Aktualności

Wyróżnienie dla wychowanka Canarinhos

2021-09-15
Z dumą informujemy, że szeregi Warty Poznań zasilił kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo – Mateusz Morkis – rocznik 2009. Zawodnik, które ostatnie 4 lata trenował pod okiem trenera Macieja Matouszka został na rok wypożyczony. Mateuszowi gratulujemy! [...]

Z dumą informujemy, że szeregi Warty Poznań zasilił kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo – Mateusz Morkis – rocznik 2009.

Zawodnik, które ostatnie 4 lata trenował pod okiem trenera Macieja Matouszka został na rok wypożyczony. Mateuszowi gratulujemy! Bardzo mocno trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy i życzymy powodzenia!

Mariusz Matouszek & Angel

Dobra gra i komplet punktów

2021-09-12
Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 12 czerwca wybrali się do Wągrowca, aby w meczu ligowym zmierzyć się z tamtejszą Nielbą. Dobra postawa graczy Canarinhos zaowocował zdobyciem kompletu punktów. Choć mecz rozpoczął się fatalnie dla zawodników [...]

Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 12 czerwca wybrali się do Wągrowca, aby w meczu ligowym zmierzyć się z tamtejszą Nielbą. Dobra postawa graczy Canarinhos zaowocował zdobyciem kompletu punktów.

Choć mecz rozpoczął się fatalnie dla zawodników Skórzewa, bo już w pierwszej minucie gospodarze strzelili gola, to jednak nie przeszkodziło to młodym piłkarzom KS-u w zdobyciu przewagi na placu gry, dzięki której jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Najpierw na 1:1 trafił Wójcik, a w doliczonym czasie gry, po świetnej akcji Zaradnego i asyście Śliwińskiego, Juszczak trafił na 2:1.

Po przerwie już zdecydowanie przeważali gracze Canarinhos, czego dowodem były kolejne bramki. Najpierw w 34 minucie wynik podwyższył Kiepś, a kilka minut później po znakomitej akcji Juszczaka na 4:1 strzelił Sobkowski. Minutę przed końcem wynik na 5:1 dla Skórzewa ustalił Wójcik, który bardzo dobrze znalazł się w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zaradnego.

Rezultat spotkania oczywiście jest zadowalający dla zawodników Skórzewa, jednak najbardziej cieszy dobra gra w piłkę i odpowiednia postawa wszystkich zawodników, którzy pojawiali się na placu gry. Rywalom dziękujemy za możliwość rozegrania spotkania i życzymy powodzenia!

Angel

Nielba Wągrowiec – KS Canarinhos Skórzewo   1:5 (1:2)

KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Ćwirko – Rymaniak, Rajatczak, Sobkowski, Kiepś – Juszczak(C) / Grali również: Kapłon, Śliwiński, Kergel, Żytkowiak

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Wójcik[2](20′, 59′), Juszczak(30’+1′), Kiepś(34′), Sobkowski(41′)


Kolejne mecze drużyny rocznika 2013

2021-09-12
W niedzielę 12 września zawodnicy Canarinhos 2013 udali się do Buku na 2 edycję turnieju WZPN. Niestety z powodu wycofania się 1 drużyny mieli oni możliwość zagrania meczów tylko z gospodarzami – Patrią Buk. Po [...]

W niedzielę 12 września zawodnicy Canarinhos 2013 udali się do Buku na 2 edycję turnieju WZPN. Niestety z powodu wycofania się 1 drużyny mieli oni możliwość zagrania meczów tylko z gospodarzami – Patrią Buk. Po 2 meczach trenerzy zdecydowali o wymieszaniu składów tak, aby w każdym z zespołów grali zarówno młodzi zawodnicy z Buku jak i ze Skórzewa. Dzięki temu wszyscy mogli dużo pograć i pokazać swoje umiejętności. To były intensywne 2 godziny gry.

Miejmy nadzieję, że WZPN pomoże i dokona reorganizacji tej grupy tak, aby młodzi adepci mogli zagrać z większą liczbą drużyn.

Mariusz Matouszek & Angel

Kolejne spotkania rocznika 2011

2021-09-11
Zawodnicy z rocznika 2011 kontynuują intensywny i zrównoważony okres nauki, który ma na celu zadbanie o rozwój każdego z zawodników. W ostatnim czasie, rozegrali mecz kontrolne/ligowe z następującymi zespołami: – AP Reissa Dopiewo – AP [...]

Zawodnicy z rocznika 2011 kontynuują intensywny i zrównoważony okres nauki, który ma na celu zadbanie o rozwój każdego z zawodników. W ostatnim czasie, rozegrali mecz kontrolne/ligowe z następującymi zespołami:

– AP Reissa Dopiewo
– AP Reissa Poznań
– SPN Szamotuły

W każdym ze spotkań podopieczni trenera Matouszka starali się narzucić swój styl gry. Wysoki pressing, gra na dużej intensywności oraz podejmowanie ryzyka w grze 1×1 przełożyło się na sporo zdobytych bramek oraz widowiskowych akcji. Cieszy również, że zawodnicy coraz częściej dostrzegają lepiej ustawionych partnerów na boisku.

W najbliższym czasie przed rocznikiem 2011 wiele wyzwań. Oprócz rozgrywania spotkań ligowych oraz kontrolnych, zespół przystąpi również do ligi Red Box.

Ponowne podziękowania dla wszystkich rodziców. Państwa wsparcie dla młodych graczy jest bardzo ważne w ich spokojnym, harmonijnym rozwoju.

Maciej Matouszek & Angel

Kolejny wychowanek Canarinhos w Warcie Poznań

2021-09-09
Miło nam poinformować, że wychowanek Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008 ponownie został zawodnikiem Warty Poznań. Bartek Piechowiak, bo to o nim mowa, w sezonie 2020/2021 był wypożyczony na rok. Po wygaśnięciu umowy Warta Poznań zdecydowała [...]

Miło nam poinformować, że wychowanek Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008 ponownie został zawodnikiem Warty Poznań. Bartek Piechowiak, bo to o nim mowa, w sezonie 2020/2021 był wypożyczony na rok. Po wygaśnięciu umowy Warta Poznań zdecydowała się przedłużyć współpracę z Bartkiem, zatem w sezonie 2021/2022 będzie on dalej reprezentował barwy „Zielonych”.

Wychowanek trenera Mariusz Matouszka występuje na pozycji bramkarza. Od 4 do 7 klasy szkoły podstawowej włącznie uczęszczał również do klasy sportowej prowadzonej w szkole w Dopiewie.

Bartkowi gratulujemy awansu i sukcesu sportowego! Bardzo mocno trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy i życzymy powodzenia!

Mariusz Matouszek & Angel