech spotkań Skórzewo zdobyło tylko 3 punkty w grupie mocno wyrównanej, ponieważ o awansie zdecydowała mała tabela trzech drużyn, które miały na koncie po trzy punkty. Ze względu na wygraną Skórzewa jednego meczu 1:0, drużyna uplasowała się na piątym miejscu w grupie i zagrała ostatni pojedynek o miejsce 9. z drużyną Przemysław Poznań.

Niestety i w tym meczu zabrakło szczęścia i mecz zakończył się porażką 1:2. Nie był to pierwszy mecz, w którym młodzi piłkarze KS-u zdobyli pierwsi bramkę, ale zabrakło koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego. Pomimo takiego wyniku była to dobra lekcja piłkarska dla drużyny, jak również sprawdzenie się ze starszym rocznikiem oraz zagranie prawdziwą piłką do futsalu.

Marcin Wojtalik & Angel

KS wystąpił w składzie:
Sobczyk, Mazur, Krzywosądzki, Czerniejewicz, Majchrzak, Kasprzak, Wojtalik, Rosenfeld, Kozubski


Rocznik 2008 kończy rok na podium

2018-12-22
W zakończonej 22 grudnia Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 zajęli 2. miejsce. W turnieju udział wzięło 7 drużyn, które 16 i 22 grudnia rywalizowały ze sobą w [...]

W zakończonej 22 grudnia Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 zajęli 2. miejsce. W turnieju udział wzięło 7 drużyn, które 16 i 22 grudnia rywalizowały ze sobą w hali w Komornikach. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” (mecz + rewanż).

Po pierwszej części zmagań turniejowych zespół Canarinhos zajmował drugie miejsce w tabeli tuż za Szkółką Piłkarską Waldemara Przysiudy, zdobywając tyle samo punktów, lecz nieznacznie ustępując rywalom w dorobku bramkowym. W drugiej części turnieju, pomimo zwycięstwa ze swoim największym rywalem, czyli zespołem Waldemara Przysiudy, zawodnicy Canarinhos nie byli już tak skuteczni jak tydzień wcześniej, doznając porażek w trzech meczach. Ostatecznie zakończyli zmagania w Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup na pewnym 2. miejscu.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Wasilewski, Tajdel, Pajączkowski, Cyprysiak, Kitajczuk, Krasowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Pajączkowski[6], Tajdel[3], Wasilewski[3], Krasowski[3], Kitajczuk[3], Cyprysiak, Piechowiak


Klubowa wigilia

2018-12-22
W piątek 21 grudnia 2018 roku trenerzy, asystenci, współpracownicy klubu i członkowie zarządu spotkali się na corocznej Klubowej Wigilii w restauracji „Smakosz” w Skórzewie. Była to świetna okazja do podsumowania minionego roku, złożenia podziękowań za [...]

W piątek 21 grudnia 2018 roku trenerzy, asystenci, współpracownicy klubu i członkowie zarządu spotkali się na corocznej Klubowej Wigilii w restauracji „Smakosz” w Skórzewie.

Była to świetna okazja do podsumowania minionego roku, złożenia podziękowań za pracę i trud wkładany w wychowanie młodych adeptów futbolu, a także w pracę na rzecz klub.

Swoją obecnością zaszczycili również goście honorowi: założyciel klubu, wieloletni Prezes oraz trener – Roman Anioła, wieloletni członek zarządu oraz trener – Sławomir Rajewicz oraz wieloletni działacz klubu, były kierownik drużyny seniorów – Waldemar Dobek.

Dziękujemy przybyłym gościom, wszystkim obecnym życzymy Wesołych Świąt i dalszych sukcesów w roku 2019!

Wigilia została sfinansowana z prywatnych środków osób obecnych na spotkaniu.
Angel

Wychowanek klubu z debiutem i golem w Ekstraklasie!!

2018-12-16
Co za debiut! Miło nam poinformować, że wychowanek klubu – Filip Marchwiński, w dniu dzisiejszym (16 grudnia  2018 roku) zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, a ponadto swój debiut okrasił golem! Dodajmy, że Filip [...]

Co za debiut! Miło nam poinformować, że wychowanek klubu – Filip Marchwiński, w dniu dzisiejszym (16 grudnia  2018 roku) zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, a ponadto swój debiut okrasił golem!

Dodajmy, że Filip ma 16 lat!, grał w naszym klubie do kwietnia 2011 roku, pod wodzą trenera Zbyszka Huchwajdy i asystenta Wojciecha Rybarczyka,  jest również reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy udanego debiutu i cieszymy się, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo zadebiutował w Ekstraklasie, co podkreśla jakość szkolenia w naszym klubie.

Angel

Halowe turnieje rocznika 2010

2018-12-15
Drużyna z rocznika 2010 uczestniczyła w ostatnim czasie aż w 4 turniejach. Pierwszym z nich był Luboń Cup, w którym zawodnicy Canarinhos mieli okazję rozegrać kilka meczów w systemie 5+br, w pełnowymiarowej hali. 1 grudnia [...]

Drużyna z rocznika 2010 uczestniczyła w ostatnim czasie aż w 4 turniejach. Pierwszym z nich był Luboń Cup, w którym zawodnicy Canarinhos mieli okazję rozegrać kilka meczów w systemie 5+br, w pełnowymiarowej hali.

1 grudnia młodzi piłkarze Skórzewa wybrali się na mocno obsadzony turniej Śrem Cup, gdzie rywalizowali na podobnych zasadach jak w Luboniu.

Tydzień później, bo już 9 grudnia trener Pawlak wystawił dwie drużyny w pierwszym turnieju z cyklu Grand Prix żaków w Dopiewie, więc spora część młodych kandydatów na piłkarzy miała okazję pokazać swoje umiejętności na parkiecie.

Ostatnim turniejem w roku 2019 był Ogólnopolski Gniezno Winter Cup, w którym rywalizowało aż 30 drużyn z różnych zakątków kraju, a zawodnicy KS-u w wielu spotkaniach pokazali charakter i spore umiejętności.

Wszystkie te wydarzenia z pewnością dodadzą chłopakom pewności siebie i uzbroją w doświadczenie, które pomoże w dalszym, systematycznym rozwoju.

Marcin Pawlak & Angel

Rocznik 2011 na halowych turniejach

2018-12-11
W listopadzie żaki z rocznika 2011 uczestniczyły w dwóch turniejach halowych. Pierwsze zawody odbyły się w Kiszkowie i rywalizowało w nich 10 zespołów z powiatu pilskiego, wągrowieckiego i poznańskiego. Wszystkie mecze graczy Canarinhos obfitowały w [...]

W listopadzie żaki z rocznika 2011 uczestniczyły w dwóch turniejach halowych. Pierwsze zawody odbyły się w Kiszkowie i rywalizowało w nich 10 zespołów z powiatu pilskiego, wągrowieckiego i poznańskiego.

Wszystkie mecze graczy Canarinhos obfitowały w dużą liczbę wygranych pojedynków 1×1, strzelonych bramek oraz bardzo kreatywnych „cieszynek”. Zawodnicy Skórzewa dopiero w finale musieli uznać wyższość rywali z Suchego Lasu.

Na uwagę zasługuje wyróżnienie indywidualne dla Krzysztofa Dasia, który został wybrany MVP turnieju. Cieszy także gra w ofensywie, którą można krótko podsumować bilansem bramkowym – 20:3.

Natomiast w niedzielę, 25 listopada chłopcy z rocznika 2011 udali się na turniej Luboń CUP. Każdy z podopiecznych trenera Pawlaka miał dużo okazji do pokazania swoich umiejętności, ponieważ trener wystawił w Luboniu 2 drużyny.

Zawody odbywały się w nietypowej dla chłopców formule, ponieważ w polu grało aż 5 zawodników, a bramki były ogromne (5x2m). Jednak dzielne żaki Canarinhos poradziły sobie z takimi warunkami stwarzając wiele sytuacji bramkowych, nie raz finalizując je pięknymi golami, nawet z główki!, a doświadczenie jakie zdobyli miejmy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości.

Marcin Pawlak & Angel

Rocznik 2007 najlepszą drużyną Hary Cup!

2018-12-10
W weekend 8-9.12.2018r. zawodnicy z rocznika 2007 uczestniczyli w dwudniowym turnieju halowym w Łodzi. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy.  Do rundy [...]

W weekend 8-9.12.2018r. zawodnicy z rocznika 2007 uczestniczyli w dwudniowym turnieju halowym w Łodzi. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy.  Do rundy finałowej awansowały po 4 najlepsze zespoły z grup, z zachowaniem punktów zdobytych w meczach z pozostałymi awansującymi drużynami.

Rozgrywki rozpoczęły się dla podopiecznych trenera Dłużniewskiego dość szczęśliwie, gdyż bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym  meczu z Hetmanem Zamość zdobyli równo z syreną kończącą spotkanie. Okoliczności w jakich udało się pokonać rywala dodały pewności siebie zawodnikom Canarinhos, którzy z każdym kolejnym meczem prezentowali się coraz lepiej. Po 4 zwycięstwach i 1 remisie wygrali grupę A i przed niedzielnymi spotkaniami byliśmy w bardzo dobrej sytuacji.

Wyniki sobotnich spotkań:
KS Canarinhos Skórzewo – Hetman Zamość   2:1 [Kołodziej , Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Ząbkowice Śląskie I   4:1 [Jaroszewski(3), Pacek]
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Ząbkowice Śląskie II   7:1 [Jasnowski(3), Pacek(2), Dymczyk(2)]
KS Canarinhos Skórzewo – AMPLUS Łuków   1:1 [Jasnowski]
KS Canarinhos Skórzewo – Olimpia Osowa   2:1 [Kołodziej, Pacek]

Niedzielne rozgrywki gracze Skórzewa rozpoczęli od dwóch zwycięstw w stosunku 1:0. Na dwie kolejki przed końcem turnieju byli o krok od zwycięstwa w całych zawodach, potrzebowali zaledwie 1 punktu do zapewnienia sobie triumfu. Emocje zostały jednak przedłużone do ostatniej kolejki po porażce z Huraganem Wołomin. Mecz z Parasolem Wrocław rozpoczął się fatalnie, gdyż w pierwszej minucie zawodnicy KS-u stracili bramkę i bramkarza – z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Norbert Lechniak, a jego miejsce zajął dotychczas grający w polu – Dymczyk. Na szczęście zarówno Max jak i cała drużyna pokazała charakter i zwyciężyła to spotkanie w stosunku 3:1, zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju!

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Canarinhos Norbert Lechniak!

Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu!

Wyniki niedzielnych spotkań:
KS Canarinhos Skórzewo – GKS Kowale   1:0 [Jasnowski]
KS Canarinhos Skórzewo – Błękitni Wronki   1:0 [Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Huragan Wołomin   1:3 [Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Parasol Wrocław   3:1 [Jasnowski, Pacek, Kołodziej]

KS wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Kowalewski, Kołodziej, Malchrowicz, Dymczyk, Pacek, Jaroszewski, Jasnowski

Dawid Dłużniewski & Angel

System nawadniania gotowy!

2018-12-09
W minionych tygodniach na boisku KS-u przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwały prace nad instalacją systemu nawodnienia, który pozwoli utrzymać murawę boiska w jeszcze lepszym stanie, choć i tak wszystkie zespoły, które przyjeżdżały do [...]

W minionych tygodniach na boisku KS-u przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwały prace nad instalacją systemu nawodnienia, który pozwoli utrzymać murawę boiska w jeszcze lepszym stanie, choć i tak wszystkie zespoły, które przyjeżdżały do Skórzewa, chwaliły stan boiska Canarinhos.

Dla zainteresowanych, przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących funkcjonowania systemu:

– system jest całkowicie automatyczny – niemal bezobsługowy, sterownik elektroniczny będzie uruchamiał podlewanie poszczególnych sekcji w określonej sekwencji czasowej. System jest wyposażony w czujniki opadów, dzięki czemu będzie mógł reagować odpowiednio do panującej aury.

– zastosowany system podlewania pozwoli na znaczące oszczędności wody, a więc i ograniczenie kosztów, które zwłaszcza podczas upalnego lata wzrastają niebagatelnie. Odpowiednio zaprojektowany podział na sekcje oraz odpowiedni dobór urządzeń infrastrukturalnych pozwala również na sprawne funkcjonowanie nawadniania nawet przy niższym ciśnieniu wody w sieci, choć oczywiście podlewanie będzie odbywać się głównie w godzinach nocno-porannych, gdy pobór ze strony innych użytkowników jest stosunkowo niewielki

– system składa się z 44 sekcji, co było konieczne z powodu małej dostępności wody.

– ułożono ponad kilometr rury do nawadniania, o średnicy 50 mm (to już jest całkiem duża rura) i 32mm.

– ułożono 700m specjalistycznych przewodów sygnalizacyjnych, doziemnych. Najgrubsze przewody są o przekroju 14 x 1,5 mm. W domu przewody używa się 3x 1,5mm,  tak więc widać jakie grube przewody zastosowano.

– zastosowano zraszacze o zasięgu 18m i jest takich zraszaczy aż 42!

– dodatkowo zastosowano 24 zraszacze wspomagające o zasięgu 6m, które podlewają obszar poza boiskiem.

Całość inwestycji wykonała firma Ogrody Quercuswww.quercus-ogrody.pl, www.facebook.com/ogrodyquercus


Dwie drużyny orlików w czołówce cyklu Grand Prix

2018-12-08
„To był solidny występ drużyn Canarinhos” – tak trener Kurpiewski podsumował występ dwóch zespołów rocznika 2008 w zainaugurowanym w sobotę, 8 grudnia br., cyklu turniejów orlików – Grand Prix Dopiewo 2018/2019. Emocje do samego końca [...]

„To był solidny występ drużyn Canarinhos” – tak trener Kurpiewski podsumował występ dwóch zespołów rocznika 2008 w zainaugurowanym w sobotę, 8 grudnia br., cyklu turniejów orlików – Grand Prix Dopiewo 2018/2019.

Emocje do samego końca
Do rozgrywek o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo, KS Canarinhos Skórzewo wystawiło dwie drużyny, które od świtu w hali GOSiR w Dopiewie rywalizowały o tytuł najlepszej, spośród 10 ekip, które uczestniczą w XVIII edycji Grand Prix (łącznie 3 turnieje).

W meczach fazy grupowej obydwie drużyny Skórzewa pokazały, że będą rywalizować w turnieju o najwyższe cele, choć emocji nie brakowało do samego końca.  W przypadku jednej z drużyn o awansie do najlepszej czwórki zadecydował ostatni pojedynek grupowy, a druga drużyna musiała czekać w napięciu do ostatniego meczu swoich grupowych rywali.

Ostatecznie w czwórce najlepszych drużyn grudniowego Grand Prix znalazły się dwie drużyny Canarinhos. Obydwie zajęły w grupach 2. miejsce, więc w półfinale nie doszło do bratobójczego pojedynku, co jednak nie gwarantowało występu jednej z drużyn w finale turnieju. – „Myślę, że taki rozwój sytuacji wpłynie lepiej na psychikę naszych zawodników, gdyż rywalizacja z kolegami z drużyny, nie zawsze dostarcza zawodnikom pozytywnych emocji” – podkreślił trener Kurpiewski.

Finał nie dla wszystkich
Mimo, że wyniki grupowe wskazywały na to, że nasze drużyny nie były faworytami w meczach półfinałowych, to jedna z nich awansowała do finału rozgrywek, druga natomiast musiała zadowolić się rywalizacją o najniższe podium turnieju w Dopiewie.

Po zaciętym spotkaniu, które nie wyłoniło zwycięzcy, o zajęciu  3. miejsca w Grand Prix zadecydowały rzuty karne. Tu los niestety nie był hojny dla drużyny Canarinhos. W konkursie jedenastek lepsi okazali się młodzi piłkarze z Buku.

W finale turnieju Canarinhos I ulegli drużynie z Leszna, która tym samym udowodniła, że tego dnia nie miała sobie równych, wygrywając w turnieju wszystkie spotkania.

Warto podkreślić, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Bartka Piechowiaka z Canarinhos Skórzewo I, dla którego było to pierwsze tak spektakularne  wyróżnienie. – „Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się, że zagrałem dobry turniej. Pracowałem na tę nagrodę przez cały miniony rok i mam nadzieję, że nie będzie to moje ostatnie wyróżnienie”  – wyznał golkiper Skórzewa.

Mariusz Matouszek & Angel

Faza grupowa:
KS Canarinhos Skórzewo I – Sparta Oborniki   5:1
KS Canarinhos Skórzewo I – GKS Dopiewo   4:2
KS Canarinhos Skórzewo I – Lipno Stęszew   0:0
KS Canarinhos Skórzewo I – FA Leszno 2008   0:2

KS Canarinhos Skórzewo II – UKS Skra Wielkopolska   2:1
KS Canarinhos Skórzewo II – Korona Zakrzewo   1:1
KS Canarinhos Skórzewo II – Patria Buk   1:3
KS Canarinhos Skórzewo II – FA Leszno 2009   5:2

Półfinały:
KS Canarinhos Skórzewo II
– FA Leszno 2008   1:6
KS Canarinhos Skórzewo I – Patria Buk   1:0

Mecz o III miejsce:
KS Canarinhos Skórzewo II
– Patria Buk   1:1 (k. 2:3)

Finał:
KS Canarinhos Skórzewo I
– FA Leszno 2008   0:2

KS I wystąpił w składzie:
Piechowiak, Kurpiewski, Jakubczak, Anioła, Tórz, Wasilewski, Zalewski, Tajdel

KS II wystąpił w składzie:
Juszczuk, Pajączkowski, Szczepański, Cyprysiak, Szuba, Kaliszan, Kitajczuk, Pisanko

Bramki dla KS-u zdobyli:
Tajdel[4], Wasilewski[3], Kaliszan[3], Cyprysiak[2], Pajączkowski[2], Kitajczuk[2], Szczepańsk, Kurpiewski, Jakubczak


Rocznik 2009 na turnieju w Luboniu

2018-12-02
W niedzielę 2 grudnia dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2009 rywalizowały w turnieju halowym w Luboniu. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W początkowej fazie turniej rozgrywany był w trzech grupach, a [...]

W niedzielę 2 grudnia dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2009 rywalizowały w turnieju halowym w Luboniu.

Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W początkowej fazie turniej rozgrywany był w trzech grupach, a mecz trwał 10 minut. Zarówno Canarinhos I jak i Canarinhos II zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach – choć nieco więcej kłopotów mieli gracze Canarinhos II, którzy rzutem na taśmę, bramką w samej końcówce meczu z Orlikiem Poznań zapewnili sobie wyjście z grup.

Po fazie grupowej doszło do ćwierćfinałów, gdzie zespół Canarinhos I pechowo uległ drużynie AP Reissa 1:2. Porażka ta nie zdemotywowała młodych piłkarzy Skórzewa, którzy w kolejnym spotkaniu pewnie pokonali SF I Luboń 3:0, ostatecznie zajmując 5 miejsce w turnieju.

Z kolei zespół Canarinhos II pokazując charakter i wolę walki uporali się w ćwierćfinale z zespołem Rokity Rokietnica, a w półfinale z Koroną Zakrzewo, tym samym awansując do finału rozgrywek. W finale jednak, po dobrym meczu ulegli 0:1 zespołowi Dwójka Gubin, zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju.

Warto jeszcze dodać, iż zawodnicy Canarinhos odebrali również nagrody indywidualne. Radosław Koska został najlepszym strzelcem turnieju, a Michał Tyrakowski (br) oraz Szymon Kosiński zostali nominowani do najlepszej piątki turnieju. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Maciej Matouszek & Angel

KS I wystąpił w składzie:
Juszczuk, Szuba, Koska, Kosiński, Sutherland, Sobkowiak

KS II wystąpił w składzie:
Tyrakowski, Kiszmanowicz, Krzywosądzki, Glabus, Sobkowski, Pallach, Żytkowiak


Zakończenie rundy jesiennej rocznika 2006B

2018-12-01
W sobotni poranek  1 grudnia o godzinie 10:00 w Zakrzewie podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2006B rozegrali ostatni mecz kontrolny na świeżym powietrzu. Temperatura była ujemna, a dokładnie termometr wskazywał -2 stopnie Celsjusza. Canarinhos zmierzył [...]

W sobotni poranek  1 grudnia o godzinie 10:00 w Zakrzewie podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2006B rozegrali ostatni mecz kontrolny na świeżym powietrzu. Temperatura była ujemna, a dokładnie termometr wskazywał -2 stopnie Celsjusza.

Canarinhos zmierzył się z młodymi piłkarzami Korony, grali trzy tercje po 30 minut. Gospodarze to drużyna składająca się w dużej mierze z zawodników rocznika 2007, jednak  wynik w tym meczu był sprawą drugorzędną, ponieważ był to ostatni mecz graczy Skórzewa, pod wodzą trenera Jakuba Kaliszana.

W tym dniu po zakończonym sparingu piecze nad zawodnikami objął Zbyszko Huchwajda. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy trenerowi Kaliszanowi za poświęcony czas oraz wkład i osiągnięcia, które przyczyniły się do tak dobrych wyników piłkarskich tej drużyny, a nowemu szkoleniowcowi kontynuowania dobrej passy drużyny 2006B.

Korona przeciwstawiła się gościom tylko przez pierwsze osiem minut meczu, a następnie na boisku panowali tylko piłkarze ze Skórzewa. Bramek w tym meczu padło co nie miara, ale istotniejszy jest fakt, że zawodnicy mogli zaprezentować się przed nowym trenerem, dla którego była to na pewno dobra lekcja poglądowa.

Po zakończonej grze zawodnicy razem z trenerem wykonali pożegnalne kółko oraz młodzi piłkarze wręczyli trenerom pamiątkowe zdjęcie całej drużyny wraz z podpisami.

Marcin Wojtalik & Angel

Rocznik 2008 ponownie na halowym turnieju

2018-12-01
W sobotę 1.12.2108 roku dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2008 rywalizowały w turnieju halowym w Puszczykowie. Podobnie jak w poprzedni weekend gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Turniej rozgrywał się w formule [...]

W sobotę 1.12.2108 roku dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2008 rywalizowały w turnieju halowym w Puszczykowie.

Podobnie jak w poprzedni weekend gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Turniej rozgrywał się w formule „każdy z każdym”, mecz trwał 12 min. Każdy zespół rozegrał 7 spotkań, więc gry było pod dostatkiem.

Zawodnicy Canarinhos II Skórzewo od samego początku prezentowali równą formę i pogromcę znaleźli tylko w jednym meczów, z Polonią Środa Wlkp. Zawodnicy Canarinhos I Skórzewo zwłaszcza na początku turnieju grali bardzo nierówno. Na szczęście im dłużej trwał turniej, tym ich dyspozycja rosła.
Ostatecznie Canarinhos II Skórzewo zajęło 2 miejsce, natomiast Canarinhos I Skórzewo miejsce 3.

Zawodników KS Canarinhos Skórzewo czeka w tym roku jeszcze jeden turniej, w którym także wystawią 2 zespoły, 8 grudnia wystąpią na turnieju w Dopiewie.

Dziękujemy kibicom za obecność oraz doping!

Mariusz Matouszek & Angel

KS I wystąpił w składzie:
M. Gołębiewski, Pajączkowski, Kurpiewski, Tórz, Misiul, Cyprysiak

KS II wystąpił w składzie:
Piechowiak, D. Gołębiewski, Falkiewicz, Tajdel, Anioła, Fiebig, Wasilewski


Trenerzy Canarinhos na Lech Conference

2018-11-30
W piątek 30 listopada trenerzy Canarinhos uczestniczyli w Lech Conference – największej konferencji szkoleniowej w Polsce dla trenerów piłki nożnej. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz [...]

W piątek 30 listopada trenerzy Canarinhos uczestniczyli w Lech Conference – największej konferencji szkoleniowej w Polsce dla trenerów piłki nożnej. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania profesjonalnej akademii piłkarskiej.

Prelegentami byli m.in: trener wywodzący się z akademii Southampton F.C. – Andy Marks, przedstawiciel Benfiki SL. – Diego Teixeira.

Miejmy nadzieję, ze wiedza, którą trenerzy przyswoili pomoże całemu Klubowi w jeszcze lepszym funkcjonowaniu.

Mariusz Matouszek & Angel

Przedstawiciele zarządu z wizytą w Urzędzie Gminy Dopiewo

2018-11-28
28 listopada 2018 roku przedstawiciele zarządu klubu udali się do Dopiewa, z krótką wizytą u Pana Wójta Gminy Dopiewo – Adriana Napierały. Podziękowania Urzędowi Gminy Dopiewo za okazywane naszemu klubowi od wielu lat wsparcie na [...]

28 listopada 2018 roku przedstawiciele zarządu klubu udali się do Dopiewa, z krótką wizytą u Pana Wójta Gminy Dopiewo – Adriana Napierały.

Podziękowania Urzędowi Gminy Dopiewo za okazywane naszemu klubowi od wielu lat wsparcie na ręce Pana Wójta złożył m.in. prezes klubu – Rafał Beśka.
Raz jeszcze w imieniu zawodników i ich rodzin, kadry trenerskiej oraz zarządu KS Canarinhos Skórzewo – dziękujemy za wieloletnią pomoc!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Sparing rocznika 2006A i 2005

2018-11-28
W środę 28 listopada na boisku KS-u przy SP 1 w Skórzewie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami rocznika 2005 i 2006A. Spotkanie rozegrano 11×11 na pełnowymiarowym boisku, co było nowością dla młodszych zawodników, bo oni [...]

W środę 28 listopada na boisku KS-u przy SP 1 w Skórzewie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami rocznika 2005 i 2006A.

Spotkanie rozegrano 11×11 na pełnowymiarowym boisku, co było nowością dla młodszych zawodników, bo oni jeszcze rywalizują na zmniejszonym placu, w formule 9×9.

Potyczka była wartościowym sprawdzianem dla obydwu zespołów, a rywalizacja w wielu fragmentach spotkania była bardzo wyrównana. Skuteczniejsi okazali się jednak podopieczni trenera Anioły z rocznika 2006A, którzy pewnie zwyciężyli 4:2.

Wynik jest jednak sprawą drugorzędną, natomiast był to ostatni sparing graczy z rocznika 2006A w tym roku kalendarzowym, których czeka jeszcze występ w Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Łodzi.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo 2005 – KS Canarinhos Skórzewo 2006A   2:4

KS 2006A wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Frankiewicz, Polańczyk, Nowaczyk, Starzyk, Błochowiak, Konecki, Ćwiertniak, Skowroński, Drobnik, Lipski, Kendzia


Rocznik 2008 zainaugurował sezon halowy

2018-11-25
25 listopada w Hali Politechniki Poznańskiej odbył się turniej z cyklu Polibuda Kids Cup, w którym udział wzięły dwie drużyny KS Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008. Wśród 12 drużyn, które reprezentowały nie tylko Wielkopolskę, najlepsi [...]

25 listopada w Hali Politechniki Poznańskiej odbył się turniej z cyklu Polibuda Kids Cup, w którym udział wzięły dwie drużyny KS Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008. Wśród 12 drużyn, które reprezentowały nie tylko Wielkopolskę, najlepsi okazali się zawodnicy naszego klubu!

Po meczach grupowych nasze obydwie ekipy awansowały do ćwierćfinału turnieju. Jedna z drużyn Canarinhos niestety dość pechowo odpadła w fazie play off i po meczu ćwierćfinałowym musiała zadowolić się 7. miejscem w całym turnieju. Drugi zespół ze Skórzewa przebrnął natomiast fazę pucharową. W półfinale z Wartą Poznań o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne – bohaterami zostali Bartek Krasowski pewnie pokonując bramkarza rywali oraz Bartek Piechowiak, który w 3 strzałach nie dał się ani razu pokonać.

W wielkim finale turnieju Canarinhos zmierzyli się z ekipą Poznaniaka Poznań. Po wyrównanym meczu podopieczni trenera Matouszka wygrali 1:0, a złota bramkę zdobył Oliwier Tórz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik Canarinhos – Wiktor Pajączkowski.

Polibuda Kids Cup był pierwszym w tym sezonie turniejem halowym, w którym udział wzięli młodzi piłkarze z rocznika 2008. Miejmy nadzieję, że po tak udanej inauguracji sezonu halowego, czeka nas jesienią i zimą jeszcze wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy kibicom za obecność i doping!
Mariusz Matouszek & Angel
Faza grupowa:
KS Canarinhos I Skórzewo – Salos Poznań   4:0 [Cyprysiak(2), Szczepański, Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – PSS Koziegłowy   2:0 [Pisanko, Pajączkowski]
KS Canarinhos I Skórzewo – Piast Kobylnica   5:1 [Kaliszan, Kitajczuk, Cyprysiak, Szczepański, Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – Mały Piłkarz Inowrocław   0:1
KS Canarinhos I Skórzewo – Las Puszczykowo   1:1 [Cyprysiak]
KS Canarinhos II Skórzewo – KS Szczeszyn   4:0 [Tórz, Krasowski, Pajączkowski, Tajdel]
Ćwierćfinały:
KS Canarinhos I Skórzewo – Poznaniak Poznań   1:2 [Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – Las Puszczykowo   1:0 [Pajączkowski]
Mecz o m-ca V-VIII:
KS Canarinhos I Skórzewo – Mały Piłkarz Inowrocław   3:3 k.0:2 [Kitajczuk, Kaliszan, Cyprysiak]
Półfinał:
KS Canarinhos II Skórzewo – Warta Poznań   2:2 k. 1:0 [Tajdel]
Finał:
KS Canarinhos II Skórzewo – Poznaniak Poznań   1:0 [Tórz]
KS I wystąpił w składzie:
Juszczuk, Falkiewicz, Cyprysiak, Szuba, Szczepański, Kaliszan, Kitajczuk
KS II wystąpił w składzie:
Piechowiak, Krasowski, Pajączkowski, Kurpiewski, Tajdel, Tórz, Pisanko

Udany występ rocznika 2012

2018-11-24
W miniona sobotę zawodnicy z rocznika 2012 ponownie wybrali się na turniej halowy, tym razem do Kamionek na AVIA CUP 2018. W turnieju wystąpiło 10 zespołów z Poznania i okolic. Na początku zawodnikom ze Skórzewo [...]
W miniona sobotę zawodnicy z rocznika 2012 ponownie wybrali się na turniej halowy, tym razem do Kamionek na AVIA CUP 2018.
W turnieju wystąpiło 10 zespołów z Poznania i okolic. Na początku zawodnikom ze Skórzewo przyszło toczyć boje w grupie, by później awansować do grupy Ligi Mistrzów.  Ponownie młodzi piłkarze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i jak to bywa na turniejach dla najmłodszych grup wiekowych wszyscy byli zwycięzcami!
Adam Baranowski & Angel

Wychowanek klubu podpisał profesjonalny kontrakt z Lechem!

2018-11-22
Miło nam poinformować, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo (wcześniej UKS Skórzewo) – Filip Marchwiński, podpisał w dniu dzisiejszym profesjonalny kontrakt z zespołem Lecha Poznań. Filip pierwsze kroki swojej piłkarskiej kariery stawiał właśnie w naszym klubie, [...]

Miło nam poinformować, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo (wcześniej UKS Skórzewo) – Filip Marchwiński, podpisał w dniu dzisiejszym profesjonalny kontrakt z zespołem Lecha Poznań.

Filip pierwsze kroki swojej piłkarskiej kariery stawiał właśnie w naszym klubie, a jego trenerami byli – Zbyszko Huchwajda i Wojciech Rybarczyk. Był wyróżniającym się zawodnikiem, dlatego zdecydowano o przenosinach do klubu z Poznania. Marchwiński trenował w Skórzewie do marca 2011 roku (na stronie Lecha jest niewłaściwa data). Cieszy fakt, że przy podpisywaniu kontraktu pamiętał, jakiego klubu jest wychowankiem!

Filipowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, aby w niedalekiej przyszłości zadebiutował w I reprezentacji Polski!

Angel

Wygrana w meczu sparingowym

2018-11-21
Młodzi piłkarze z rocznika 2006A rozegrali kolejny sparing, tym razem zmierzyli się w meczu wyjazdowym z III zespołem 2 ligi, czyli zaprzyjaźnioną drużyną Sucharów Suchy Las. Od początku spotkania to gracze Canarinhos przejęli inicjatywę, choć [...]

Młodzi piłkarze z rocznika 2006A rozegrali kolejny sparing, tym razem zmierzyli się w meczu wyjazdowym z III zespołem 2 ligi, czyli zaprzyjaźnioną drużyną Sucharów Suchy Las.

Od początku spotkania to gracze Canarinhos przejęli inicjatywę, choć bardzo długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Zawodnicy Skórzewa grali nieźle, choć brakowało skuteczności w decydujących momentach i wielu zawodników miało przestoje w grze. Zespół Sucharów próbował wykorzystać brak koncentracji w niektórych fragmentach meczu i kilka razy zagroził bramce strzeżonej tego dnia przez Bladochę.

Podopieczni trenera Anioły ostatecznie strzelili kilka bramek i nie stracili żadnej, choć powinni strzelić zdecydowanie więcej, bo okazje były ku temu znakomite. Brawa dla młodych piłkarzy KS-u za kilka znakomitych, szybkich akcji, po których ręce same składały się do oklasków.

Angel

Mecz towarzyski
Suchary Suchy Las – KS Canarinhos Skórzewo   0:7

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Frankiewicz, Derda, Nowaczyk, Augustyniak, Konecki, Skowroński, Kendzia, Lipski, Ćwiertniak, Strzyżewski, Drews, Polańczyk, Starzyk


Trwają prace na boiskach Canarinhos!

2018-11-19
Miło nam poinformować, że na boisku klubu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwają prace związane z instalacją systemu nawodnienia trawy. Na pewno ta inwestycja ułatwi utrzymać boisko w jeszcze lepszym stanie i pozwoli młodym [...]

Miło nam poinformować, że na boisku klubu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwają prace związane z instalacją systemu nawodnienia trawy.

Na pewno ta inwestycja ułatwi utrzymać boisko w jeszcze lepszym stanie i pozwoli młodym adeptom futbolu trenować w dogodnych warunkach, na równej zielonej murawie.

Angel

Partner techniczny klubu!

2018-11-19
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż zawarta została umowa z firmą Red Box jako partnerem technicznym Klubu, który będzie ubierał nasz Klub w odzież Macron. Dzięki temu mamy gwarancję szybkiej realizacji zamówienia oraz ujednolicamy stroje, [...]
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż zawarta została umowa z firmą Red Box jako partnerem technicznym Klubu, który będzie ubierał nasz Klub w odzież Macron.
Dzięki temu mamy gwarancję szybkiej realizacji zamówienia oraz ujednolicamy stroje, w których grają nasi zawodnicy.
Cennik:
1) strój podstawowy – krótki żółty rękaw, niebieskie spodenki i niebieskie getry = 100 zł z herbem Klubu i numerkiem
2) koszulka niebieska wyjazdowa =  51,50 zł z herbem Klubu i numerkiem
3) spodenki = 30,50 zł
4) getry = 18 zł
5) dres + ortalion = 205 zł z nadrukiem herbu Klubu
6) ortalion = 50 zł z nadrukiem herbu Klubu
7) bluza bramkarska = 103,50 zł z nadrukiem herbu Klubu
8) spodnie bramkarskie = 95 zł
W przypadku zainteresowania zakupem stroju KS Canarinhos Skórzewo lub innymi rzeczami (ręcznik, rękawiczki, odzież termo), prosimy o kontakt z trenerem lub kierownikiem danego zespołu lub z biurem klubu: kontakt.canarinhos@gmail.com, tel. 536 170 288.

Runda jesienna zakończona zwycięstwem

2018-11-18
W zaległym meczu seniorów zespół Canarinhos pokonał na wyjeździe ostatni zespół w grupie Poznańską 13 Poznań. Zgromadzone 15 punktów pozostawia mały niedosyt, gdyż były okazje do powiększenia tego dorobku, jednak zabrakło szczęścia lub doświadczenia w [...]

W zaległym meczu seniorów zespół Canarinhos pokonał na wyjeździe ostatni zespół w grupie Poznańską 13 Poznań. Zgromadzone 15 punktów pozostawia mały niedosyt, gdyż były okazje do powiększenia tego dorobku, jednak zabrakło szczęścia lub doświadczenia w młodym zespole Skórzewa.

Wojciech Rybarczyk & Angel

SKS 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:6 (0:2)


Pewne zwycięstwo zapewniło I miejsce w lidze

2018-11-17
W sobotnie południe zawodnicy Skórzewa zmierzyli się z ekipą Lasu Puszczykowo w meczu wyjazdowym. Był to zaległy mecz 3 kolejki spotkań, ale o tyle istotny, ponieważ decydował on, która drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w grupie, [...]

W sobotnie południe zawodnicy Skórzewa zmierzyli się z ekipą Lasu Puszczykowo w meczu wyjazdowym. Był to zaległy mecz 3 kolejki spotkań, ale o tyle istotny, ponieważ decydował on, która drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w grupie, a co za tym idzie awans do grupy mistrzowskiej, w której toczyć się będzie wiosną walka o II ligę w tej kategorii wiekowej.

Młodzi piłkarze trenera Kaliszana przystąpili do pojedynku w najsilniejszym personalnie składzie. Zdawali sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny mecz jest przed nimi. W grę wchodziła tylko i wyłącznie wygrana. Porażka lub remis plasował drużynę na drugim miejscu, a z awansu cieszyłaby się Partia Buk.

Od pierwszych minut zawodnicy Canarinhos zdecydowanie przejęli inicjatywę na boisku i jak się później okazało, nie oddali jej do końca spotkania. Już w czwartej minucie po wymianie kilku podań i zagraniu na skrzydło do szybkiego Kasprzaka akcja zakończyła się bramką, który po niepewnej interwencji golkipera umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Kolejna zdobycz nastąpiła już w 7 minucie meczu. Po odgwizdaniu przewinienia w bocznym sektorze boiska do piłki podszedł Wojtalik. Drużyny przygotowane były do dośrodkowania, a oglądały piękną bramkę w wykonaniu gracza KS-u, który przelobował bramkarza i umieścił ją w samym okienku. W 15 minucie doszło do groźnego faulu stojącego między słupkami zawodnika z Puszczykowa na napastniku gości, który niestety musiał opuścić boisko i już nie był w stanie kontynuować gry ze względu na kontuzję stawu skokowego. Zmiennikiem był Franczak, który okazał się katem gospodarzy. Najpierw w 20 minucie meczu po wyśmienitym podaniu od Majchrzaka zakończył akcję bramką w sytuacji sam na sam oraz już w drugiej odsłonie rywalizacji, podczas zamieszania wykazał się dużym sprytem i płaskim uderzeniem nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi gospodarzy.

Kropkę nad „i” młodzi adepci Canarinhos postawili w 44 min, po bardzo szybkiej akcji, którą zapoczątkował Wojtalik, a wykończył Majchrzak silnym strzałem w boczną siatkę bramki. Do końca pojedynku drużyna gości spokojnie operowała piłką w środku pola, nie pozwalając na zagrożenie pod własnym polem karnym.

Tak zdeterminowanych i głodnych zdobyciem trzech punktów graczy trenera Kaliszana, aż miło było oglądać w ten mroźny sobotni dzień. Brawa dla całej drużyny za walkę oraz zdobycie upragnionych trzech punktów na wagę awansu. Teraz zawodnicy odpoczną psychicznie po ciężko przepracowanej jesieni na kilku lżejszych treningach, aby od początku grudnia kontynuować szkolenie w hali sportowej w Dąbrówce i solidnie przygotować się do wiosennych zmagań boiskowych.

Marcin Wojtalik & Angel

Las Puszczykowo – KS Canarinhos Skórzewo   0:5 (0:3)

KS wystąpił w składzie:
Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Wojtalik, Majchrzak, Rosenfeld, Czerniejewicz, Rutkowski, Stankiewicz, Kasprzak(C), Sobczyk, Franczak, Barczak

Bramki dla KS-u zdobyli: Kasprzak(4′), Wojtalik(7′), Franczak[2](20′, 38′), Majchrzak(44′)


Pierwszy turniej rocznika 2012

2018-11-17
W sobotę 17 listopada zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na swój pierwszy turniej do Konina, który odbywał się w hali Rondo. Młodym piłkarzom Canarinhos przyszło zmierzyć się z wieloma zespołami, a łącznie ich spotkania [...]

W sobotę 17 listopada zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na swój pierwszy turniej do Konina, który odbywał się w hali Rondo.
Młodym piłkarzom Canarinhos przyszło zmierzyć się z wieloma zespołami, a łącznie ich spotkania trwały 100 minut, także gry było bardzo dużo.
Podopieczni trenera Baranowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym oficjalnym występie. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami!
Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wiernie dopingowali swoich pupili!

Adam Baranowski & Angel

Świetny występ w meczu sparingowym

2018-11-14
Podopieczni trenera Anioły zakończyli zmagania ligowe w rundzie jesiennej, jednak w minioną środę rozegrali mecz towarzyski z v-ce liderem II ligi – Tarnovią Tarnowo Podgórne. Dotychczas zmagania tych zespołów były spotkaniami wyrównanymi z lekką przewagą [...]

Podopieczni trenera Anioły zakończyli zmagania ligowe w rundzie jesiennej, jednak w minioną środę rozegrali mecz towarzyski z v-ce liderem II ligi – Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Dotychczas zmagania tych zespołów były spotkaniami wyrównanymi z lekką przewagą graczy Canarinhos. W minioną środę było zupełnie inaczej, bo świetny mecz rozegrali młodzi piłkarze Skórzewa, którzy zdecydowanie zdominowali rywali.

Od pierwszych minut to zawodnicy KS-u dyktowali warunki gry na boisku i tak było w zasadzie przez cały mecz, który trwał 4×20 minut. Goście z Tarnowa Podgórnego niewiele razy pojawili się w okolicach pola karnego gospodarzy, a Kolasa nie miał zbyt wielu okazji, aby interweniować.

Udane spotkanie wszystkich graczy Canarinhos, którzy zdobyli aż 12 goli, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Cieszy fakt, że niektórzy zawodnicy zagrali na pozycjach, na których zwykle nie występują i poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – Tarnovia Tarnowo Podgórne   12:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Nowaczyk, Polańczyk, Lipski, Kendzia, Strzyżewski, Skowroński, Drobnik, Frankiewicz, Ćwiertniak, Drews, Błochowiak, Starzyk


Koncertowa gra rocznika 2006B

2018-11-12
Zawodnicy z rocznika 2006B zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie z drużyną WAP Poznań Luboń w Poznaniu na obiekcie TKKF Poznań przy ulicy Winogrady 11. Pogoda tego poranka nie była najlepsza ze względu na dużą mgłę [...]

Zawodnicy z rocznika 2006B zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie z drużyną WAP Poznań Luboń w Poznaniu na obiekcie TKKF Poznań przy ulicy Winogrady 11.

Pogoda tego poranka nie była najlepsza ze względu na dużą mgłę w Wielkopolsce, choć już na samym meczu warunki atmosferyczne były przyzwoite. Tego samego nie możemy powiedzieć o murawie boiska, choć jej fatalny stan był jednakowy dla obu drużyn. Dodatkowym smaczkiem było przygotowanie oprawy meczowej przez rodziców gospodarzy zaopatrzonych w kolorowe race.

Od pierwszych minut goście pod wodzą trenera Kaliszana grali bardzo uważnie w obronie, nie pozwalając na jakiekolwiek akcje ze strony gospodarzy. Przewaga Canarinhos z minuty na minutę była coraz bardziej widoczna. Kilka szybkich podań na połowie przeciwnika, które kończyły się stałymi fragmentami gry. I tak po kolejnym rzucie rożnym w 9 minucie wykonywanym przez Majchrzaka w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Wojtalik, który po przyjęciu piłki z piątego metra prostym podbiciem umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu drużyna ze Skórzewa zaczęła grać jeszcze pewniej i śmielej. Efektem tego była druga bramka autorstwa Rosenfelda, który najpierw zwiódł ostatniego stopera gospodarzy i w sytuacji sam na sam pewnie uderzył po długim rogu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Canarinhos.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od szybkiej gry młodych piłkarzy KS-u. Sytuacji pod bramką gospodarzy było coraz więcej, ale nie przekładało się to na kolejne zdobycze. Bramkarz WAP-u spisywał się co raz lepiej.W 40 minucie spotkania drużyna z Poznaniu doszła, jak się później okazało do jedynej sytuacji w tym meczu, która mogła skończyć się bramką. Zawodnik minimalnie chybił w sytuacji, w której miał tylko przed sobą bramkarza gościa. W 45 minucie meczu trener Kaliszan na boisko wpuścił Rutkowskiego, który jest prawdziwym czarnym koniem tego zespołu. Chwilę przed zmianą obiecał w rozmowie z trenerem, że trzeba strzelić trzecią bramkę, aby przeciwnicy nie mieli żadnych złudzeń kto w tym pojedynku jest lepszy. I tym sposobem Dawid dotrzymał obietnicy z nawiązką, ponieważ ten zawodnik w 48 i 60 minucie ustalił wynik na 3:0 i 4:0.

W  meczu bezapelacyjnie wygrała drużyna lepsza, dobrze zorganizowana w każdej formacji. Brawa dla całej ekipy Skórzewa za pokaz umiejętności piłkarskich w tym dniu, a w szczególności zawodnikowi grającemu na lewej obronie – Kacprowi Czerniejewiczowi za pozostawienie serducha na placu boju.

Teraz kropkę nad „i” kończąc jesień awansem zawodnicy ze Skórzewa muszą postawić w zaległym meczu z drużyną Las Puszczykowo, który odbędzie się 17.11. w Puszczykowie o godzinie 12:00.

Marcin Wojtalik & Angel

WAP Poznań Luboń – KS Canarinhos Skórzewo   0:4 (0:2)

KS wystąpił w składzie:

Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Wojtalik, Majchrzak(C), Rosenfeld, Czerniejewicz, Rutkowski, Stankiewicz, Radzikowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Wojtalik, Rosenfeld, Rutkowski[2]


Remis we mgle

2018-11-10
Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali ostatni mecz w rundzie jesiennej, na własnym boisku zmierzyli się z drużyną Mieszka Gniezno. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy zdecydowanie dominowali na placu gry. Goście z [...]

Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali ostatni mecz w rundzie jesiennej, na własnym boisku zmierzyli się z drużyną Mieszka Gniezno.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy zdecydowanie dominowali na placu gry. Goście z Gniezna pierwszy raz na połowę Skórzewa przedostali się w 13 minucie, co podkreśla przewagę Canarinhos. Mimo kilku dogodnych okazji, w szczególności po stałych fragmentach gry, gracze KS-u przed przerwą nie zdołali zdobyć gola.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli młodzi piłkarze Skórzewa, choć goście więcej razy zagrozili bramce strzeżonej prze Kolasę niż przed przerwą. Żadnej drużynie nie udało się jednak zdobyć bramki na wagę trzech punktów i tym samym spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej był dobrym występem w wykonaniu podopiecznych trenera Anioły, którzy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, przeprowadzili kilka ładnych akcji, a defensywa Canarinhos spisywała się bez zarzutu. Jednak do poprawy skuteczność w zespole Skórzewa, bo aby wygrać mecz trzeba zdobywać bramki, których w kilku meczach brakowało, mimo świetnych okazji strzeleckich.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Mieszko Gniezno   0:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Drews, Derda, Polańczyk, Starzyk, Strzyżewski(C), Konecki, Lipski, Kendzia, Błochowiak, Ćwiertniak, Drobnik, Frankiewicz, Nowaczyk


Zmiana w zarządzie Klubu

2018-11-08
Jako Zarząd KS Canarinhos Skórzewo pragniemy poinformować, że z dniem 8.08.2018 roku Norbert Tyrajski – dotychczasowy Członek Zarządu Klubu oraz trener bramkarzy – zrezygnował z pełnionych funkcji klubowych. W tym miejscu pragniemy podziękować Tobie za [...]

Jako Zarząd KS Canarinhos Skórzewo pragniemy poinformować, że z dniem 8.08.2018 roku Norbert Tyrajski – dotychczasowy Członek Zarządu Klubu oraz trener bramkarzy – zrezygnował z pełnionych funkcji klubowych.

W tym miejscu pragniemy podziękować Tobie za wiele lat pracy na rzecz naszego Klubu, za oddanie, życzliwość i pomoc w wielu aspektach funkcjonowania Klubu. Jesteś ważną częścią historii Klubu ze Skórzewa i będziemy o tym pamiętać.

Norbercie życzymy Tobie dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Tym samym informujemy, że nowym członkiem zarządu Klubu został Pan Jacek Jaroszewski.

Z piłkarskim pozdrowieniem
Zarząd Klubu, kadra trenerska oraz wszyscy zawodnicy KS Canarinhos w Skórzewie.

Porażka w meczu z Liderem

2018-11-06
Na boisku KS przy SP 1 w Skórzewie doszło do spotkania drużyn, które biją się o pierwsze miejsce w I grupie Ligi Wojewódzkiej. Lider Swarzędz zdobył po 12-stu kolejkach o 2 punkty więcej od zawodników [...]

Na boisku KS przy SP 1 w Skórzewie doszło do spotkania drużyn, które biją się o pierwsze miejsce w I grupie Ligi Wojewódzkiej. Lider Swarzędz zdobył po 12-stu kolejkach o 2 punkty więcej od zawodników Canarinhos.

Zespół gości wyszedł na prowadzenie w 17 minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Fornalkiewicza. Po zaledwie 5 minutach dołożyli drugie trafienie. Gracze Skórzewa mieli okazję do poprawienia rezultatu jeszcze w pierwszej połowie. Siejak wychodząc sam na sam z bramkarzem rywali zbyt długo czekał z oddaniem strzału, który został obroniony przez golkipera Lidera.

W drugiej połowie zawodnicy  trenera Kaliszana ruszyli do ataku. Przyniosło to bramkę autorstwa Czyża w 72 minucie. Kiedy gospodarze złapali kontakt, zaczęli zostawiać więcej wolnego pola na boisku, co wykorzystali goście, którzy w 80 minucie zdobyli gola ustalając wynik spotkania.

Tomasz Wysoczański & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Lider Swarzędz   1:3 (0:2)

KS wystąpił w składzie:
Sowiński, Rochowiak,Ćwiertniak, Królik, Wasilewsk, Kaptur, Tierling, Kirylczuk, Siejak, Pohl, Beśka / Grali również: Paulik, Jadrych, Zalewski, Czyż

Bramkę dla KS-u zdobył: Czyż(72′)


Porażka trampkarzy w Owińskach

2018-11-04
Mecz, w którym praktycznie każdy błąd wykorzystywali gospodarze. Do momentu, gdy padły pierwsze dwie bramki, mecz był równy, niestety przeciwnik był bardziej skuteczny i wypunktował trampkarzy Skórzewa. Był to ostatni mecz zawodników Canarinhos w tej [...]

Mecz, w którym praktycznie każdy błąd wykorzystywali gospodarze. Do momentu, gdy padły pierwsze dwie bramki, mecz był równy, niestety przeciwnik był bardziej skuteczny i wypunktował trampkarzy Skórzewa. Był to ostatni mecz zawodników Canarinhos w tej rundzie i wielka szkoda że nie udało się przywieźć choćby punktu do Skórzewa.

Runda jesienna nie była dobra w wykonaniu graczy KS-u, na 10 spotkań wygrali trzy i aż siedem z nich kończyło się porażką. Celem na ten sezon jest utrzymanie pierwszej ligi. Drużyna musi ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności w okresie zimowym, bo potencjał jest i spokojnie stać młodych zawodników na pozostanie w lidze.

Maciej Dobek & Angel

Błękitni Owińska – KS Canarinhos Skórzewo   5:0 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Stryjewski – Brzostowicz, Nowak, Wojtalik, Witek – Adamczewski, Kaliszan, Sobański, Pietrykowski, Tarach – Downar/ Grał również: Dąbrowski


Seniorzy przełamali złą passę

2018-11-03
Seniorzy Canarinhos w meczu 12 kolejki pokonali Wartę Śrem 3:1! Zawodnicy Skórzewa pokazali potencjał na boisku o wiele większy, niż wskazywała by ich pozycja w tabeli. Bardzo dobry mecz zagrali wszyscy gracze KS-u, a bramki [...]

Seniorzy Canarinhos w meczu 12 kolejki pokonali Wartę Śrem 3:1! Zawodnicy Skórzewa pokazali potencjał na boisku o wiele większy, niż wskazywała by ich pozycja w tabeli. Bardzo dobry mecz zagrali wszyscy gracze KS-u, a bramki strzelali Kaczmarek, Myszczyszyn oraz Pawlak.

Wojciech Rybarczyk & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Śrem   3:1 (1:1)

Bramki dla KS-u zdobyli: Kaczmarek, Myszczyszyn, Pawlak


Dobry występ młodzików

2018-11-03
Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w meczu wyjazdowym z AKF Poznań. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazali, że mają spore umiejętności piłkarskie, a do tego cały zespół był zaangażowany przez [...]

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w meczu wyjazdowym z AKF Poznań. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazali, że mają spore umiejętności piłkarskie, a do tego cały zespół był zaangażowany przez 60 minut spotkania.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy mocno zaatakowali i nie dali graczom Skórzewa wyjść z własnej połowy. Jednak z minuty na minutę młodzi piłkarze KS-u oddalali grę od własnej bramki i śmielej atakowali. Przed przerwą bramki nie padły, można uznać tę część za wyrównaną, z lekką przewagą gospodarzy, w szczególności na początku meczu.

Po zmianie stron zawodnicy Canarinhos grali bardzo dobrze. Nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gospodarzom, a sami cały czas atakowali bramkę rywali. Oddali kilka dobrych strzałów w kierunku bramki, byli bardzo aktywni w szczególności w bocznych sektorach boiska. Najaktywniejszy tego dnia w zespole Skórzewa był Kendzia, który stworzył sobie świetną okazję strzelecką, jednak uderzył tuż obok słupka, mimo tego, był najlepszym zawodnikiem Canarinhos w ofensywie. Blok obronny tego dnia w drużynie KS-u funkcjonował jak należy, a całą formacją świetnie dyrygował Derda, który zagrał bardzo dobre spotkanie.

Mecz zakończył się podziałem punktów i żadna drużyna bramki nie zdobyła. Gratulację za dobrą grę oraz zaangażowanie dla całego zespołu Skórzewa.

Angel

AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Nowaczyk, Derda, Polańczyk, Starzyk, Konecki, Strzyżewski(C), Drobnik, Kendzia, Błochowiak, Augustyniak, Drews, Frankiewicz


Orliki z rocznika 2009 pokazały charakter!

2018-11-02
Młodzi zawodnicy Canarinhos 31 października wybrali się na mecz ligowy do Opalenicy, gdzie o godzinie 19:00 zmierzyli się z silnym zespołem AP Reissa. Po kilku minutach gry zawodnicy Skórzewa przegrywali już 0:3, a tuż przed [...]

Młodzi zawodnicy Canarinhos 31 października wybrali się na mecz ligowy do Opalenicy, gdzie o godzinie 19:00 zmierzyli się z silnym zespołem AP Reissa.

Po kilku minutach gry zawodnicy Skórzewa przegrywali już 0:3, a tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył, bardzo dobrze grający, nowy nabytek zespołu – Oliwier Jankowiak, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:3.

Na szczęście po przerwie zawodnicy trenera Matouszka pokazali charakter, wolę walki oraz kapitalną grę. Ostatecznie po bramkach Radka Koski[2], Borysa Smukały, Patryka Szuby oraz jednej bramce samobójczej pokonali zespół gospodarzy 6:5!

Na uwagę zasługuje fakt, że druga połowa toczyła się pod dyktando młodych piłkarzy KS-u, a drużynie gospodarzy ciężko było przekroczyć linię środkową boiska. Bez wątpienia obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Sutherland, Krzywosądzki, Smukała, Szuba, Koska, Sobkowiak, Jankowiak, Kiszmanowicz.

Bramki dla KS-u zdobyli: Jankowiak, Koska[2], Smukała, Szuba oraz bramka samobójcza.


Nowa strona internetowa!

2018-11-01
Witamy serdecznie na nowej stronie internetowej KS Canarinhos Skórzewo! Postaramy się, aby w najbliższych tygodniach strona ponownie tętniła życiem, będziemy uzupełniać na bieżąco galerię i kadry zespołów, a także pojawiać się będą aktualności we wszystkich [...]

Witamy serdecznie na nowej stronie internetowej KS Canarinhos Skórzewo!

Postaramy się, aby w najbliższych tygodniach strona ponownie tętniła życiem, będziemy uzupełniać na bieżąco galerię i kadry zespołów, a także pojawiać się będą aktualności we wszystkich grupach wiekowych!

Zapraszamy do częstego odwiedzania!


Nabór rocznika 2013!

2018-10-11
Zapraszamy serdecznie chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną! Rozpoczęliśmy treningi i zapraszamy chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną. Treningi będą odbywać się dwa [...]

Zapraszamy serdecznie chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną!

Rozpoczęliśmy treningi i zapraszamy chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną. Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, pod okiem doświadczonych trenerów, dla których praca z dziećmi to pasja.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: mail: kontakt.canarinhos@gmail.com lub tel: 536 170 288.

Informujemy, że trwa również nabór uzupełniający do pozostałych zespołów, w szczególności do rocznika 2005 oraz młodszych!

Zapraszamy serdecznie!


Zakończenie sezonu rocznika 2006A

2018-06-30
W miniony piątek zawodnicy z rocznika 2006A spotkali się na ostatnim treningu w tym sezonie. Trening miał szczególny charakter, bo uczestniczyli w nim również rodzice (mamusie i tatusiowie), co było świetnym zakończeniem sezonu 2017/2018. Podczas [...]

W miniony piątek zawodnicy z rocznika 2006A spotkali się na ostatnim treningu w tym sezonie. Trening miał szczególny charakter, bo uczestniczyli w nim również rodzice (mamusie i tatusiowie), co było świetnym zakończeniem sezonu 2017/2018.
Podczas zajęć przeprowadzono wspólną rozgrzewkę, zabawy integracyjne, a także rozegrano mini-turniej, w którym zwyciężyła drużyna Canarinhos, czyli Brazylia. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, wszyscy z uśmiechami na twarzy chodzili z boiska, a pod koniec treningu rodzice przygotowali małe upominki dla zawodników i trenerów w postaci koszulek, w których prezentowali się znakomicie!
Dziękuję za miniony sezon zarówno zawodnikom jak i rodzicom, bo wspólnie tworzymy zespół rocznika 2006A! Życzę udanych wakacji, odpoczynku oraz nabrania sił do zmierzenia się z kolejnymi wyzwaniami – życzy trener 😉