Aktualności

Obóz letni w Łężeczkach

2019-03-18
Szanowni Państwo, obóz letni dla zawodników Canarinhos odbędzie się w 2019 roku w miejscowości Łężeczki. Prosimy zapoznać się z najważniejszymi informacjami: 1) termin dla zawodników z roczników 2005 i 2006: 27.07.2019 – 03.08.2019 2) termin [...]

Szanowni Państwo, obóz letni dla zawodników Canarinhos odbędzie się w 2019 roku w miejscowości Łężeczki.

Prosimy zapoznać się z najważniejszymi informacjami:

1) termin dla zawodników z roczników 2005 i 2006: 27.07.2019 – 03.08.2019
2) termin dla zawodników z roczników 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012: 17.08.2019-24.08.2019
3) miejsce: Hotel Łężeczki, www.hotellezeczki.pl (Łężeczki 1, 64-412 Chrzypsko Wielkie)
4) koszt: 1050 zł.Uwaga!: dla osób płacących w terminie raty za obóz, łączny koszt obozu = 980 zł

Wpłaty:

1) do 10.04.2019 – 350 zł
2) do 10.05.2019 – 350 zł

3) do 10.06.2019 – 350 zł (w przypadku terminowego wpłacenia raty nr 1 i 2 ostatnia rata = 280 zł)

Dla rodzeństwa jadącego na obóz koszt zawodnika to 900zł (w przypadku terminowego wpłacania rat za obóz, kwota ta wynosi 830zł/zawodnika).

Wpłaty prosimy dokonywać na konto obozowe:
Nr: 32 9072 0002 2007 0700 5174 0001, z dopiskiem „imię i nazwisko zawodnika oraz rocznik”

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Przekaż 1% podatku!

2019-03-18
Chcesz pomóc w działalności Klubu?! 🙂   Nic prostszego! Możesz przekazać 1% podatku na działalność KS Canarinhos Skórzewo. Z zebranych środków zostanie zakupiony niezbędny sprzęt sportowy pozwalający dalej się rozwijać! 🙂 Zarząd KS Canarinhos Skórzewo
Chcesz pomóc w działalności Klubu?! 🙂
 
Nic prostszego! Możesz przekazać 1% podatku na działalność KS Canarinhos Skórzewo.
Z zebranych środków zostanie zakupiony niezbędny sprzęt sportowy pozwalający dalej się rozwijać! 🙂
Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Świetna gra rocznika 2006A w Łodzi

2019-03-17
Od piątku 15 kwietnia do niedzieli 17, młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2006A uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup w Łodzi, w którym imponowali postawą na boisku! Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn: Olimpia Warszawa, Hattrick [...]

Od piątku 15 kwietnia do niedzieli 17, młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2006A uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup w Łodzi, w którym imponowali postawą na boisku! Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn: Olimpia Warszawa, Hattrick Białystok, Żaki Szczecin, UKS Iwiczna, Progres Andrychów, Motor Lublin, MKS Piaseczno, Legia-Bart Bartoszyce, SMS Łódź oraz KS Canarinhos Skórzewo.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, każde spotkanie było bardzo zacięte, a jeden mecz trwał 2×20 minut.

Zawodnicy Canarinhos trafili do grupy A, gdzie rozegrali 4 spotkania, 1 w piątek i trzy w sobotę.

W piątek po emocjonującym spotkaniu pokonali Olimpię Warszawa 2:1, a bramki zdobyli Kendzia i Derda.

W sobotę już o 8:30 przyszło się zmierzyć ze zwycięzcami z poprzedniego roku, czyli drużyną Żaki Szczecin. Ponownie wielkie emocje, świetna gra zawodników Skórzewa i po bramkach Lipskiego oraz Kendzi zwycięstwo 2:1.
W drugim sobotnim spotkaniu, mimo znacznej przewagi gracze KS-u zremisowali 0:0 z Hattrickiem Białystok.
W ostatnim meczu grupowym spokojne zwycięstwo z Progresem Andrychów aż 4:0, po dwóch trafieniach Lipskiego i dwóch Derdy. Tym samym gracze Canarinhos z 1 m-ca w grupie awansowali do półfinału.

W niedzielę w meczu półfinałowym zawodnicy Skórzewa po bramce Derdy prowadzili 1:0 z MKS Piaseczno. Jednak na 6 minut przed końcem przegrywali 1:2. Wtedy rzut rożny wykonał Strzyżewski, a Skowroński głową strzelił na 2:2. Kiedy wydawało się, że będą rzuty karne, sędzia podyktował rzut karny dla Skórzewa, który pewnie wykorzystał Derda i zapewnił awans do finału.

W meczu finałowym podopieczni trenera Anioły grali ze zwycięzcą grupy B – Motorem Lublin, którzy jak dotąd nie stracili punktów. Był to świetny występ młodych piłkarzy Canarinhos, którzy prowadzili grę, dominowali na boisku, jednak to rywale w 11 minucie drugiej części strzelili na 1:0. Kapitalnie bronił bramkarz z Lublina, który uratował kolegów przed stratą bramki, której ostatecznie nie udało się zdobyć graczom KS-u, musieli zadowolić się 2 miejscem.

Turniej Hary Cup był świetnym występem zawodników Canarinhos, którzy w opinii wszystkich trenerów byli najlepszym zespołem tego turnieju, a to chyba powinna być największa nagroda dla młodych piłkarzy, którzy zostali docenieni przed trenerów innych drużyn. Warto dodać, że zawodnik Skórzewa – Wiktor Derda, został królem strzelców turnieju, gratulacje!

Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy grali w Łodzi w barwach Canarinhos, bo każdy gracz, który pojawiał się na placu gry prezentował się bardzo dobrze!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Polańczyk, Frankiewicz, Nowaczyk, Drews, Błochowiak, Ćwiertniak, Lipski(C), Konecki, Strzyżewski, Derda, Kendzia, Skowroński, Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Kendzia[2], Derda[5], Lipski[3], Skowroński


Sparing z Wartą Poznań

2019-03-15
W piątek 15 marca zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 podejmowali swoich rówieśników z Warty Poznań.  Mecz był bardzo wyrównany.  Mimo początkowego objęcia prowadzenia przez drużynę z Drogi Dębińskiej zawodnicy trenera Baranowskiego zdołali odrobić stratę bramkowa [...]

W piątek 15 marca zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 podejmowali swoich rówieśników z Warty Poznań.  Mecz był bardzo wyrównany.  Mimo początkowego objęcia prowadzenia przez drużynę z Drogi Dębińskiej zawodnicy trenera Baranowskiego zdołali odrobić stratę bramkowa i wyjść na prowadzenie.

To wspaniałe widowisko podziwiali oczywiście rodzice. Mieli okazję podziwiać zaangażowanie młodych adeptów futbolu oraz ich festiwal bramkowy. Mecz zakończył się wynikiem 25:20 dla graczy Skórzewa. Każdy z zawodników miał równą szanse wykazania się na boisku.

Za wspaniałe zaangażowanie i wiele emocji,  które zagwarantowali młodzi piłkarze Canarinhos, dziękujemy!

Adam Baranowski & Angel

Bardzo dobry występ w meczu towarzyskim rocznika 2012

2019-03-13
W wtorek 12 marca rocznik 2012 w ramach treningu rozegrał sparing z drużyną  Błękitni Owińska. Trener Baranowski tego dnia miał bardzo dużą liczbę dostępnych zawodników, których podzielił na kilka zespołów. Od początku spotkania było widać znaczną przewagę i pewność [...]
W wtorek 12 marca rocznik 2012 w ramach treningu rozegrał sparing z drużyną  Błękitni Owińska. Trener Baranowski tego dnia miał bardzo dużą liczbę dostępnych zawodników, których podzielił na kilka zespołów. Od początku spotkania było widać znaczną przewagę i pewność zespołu ze Skórzewa. W rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem 13:4 dla Canarinhos.

Brawa dla całej drużyny za walkę i zaangażowanie!

Adam Baranowski & Angel

Rocznik 2007 w trakcie przygotowań do rundy wiosennej

2019-03-11
W ostatnim czasie zawodnicy trenera Dłużniewskiego rozegrali kilka gier kontrolnych przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. Po kilku turniejach halowych, przyszedł czas na upragnione mecze na większym boisku w grze 9 osobowej. Rocznik 2007 [...]

W ostatnim czasie zawodnicy trenera Dłużniewskiego rozegrali kilka gier kontrolnych przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. Po kilku turniejach halowych, przyszedł czas na upragnione mecze na większym boisku w grze 9 osobowej.

Rocznik 2007 mierzył się kolejno z: AP Reissa Konin, Sucharami Suchy Las, Wartą Poznań I, Unią Swarzędz 2006, AP Reissa Poznań i Wartą Poznań II. Bilans po 6 rozegranych sparingach to 2 zwycięstwa, remis i 3 porażki.

Każdy z wyżej wymienionych sparingpartnerów prezentował wysoki poziom, a zebrane doświadczenie zapewne zaprocentuje w niedalekiej przyszłości. Szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymało w sumie 20 zawodników. Przed rozpoczęciem rozgrywek WZPN zespół trenerów Dłużniewski – Drozdowski rozegra jeszcze dwa spotkania kontrolne – z Polonią Środa Wlkp. i z Canarinhos 2006B. Ostatnim testem przed spotkaniami ligowymi będzie wyjazd do Łodzi na Ogólnopolski turniej Hary Cup.

Dawid Dłużniewski & Angel

Udany sparing drugiej drużyny 2006

2019-03-10
W niedzielny wieczór 10 marca zawodnicy trenera Huchwajdy rozegrali pierwszy, z kilku zaplanowanych, mecz kontrolny na boisku przy Armii Poznań. Przeciwnikiem była drużyna Wielkopolska Komorniki, która swoje mecze mistrzowskie rozgrywa w II lidze WZPN. Do [...]
W niedzielny wieczór 10 marca zawodnicy trenera Huchwajdy rozegrali pierwszy, z kilku zaplanowanych, mecz kontrolny na boisku przy Armii Poznań. Przeciwnikiem była drużyna Wielkopolska Komorniki, która swoje mecze mistrzowskie rozgrywa w II lidze WZPN.

Do dyspozycji trenera było tylko dziesięciu piłkarzy. Pozostała część jest kontuzjowana lub z powodów zdrowotnych pozostała w domu. Był to pierwszy sprawdzian na powietrzu, a zarazem możliwość spróbowania zawodników na nowych pozycjach. Mecz był bardzo wyrównany i stał na niezłym poziomie, pomimo niekorzystnej pogody w chwili rozgrywania zawodów.

Żadna z drużyn nie wystrzegła się prostych błędów, które przyczyniły się do zdobywania bramek.

Drużyna Canarinhos zeszła z placu minimalnie pokonana, ale jest to dobry materiał do analizy przed następnym pojedynkiem, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 w Zalasewie koło Swarzędza z Liderem Swarzędz.

Brawa dla całej drużyny za zaangażowanie i walkę na całym placu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Majchrzak, który był nie do zatrzymania w tym dniu. Dał bardzo dobry przykład kolegom, jak łatwo można wygrać pojedynek jeden na jeden, a następnie wykorzystać zdobytą przewagę liczebną w danym sektorze boiska.

Marcin Wojtalik & Angel
Mecz towarzyski:
KS Canarinhos Skórzewo – Wielkopolska Komorniki   4:5
KS wystąpił w składzie:
Sobczyk, Dębski, Krzywosądzki, Barczak, Majchrzak, Wojtalik, Kasprzak, Rutkowski, Rosenfeld, Jankowiak

Bramki dla KS-u zdobyli: Majchrzak, Rutkowski, Kasprzak, Rosenfeld


Rodzice Canarinhos v-ce mistrzami Tata Cup 2019!

2019-03-10
Tatusiowie młodych piłkarzy Canarinhos pokazali 10 marca w hali GOSiR w Dopiewie, że nie tylko ich pociechy potrafią grać w piłkę. W tegorocznej edycji turnieju dla rodziców i trenerów zespół Canarinhos Skórzewo zajął drugie miejsce! [...]

Tatusiowie młodych piłkarzy Canarinhos pokazali 10 marca w hali GOSiR w Dopiewie, że nie tylko ich pociechy potrafią grać w piłkę. W tegorocznej edycji turnieju dla rodziców i trenerów zespół Canarinhos Skórzewo zajął drugie miejsce!

„Jeszcze tym razem nie udało się wygrać, ale z taką ambicją i wolą walki można mieć nadzieję na przyszłoroczny sukces w silnie obsadzonym turnieju „Tata Cup” – podsumował rozgrywki trener drużyny Canarinhos, Daniel Pajączkowski.

To była wspaniała zabawa, nie tylko dla dorosłych! 8 drużyn, 80 zawodników i dzieci, które przez cały turniej kibicowały swoim rodzicom. Turniej Tata Cup 2019 był wyjątkową okazją, żeby rodzice Canarinhos zaprezentowali piłkarskie umiejętności swoim pociechom w prawdziwej rywalizacji na boisku. Pomimo presji oraz faktu, że drużyna tatusiów Canarinhos „zebrała się” dwa tygodnie przed turniejem, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego ani przez chwilę nie zwątpiła w końcowy sukces. Dzięki swojemu profesjonalnemu podejściu udowodniła, że umiejętnościami, walką i determinacją można zagrać w finale i walczyć w nim jak równy z równym z triumfatorem ubiegłorocznej edycji turnieju.

Kiedyś holenderski piłkarz Robin van Persie powiedział: „Nie zadowalaj się byciem przeciętnym. Przeciętność jest tak samo bliska dna jak szczytu”. Tą sentencją można z pewnością podsumować postawę rodziców-zawodników Canarinhos Skórzewo w niedzielnym turnieju Tata Cup, gratulacje!

Daniel Pajączkowski & Angel

Faza grupowa:
KS Canarinhos Skórzewo– Korona Zakrzewo Starbag   1:1
KS Canarinhos Skórzewo – GKS Dopiewo   1:0
KS Canarinhos Skórzewo – Orkan Konarzewo   0:1

Półfinał:
KS Canarinhos Skórzewo – Ojcowie Mistrzyń   4:0

Finał:
KS Canarinhos Skórzewo – Korona Zakrzewo   1:2

KS wystąpił w składzie:
Szuba, Polańczyk, Kendzia, Pawłowski, Tajdel, Kufel, Majzner, Sitkowski, Jakubczak, Misiul, Juś

Bramki dla KS-u zdobyli: Polańczyk[3], Juś[3], Jakubczak[1]


Wartościowe sprawdziany rocznika 2008

2019-03-09
9 marca 2019 roku zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 wzięli udział w turnieju Liga Zimowa organizowanego z ramienia WZPN. Mecze trwały po 25 minut, a przerwy trwały tylko 5 minut. Była to doskonała okazja, aby [...]

9 marca 2019 roku zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 wzięli udział w turnieju Liga Zimowa organizowanego z ramienia WZPN. Mecze trwały po 25 minut, a przerwy trwały tylko 5 minut. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje przygotowanie kondycyjne na tle wymagających przeciwników.

Niewątpliwie był to udany turniej w wykonaniu zawodników ze Skórzewa. W żadnym meczu nie ustępowali swoim rywalom, co więcej zazwyczaj to oni kreowali grę. Cieszy bardzo dobra postawa z zespołem Polonii Środa Wlkp., która również w rozgrywkach ligowych gra w I lidze WZPN oraz z Wartą Poznań 2009, z którą zespół Canarinhos kilka tygodni temu wysoko przegrał. Widać było ducha walki oraz zespół, który chce wspólnie stworzyć drużynę – oby tak dalej.

Mariusz Matouszek & Angel

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo – Polonia Środa Wlkp.   3:3
KS Canarinhos Skórzewo – Poznańska 13 Poznań   2:0
KS Canarinhos Skórzewo – Calcio Wagrowiec   1:1
KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań 2009   2:2

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Pisanko, Kurpiewski, Szczepański, Cyprysiak, Wasilewski, Kaliszan, Szuba, Jankowiak, Tajdel, Jakubczak, Koska, Pajączkowski


Przeciętny występ w Poznaniu

2019-03-09
Podopieczni trenera Anioły w sobotę 9 marca uczestniczyli w turnieju w Poznaniu, którego organizatorem był Klub Koziołek Poznań. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, grano równolegle na dwóch boiskach, jednak spotkanie trwało tylko 12 minut. Zawodnicy [...]

Podopieczni trenera Anioły w sobotę 9 marca uczestniczyli w turnieju w Poznaniu, którego organizatorem był Klub Koziołek Poznań. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, grano równolegle na dwóch boiskach, jednak spotkanie trwało tylko 12 minut.

Zawodnicy Canarinhos w grupie walczyli z drużynami: Suchary Suchy Las, Poznaniak Poznań, Krajna Wyrzysk, 13 Poznań, Warta Poznań i Koziołek Poznań.

W meczach grupowych gracze Skórzewa prezentowali bardzo nierówną formę. Niezłe występy przeplatali bardzo słabymi, świetnych akcji było kilka, ale również kilka zmarnowanych okazji do zdobycia goli. Ostatecznie w 6 spotkaniach młodzi piłkarze KS-u zgromadzili 8 punktów – dwa zwycięstwa, dwa remisy, dwie porażki i zajęli 3 miejsce w grupie.

W meczu o piątą lokatę zawodnicy Canarinhos zagrali nieźle i spokojnie wygrali 3:0 ze Spartą Oborniki, tym samym plasując się na 5 miejscu.

Podsumowując, był to przeciętny występ podopiecznych trenera Anioły, którzy popełniali wiele prostych błędów, wielokrotnie grali ze zbyt małym zaangażowaniem i zbyt długo przetrzymywali piłkę na wąskim boisku.

Już za tydzień, czyli 15-17 marca gracze rocznika 2006A wystąpią w Ogólnopolskim Turnieju w Łodzi, w którym będą mieli okazję pokazać się z lepszej strony.

Angel

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Bladocha, Nowaczyk, Drews, Frankiewicz, Polańczyk, Kendzia, Lipki(C), Konecki, Strzyżewski, Derda, Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[5], Strzyżewski, Lipski[4], Starzyk


Udany turniej w Poznaniu

2019-03-03
W niedzielę 3 marca zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali bardzo udany turniej na obiekcie Centrum Plek. W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów, dwa ze Skórzewa, Akademia Kreatywnego Futbolu, PS Gniezno, SMP Wichniarek. Zarówno zawodnicy [...]

W niedzielę 3 marca zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali bardzo udany turniej na obiekcie Centrum Plek.

W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów, dwa ze Skórzewa, Akademia Kreatywnego Futbolu, PS Gniezno, SMP Wichniarek.

Zarówno zawodnicy Canarinhos – grupa żółta oraz Canarinhos – grupa niebieska, zaprezentowali się z dobrej strony pewnie pokonując rywali. Najbardziej zacięty mecz miał miejsce, kiedy to dwie drużyny ze Skórzewa stanęły na przeciwko siebie. Wynik w jednej z ostatnich akcji na korzyść grupy niebieskiej przechylił Hubert Szczepański.

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo żółty – KS Canarinhos Skórzewo niebieski   2:3
KS Canarinhos Skórzewo żółty – AKF Poznań   3:1
KS Canarinhos Skórzewo żółty – SMP Wichniarek   3:1
KS Canarinhos Skórzewo żółty – PS Gniezno   2:1
KS Canarinhos Skórzewo niebieski – AKF Poznań   6:0
KS Canarinhos Skórzewo niebieski – SMP Wichniarek   3:1
KS Canarinhos Skórzewo niebieski – PS Gniezno   7:0

Gratulacje dla zawodników za ambitną oraz przeważającymi fragmentami dobrą i mądra grę.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie (niebieski):
Piechowiak, Kurpiewski, Tajdel, Pajączkowski, Szuba, Wasilewski,​ Jakubczak, Szczepański

KS wystąpił w składzie (żółty):
Juszczuk, Kitajczuk, Cyprysiak, Anioła, Kaliszan, Nowaczyk, Koska, Tórz


Towarzyskie potyczki rocznika 2006A

2019-03-02
W sobotę 2 marca gracze z rocznika 2006A rozegrali dwa krótkie spotkania sparingowe (każde po 30 minut) z drużynami AP Dębiec (rocznik 2005) oraz Poznaniakiem Poznań (rocznik 2006). W pierwszych 30 minutach zawodnicy Skórzewa zmierzyli [...]

W sobotę 2 marca gracze z rocznika 2006A rozegrali dwa krótkie spotkania sparingowe (każde po 30 minut) z drużynami AP Dębiec (rocznik 2005) oraz Poznaniakiem Poznań (rocznik 2006).

W pierwszych 30 minutach zawodnicy Skórzewa zmierzyli się z AP Dębiec i mimo sporej przewagi i niezłej gry, nie zdołali pokonać bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

W drugiej odsłonie rywalami była drużyna Poznaniaka Poznań, która poprzeczkę postawiła nieco wyżej. Gracze Canarinhos radzili sobie nieźle, choć jako pierwsi stracili gola. Do końcowego gwizdka atakowali jednak bramkę rywali i pod koniec spotkania udało się doprowadzić do remisu, a gola strzelił Drews.

Występ podopiecznych trenera Anioły nie był tak dobry jak w poprzednich meczach sparingowych, jednak cieszy fakt dobrej gry w defensywie i to, że do końca meczu z Poznaniakiem młodzi piłkarze KS-u walczyli o zdobycie gole.

Angel

Mecze towarzyskie
AP Dębiec 2005 – KS Canarinhos Skórzewo   0:0
Poznaniak Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   1:1

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Polańczyk, Nowaczyk, Frankiewicz, Starzyk, Konecki, Skowroński, Derda, Frankiewicz, Ćwiertniak

Bramkę dla KS-u zdobył: Drews


Aktywny luty rocznika 2011

2019-02-28
Rocznik 2011 oprócz dwóch jednostek treningowych w tygodniu gra w wielu turniejach i rozgrywa bardzo pożyteczne mecze kontrolne: 02.02 – turniej Polibuda Kids Cup (2 zespoły) 04.02 – sparing z Victorią Wysogotowo 09.02 – turniej [...]

Rocznik 2011 oprócz dwóch jednostek treningowych w tygodniu gra w wielu turniejach i rozgrywa bardzo pożyteczne mecze kontrolne:

02.02 – turniej Polibuda Kids Cup (2 zespoły)
04.02 – sparing z Victorią Wysogotowo
09.02 – turniej w Buku (3 zespoły), Jakub Lehmann królem strzelców.
15.02 – sparing z AP Dębiec
17.02 – turniej Śrem CUP
20.02 – sparing z GKS Dopiewo
27.02 – rewanż z GKS Dopiewo

W lutym było tego sporo, a marzec zapowiada się jeszcze bardziej aktywnie.

Marcin Pawlak & Angel

Wynik lepszy niż gra

2019-02-24
W kolejnym meczu sparingowym seniorzy Canarinhos spotkali się z zaprzyjaźnionym zespołem z Michorzewa. Kolejny raz w zespole Canarinhos wystąpiło wielu juniorów. Pierwsze 45 minut to dobra gra zawodników ze Skórzewa okraszona bramkami Danielewicza i Malinowskiego. [...]

W kolejnym meczu sparingowym seniorzy Canarinhos spotkali się z zaprzyjaźnionym zespołem z Michorzewa. Kolejny raz w zespole Canarinhos wystąpiło wielu juniorów. Pierwsze 45 minut to dobra gra zawodników ze Skórzewa okraszona bramkami Danielewicza i Malinowskiego. Jednak ta część meczu kończy się tylko remisem 2:2, bo dosłownie dwie kontry Huraganu przyniosły im bramki.

Drugie 45 minut meczu to słabsza gra, a jednak padło więcej bramek. Dwie dołożył Danielewicz i dwa gole zapisał na swoje konto Niewiadomski, który zagrał dobre 45 minut. Jeszcze Perz, który jest juniorem strzelił gola i mecz zakończył się wynikiem 7:3.

Dobra postawa juniorów, jednak zdecydowanie tego dnia najlepszy na boisku był Danielewicz nie tylko za zdobyte bramki, ale za całą grę.

Wojciech Rybarczyk & Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – Huragan Michorzewo   7:3 (2:2)

Bramki dla KS-u zdobyli: Danielewicz[3], Niewiadomski[2], Malinowski, Perz


Piłkarska niedziela rocznika 2009

2019-02-24
W niedzielne popołudnie 24 lutego zawodnicy trenera Matouszka udali się na stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, by w doskonałych warunkach rozegrać mecze kontrole z dwoma zespołami: Lech Poznań 2010 oraz FC Wrocław Academy. Oba [...]
W niedzielne popołudnie 24 lutego zawodnicy trenera Matouszka udali się na stadion przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, by w doskonałych warunkach rozegrać mecze kontrole z dwoma zespołami: Lech Poznań 2010 oraz FC Wrocław Academy. Oba pojedynki toczyły się na bardzo dużej intensywności, nie zabrakło składnych akcji, ładnych bramek czy udanych dryblingów. Łącznie zespół Canarinhos rozegrał na boisku 100 minut pełnych emocji, odniósł dwa zwycięstwa (5:3 oraz 4:3), strzelił przeciwnikom 9 bramek, tracąc ich 6.

Dziękujemy zespołowi Lecha Poznań  za zaproszenie. Cieszy fakt, że zawodnicy Skórzewa mogą mierzyć się z powodzeniem z tak renomowanymi zespołami.

W najbliższą sobotę (02.03) kolejne piłkarskie emocje w wykonaniu rocznika 2009. Tym razem zawodnicy Canarinhos w Skórzewie zmierzą się z zespołem Wielkopolska Akademia Piłkarska. Z kolei w poniedziałek (04.03) udadzą się do Suchego Lasu na mecz kontrolny z zespołem Suchary Suchy Las.

Maciej Matouszek & Angel
Mecze towarzyskie
KS Canarinhos Skórzewo – FC Wrocław Academy   5:3
KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań 2010   4:3

KS wystąpił w składzie:
Tyrakowski, Juszczuk, Kiszmanowicz, Sutherland, Eleryk, Jankowiak, Sobkowski, Sobkowiak, Szuba, Belter, Smukała

Bramki dla KS-u zdobyli: Sobkowiak, Szuba[2], Kiszmanowicz, Jankowiak, Krzywosądzki[2], Sobkowski, Smukała


Słaby mecz rocznika 2008

2019-02-24
W niedzielę 24 lutego młodzi zawodnicy ze Skórzewa zmierzyli się z zawodnikami Warty Poznań 2009. Rywal okazał się bardzo wymagający, dominował przez zdecydowaną większą część meczu. Proste błędy, mało ambitna postawa oraz brak argumentów piłkarskich [...]

W niedzielę 24 lutego młodzi zawodnicy ze Skórzewa zmierzyli się z zawodnikami Warty Poznań 2009. Rywal okazał się bardzo wymagający, dominował przez zdecydowaną większą część meczu. Proste błędy, mało ambitna postawa oraz brak argumentów piłkarskich przyczyniły się do wysokiej przegranej drużyny Canarinhos.

Takie mecze jak te, dobitnie pokazują ile jeszcze brakuje zawodnikom ze Skórzewa. Tylko mądra i ambitna praca na treningach mogą spowodować, że być może kiedyś będą oni mogli toczyć zacięte spotkania z najlepszymi.

W sobotę 23.02.2019r. miał się odbyć sparing z zespołem Skra Otusz Wlkp. Niestety okazało się, ze rywal nie dojechał – miejmy nadzieję, że takie sytuacje się już nie powtórzą, bo świadczy to nie najlepiej o zespole z Otusza.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Tajdel, Kurpiewski, Szczepański, Cyprysiak, D.Gołębiewski, Pajączkowski, Jakubczak, M.Gołębiewski, Kitajczuk


Pewne zwycięstwo w sparingu

2019-02-23
Młodzi zawodnicy Skórzewa z rocznika 2006A w minioną sobotę 23 lutego, wieczorową porą rywalizowali w meczu sparingowym z drużyną AKF Poznań. Spotkanie rozegrano w Poznaniu przy ul. Margonińskiej, na nowoczesnym, pełnowymiarowym boisku pod balonem. Od [...]

Młodzi zawodnicy Skórzewa z rocznika 2006A w minioną sobotę 23 lutego, wieczorową porą rywalizowali w meczu sparingowym z drużyną AKF Poznań. Spotkanie rozegrano w Poznaniu przy ul. Margonińskiej, na nowoczesnym, pełnowymiarowym boisku pod balonem.

Od pierwszych minut świetnie prezentowali się gracze Canarinhos, którzy przejęli inicjatywę na boisku i śmiało atakowali bramkę rywali. Jednak brak asekuracji w defensywie Skórzewa sprawił, że gospodarze w 9 minucie objęli prowadzenie.  Jednak już chwilę później było 1:1, bo Ćwiertniak bardzo dobrze rozprowadził piłkę na prawą stronę boiska do Kendzi, który pomknął prawą stroną, dograł w pole karne, a Lipski strzelił na 1:1. Kilka minut później Lipski powalczył o odbiór piłki, futbolówkę przejął Derda i było 2:1. Jeszcze przed przerwą (grano 2×30 minut) Derda strzałem z dystansu podwyższył na 3:1, a w ostatniej minucie strzelec poprzedniej bramki przeprowadził kapitalną akcję lewą stroną boiska, dograł w pola karne, a Kendzia dopełnił formalności i było 4:1.

Po przerwie gra się nieco wyrównała, choć Canarinhos mieli jeszcze swoje okazje na podwyższenie wyniku. Gospodarze nie pozostali dłużni i w ciągu 1 minuty strzelili dwa gole, wykorzystując błędy w defensywie KS-u. Pod koniec spotkania Lipski po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu na 5:3 dla Canarinhos.

Bardzo dobry występ całej drużyny Skórzewa, którzy gra ofensywnie, z dużą odwagą i w wielu fragmentach gry nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Do poprawy na pewno gra w defensywie, bo dwóch bramek w ciągu 1 minuty nie powinno się tracić.

Dziękujemy gospodarzom za możliwość rozegrania sparingu w tak dogodnych warunkach.
Warto zaznaczyć, mimo, że mecz towarzyski graczy Canarinhos odbywał się równolegle z meczem Lech-Legia, na spotkaniu pojawiła się liczna grupa rodziców/kibiców, dziękujemy za obecność!

Angel

Mecz towarzyski
AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   3:5 (1:4)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Bladocha, Nowaczyk, Drews, Polańczyk, Frankiewicz, Kendzia, Ćwiertniak, Konecki, Lipski(C), Drobnik, Derda

Bramki dla KS-u zdobyli: Lipski[2], Derda[2], Kendzia


Polonia Cup 2019 dla rocznika 2012

2019-02-23
W sobotę 23.02.2019r. zespół Canarinhos rocznika 2012 udał się na turniej do Środy Wielkopolskiej. W turnieju uczestniczyły zespoły: KS Canarinhos Skórzewo, Akademia Reissa Poznań, Warta Śrem, Polonia Środa Wielkopolska (dwa zespoły), UKS Talent Poznań oraz [...]

W sobotę 23.02.2019r. zespół Canarinhos rocznika 2012 udał się na turniej do Środy Wielkopolskiej. W turnieju uczestniczyły zespoły: KS Canarinhos Skórzewo, Akademia Reissa Poznań, Warta Śrem, Polonia Środa Wielkopolska (dwa zespoły), UKS Talent Poznań oraz Avia Kamionki.

Każda z drużyn rozegrała 6 spotkań po 12 minut. W tym czasie każdy z zawodników miał okazje zaprezentować próbkę swoich możliwości. Kibice podziwiali wspaniałe widowisko na wyrównanym poziomie. Podczas turnieju nie zabrakło pięknych bramek, wspaniałych akcji oraz gry zespołowej.

Zawodnicy Skórzewa byli bez wątpienia jedną z najlepszych drużyn na turnieju, co udowodnili na początku turnieju wygrywając z Polonią Środa Wielkopolska II 2:0 oraz drużyną UKS Talent Poznań 4:0. Następnie zagrali z najsilniejszymi zespołami, czyli Akademia Reissa, remisując 0:0 oraz Polonią Środa Wielkopolską I, remisując 1:1.

Potwierdzeniem dobrej dyspozycji wszystkich zawodników KS-u były zwycięstwa nad drużyna ze Śremu 5:1 oraz Avia Kamionki 2:1. Ostatecznie podopieczni trenera Baranowskiego zajęli 2 miejsce.

Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik Canarinhos – Juliusz Tabędzki, a najlepszym zawodnikiem drużyny został Miłosz, dla którego był to pożegnalny turniej w drużynie Canarinhos. Łupami bramkowymi podzielili się: Miłosz [7 bramek], Nikodem[3], Witek[2], Gabriel, Franciszek.

Adam Baranowski & Angel

Powołania do reprezentacji WZPN-u

2019-02-22
Miło nam poinformować, że trójka podopiecznych trenera Anioły z rocznika 2006A otrzymała powołanie na konsultacje szkoleniowo-selekcyjną do reprezentacji WZPN-u dla zawodników z rocznika 2006. Wyróżnionymi zawodnika są: Derda Wiktor, Kendzia Jakub oraz Lipski Bartosz. Gratulacje [...]

Miło nam poinformować, że trójka podopiecznych trenera Anioły z rocznika 2006A otrzymała powołanie na konsultacje szkoleniowo-selekcyjną do reprezentacji WZPN-u dla zawodników z rocznika 2006.

Wyróżnionymi zawodnika są: Derda Wiktor, Kendzia Jakub oraz Lipski Bartosz.

Gratulacje dla powołanych zawodników, a także życzymy powodzenia podczas konsultacji!

Angel

Grad goli w sparingu rocznika 2006A

2019-02-17
W minioną niedzielę 17 lutego zawodnicy rocznika 2006A rozegrali na wyjeździe mecz towarzyski z drużyną Mieszka Gniezno. Dzięki uprzejmości gospodarzy mecz rozegrano w systemie 4×20 minut. Z powodów zdrowotnych na mecz udało się tylko 11 [...]

W minioną niedzielę 17 lutego zawodnicy rocznika 2006A rozegrali na wyjeździe mecz towarzyski z drużyną Mieszka Gniezno. Dzięki uprzejmości gospodarzy mecz rozegrano w systemie 4×20 minut.

Z powodów zdrowotnych na mecz udało się tylko 11 graczy Canarinhos, co jednak nie przeszkodziło w rozegraniu bardzo dobrego spotkania. Od pierwszych minut to podopieczni trenera Anioły zdecydowanie przeważali, a potwierdzeniem tego była bramka Kendzi, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Skowrońskiego głową skierował piłkę do siatki. W 22 minucie swój festiwal strzelecki rozpoczął Derda, który tego dnia zdobył 6 goli. Swoje kolejne trzy trafienia dołożył również Kendzia, a na listę strzelców w szeregach Skórzewa wpisał się również Starzyk.

Przez całe spotkanie zdecydowanie przeważali młodzi piłkarze KS-u, stwarzając sobie wiele okazji bramowych i nie pozwalali oni na wiele rywalom, którzy pod koniec meczu zdołali wbić honorowego gola, który był już konsekwencją rozluźnienia w szeregach Skórzewa.

Brawa dla wszystkich zawodników, którzy wystąpili tego dnia w zespole Canarinhos. Podopieczni trenera Anioły pokazali kilka znakomitych akcji, które miejmy nadzieję, będziemy oglądać również podczas zmagań ligowych.

Angel

Mecz towarzyski
Mieszko Gniezno – KS Canarinhos Skórzewo   1:11

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Bladocha, Błochowiak, Polańczyk, Nowaczyk, Skowroński, Konecki, Lipski(C), Kendzia, Starzyk, Derda

Bramki dla KS-u zdobyli: Kendzia[4], Derda[6], Starzyk


Udany sparing zawodników z rocznika 2008

2019-02-17
W niedzielę 17 lutego zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali bardzo udany sparing przeciwko zespołowi Tarnovia Tarnowo Podgórne. Zawodnicy grali na 2 boiskach jednocześnie 3x po 25 minut. Każdy zatem mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy [...]

W niedzielę 17 lutego zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali bardzo udany sparing przeciwko zespołowi Tarnovia Tarnowo Podgórne. Zawodnicy grali na 2 boiskach jednocześnie 3x po 25 minut. Każdy zatem mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zawodnicy ze Skórzewa zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, prezentując ambitną i pomysłowa grę. Takie spotkania dobitnie pokazują, że cały czas zawodnicy Skórzewa czynią postępy.

Gratulacje i oby tak dalej! Warto dodać, iż ze względów pozaboiskowych w sparingu mogło zagrać tylko 15 zawodników, zatem był tylko 1 zawodnik na zmianę. Wzmocnienie przyszło z rocznika 2009 – zawodnicy znakomicie się spisali – wielkie podziękowania.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Anioła,  Szczepański, Kitajczuk, Piechowiak, Wasilewski, Krasowski, Nowaczyk, Pajączkowski, Tajdel, Kurpiewski, Szuba, Stachowiak, Tyrakowski, Kosiński, Jankowiak


Kolejne zwycięstwo rocznika 2006B w halowym turnieju

2019-02-16
W minioną sobotę podopieczni trenera Huchwajdy zameldowali się na kolejnych turnieju halowym. Tym razem zmagania piłkarskie odbywały się w Kaczorach z drużynami powiatu pilskiego. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach, Canarinhos rozlosowany został do grupy [...]

W minioną sobotę podopieczni trenera Huchwajdy zameldowali się na kolejnych turnieju halowym. Tym razem zmagania piłkarskie odbywały się w Kaczorach z drużynami powiatu pilskiego. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach, Canarinhos rozlosowany został do grupy B, w której znalazło się pięć drużyn, natomiast w grupie A rywalizacja toczyła się pomiędzy czterema ekipami. System rozgrywek był podobny jak w poprzednim turnieju tj. po zakończeniu rywalizacji w grupach, zostały wyłonione po dwie najlepsze ekipy, które trafiły do Ligi Mistrzów, a pozostałe mierzyły się ze sobą w Lidze Europy.
Canarinhos w grupie zakończył rywalizację na I miejscu z kompletem punktów.

Wyniki meczów grupowych:
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Wałcz I   2:1 [Wojtalik, Kasprzak]
KS Canarinhos Skórzewo – Start Jastrowie   3:0 [Rutkowski, Czerniejewicz, Rosenfeld]
KS Canarinhos Skórzewo – Zjednoczeni Kaczory III   2:1 [Czerniejewicz, Wojtalik]
KS Canarinhos Skórzewo – Zjednoczeni Kaczory II   2:1 [Wojtalik, Kasprzak]

Po zakończenie pojedynków grupowych drużyny przystąpiły do rywalizacji w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Po dwóch meczach Skórzewo zanotowało sześć punktów i jak się później okazało to wystarczyło do zdobycia złotych medali w rozgrywkach mistrzowskich. Pomogli przeciwnicy, którzy podzielili się punktami. Tak więc do ostatniego meczu gracze Canarinhos wyszli na plac gry za mało skoncentrowani i polegli z drużyną z rozgrywek grupowych Orzeł Wałcz I wynikiem 0:3. Była to jedyna porażka zwycięzców turnieju, ale również istotny materiał dla sztabu szkoleniowego Skórzewa.

Wyniki fazy finałowej:
KS Canarinhos Skórzewo – Zjednoczeni Kaczory I   2:1 [Wojtalik, Rosenfeld]
KS Canarinhos Skórzewo – Iras Czaplinek   1:0 [Kasprzak]
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Wałcz I    0:3

Po zakończeniu turnieju Zjednoczeni Cup wręczono nagrody i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników. Podczas gali uhonorowano golkipera Canarinhos – Mateusza Sobczyka, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Przy okazji warto również pochwalić dwóch zawodników Skórzewa, którzy w dużej mierze przyczynili się do zdobycia najwyższego stopnia podium, a byli nimi: Krzysztof Wojtalik, zdobywca czterech bramek oraz Szymon Majchrzak, który dawał przykład determinacją i wytrwałością.

Gratulacje i brawa dla całej drużyny za walkę w każdym sektorze boiska i osiągnięcie tak dobrego wyniku piłkarskiego.

Pomimo takich sukcesów niestety wydarzył się mały wypadek, w którym uczestniczył zawodnik Skórzewa – Kacper Czerniejewicz, którego czeka przerwa w treningach co najmniej pięć tygodni, ze względu na kontuzję nadgarstka. Życzymy Kacprowi szybkiego powrotu do zdrowia i trzymamy kciuki, aby ta przerwa była o wiele krótsza.

Marcin Wojtalik & Angel

KS wystąpił w składzie:
Sobczyk, Czerniejewicz, Dębski, Wojtalik, Majchrzak, Krzywosądzki, Kasprzak, Rosenfeld, Rutkowski, Jankowiak


Dobry występ seniorów

2019-02-16
W sobotnie popołudnie 16 lutego seniorzy Canarinhos udali się do Buku, na mecz z tamtejszą Patrią i na bocznym boisku rozegrali mecz kontrolny. Jak zawsze trener Kaliszan postawił na młodość i u boku doświadczonych seniorów w [...]

W sobotnie popołudnie 16 lutego seniorzy Canarinhos udali się do Buku, na mecz z tamtejszą Patrią i na bocznym boisku rozegrali mecz kontrolny.

Jak zawsze trener Kaliszan postawił na młodość i u boku doświadczonych seniorów w pierwszej jedenastce było 5 juniorów. Od samego początku meczu to Canarinhos mieli przewagę i często gościli pod bramką gospodarzy, ale dopiero w 25 minucie z rzutu wolnego Baranowski trafił w okienko bramki i na prowadzenie wyszli zawodnicy ze Skórzewa. Po 6 minutach po ładnej kontrze znów Baranowski w roli głównej, który świetnie podał do Kaczmarka, a ten nie zmarnował okazji i było 2:0.

Drugie 45 minut to kolejne roszady w składzie, które pozwoliły na jeszcze lepszą grę i po bramkach Juszczyka było 4:0 dla Canarinhos. Na koniec jeszcze na otarcie łez po błędach w obronie Patria strzeliła honorową bramkę i KS wygrywał zasłużenie, nie pozostawiając złudzeń rywalowi, kto tego dnia był lepszy.

Wojciech Rybarczyk & Angel

Mecz towarzyski
Patria Buk – KS Canarinhos Skórzewo   1:4 (0:2)

KS wystąpił w składzie (I połowa):
Głuchy, Banasiak, Bałuta, Kaptur, Morkis, Kaczmarek, Dłużniewski, Ćwiertniak, Baranowski, Malinowski, Konopiński

KS wystąpił w składzie (II połowa):
Głuchy, Majewski, Dłużniewski, Bałuta, Banasiak, Drozdowski, Wysoczański, Bednarski, Niewiadomski, Danielewicz, Juszczyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Baranowski, Kaczmarek, Juszczyk


Złoto II drużyny rocznika 2006!

2019-02-10
10 lutego 2019 roku w pierwszym turnieju halowym pod wodzą trenera Huchwajdy, II drużyna rocznika 2006 zdobyła złoto! W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W turnieju zawodnicy grali raz 10 minut. [...]
10 lutego 2019 roku w pierwszym turnieju halowym pod wodzą trenera Huchwajdy, II drużyna rocznika 2006 zdobyła złoto! W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W turnieju zawodnicy grali raz 10 minut. W meczach grupowych gracze KS-u zdobyli komplet dziewięciu punktów, nie tracąc żadnej bramki.

Wyniki meczów grupowych:

KS Canarinhos Skórzewo – Patria Buk II   2:0 [Majchrzak, Rutkowski]
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp   2:0 [Wojtalik, Dębski]
KS Canarinhos Skórzewo – NAP Nowy Tomyśl   3:0 [Rutkowski(2), Rosenfeld]

Po zakończeniu pojedynków grupowych, drużyny z pierwszych dwóch miejsc obu grup awansowały do Ligi Mistrzów walcząc o miejsca 1-4, natomiast pozostałe ekipy rywalizowały ze sobą w Lidze Europy. Obie ligi grały w systemie każdy z każdym. Drużynę ze Skórzewa czekały trzy pojedynki o złoto.

W pierwszym meczu zawodnicy Canarinhos spotkali się z gospodarzami turnieju Patrią Buk I. Widowisko stało na wysokim poziomie i zakończyło się remisem 2:2. Pomimo prowadzenia 1:0 i 2:1 graczom trenera Huchwajdy zabrakło pod koniec meczu koncentracji i dali sobie wydrzeć 3 punkty, tracąc bramkę w ostatniej minucie. Po tym remisie Skórzewo przystąpiło do kolejnych dwóch pojedynków mocno zmobilizowane stawiając przeciwnikom wysoko poprzeczkę i tym samym udowadniając, kto zasłużył na najwyższe miejsce na podium, kończąc grupę Ligi Mistrzów na upragnionym I miejscu z siedmioma oczkami, na co w 100 % swoją postawą i zaangażowaniem zasłużył cały zespół!

Wyniki fazy finałowej:
KS Canarinhos Skórzewo – Patria Buk I   2:2 [Rosenfeld, Wojtalik]
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp   3:0 [Kasprzak, Rutkowski, Majchrzak]
KS Canarinhos Skórzewo – Lotnik Poznań   4:0 [Rutkowski, Wojtalik, Rutkowski(2)]

Miły akcent tego turnieju to fakt zdobycia korony króla strzelców przez zawodnika Canarinhos, a został nim   Dawid Rutkowski z 7 bramkami, gratulacje!

Marcin Wojtalik & Angel
KS wystąpił w składzie:
Sobczyk, Czerniejewicz, Dębski, Wojtalik, Majchrzak, Krzywosądzki, Kasprzak, Rosenfeld, Rutkowski, Franczak

Pierwszy turniej rocznika 2013!

2019-02-10
W niedzielę 10 lutego młodzi zawodnicy z rocznika 2013 wybrali się na swój pierwszy turniej do Środy Wielkopolskiej. Najmłodsi piłkarze Canarinhos rozegrali łącznie 10 spotkań, a każdy z graczy klubu ze Skórzewa przebywał na boisku [...]
W niedzielę 10 lutego młodzi zawodnicy z rocznika 2013 wybrali się na swój pierwszy turniej do Środy Wielkopolskiej.

Najmłodsi piłkarze Canarinhos rozegrali łącznie 10 spotkań, a każdy z graczy klubu ze Skórzewa przebywał na boisku przez około 50 minut, także gry było bardzo dużo.

Podopieczni trenera Matouszka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym oficjalnym występie. Wszyscy uczestnicy turnieju byli zwycięzcami!

Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wiernie dopingowali swoich pupili! Dla wszystkich były to niezapomniane emocje!

Przypominamy, że cały czas można dołączyć do grupy rocznika 2013. W tym celu prosimy o telefoniczny kontakt z trenerem Maciejem Matouszek, tel: 794 023 196.

Maciej Matouszek & Angel

Udany sparing juniorów młodszych

2019-02-10
W niedzielę 10 lutego odbył się mecz kontrolny rocznika 2003/04 na boisku przy ul. Gdańskiej z Koziołkiem Poznań 2003. Starcie dwóch drużyn zaczęło się od chaotycznej gry w środku pola, a następnie lekką przewagę w [...]

W niedzielę 10 lutego odbył się mecz kontrolny rocznika 2003/04 na boisku przy ul. Gdańskiej z Koziołkiem Poznań 2003. Starcie dwóch drużyn zaczęło się od chaotycznej gry w środku pola, a następnie lekką przewagę w posiadaniu piłki objął Koziołek. W 23 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po rykoszecie, lecz 5 minut później wyrównał Siejak. W 32 minucie napastnik Canarinhos nie zwolnił tempa i dołożył drugie trafienie, które przyczyniło się do wyjścia na prowadzenie podopiecznych trenera Kaliszana.

Druga połowa należała do młodych zawodników ze Skórzewa. Woźnica po indywidualnej akcji podwyższył na 3:1, a 7 minut później Siejak skompletował hat-tricka po ładnym wykończeniu akcji Zalewskiego. W ostatnich minutach meczu swoją druga bramkę zdobył Woźnica i tym samym ustalił wynik na 5:1 dla Canarinhos.

Na pochwałę zasługuje ofensywa juniorów, która przede wszystkim w drugiej połowie potrafiła stworzyć oraz wykorzystać wiele okazji bramkowych.

Tomasz Wysoczański & Angel

Mecz towarzyski
Koziołek Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   1:5

KS wystąpił w składzie:
Sowiński – Pohl, Kaptur, Wasilewski, Beśka – Tierling, Kirylczuk – Zalewski, Woźnica, Frątczak – Siejak / Grali również: Zaliwski, Czyż, Rochowiak

Bramki dla KS-u zdobyli: Siejak[3], Woźnica[2]


Piłkarski weekend rocznika 2009A

2019-02-10
Piłkarski weekend dla rocznika 2009A rozpoczął się już w piątek. W tym dniu zespół Canarinhos rozegrał pierwszy mecz sparingowy z Akademią Kreatywnego Futbolu. Z kolei w sobotę uczestniczył w turnieju Luboń Cup. Był to ostatni [...]
Piłkarski weekend dla rocznika 2009A rozpoczął się już w piątek. W tym dniu zespół Canarinhos rozegrał pierwszy mecz sparingowy z Akademią Kreatywnego Futbolu. Z kolei w sobotę uczestniczył w turnieju Luboń Cup. Był to ostatni turniej halowy, w którym uczestniczyli podopieczni trenera Macieja Matouszka.

W piątek cała drużyna pokazała się z dobrej strony. Na samym początku widać było małe problemy związane z grą na dużym boisku. Mecz rozpoczął się od wielu niewykorzystanych sytuacji przez młodych piłkarzy Canarinhos, a zespół AKF poprzez grę bezpośrednią od własnej bramki, zdobył prowadzenie, które w głównej mierze dzięki grze Borysa Smukały oraz Oliwiera Jankowiaka nie trwało zbyt długo. Ostatecznie sparing zakończył się wygraną graczy ze Skórzewa, ale to nie było oczywiście najważniejsze. Sparing ten był czasem kilku eksperymentów, między innymi doszło do zmiany systemu gry. Na pewno, jak na pierwszą grę na boisku, po 3,5 miesięcznych treningach na hali, zawodnicy Skórzewa pokazali się z dobrej strony. Widać również było zaangażowanie, chęć walki, a odpowiedzialność za grę zespołu na swoje barki wziął najmłodszy w zespole Smukała oraz Jankowiak. Oczywiście, przytrafiały się czasami proste błędy – w szczególności w grze defensywnej oraz podczas niewykorzystanych okazji bramkowych, ale na pewno gracze KS-u wyciągną z nich wnioski. Na brawa zasłużył również Alex, który dopingował swoich kolegów z zespołu.

W sobotę, podczas turnieju halowego zespół zaprezentował się zdecydowanie gorzej niż podczas piątkowego sparingu. Osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników nie potrafili narzucać swojego stylu gry, zawodnicy nie brali na siebie odpowiedzialności za poczynania zespołu oraz często ustępowali rywalom pod względem wolicjonalnym. Co prawda widać było zmęczenie – część zawodników grała zarówno w piątkowym sparingu oraz sobotnim turnieju, jednak oczekiwania były nieco większe, przede wszystkim od zawodników, którzy w piątek odpoczywali. Ostatecznie zespół Canarinhos – podzielony na dwie drużyny – zajął 6 oraz 8 miejsce. Był to ostatni turniej na hali w obecnym sezonie.

Kolejny sparing podopieczni trenera Matouszka rozegrają już 18 lutego w Poznaniu, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z zespołem Warty Poznań.

Maciej Matouszek & Angel

Pracowity weekend rocznika 2008

2019-02-10
W weekend 9-10.02.2019 zwodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali dwa sparingi. W sobotę z Lechem Poznań 2009, w niedzielę z AP Reissa 2009. Były to pierwsze mecze rozegrane na boiskach ze sztuczną trawą w tym [...]

W weekend 9-10.02.2019 zwodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali dwa sparingi. W sobotę z Lechem Poznań 2009, w niedzielę z AP Reissa 2009. Były to pierwsze mecze rozegrane na boiskach ze sztuczną trawą w tym roku.

W sobotę cała drużyna zderzyła się ze ścianą, którą postawili gospodarze – KKS Lech Poznań 2009. Duże boisko, pierwszy taki mecz od blisko 4 miesięcy (wcześniej rozgrywane były turnieje halowe) oraz bardzo dobrze dysponowany rywal spowodowało, iż dobre i składne akcje Skórzewa można było policzyć na palcach jednej ręki. Byli oni tylko tłem dla rywala, który nie dał żadnych szans zawodnikom Canarinhos. Co może cieszyć, to ambitna gra kilku zawodników, którzy w nagrodę zagrali także w niedzielnym sparingu. Małym plusem była też dobra postawa dwójki bramkarzy – Bartka Piechowiaka i Mikołaja Kitajczuka, którzy kilkukrotnie swoimi interwencjami ratowali zespół.

W niedzielę było już zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim wynik był praktycznie cały czas zbliżony, co pozwalało na pokazanie swoich umiejętności piłkarskich i wolicjonalnych na jeszcze wyższym poziomie. Oczywiście przytrafiały się czasami proste błędy, ale najważniejsze, aby wyciągać z nich wnioski. Cieszą składne akcje oraz ambitna gra. Zdecydowana większość zawodników pokazała się z dobrej strony. Efektem była wygrana różnicą jednej bramki, ale to nie było najważniejsze.

Do rozpoczęcia rozgrywek WZPN jeszcze trochę czasu, po zakończonym sezonie turniejów halowych trzeba możliwie jak najszybciej przystosować się do zupełnie innej gry, jaką jest rywalizacja na boisku. Póki co, nie ma jeszcze tego zatem, trzeba bazować na duchu zespołu oraz na ambicji. Kolejne sparing na 2 boiskach w niedzielę 17.02.2019 z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie, w sobotę:
Kitajczuk, Piechowiak, Krasowski, Nowaczyk, Kaliszan, Anioła, D. Gołębiewski, M. Gołębiewski, Wasilewski, Pajączkowski, Tórz, Szczepański

KS wystąpił w składzie, w niedzielę:
Piechowiak, Kaliszan, Szczepański, Wasilewski, Pajączkowski, Tajdel, Kurpiewski, Szuba, Cyprysiak, Pisanko, Jakubczak


Brąz trampkarzy w Środzie Wlkp.

2019-02-09
Trzecie miejsce zajęli trampkarze Canarinhos na Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Polonie Cup 2019”, rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej. W sobotę 9 lutego odbył się w Środzie Wielkopolskiej turniej halowy rocznika 2005, w którym trampkarze prowadzeni przez [...]

Trzecie miejsce zajęli trampkarze Canarinhos na Halowym Turnieju Piłki Nożnej „Polonie Cup 2019”, rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej.

W sobotę 9 lutego odbył się w Środzie Wielkopolskiej turniej halowy rocznika 2005, w którym trampkarze prowadzeni przez trenera Dobka również uczestniczyli. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo – SF Luboń I   0:3
KS Canarinhos Skórzewo – SF Luboń II  1:1 [Pietrykowski]
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Śrem   0:2
KS Canarinhos Skórzewo – Lechia Kostrzyn   8:0 [Pietrykowski(5), Downar-Dukowicz, Tarach, samobójcza]
KS Canarinhos Skórzewo – Polonia Środa Wlkp. I   3:2 [Pietrykowski, Adamczewski, Dąbrowski]
KS Canarinhos Skórzewo – Polonia Środa Wlkp. II   2:0 [Pietrykowski, Adamczewski]

Organizatorowi dziękujemy za zaproszenie. Za zajęcie III miejsca zawodnicy Skórzewa otrzymali medale oraz puchar. Wszystkim drużyną dziękujemy za grę fair play.
Serdeczne gratulacje dla trampkarzy Canarinhos za osiągnięty wynik.

Klasyfikacja końcowa:
1. SF Luboń I
2. UKS Śrem
3. KS Canarinhos Skórzewo
4. SF LUBOŃ II
5. Polonia Środa Wlkp. I
6. Polonia Środa Wlkp. II
7. Lechia Kostrzyn

Maciej Dobek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Stryjewski, Brzostowicz, Adamczewski, Sobański, Pietrykowski, Dąbrowski, Downar-Dukowicz, Tarach


Rocznik 2012 na turnieju w Lesznie

2019-02-09
W sobotę 9 lutego rocznik 2012 wybrał się na mocno obstawiony turniej do Leszna. W turnieju brały udział takie zespoły jak: FA Leszno I, FA Leszno II, Polonia Środa Wlkp., Młoda Polonia Leszno, KA4 Respect Krobiam, [...]
W sobotę 9 lutego rocznik 2012 wybrał się na mocno obstawiony turniej do Leszna. W turnieju brały udział takie zespoły jak: FA Leszno I, FA Leszno II, Polonia Środa Wlkp., Młoda Polonia Leszno, KA4 Respect Krobiam, a także podopieczni trenera Baranowskiego, czyli KS Canarinhos Skórzewo.

Każdy z zespołów rozegrał 5 meczów po 14 minut, więc gry było bardzo dużo. W pierwszym meczu młodzi piłkarze Canarinhos ponieśli porażkę 0:5 , by w kolejnym meczu pokazać, że nie są byle jakim zespołem i wygrać pewnie 3:0. Kolejny mecz był bardzo wyrównany, natomiast przeciwnik w ostatnich sekundach strzelił bramkę na na wagę zwycięstwa i zawodnicy Skórzewa przegrali 1:2. Mimo tego zespół się nie podłamał i dzielnie walczył. W kolejnym meczy podopieczni trenera Baranowskiego rozegrali wspaniały mecz i pewnie wygrali 5:1. W ostatnim meczu graczom KS-u przyszło zmierzyć się z gospodarzem tych zawodów, który tego dnia był nie pokonany, a zespół ze Skórzewa musiał uznać wyższość tej drużyny przegrywając 0:7.

Ostatecznie Canarinhos zajęło 4 miejsce. Zarówno trener jak i rodzice, którzy wspierali drużynę Skórzewa są bardzo zadowoleni z wyniku, gratulacje dla młodych piłkarzy!

Adam Baranowski & Angel
Wyniki:
Polonia Środa Wlkp. – KS Canarinhos Skórzewo   5:0
FA Leszno II – KS Canarinhos Skórzewo   0:3
KS Canarinhos Skórzewo – KA4Respect Krobia   1:2
KS Canarinhos Skórzewo – Młoda Polonia Leszno   5:1
FA Leszno I – KS Canarinhos Skórzewo   7:0

Wygrana seniorów w kolejnym sparingu

2019-02-09
W sobotę 9 lutego seniorzy Canarinhos rozegrali kolejny mecz sparingowy w Baranowie, tym razem przeciwnikiem był zespół z wyższej ligi – NKS Niepruszewo. Tylko pierwsze 5 minut meczu to gra na utrzymanie piłki przez NKS, [...]

W sobotę 9 lutego seniorzy Canarinhos rozegrali kolejny mecz sparingowy w Baranowie, tym razem przeciwnikiem był zespół z wyższej ligi – NKS Niepruszewo.

Tylko pierwsze 5 minut meczu to gra na utrzymanie piłki przez NKS, a następnie to zawodnicy ze Skórzewa zdominowali plac gry, gdzie Bednarski z Ćwiertniakiem i Malinowskim rozdawali karty. W tej części meczu w 13 minucie Konopiński strzelił bramkę na 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Warto dodać że w wyjściowej jedenastce było 4 juniorów, którzy dobrze zaprezentowali się w tej części meczu.

Druga połowa nic nie zmieniła, a w składzie Canarinhos znaleźli się kolejni juniorzy i doświadczeni gracze. Po akcji Morkisa to zawodnik z Niepruszewa wpakował piłkę do własnej bramki i było 2:0 dla Canarinhos. Niestety w 65 minucie z boiska zszedł Bednarski i od tego momentu coś się zacięło, bo Niepruszewo strzeliło w 10 minut trzy bramki i było 3:2 dla NKS-u. Jednak to juniorzy Canarinhos w tym dniu wygrali ten mecz, bo do remisu doprowadził Paszkiewicz, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Konopiński.

Każdy zawodnik zagrał dobre spotkanie – wracający Dłużniewski, Ćwiertniak, Baranowski czy Drozdowski, który ma zasilić nasz zespół. Juniorzy pokazali, że w tej rundzie będą stanowić o sile zespołu. Canarinhos wygrali mecz za sprawą bramek zdobytych przez najmłodszych zawodników, a najlepszy na placu obok Bednarskiego był Konopiński oraz ze spokojem grający Dłużniewski i Banasiak.

Wojciech Rybarczyk & Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – NKS Niepruszewo   4:3 (1:0)

Bramki dla KS-u zdobyli: Konopiński[2], Paszkiewicz, samobójcza


Turniej i sparingi rocznika 2011

2019-02-06
Drużyna żaka młodszego wystąpiła w styczniu w jednym turnieju, organizowanym w Luboniu. Na nowoczesnej hali LOSiR rywalizowały dwa zespoły Canarinhos, ze zmiennym szczęściem, jednak z pewnością zdobywając kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z [...]

Drużyna żaka młodszego wystąpiła w styczniu w jednym turnieju, organizowanym w Luboniu. Na nowoczesnej hali LOSiR rywalizowały dwa zespoły Canarinhos, ze zmiennym szczęściem, jednak z pewnością zdobywając kolejne cenne doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów.

Pierwsze dni tego roku zdominowały sparingi. Podopieczni trenera Pawlaka grali w Dopiewie, Poznaniu i w Kicinie. Mecz z AP Dębiec miał niecodzienny przebieg, ponieważ zawodnicy Skórzewa grali na bardzo małej hali w formule 3+bramkarz. Młodzi piłkarze Canarinhos mieli doskonałą sposobność, aby poćwiczyć drybling oraz wykończenie akcji. Z GKS Dopiewo rozegrali tak naprawdę dwa sparingi, najpierw z chłopcami o rok i dwa starszymi, a później z rówieśnikami.

Natomiast 18 stycznia utworzyli zespół wraz z chłopcami z rocznika 2010 i stawili czoła drużynie z Owińsk.

Marcin Pawlak & Angel

Udany sparing rocznika 2005

2019-02-03
W dniu 3 lutego trampkarze Canarinhos prowadzeni przez trenera Dobka rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną. Rywalem zawodników Skórzewa była drużyna Suchary Suchy las z rocznika 2005. Spotkanie trwało 2x30min i [...]

W dniu 3 lutego trampkarze Canarinhos prowadzeni przez trenera Dobka rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną. Rywalem zawodników Skórzewa była drużyna Suchary Suchy las z rocznika 2005. Spotkanie trwało 2x30min i rozgrywane było na boisku w Suchym Lesie.

Młodzi piłkarze KS-u po udanym meczu, wygrali to spotkanie 4:2. Dziękujemy drużynie z Suchego Lasu za grę fair play oraz możliwość rozegrania sparingu. Podziękowania również dla trenera Anioły za wypożyczenie swoich zawodników z rocznika 2006A.

Maciej Dobek & Angel

Mecz towarzyski
Suchary Suchy Las – KS Canarinhos Skórzewo   2:4

KS wystąpił w składzie:
Stryjewski, Brzostowicz, Nowak, Kaliszan, Witek, Sobański, Dąbrowski, Downar-Dukowicz, Tarach, Pietrykowski, Drobnik, Drews, Błochowiak

Bramki dla KS-u zdobyli: Pietrykowski[3], Downar-Dukowicz


Dobry występ w Dopiewie

2019-02-03
W niedzielę 3 marca młodzi zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w ostatniej edycji turnieju o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod patronatem Wójta Gminy Dopiewo. Zostali podzieleni tradycyjnie na zespół żółty oraz niebieski. [...]

W niedzielę 3 marca młodzi zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w ostatniej edycji turnieju o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod patronatem Wójta Gminy Dopiewo. Zostali podzieleni tradycyjnie na zespół żółty oraz niebieski.

Ekipa ,,niebieska” zdobyła cenne doświadczenie wygrywając, remisując oraz przegrywając swoje mecze często z silnymi przeciwnikami.

Natomiast drużyna ,,żółta” zagrała dobrze, znajdując pogromców dopiero w wielkim finale.

Warto zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Canarinhos – Jakub Eleryk.

A już w marcu gracze Skórzewa rozpoczną rywalizację na boiskach trawiastych, tam się będzie dopiero dziać!

Marcin Pawlak & Angel

Najlepszy piłkarz i strzelec turnieju z Canarinhos

2019-02-02
Podopieczni trenera Anioły w sobotę 2 lutego uczestniczyli w jedynym tej zimy turnieju halowym, z którego przywieźli dwie najcenniejsze nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Wiktor Derda, a najlepszym piłkarzem Franciszek Strzyżewski. Zawodnicy Canarinhos na [...]

Podopieczni trenera Anioły w sobotę 2 lutego uczestniczyli w jedynym tej zimy turnieju halowym, z którego przywieźli dwie najcenniejsze nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Wiktor Derda, a najlepszym piłkarzem Franciszek Strzyżewski.

Zawodnicy Canarinhos na turnieju w Środzie Wielkopolskiej rozegrali 7 spotkań po 12 minut, rywalizowano w formule „każdy z każdym”. Gracze Skórzewa odnieśli 6 zwycięstw i doznali jednej, minimalnej porażki. Ulegli 0:1 drużynie Orlika Poznań, która ostatecznie zajęła 1 miejsce.

Młodzi piłkarze Skórzewa zagrali bardzo dobrze, w meczu ze zwycięzcą turnieju byli drużyną lepszą, ale piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki, a do tego świetnie bronił bramkarz Orlika.

Warto zaznaczyć, że podopieczni trenera Anioły byli zdecydowanie najskuteczniejszym zespołem, zdobyli łącznie 28 goli, a sam Derda strzelił 12 bramek. Dla zobrazowania, zwycięzcy turnieju łącznie zdobyli 13 bramek..

Gratulacje dla całego zespołu za bardzo dobrą, efektowną grę, choć pozostaje lekki niedosyt, bo gdyby zawodnicy KS-u znaleźli sposób na pokonanie golkipera Orlika, zapewne to oni cieszyli by się z 1 miejsca w turnieju.

Angel

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Derda, Lipski(C), Kendzia, Strzyżewski, Nowaczyk, Polańczyk, Frankiewicz

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[12], Lispki[7], Strzyżewski[4], Polańczyk[3], Kendzia[2]


Pierwszy sparing seniorów

2019-02-02
W pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną zespół seniorów Canarinhos pewnie pokonał Luboński KS, mecz odbył się 2 lutego w Baranowie. Cały mecz to spora przewaga w posiadaniu piłki zawodników Canarinhos, jednak już w 9 [...]

W pierwszym meczu sparingowym przed rundą wiosenną zespół seniorów Canarinhos pewnie pokonał Luboński KS, mecz odbył się 2 lutego w Baranowie.

Cały mecz to spora przewaga w posiadaniu piłki zawodników Canarinhos, jednak już w 9 minucie pierwszy wypad gości do ataku zakończył się golem, przy biernej postawie formacji obronnej. Można powiedzieć, że od tego momentu zawodnicy KS zaczęli grać jeszcze szybciej i tworzyli dogodne okazje do zmiany wyniku. W tym okresie gry dobrze prezentował się Bednarski, a bramkę w 24 minucie strzelił Baranowski.

Po wyrównaniu nadal było widać przewagę Canarinhos i kolejny incydent w 44 minucie dał bramkę Lubońskiemu. Po zmianie stron nic się nie zmieniło oprócz wyniku. Najpierw Bednarski ładnie uderzył zza pola karnego, a chwilę później Konopiński zdobył gola na 3:2 i tak już zostało do końcowego gwizdka sędziego.

Dobre spotkanie rozegrali przede wszystkim juniorzy powołani na ten mecz, a Bednarski pokazał, że może być liderem tego zespołu. Z juniorów najlepiej wypadł Konopiński, a w drugich 45 minutach na pozycji stopera grał Hubert Kaptur z rocznika 2003. W pierwszej połowie między słupkami stał Mateusz Bogaczyk, który jest jeszcze juniorem z rocznika 2002.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – Luboński KS   3:2 (1:2)

KS wystąpił w składzie (I połowa):
Bogaczyk, Morkis, Bałuta, Banasiak, Szymański, Drozdowicz, Baranowski, Kaczmarek, Ćwiertniak, Sobański, Bednarski

KS wystąpił w składzie (II połowa):
Głuchy, Kaptur, Banasiak, Bałuta, Wysoczański, Morkis, Konopiński, Paszkiewicz, Drozdowicz, Bednarski, Niewiadomski

Bramki dla KS-u zdobyli: Baranowski, Bednarski, Konopiński


Rocznik 2010 w styczniowych rozgrywkach

2019-01-31
Młodzi piłkarze z rocznika 2010 w styczniu zagrali w dwóch turniejach. Pierwszy z nich, czyli „Poznaniak Cup” dostarczył wielu emocji i kilku pięknych bramek w wykonaniu małych graczy Canarinhos. Trener Pawlak wystawił jak to ma [...]

Młodzi piłkarze z rocznika 2010 w styczniu zagrali w dwóch turniejach. Pierwszy z nich, czyli „Poznaniak Cup” dostarczył wielu emocji i kilku pięknych bramek w wykonaniu małych graczy Canarinhos. Trener Pawlak wystawił jak to ma w zwyczaju dwie ekipy, które radziły sobie bardzo dzielnie w całych rozgrywkach, a jedna z nich doszła do finału, gdzie minimalnie przegrała z gospodarzami. W opinii licznie zgromadzonych obserwatorów z różnych drużyn to zespół Skórzewa był drużyną najlepiej grającą w piłkę tego dnia.

13 stycznia zawodnicy Canarinhos wzięli udział w II edycji Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Dopiewo. Trener znów posłał do boju dwie drużyny, z czego jedna wywalczyła brązowe medale, a druga zajęła 8 miejsce. Debiut w roli trenerów zaliczyli: Trener Kamil Kowalski oraz tata Mikołaja, Pan Jakub Seifert – dziękujemy za pomoc!

Natomiast w czasie ferii kilku chłopców stworzyło zespół wraz z młodszymi kolegami ze Skórzewa i udali się na grę kontrolą do Kicina, gdzie czekała ich potyczka z zawsze dobrze przygotowaną i nieprzewidywalną ekipą Błękitnych Owińska 2010/11. W sparingu padło blisko 30 bramek, z czego większość strzelili podopieczni trenera Pawlaka, którzy byli rotowani na pozycjach, przez co prawie wszyscy doświadczyli gry w bramce, w obronie, na skrzydle, jak i w ataku.

Marcin Pawlak & Angel

Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo

2019-01-28
Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo! Zachęcamy wszystkich rodziców, kibiców i sympatyków Klubu do nabycia koszulki kibica! Koszt: 60zł Zysk z dystrybucji koszulek zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy, z którego korzystać będą wszyscy zawodnicy Klubu. Zamówienia można [...]

Koszulka kibica Canarinhos Skórzewo!

Zachęcamy wszystkich rodziców, kibiców i sympatyków Klubu do nabycia koszulki kibica!

Koszt: 60zł

Zysk z dystrybucji koszulek zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy, z którego korzystać będą wszyscy zawodnicy Klubu.

Zamówienia można składać do 5 lutego u trenerów zespołów, realizacja zamówienia przewidziana na koniec lutego.

W załączniku wizualizacja koszulki, rozmiarówkę można uzyskać od trenerów prowadzących.

W przypadku zainteresowania nabyciem koszulki przez kibiców, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z trenerami zespołów – prosimy o kontakt do biura: 536 170 288 lub mailem: kontakt.canarinhos@gmail.com

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Podsumowanie obozu – rocznik 2006A

2019-01-27
W dniach 20-26 stycznia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2006A wraz z innymi zespołami z klubu przebywali na obozie w Dzierżoniowie. Podopieczni trenera Anioły każdego dnia mieli 2-3 jednostki treningowe, zazwyczaj na boisku oraz w hali. [...]

W dniach 20-26 stycznia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2006A wraz z innymi zespołami z klubu przebywali na obozie w Dzierżoniowie.

Podopieczni trenera Anioły każdego dnia mieli 2-3 jednostki treningowe, zazwyczaj na boisku oraz w hali. Rozegrali również  trzy mecze sparingowe – z drużyną Polonia-Stal Świdnica, która gra w I lidze wojewódzkiej woj. dolnośląskiego, a także z zespołami z klubu – rocznikiem 2005/06B i rocznikiem 2007, ponieważ niestety jeden z umówionych sparingpartnerów odwołał przybycie na kilka godzin przed zaplanowanym meczem.

Pogoda mroźna, jednak świetne warunki na obiektach w Dizerżoniowie sprawiły, że wszystkie zaplanowane jednostki zostały zrealizowane.

Podczas pobytu każdego dnia zawodnicy rozwiązywali również test wiedzy przygotowany przez trenerów w 6 kategoriach: piłka nożna, sport, geografia, historia, matematyka i przyroda. Mistrzem wiedzy okazał się Konrad Polańczyk, minimalnie wyprzedzając Kacpra Starzyka i Bartosza Lipskiego.

Odbył się również turniej tenisa stołowego, w którym bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Lipski. Ostatniego dnia rozegrano również mini-turniej w hali, w którym najlepsza okazała się drużyna niebieskich.

Trenerzy oceniali również zachowanie zawodników i zaangażowanie na treningach, tutaj rywalizacja była bardzo zacięta, i tak: najlepszą ogólną postawę na obozie wykazał Paweł Nowaczyk, największe zaangażowanie na treningach Bartosz Lipski, a najlepszym zachowaniem wyróżnił się Stanisław Frankiewicz.

W najbliższej rundzie funkcję kapitana zespołu pełnić będzie Lipski Bartosz, v-ce kapitanami zostali Kendzia Jakub i Polańczyk Konrad, a radę drużyny uzupełnili Frankiewicz Stanisław i Strzyżewski Franciszek.

W obozie uczestniczyło 15 zawodników, wszyscy zdrowi wrócili do domów, a na obozie cały zespół pracował bardzo dobrze, co mamy nadzieję zaowocuje w rywalizacji z innymi drużynami.

Angel

W obozie uczestniczyli:
Bladocha, Kolasa, Lipski, Kendzia, Polańczyk, Strzyżewski, Frankiewicz, Skowroński, Ćwiertniak, Błochowiak, Starzyk, Drobnik, Derda, Nowaczyk, Drews


Rocznik 2005/2006B na obozie

2019-01-25
Zawodnicy trenerów Dobka i Huchwajdy od niedzieli przebywają na obozie w Dzierżoniowie. W codziennej pracy podczas treningów korzystają z boiska o sztucznej nawierzchni, sali gimnastycznej oraz basenu. Zawodnicy ciężko pracują, aby jak najlepiej przygotować się [...]

Zawodnicy trenerów Dobka i Huchwajdy od niedzieli przebywają na obozie w Dzierżoniowie. W codziennej pracy podczas treningów korzystają z boiska o sztucznej nawierzchni, sali gimnastycznej oraz basenu. Zawodnicy ciężko pracują, aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej.

Najważniejsze dla trenerów, że wszyscy zawodnicy są do dyspozycji i mimo ujemnej temperatury na dworze, zdrowie dopisuje. Podczas trwania obozu obie ekipy zagrały 2 mecze kontrolne:

2005/2006B – 2007 w grze po „9” wynik 2:3 (Noe Rozenfeld)

2005/2006B – 2006A w grze po „”11” wynik 2:1 (Ksawery Downar-Dukowicz, Jan Adamczewski)

Skład na mecze kontrolne:
Stryjewski, Adamczewski, Kaliszan, Nowak, Brzostowicz, Dąbrowski, Gucia, Wasilewski, Pietrykowski, Tarach, Downar-Dukowicz, Wojtalik, Rozenfeld, Dębski, Bartczak, Sobczyk, Kasprzak, Mazur

Maciej Dobek & Angel

Zabawy integracyjne na obozie w Dzierżoniowie

2019-01-23
Podczas pobytu na obozie w Dierżoniowie młodzi zawodnicy Canarinhos ciężko trenują, ale również znajdują czas na zabawy integracyjne, a najmłodsze grupy świetne bawiły się na basenie! 🙂

Podczas pobytu na obozie w Dierżoniowie młodzi zawodnicy Canarinhos ciężko trenują, ale również znajdują czas na zabawy integracyjne, a najmłodsze grupy świetne bawiły się na basenie! 🙂


Sparing rocznika 2006A na obozie

2019-01-22
We wtorek 22 stycznia podopieczni trenera Anioły z rocznika 2006A, którzy przebywają na obozie w Dzierżoniowie rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Rywalem był zespół Polonia-Stal Świdnica, którzy występują w I lidze wojewódzkiej, woj. dolnośląskiego. Spotkanie było [...]

We wtorek 22 stycznia podopieczni trenera Anioły z rocznika 2006A, którzy przebywają na obozie w Dzierżoniowie rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Rywalem był zespół Polonia-Stal Świdnica, którzy występują w I lidze wojewódzkiej, woj. dolnośląskiego.

Spotkanie było bardzo wyrównane, zarówno gracze Skórzewa jak i goście ze Świdnicy pokazali kilka ładnych akcji, jednak ostatecznie to młodzi piłkarze Canarinhos cieszyli się ze zwycięstwa.

Niezły występ zawodników Skórzewa, którzy codziennie mają 2-3 jednostki treningowe, więc ciężko pracują nad dobrą formą, a do tego mają okazję do wspólnej integracji i zabaw.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo 2006A   – Polonia-Stal Świdnica   3:1

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Polańczyk, Derda, Nowaczyk, Frankiewicz, Starzyk, Drobnik, Błochowiak, Lipski, Kendzia, Strzyżewski, Skowroński, Ćwierniak

Bramki dla KS-u zdobyli: Frankiewicz, Polańczyk, Derda


Rocznik 2008/2009 na obozie w Dzierżoniowie

2019-01-22
Pogoda oraz humory dopisują. Zawodnicy Canarinhos 2008/09 na obozie w Dzierżoniowie szlifują formę przed kolejną rundą rozgrywek ligi WZPN. Zaliczyli już kilka jednostek treningowych, w tym rozgrywając udany sparing z zespołem AP Strzelin. W środę [...]

Pogoda oraz humory dopisują. Zawodnicy Canarinhos 2008/09 na obozie w Dzierżoniowie szlifują formę przed kolejną rundą rozgrywek ligi WZPN.

Zaliczyli już kilka jednostek treningowych, w tym rozgrywając udany sparing z zespołem AP Strzelin. W środę kolejny sparing, ale wcześniej czeka ich jeszcze chwila relaksu na basenie we wtorkowy wieczór.

Mariusz Matouszek & Angel

Zawodnicy Canarinhos już na obozie!

2019-01-21
Od niedzielnego południa zawodnicy Canarinhos przebywają na obozie w Dzierżoniowie. Młodzi piłkarze Skórzewa są już po pierwszych treningach w hali i na boisku, a warunki na miejscu ocenili jako bardzo dobre! Na obozie przebywają gracze [...]

Od niedzielnego południa zawodnicy Canarinhos przebywają na obozie w Dzierżoniowie. Młodzi piłkarze Skórzewa są już po pierwszych treningach w hali i na boisku, a warunki na miejscu ocenili jako bardzo dobre!

Na obozie przebywają gracze od rocznika 2009-2003.

Angel

II miejsce rocznika 2007 w Suchym Lesie

2019-01-14
W niedzielę 13 stycznia zawodnicy trenera Dłużniewskiego uczestniczyli w turnieju halowym, zorganizowanym przez firmę Red BOX. Do zawodów przystąpiło 12 zespołów podzielonych na 4 grupy. Zespół Canarinhos trafił do grupy B wraz z zespołami Red [...]

W niedzielę 13 stycznia zawodnicy trenera Dłużniewskiego uczestniczyli w turnieju halowym, zorganizowanym przez firmę Red BOX. Do zawodów przystąpiło 12 zespołów podzielonych na 4 grupy. Zespół Canarinhos trafił do grupy B wraz z zespołami Red Box Suchy Las i Lechia 06 Mysłowice.

Formuła turnieju zapewniała zwycięzcom grup bezpośredni awans do ćwierćfinału, zespoły z drugich i trzecich miejsc grały tzw. repasaże.

W pierwszym meczu, zespół trenera Dłużniewskiego zaprezentował się bardzo słabo i uległ gospodarzom turnieju 0:3.

Drugie spotkanie grupowe z Lechią 06 Mysłowice zakończyło się skromnym zwycięstwem Skórzewa w stosunku 1:0, gra nie była porywająca, ale mecz ten okazał się kluczowy w kontekście całego turnieju. Wygrana ta, ewidentnie podbudowała chłopaków i pozwoliła uwierzyć im w swoje umiejętności. Trzy kolejne zwycięstwa dały graczom KS-u awans do wielkiego finału, w którym przyszło się mierzyć z Wartą Poznań. Po bardzo emocjonującym spotkaniu podopieczni trenera Dłużniewskiego musieli uznać wyższość Zielonych, przegrywając ostatecznie 1:2. Warta tego dnia była świetnie dysponowana i zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo.

Zawodnikom Canarinhos należą się ogromne brawa za walkę, zaangażowanie i serce zostawione na boisku. Warto zaznaczyć, że w bramce Canarinhos, pod nieobecność dwóch nominalnych bramkarzy, stanął  kapitan zespołu Jan Jaroszewski. Brawa za odwagę i gratulacje za kilka świetnych interwencji.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Malchrowicz, który tego dnia dzielił i rządził w defensywie a także dał zespołowi mnóstwo wsparcia w ofensywie, gratulacje!

Dawid Dłużniewski & Angel

Faza grupowa:
KS Canarinhos Skórzewo – Red Box Suchy Las   0:3
KS Canarinhos Skórzewo – Lechia 06 Mysłowice   1:0  [Malchrowicz]

1/8 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – Róża Kutno   3:1 [Jasnowski(2), Berć]

1/4 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – Lechia Kostrzyn   4:1 [Jasnowski, Berć, Gołębiowski, Malchrowicz]

1/2 finału:
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Śrem   6:1 [Falkiewicz(2) Jasnowski(2), Berć, Stefurak]

Finał:
KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań   1:2 [Malchrowicz]

Klasyfikacja końcowa:
1. Warta Poznań
2. KS Canarinhos Skórzewo
3. Lech Poznań
4. UKS Śrem
5. Lechia Kostrzyn
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Red BOX Suchy Las
8. Asy Zabrze
9. Róża Kutno
10. Medyk Konin
11. Lechia 06 Mysłowice
12. Red BOX Katowice

KS wystąpił w składzie:
Jaroszewski, Malchrowicz, Stefurak, Gołębiowski, Falkiewicz, Jasnowski, Szczeciński, Berć


Podsumowanie Walnego Zebrania

2019-01-11
Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2018 (10.01.2019 r.) w głosowaniu uchwalono m.in.: 1) sprawozdanie merytoryczne za 2018, 2) zmiany w zapisach Ramowego Statutu Klubu, 3) zmianę od lutego 2019 roku dotyczącą wysokości składki członkowskiej [...]
Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego za rok 2018 (10.01.2019 r.) w głosowaniu uchwalono m.in.:
1) sprawozdanie merytoryczne za 2018,
2) zmiany w zapisach Ramowego Statutu Klubu,
3) zmianę od lutego 2019 roku dotyczącą wysokości składki członkowskiej Klubu z kwoty 100 zł na 120 zł, która płatna będzie przez 12 miesięcy (w przypadku rodzeństwa trenującego w Klubie składka wyniesie łącznie 180 zł).
Argumentacja:
– konieczność podniesienia wynagrodzeń dla kadry trenerskiej,
– wzrost kosztów utrzymania boisk trawiastych – koszt wynagrodzenia dla pracowników, koszt paliwa (kosiarki i wykaszarki), koszt wody, prac agrotechnicznych etc.
– miesiąc lipiec do tej pory zwolniony z opłat generuje stałe koszty, m.in.: wynagrodzenie pracowników obsługujących boisko, koszty utrzymania boiska.
Nowe umowy członkowskie systematycznie będą podpisywane od lutego 2019 roku. Prosimy o uwzględnienie wpłat nowej wysokości składki od lutego 2019 roku.
Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Zwycięski sparing rocznika 2006A

2019-01-10
W czwartek 10 stycznia zawodnicy z rocznika 2006A zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną rocznika 2005 Suchary Suchy Las. Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku w Suchym Lesie, grano 11×11. Spotkanie należy uznać za [...]

W czwartek 10 stycznia zawodnicy z rocznika 2006A zmierzyli się w meczu sparingowym z drużyną rocznika 2005 Suchary Suchy Las. Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku w Suchym Lesie, grano 11×11.

Spotkanie należy uznać za udane dla graczy Canarinhos, bo w wielu fragmentach meczu byli zespołem przeważającym i lepiej grającym w piłkę, choć rywalizacja była wyrównana. Niektórzy zawodnicy gospodarzy przeważali przede wszystkim fizycznie i motorycznie, ale podopieczni trenera Anioły radzili sobie bardzo dobrze.

Pierwszą bramkę dla Skórzewa strzelił Lipski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Koneckiego. Drugie trafienie dla gości było ponownie autorstwem Lipskiego, który wykorzystał znakomite, prostopadłe podanie od Koneckiego. Trzecią bramkę dla Canarinhos strzelił Derda, który ustalił wynik meczu na 3:2.

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli z pola karnego, wykorzystując bierną postawę zawodników KS-u, a drugi gol padł z rzutu karnego. Mieli jeszcze kilka okazji do zmiany wyniku, ale dobrze tego dnia bronili bramkarze Canarinhos – Bladocha i Kolasa.

Tym samym, mecz zakończył się zwycięstwem gości, choć wynik nie był najistotniejszy, a dobrze zrealizowana jednostka treningowa i kolejne cenne doświadczenie.

Angel

Mecz towarzyski
Suchary Suchy Las 2005 – KS Canarinhos Skórzewo 2006A   2:3

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Nowaczyk, Polańczyk, Frankiewicz, Derda, Ćwiertniak, Skowroński, Konecki, Lipski, Zmysłowski J., Kendzia, Błochowiak, Zmysłowski B., Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Lipski[2], Derda


Pracowity weekend rocznika 2007

2019-01-06
W sobotę 5 stycznia zawodnicy Canarinhos rywalizowali w corocznym turnieju Polibuda Kids Cup organizowanym na obiektach Politechniki w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy, w tym dwa zespoły Canarinhos. Trener Dłużniewski [...]

W sobotę 5 stycznia zawodnicy Canarinhos rywalizowali w corocznym turnieju Polibuda Kids Cup organizowanym na obiektach Politechniki w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy, w tym dwa zespoły Canarinhos. Trener Dłużniewski podzielił swoich zawodników na dwie wyrównane ekipy, oba zespoły w fazie grupowej zdobyły po 7 punktów, odnosząc po dwa zwycięstwa i remisując jedno spotkanie. Formuła turnieju sprawiła, że dwa zespoły spotkały się juz na etapie ćwierćfinałów. Po bardzo emocjonującym spotkaniu przepustkę do półfinału uzyskała druga drużyna. Pierwszy zespół zwyciężył swój ostatni mecz i ostatecznie zakończył zmagania na 5 miejscu. Canarinhos II przegrało półfinałowe starcie z Wartą Poznań 1:2 i musiało się zadowolić wysoką wygraną w finale pocieszenia z zespołem SF Luboń, kończąc zmagania na 3 miejscu.

Warto zaznaczyć, że najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Canarinhos – Norbert Lechniak, gratulacje!

KS I wystąpił w składzie:
Olendrowicz, Malchrowicz, Kowalewski, Juszczuk, Pacek, Dymczyk, Przybyła, Berć, Gołębiowski

KS II wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Kołodziej, Jaroszewski, Jasnowski, Szczeciński, Pacholski, Falkiewicz

Świetny występ w Lesznie
Dzień później zawodnicy trenera Dłużniewskiego wzięli udział w 6 drużynowym turnieju w Lesznie. Każdy zespół rozegrał 5 spotkań. Drużyna Skórzewa była tego dnia świetnie dysponowana, kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, kończąc ostatecznie zawody z kompletem 15 punktów i bilansem bramkowym 32:2. Cieszy duża liczba akcji rozegranych na jeden kontakt, mnóstwo wygranych pojedynków 1×1 i kilka doskonałych interwencji bramkarza. Z czystym sumieniem należy jednak przyznać, że poza meczem z gospodarzami, pozostali rywale nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko.

Dawid Dłużniewski & Angel

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa Gostyń   7:1
KS Canarinhos Skórzewo – Grom Czacz   10:0
KS Canarinhos Skórzewo – FA Leszno   1:0
KS Canarinhos Skórzewo – Promień Krzywiń   11:0
KS Canarinhos Skórzewo – Dąbroczanka Pępowo   3:1

KS wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Malchrowicz, Jaroszewski, Kołodziej, Pacek, Gołębiowski, Dymczyk


Rocznik 2006A na turnieju w Lesznie

2019-01-06
Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 6 stycznia wybrali się na turniej do Leszna, gdzie rywalizowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W turnieju wystąpiło 6 zespołów: Piast Żmigród, Chrobry Gniezno, FA Leszno, Chrobry Głogów, [...]

Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 6 stycznia wybrali się na turniej do Leszna, gdzie rywalizowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W turnieju wystąpiło 6 zespołów: Piast Żmigród, Chrobry Gniezno, FA Leszno, Chrobry Głogów, PKS Racot oraz gracze Skórzewa.

Zawodnicy Canarinhos rozegrali 5 spotkań po 14 minut, w których nie doznali porażki, a w oczach obserwatorów byli zespołem najlepiej grającym w piłkę, choć jak wiadomo, nie zawsze wygrywa lepszy.

Po zwycięstwach z Chrobrym Gniezno, PKS-em Racot i Chrobrym Głogów, a także remisach z Piastem Żmigród i FA Leszno, młodzi piłkarze KS-u zajęli 2 miejsce, ustępując tylko gospodarzom.

Gracze Skórzewa przeprowadzili kilka bardzo dobrych akcji, w każdym spotkaniu byli zespołem dominującym przez większość czasu, jednak czasami brakowało skuteczności, większej agresji na własnej połowie lub po prostu szczęścia i tym samym podopieczni trenera Anioły musieli zadowolić się drugim miejscem.

Angel

Wyniki:
KS Canarinhos Skórzewo
– Piast Żmigród   2:2
KS Canarinhos Skórzewo – Chrobry Gniezno   12:0
KS Canarinhos Skórzewo – FA Leszno   2:2
KS Canarinhos Skórzewo – Chrobry Głogów   4:3
KS Canarinhos Skórzewo – PKS Racot   4:1

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Derda, Konecki, Polańczyk, Skowroński, Nowaczyk, Lipski, Kendzia, Drews

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[8], Nowaczyk[2], Lipski[2], Polańczyk, Skowroński[2], Drews[3], Konecki[5], samobójcza


Rocznik 2006B na turnieju w Kamionkach

2019-01-05
Zawodnicy trenera Huchwajdy zameldowali się w sobotę 5 stycznia na turnieju w Kamionkach, gdzie rywalizowali na nowoczesnej hali sportowej w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik. Zawody odbywały się dla rocznika 2005/2006 w [...]

Zawodnicy trenera Huchwajdy zameldowali się w sobotę 5 stycznia na turnieju w Kamionkach, gdzie rywalizowali na nowoczesnej hali sportowej w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik.

Zawody odbywały się dla rocznika 2005/2006 w dwóch grupach po pięć drużyn. Drużyna Canarinhos została przydzielona do grupy A, w której rywalizowała z następującymi drużynami: AVIA Kamionki, Błękitni Owińska, ASTRA Krotoszyn i PIAST Łubowo. Decyzją organizatora przed turniejem był fakt, że drużyny zagrały piłką futsalową. Dla większości zawodników była to pierwsza przygoda z tego rodzaju futbolówką, która jest dosyć specyficzna.

Po rozegraniu czterech spotkań Skórzewo zdobyło tylko 3 punkty w grupie mocno wyrównanej, ponieważ o awansie zdecydowała mała tabela trzech drużyn, które miały na koncie po trzy punkty. Ze względu na wygraną Skórzewa jednego meczu 1:0, drużyna uplasowała się na piątym miejscu w grupie i zagrała ostatni pojedynek o miejsce 9. z drużyną Przemysław Poznań.

Niestety i w tym meczu zabrakło szczęścia i mecz zakończył się porażką 1:2. Nie był to pierwszy mecz, w którym młodzi piłkarze KS-u zdobyli pierwsi bramkę, ale zabrakło koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego. Pomimo takiego wyniku była to dobra lekcja piłkarska dla drużyny, jak również sprawdzenie się ze starszym rocznikiem oraz zagranie prawdziwą piłką do futsalu.

Marcin Wojtalik & Angel

KS wystąpił w składzie:
Sobczyk, Mazur, Krzywosądzki, Czerniejewicz, Majchrzak, Kasprzak, Wojtalik, Rosenfeld, Kozubski


Rocznik 2008 kończy rok na podium

2018-12-22
W zakończonej 22 grudnia Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 zajęli 2. miejsce. W turnieju udział wzięło 7 drużyn, które 16 i 22 grudnia rywalizowały ze sobą w [...]

W zakończonej 22 grudnia Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 zajęli 2. miejsce. W turnieju udział wzięło 7 drużyn, które 16 i 22 grudnia rywalizowały ze sobą w hali w Komornikach. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” (mecz + rewanż).

Po pierwszej części zmagań turniejowych zespół Canarinhos zajmował drugie miejsce w tabeli tuż za Szkółką Piłkarską Waldemara Przysiudy, zdobywając tyle samo punktów, lecz nieznacznie ustępując rywalom w dorobku bramkowym. W drugiej części turnieju, pomimo zwycięstwa ze swoim największym rywalem, czyli zespołem Waldemara Przysiudy, zawodnicy Canarinhos nie byli już tak skuteczni jak tydzień wcześniej, doznając porażek w trzech meczach. Ostatecznie zakończyli zmagania w Halowej Lidze Dzieci – GOSiR Komorniki Cup na pewnym 2. miejscu.

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Wasilewski, Tajdel, Pajączkowski, Cyprysiak, Kitajczuk, Krasowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Pajączkowski[6], Tajdel[3], Wasilewski[3], Krasowski[3], Kitajczuk[3], Cyprysiak, Piechowiak


Klubowa wigilia

2018-12-22
W piątek 21 grudnia 2018 roku trenerzy, asystenci, współpracownicy klubu i członkowie zarządu spotkali się na corocznej Klubowej Wigilii w restauracji „Smakosz” w Skórzewie. Była to świetna okazja do podsumowania minionego roku, złożenia podziękowań za [...]

W piątek 21 grudnia 2018 roku trenerzy, asystenci, współpracownicy klubu i członkowie zarządu spotkali się na corocznej Klubowej Wigilii w restauracji „Smakosz” w Skórzewie.

Była to świetna okazja do podsumowania minionego roku, złożenia podziękowań za pracę i trud wkładany w wychowanie młodych adeptów futbolu, a także w pracę na rzecz klub.

Swoją obecnością zaszczycili również goście honorowi: założyciel klubu, wieloletni Prezes oraz trener – Roman Anioła, wieloletni członek zarządu oraz trener – Sławomir Rajewicz oraz wieloletni działacz klubu, były kierownik drużyny seniorów – Waldemar Dobek.

Dziękujemy przybyłym gościom, wszystkim obecnym życzymy Wesołych Świąt i dalszych sukcesów w roku 2019!

Wigilia została sfinansowana z prywatnych środków osób obecnych na spotkaniu.
Angel

Wychowanek klubu z debiutem i golem w Ekstraklasie!!

2018-12-16
Co za debiut! Miło nam poinformować, że wychowanek klubu – Filip Marchwiński, w dniu dzisiejszym (16 grudnia  2018 roku) zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, a ponadto swój debiut okrasił golem! Dodajmy, że Filip [...]

Co za debiut! Miło nam poinformować, że wychowanek klubu – Filip Marchwiński, w dniu dzisiejszym (16 grudnia  2018 roku) zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, a ponadto swój debiut okrasił golem!

Dodajmy, że Filip ma 16 lat!, grał w naszym klubie do kwietnia 2011 roku, pod wodzą trenera Zbyszka Huchwajdy i asystenta Wojciecha Rybarczyka,  jest również reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy udanego debiutu i cieszymy się, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo zadebiutował w Ekstraklasie, co podkreśla jakość szkolenia w naszym klubie.

Angel

Halowe turnieje rocznika 2010

2018-12-15
Drużyna z rocznika 2010 uczestniczyła w ostatnim czasie aż w 4 turniejach. Pierwszym z nich był Luboń Cup, w którym zawodnicy Canarinhos mieli okazję rozegrać kilka meczów w systemie 5+br, w pełnowymiarowej hali. 1 grudnia [...]

Drużyna z rocznika 2010 uczestniczyła w ostatnim czasie aż w 4 turniejach. Pierwszym z nich był Luboń Cup, w którym zawodnicy Canarinhos mieli okazję rozegrać kilka meczów w systemie 5+br, w pełnowymiarowej hali.

1 grudnia młodzi piłkarze Skórzewa wybrali się na mocno obsadzony turniej Śrem Cup, gdzie rywalizowali na podobnych zasadach jak w Luboniu.

Tydzień później, bo już 9 grudnia trener Pawlak wystawił dwie drużyny w pierwszym turnieju z cyklu Grand Prix żaków w Dopiewie, więc spora część młodych kandydatów na piłkarzy miała okazję pokazać swoje umiejętności na parkiecie.

Ostatnim turniejem w roku 2019 był Ogólnopolski Gniezno Winter Cup, w którym rywalizowało aż 30 drużyn z różnych zakątków kraju, a zawodnicy KS-u w wielu spotkaniach pokazali charakter i spore umiejętności.

Wszystkie te wydarzenia z pewnością dodadzą chłopakom pewności siebie i uzbroją w doświadczenie, które pomoże w dalszym, systematycznym rozwoju.

Marcin Pawlak & Angel

Rocznik 2011 na halowych turniejach

2018-12-11
W listopadzie żaki z rocznika 2011 uczestniczyły w dwóch turniejach halowych. Pierwsze zawody odbyły się w Kiszkowie i rywalizowało w nich 10 zespołów z powiatu pilskiego, wągrowieckiego i poznańskiego. Wszystkie mecze graczy Canarinhos obfitowały w [...]

W listopadzie żaki z rocznika 2011 uczestniczyły w dwóch turniejach halowych. Pierwsze zawody odbyły się w Kiszkowie i rywalizowało w nich 10 zespołów z powiatu pilskiego, wągrowieckiego i poznańskiego.

Wszystkie mecze graczy Canarinhos obfitowały w dużą liczbę wygranych pojedynków 1×1, strzelonych bramek oraz bardzo kreatywnych „cieszynek”. Zawodnicy Skórzewa dopiero w finale musieli uznać wyższość rywali z Suchego Lasu.

Na uwagę zasługuje wyróżnienie indywidualne dla Krzysztofa Dasia, który został wybrany MVP turnieju. Cieszy także gra w ofensywie, którą można krótko podsumować bilansem bramkowym – 20:3.

Natomiast w niedzielę, 25 listopada chłopcy z rocznika 2011 udali się na turniej Luboń CUP. Każdy z podopiecznych trenera Pawlaka miał dużo okazji do pokazania swoich umiejętności, ponieważ trener wystawił w Luboniu 2 drużyny.

Zawody odbywały się w nietypowej dla chłopców formule, ponieważ w polu grało aż 5 zawodników, a bramki były ogromne (5x2m). Jednak dzielne żaki Canarinhos poradziły sobie z takimi warunkami stwarzając wiele sytuacji bramkowych, nie raz finalizując je pięknymi golami, nawet z główki!, a doświadczenie jakie zdobyli miejmy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości.

Marcin Pawlak & Angel

Rocznik 2007 najlepszą drużyną Hary Cup!

2018-12-10
W weekend 8-9.12.2018r. zawodnicy z rocznika 2007 uczestniczyli w dwudniowym turnieju halowym w Łodzi. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy.  Do rundy [...]

W weekend 8-9.12.2018r. zawodnicy z rocznika 2007 uczestniczyli w dwudniowym turnieju halowym w Łodzi. W zawodach wzięło udział 12 zespołów z całej Polski. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy.  Do rundy finałowej awansowały po 4 najlepsze zespoły z grup, z zachowaniem punktów zdobytych w meczach z pozostałymi awansującymi drużynami.

Rozgrywki rozpoczęły się dla podopiecznych trenera Dłużniewskiego dość szczęśliwie, gdyż bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym  meczu z Hetmanem Zamość zdobyli równo z syreną kończącą spotkanie. Okoliczności w jakich udało się pokonać rywala dodały pewności siebie zawodnikom Canarinhos, którzy z każdym kolejnym meczem prezentowali się coraz lepiej. Po 4 zwycięstwach i 1 remisie wygrali grupę A i przed niedzielnymi spotkaniami byliśmy w bardzo dobrej sytuacji.

Wyniki sobotnich spotkań:
KS Canarinhos Skórzewo – Hetman Zamość   2:1 [Kołodziej , Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Ząbkowice Śląskie I   4:1 [Jaroszewski(3), Pacek]
KS Canarinhos Skórzewo – Orzeł Ząbkowice Śląskie II   7:1 [Jasnowski(3), Pacek(2), Dymczyk(2)]
KS Canarinhos Skórzewo – AMPLUS Łuków   1:1 [Jasnowski]
KS Canarinhos Skórzewo – Olimpia Osowa   2:1 [Kołodziej, Pacek]

Niedzielne rozgrywki gracze Skórzewa rozpoczęli od dwóch zwycięstw w stosunku 1:0. Na dwie kolejki przed końcem turnieju byli o krok od zwycięstwa w całych zawodach, potrzebowali zaledwie 1 punktu do zapewnienia sobie triumfu. Emocje zostały jednak przedłużone do ostatniej kolejki po porażce z Huraganem Wołomin. Mecz z Parasolem Wrocław rozpoczął się fatalnie, gdyż w pierwszej minucie zawodnicy KS-u stracili bramkę i bramkarza – z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Norbert Lechniak, a jego miejsce zajął dotychczas grający w polu – Dymczyk. Na szczęście zarówno Max jak i cała drużyna pokazała charakter i zwyciężyła to spotkanie w stosunku 3:1, zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju!

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Canarinhos Norbert Lechniak!

Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu!

Wyniki niedzielnych spotkań:
KS Canarinhos Skórzewo – GKS Kowale   1:0 [Jasnowski]
KS Canarinhos Skórzewo – Błękitni Wronki   1:0 [Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Huragan Wołomin   1:3 [Jaroszewski]
KS Canarinhos Skórzewo – Parasol Wrocław   3:1 [Jasnowski, Pacek, Kołodziej]

KS wystąpił w składzie:
Lechniak, Pohl, Kowalewski, Kołodziej, Malchrowicz, Dymczyk, Pacek, Jaroszewski, Jasnowski

Dawid Dłużniewski & Angel

System nawadniania gotowy!

2018-12-09
W minionych tygodniach na boisku KS-u przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwały prace nad instalacją systemu nawodnienia, który pozwoli utrzymać murawę boiska w jeszcze lepszym stanie, choć i tak wszystkie zespoły, które przyjeżdżały do [...]

W minionych tygodniach na boisku KS-u przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwały prace nad instalacją systemu nawodnienia, który pozwoli utrzymać murawę boiska w jeszcze lepszym stanie, choć i tak wszystkie zespoły, które przyjeżdżały do Skórzewa, chwaliły stan boiska Canarinhos.

Dla zainteresowanych, przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących funkcjonowania systemu:

– system jest całkowicie automatyczny – niemal bezobsługowy, sterownik elektroniczny będzie uruchamiał podlewanie poszczególnych sekcji w określonej sekwencji czasowej. System jest wyposażony w czujniki opadów, dzięki czemu będzie mógł reagować odpowiednio do panującej aury.

– zastosowany system podlewania pozwoli na znaczące oszczędności wody, a więc i ograniczenie kosztów, które zwłaszcza podczas upalnego lata wzrastają niebagatelnie. Odpowiednio zaprojektowany podział na sekcje oraz odpowiedni dobór urządzeń infrastrukturalnych pozwala również na sprawne funkcjonowanie nawadniania nawet przy niższym ciśnieniu wody w sieci, choć oczywiście podlewanie będzie odbywać się głównie w godzinach nocno-porannych, gdy pobór ze strony innych użytkowników jest stosunkowo niewielki

– system składa się z 44 sekcji, co było konieczne z powodu małej dostępności wody.

– ułożono ponad kilometr rury do nawadniania, o średnicy 50 mm (to już jest całkiem duża rura) i 32mm.

– ułożono 700m specjalistycznych przewodów sygnalizacyjnych, doziemnych. Najgrubsze przewody są o przekroju 14 x 1,5 mm. W domu przewody używa się 3x 1,5mm,  tak więc widać jakie grube przewody zastosowano.

– zastosowano zraszacze o zasięgu 18m i jest takich zraszaczy aż 42!

– dodatkowo zastosowano 24 zraszacze wspomagające o zasięgu 6m, które podlewają obszar poza boiskiem.

Całość inwestycji wykonała firma Ogrody Quercuswww.quercus-ogrody.pl, www.facebook.com/ogrodyquercus


Dwie drużyny orlików w czołówce cyklu Grand Prix

2018-12-08
„To był solidny występ drużyn Canarinhos” – tak trener Kurpiewski podsumował występ dwóch zespołów rocznika 2008 w zainaugurowanym w sobotę, 8 grudnia br., cyklu turniejów orlików – Grand Prix Dopiewo 2018/2019. Emocje do samego końca [...]

„To był solidny występ drużyn Canarinhos” – tak trener Kurpiewski podsumował występ dwóch zespołów rocznika 2008 w zainaugurowanym w sobotę, 8 grudnia br., cyklu turniejów orlików – Grand Prix Dopiewo 2018/2019.

Emocje do samego końca
Do rozgrywek o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo, KS Canarinhos Skórzewo wystawiło dwie drużyny, które od świtu w hali GOSiR w Dopiewie rywalizowały o tytuł najlepszej, spośród 10 ekip, które uczestniczą w XVIII edycji Grand Prix (łącznie 3 turnieje).

W meczach fazy grupowej obydwie drużyny Skórzewa pokazały, że będą rywalizować w turnieju o najwyższe cele, choć emocji nie brakowało do samego końca.  W przypadku jednej z drużyn o awansie do najlepszej czwórki zadecydował ostatni pojedynek grupowy, a druga drużyna musiała czekać w napięciu do ostatniego meczu swoich grupowych rywali.

Ostatecznie w czwórce najlepszych drużyn grudniowego Grand Prix znalazły się dwie drużyny Canarinhos. Obydwie zajęły w grupach 2. miejsce, więc w półfinale nie doszło do bratobójczego pojedynku, co jednak nie gwarantowało występu jednej z drużyn w finale turnieju. – „Myślę, że taki rozwój sytuacji wpłynie lepiej na psychikę naszych zawodników, gdyż rywalizacja z kolegami z drużyny, nie zawsze dostarcza zawodnikom pozytywnych emocji” – podkreślił trener Kurpiewski.

Finał nie dla wszystkich
Mimo, że wyniki grupowe wskazywały na to, że nasze drużyny nie były faworytami w meczach półfinałowych, to jedna z nich awansowała do finału rozgrywek, druga natomiast musiała zadowolić się rywalizacją o najniższe podium turnieju w Dopiewie.

Po zaciętym spotkaniu, które nie wyłoniło zwycięzcy, o zajęciu  3. miejsca w Grand Prix zadecydowały rzuty karne. Tu los niestety nie był hojny dla drużyny Canarinhos. W konkursie jedenastek lepsi okazali się młodzi piłkarze z Buku.

W finale turnieju Canarinhos I ulegli drużynie z Leszna, która tym samym udowodniła, że tego dnia nie miała sobie równych, wygrywając w turnieju wszystkie spotkania.

Warto podkreślić, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Bartka Piechowiaka z Canarinhos Skórzewo I, dla którego było to pierwsze tak spektakularne  wyróżnienie. – „Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się, że zagrałem dobry turniej. Pracowałem na tę nagrodę przez cały miniony rok i mam nadzieję, że nie będzie to moje ostatnie wyróżnienie”  – wyznał golkiper Skórzewa.

Mariusz Matouszek & Angel

Faza grupowa:
KS Canarinhos Skórzewo I – Sparta Oborniki   5:1
KS Canarinhos Skórzewo I – GKS Dopiewo   4:2
KS Canarinhos Skórzewo I – Lipno Stęszew   0:0
KS Canarinhos Skórzewo I – FA Leszno 2008   0:2

KS Canarinhos Skórzewo II – UKS Skra Wielkopolska   2:1
KS Canarinhos Skórzewo II – Korona Zakrzewo   1:1
KS Canarinhos Skórzewo II – Patria Buk   1:3
KS Canarinhos Skórzewo II – FA Leszno 2009   5:2

Półfinały:
KS Canarinhos Skórzewo II
– FA Leszno 2008   1:6
KS Canarinhos Skórzewo I – Patria Buk   1:0

Mecz o III miejsce:
KS Canarinhos Skórzewo II
– Patria Buk   1:1 (k. 2:3)

Finał:
KS Canarinhos Skórzewo I
– FA Leszno 2008   0:2

KS I wystąpił w składzie:
Piechowiak, Kurpiewski, Jakubczak, Anioła, Tórz, Wasilewski, Zalewski, Tajdel

KS II wystąpił w składzie:
Juszczuk, Pajączkowski, Szczepański, Cyprysiak, Szuba, Kaliszan, Kitajczuk, Pisanko

Bramki dla KS-u zdobyli:
Tajdel[4], Wasilewski[3], Kaliszan[3], Cyprysiak[2], Pajączkowski[2], Kitajczuk[2], Szczepańsk, Kurpiewski, Jakubczak


Rocznik 2009 na turnieju w Luboniu

2018-12-02
W niedzielę 2 grudnia dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2009 rywalizowały w turnieju halowym w Luboniu. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W początkowej fazie turniej rozgrywany był w trzech grupach, a [...]

W niedzielę 2 grudnia dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2009 rywalizowały w turnieju halowym w Luboniu.

Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W początkowej fazie turniej rozgrywany był w trzech grupach, a mecz trwał 10 minut. Zarówno Canarinhos I jak i Canarinhos II zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach – choć nieco więcej kłopotów mieli gracze Canarinhos II, którzy rzutem na taśmę, bramką w samej końcówce meczu z Orlikiem Poznań zapewnili sobie wyjście z grup.

Po fazie grupowej doszło do ćwierćfinałów, gdzie zespół Canarinhos I pechowo uległ drużynie AP Reissa 1:2. Porażka ta nie zdemotywowała młodych piłkarzy Skórzewa, którzy w kolejnym spotkaniu pewnie pokonali SF I Luboń 3:0, ostatecznie zajmując 5 miejsce w turnieju.

Z kolei zespół Canarinhos II pokazując charakter i wolę walki uporali się w ćwierćfinale z zespołem Rokity Rokietnica, a w półfinale z Koroną Zakrzewo, tym samym awansując do finału rozgrywek. W finale jednak, po dobrym meczu ulegli 0:1 zespołowi Dwójka Gubin, zajmując ostatecznie II miejsce w turnieju.

Warto jeszcze dodać, iż zawodnicy Canarinhos odebrali również nagrody indywidualne. Radosław Koska został najlepszym strzelcem turnieju, a Michał Tyrakowski (br) oraz Szymon Kosiński zostali nominowani do najlepszej piątki turnieju. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Maciej Matouszek & Angel

KS I wystąpił w składzie:
Juszczuk, Szuba, Koska, Kosiński, Sutherland, Sobkowiak

KS II wystąpił w składzie:
Tyrakowski, Kiszmanowicz, Krzywosądzki, Glabus, Sobkowski, Pallach, Żytkowiak


Zakończenie rundy jesiennej rocznika 2006B

2018-12-01
W sobotni poranek  1 grudnia o godzinie 10:00 w Zakrzewie podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2006B rozegrali ostatni mecz kontrolny na świeżym powietrzu. Temperatura była ujemna, a dokładnie termometr wskazywał -2 stopnie Celsjusza. Canarinhos zmierzył [...]

W sobotni poranek  1 grudnia o godzinie 10:00 w Zakrzewie podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2006B rozegrali ostatni mecz kontrolny na świeżym powietrzu. Temperatura była ujemna, a dokładnie termometr wskazywał -2 stopnie Celsjusza.

Canarinhos zmierzył się z młodymi piłkarzami Korony, grali trzy tercje po 30 minut. Gospodarze to drużyna składająca się w dużej mierze z zawodników rocznika 2007, jednak  wynik w tym meczu był sprawą drugorzędną, ponieważ był to ostatni mecz graczy Skórzewa, pod wodzą trenera Jakuba Kaliszana.

W tym dniu po zakończonym sparingu piecze nad zawodnikami objął Zbyszko Huchwajda. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy trenerowi Kaliszanowi za poświęcony czas oraz wkład i osiągnięcia, które przyczyniły się do tak dobrych wyników piłkarskich tej drużyny, a nowemu szkoleniowcowi kontynuowania dobrej passy drużyny 2006B.

Korona przeciwstawiła się gościom tylko przez pierwsze osiem minut meczu, a następnie na boisku panowali tylko piłkarze ze Skórzewa. Bramek w tym meczu padło co nie miara, ale istotniejszy jest fakt, że zawodnicy mogli zaprezentować się przed nowym trenerem, dla którego była to na pewno dobra lekcja poglądowa.

Po zakończonej grze zawodnicy razem z trenerem wykonali pożegnalne kółko oraz młodzi piłkarze wręczyli trenerom pamiątkowe zdjęcie całej drużyny wraz z podpisami.

Marcin Wojtalik & Angel

Rocznik 2008 ponownie na halowym turnieju

2018-12-01
W sobotę 1.12.2108 roku dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2008 rywalizowały w turnieju halowym w Puszczykowie. Podobnie jak w poprzedni weekend gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Turniej rozgrywał się w formule [...]

W sobotę 1.12.2108 roku dwa zespoły ze Skórzewa z rocznika 2008 rywalizowały w turnieju halowym w Puszczykowie.

Podobnie jak w poprzedni weekend gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Turniej rozgrywał się w formule „każdy z każdym”, mecz trwał 12 min. Każdy zespół rozegrał 7 spotkań, więc gry było pod dostatkiem.

Zawodnicy Canarinhos II Skórzewo od samego początku prezentowali równą formę i pogromcę znaleźli tylko w jednym meczów, z Polonią Środa Wlkp. Zawodnicy Canarinhos I Skórzewo zwłaszcza na początku turnieju grali bardzo nierówno. Na szczęście im dłużej trwał turniej, tym ich dyspozycja rosła.
Ostatecznie Canarinhos II Skórzewo zajęło 2 miejsce, natomiast Canarinhos I Skórzewo miejsce 3.

Zawodników KS Canarinhos Skórzewo czeka w tym roku jeszcze jeden turniej, w którym także wystawią 2 zespoły, 8 grudnia wystąpią na turnieju w Dopiewie.

Dziękujemy kibicom za obecność oraz doping!

Mariusz Matouszek & Angel

KS I wystąpił w składzie:
M. Gołębiewski, Pajączkowski, Kurpiewski, Tórz, Misiul, Cyprysiak

KS II wystąpił w składzie:
Piechowiak, D. Gołębiewski, Falkiewicz, Tajdel, Anioła, Fiebig, Wasilewski


Trenerzy Canarinhos na Lech Conference

2018-11-30
W piątek 30 listopada trenerzy Canarinhos uczestniczyli w Lech Conference – największej konferencji szkoleniowej w Polsce dla trenerów piłki nożnej. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz [...]

W piątek 30 listopada trenerzy Canarinhos uczestniczyli w Lech Conference – największej konferencji szkoleniowej w Polsce dla trenerów piłki nożnej. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania profesjonalnej akademii piłkarskiej.

Prelegentami byli m.in: trener wywodzący się z akademii Southampton F.C. – Andy Marks, przedstawiciel Benfiki SL. – Diego Teixeira.

Miejmy nadzieję, ze wiedza, którą trenerzy przyswoili pomoże całemu Klubowi w jeszcze lepszym funkcjonowaniu.

Mariusz Matouszek & Angel

Przedstawiciele zarządu z wizytą w Urzędzie Gminy Dopiewo

2018-11-28
28 listopada 2018 roku przedstawiciele zarządu klubu udali się do Dopiewa, z krótką wizytą u Pana Wójta Gminy Dopiewo – Adriana Napierały. Podziękowania Urzędowi Gminy Dopiewo za okazywane naszemu klubowi od wielu lat wsparcie na [...]

28 listopada 2018 roku przedstawiciele zarządu klubu udali się do Dopiewa, z krótką wizytą u Pana Wójta Gminy Dopiewo – Adriana Napierały.

Podziękowania Urzędowi Gminy Dopiewo za okazywane naszemu klubowi od wielu lat wsparcie na ręce Pana Wójta złożył m.in. prezes klubu – Rafał Beśka.
Raz jeszcze w imieniu zawodników i ich rodzin, kadry trenerskiej oraz zarządu KS Canarinhos Skórzewo – dziękujemy za wieloletnią pomoc!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Sparing rocznika 2006A i 2005

2018-11-28
W środę 28 listopada na boisku KS-u przy SP 1 w Skórzewie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami rocznika 2005 i 2006A. Spotkanie rozegrano 11×11 na pełnowymiarowym boisku, co było nowością dla młodszych zawodników, bo oni [...]

W środę 28 listopada na boisku KS-u przy SP 1 w Skórzewie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami rocznika 2005 i 2006A.

Spotkanie rozegrano 11×11 na pełnowymiarowym boisku, co było nowością dla młodszych zawodników, bo oni jeszcze rywalizują na zmniejszonym placu, w formule 9×9.

Potyczka była wartościowym sprawdzianem dla obydwu zespołów, a rywalizacja w wielu fragmentach spotkania była bardzo wyrównana. Skuteczniejsi okazali się jednak podopieczni trenera Anioły z rocznika 2006A, którzy pewnie zwyciężyli 4:2.

Wynik jest jednak sprawą drugorzędną, natomiast był to ostatni sparing graczy z rocznika 2006A w tym roku kalendarzowym, których czeka jeszcze występ w Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Łodzi.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo 2005 – KS Canarinhos Skórzewo 2006A   2:4

KS 2006A wystąpił w składzie:
Bladocha, Kolasa, Drews, Frankiewicz, Polańczyk, Nowaczyk, Starzyk, Błochowiak, Konecki, Ćwiertniak, Skowroński, Drobnik, Lipski, Kendzia


Rocznik 2008 zainaugurował sezon halowy

2018-11-25
25 listopada w Hali Politechniki Poznańskiej odbył się turniej z cyklu Polibuda Kids Cup, w którym udział wzięły dwie drużyny KS Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008. Wśród 12 drużyn, które reprezentowały nie tylko Wielkopolskę, najlepsi [...]

25 listopada w Hali Politechniki Poznańskiej odbył się turniej z cyklu Polibuda Kids Cup, w którym udział wzięły dwie drużyny KS Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008. Wśród 12 drużyn, które reprezentowały nie tylko Wielkopolskę, najlepsi okazali się zawodnicy naszego klubu!

Po meczach grupowych nasze obydwie ekipy awansowały do ćwierćfinału turnieju. Jedna z drużyn Canarinhos niestety dość pechowo odpadła w fazie play off i po meczu ćwierćfinałowym musiała zadowolić się 7. miejscem w całym turnieju. Drugi zespół ze Skórzewa przebrnął natomiast fazę pucharową. W półfinale z Wartą Poznań o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne – bohaterami zostali Bartek Krasowski pewnie pokonując bramkarza rywali oraz Bartek Piechowiak, który w 3 strzałach nie dał się ani razu pokonać.

W wielkim finale turnieju Canarinhos zmierzyli się z ekipą Poznaniaka Poznań. Po wyrównanym meczu podopieczni trenera Matouszka wygrali 1:0, a złota bramkę zdobył Oliwier Tórz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik Canarinhos – Wiktor Pajączkowski.

Polibuda Kids Cup był pierwszym w tym sezonie turniejem halowym, w którym udział wzięli młodzi piłkarze z rocznika 2008. Miejmy nadzieję, że po tak udanej inauguracji sezonu halowego, czeka nas jesienią i zimą jeszcze wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy kibicom za obecność i doping!
Mariusz Matouszek & Angel
Faza grupowa:
KS Canarinhos I Skórzewo – Salos Poznań   4:0 [Cyprysiak(2), Szczepański, Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – PSS Koziegłowy   2:0 [Pisanko, Pajączkowski]
KS Canarinhos I Skórzewo – Piast Kobylnica   5:1 [Kaliszan, Kitajczuk, Cyprysiak, Szczepański, Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – Mały Piłkarz Inowrocław   0:1
KS Canarinhos I Skórzewo – Las Puszczykowo   1:1 [Cyprysiak]
KS Canarinhos II Skórzewo – KS Szczeszyn   4:0 [Tórz, Krasowski, Pajączkowski, Tajdel]
Ćwierćfinały:
KS Canarinhos I Skórzewo – Poznaniak Poznań   1:2 [Falkiewicz]
KS Canarinhos II Skórzewo – Las Puszczykowo   1:0 [Pajączkowski]
Mecz o m-ca V-VIII:
KS Canarinhos I Skórzewo – Mały Piłkarz Inowrocław   3:3 k.0:2 [Kitajczuk, Kaliszan, Cyprysiak]
Półfinał:
KS Canarinhos II Skórzewo – Warta Poznań   2:2 k. 1:0 [Tajdel]
Finał:
KS Canarinhos II Skórzewo – Poznaniak Poznań   1:0 [Tórz]
KS I wystąpił w składzie:
Juszczuk, Falkiewicz, Cyprysiak, Szuba, Szczepański, Kaliszan, Kitajczuk
KS II wystąpił w składzie:
Piechowiak, Krasowski, Pajączkowski, Kurpiewski, Tajdel, Tórz, Pisanko

Udany występ rocznika 2012

2018-11-24
W miniona sobotę zawodnicy z rocznika 2012 ponownie wybrali się na turniej halowy, tym razem do Kamionek na AVIA CUP 2018. W turnieju wystąpiło 10 zespołów z Poznania i okolic. Na początku zawodnikom ze Skórzewo [...]
W miniona sobotę zawodnicy z rocznika 2012 ponownie wybrali się na turniej halowy, tym razem do Kamionek na AVIA CUP 2018.
W turnieju wystąpiło 10 zespołów z Poznania i okolic. Na początku zawodnikom ze Skórzewo przyszło toczyć boje w grupie, by później awansować do grupy Ligi Mistrzów.  Ponownie młodzi piłkarze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i jak to bywa na turniejach dla najmłodszych grup wiekowych wszyscy byli zwycięzcami!
Adam Baranowski & Angel

Wychowanek klubu podpisał profesjonalny kontrakt z Lechem!

2018-11-22
Miło nam poinformować, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo (wcześniej UKS Skórzewo) – Filip Marchwiński, podpisał w dniu dzisiejszym profesjonalny kontrakt z zespołem Lecha Poznań. Filip pierwsze kroki swojej piłkarskiej kariery stawiał właśnie w naszym klubie, [...]

Miło nam poinformować, że wychowanek KS Canarinhos Skórzewo (wcześniej UKS Skórzewo) – Filip Marchwiński, podpisał w dniu dzisiejszym profesjonalny kontrakt z zespołem Lecha Poznań.

Filip pierwsze kroki swojej piłkarskiej kariery stawiał właśnie w naszym klubie, a jego trenerami byli – Zbyszko Huchwajda i Wojciech Rybarczyk. Był wyróżniającym się zawodnikiem, dlatego zdecydowano o przenosinach do klubu z Poznania. Marchwiński trenował w Skórzewie do marca 2011 roku (na stronie Lecha jest niewłaściwa data). Cieszy fakt, że przy podpisywaniu kontraktu pamiętał, jakiego klubu jest wychowankiem!

Filipowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, aby w niedalekiej przyszłości zadebiutował w I reprezentacji Polski!

Angel

Wygrana w meczu sparingowym

2018-11-21
Młodzi piłkarze z rocznika 2006A rozegrali kolejny sparing, tym razem zmierzyli się w meczu wyjazdowym z III zespołem 2 ligi, czyli zaprzyjaźnioną drużyną Sucharów Suchy Las. Od początku spotkania to gracze Canarinhos przejęli inicjatywę, choć [...]

Młodzi piłkarze z rocznika 2006A rozegrali kolejny sparing, tym razem zmierzyli się w meczu wyjazdowym z III zespołem 2 ligi, czyli zaprzyjaźnioną drużyną Sucharów Suchy Las.

Od początku spotkania to gracze Canarinhos przejęli inicjatywę, choć bardzo długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Zawodnicy Skórzewa grali nieźle, choć brakowało skuteczności w decydujących momentach i wielu zawodników miało przestoje w grze. Zespół Sucharów próbował wykorzystać brak koncentracji w niektórych fragmentach meczu i kilka razy zagroził bramce strzeżonej tego dnia przez Bladochę.

Podopieczni trenera Anioły ostatecznie strzelili kilka bramek i nie stracili żadnej, choć powinni strzelić zdecydowanie więcej, bo okazje były ku temu znakomite. Brawa dla młodych piłkarzy KS-u za kilka znakomitych, szybkich akcji, po których ręce same składały się do oklasków.

Angel

Mecz towarzyski
Suchary Suchy Las – KS Canarinhos Skórzewo   0:7

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Frankiewicz, Derda, Nowaczyk, Augustyniak, Konecki, Skowroński, Kendzia, Lipski, Ćwiertniak, Strzyżewski, Drews, Polańczyk, Starzyk


Trwają prace na boiskach Canarinhos!

2018-11-19
Miło nam poinformować, że na boisku klubu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwają prace związane z instalacją systemu nawodnienia trawy. Na pewno ta inwestycja ułatwi utrzymać boisko w jeszcze lepszym stanie i pozwoli młodym [...]

Miło nam poinformować, że na boisku klubu przy SP 2 (Gimnazjum) w Skórzewie trwają prace związane z instalacją systemu nawodnienia trawy.

Na pewno ta inwestycja ułatwi utrzymać boisko w jeszcze lepszym stanie i pozwoli młodym adeptom futbolu trenować w dogodnych warunkach, na równej zielonej murawie.

Angel

Partner techniczny klubu!

2018-11-19
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż zawarta została umowa z firmą Red Box jako partnerem technicznym Klubu, który będzie ubierał nasz Klub w odzież Macron. Dzięki temu mamy gwarancję szybkiej realizacji zamówienia oraz ujednolicamy stroje, [...]
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż zawarta została umowa z firmą Red Box jako partnerem technicznym Klubu, który będzie ubierał nasz Klub w odzież Macron.
Dzięki temu mamy gwarancję szybkiej realizacji zamówienia oraz ujednolicamy stroje, w których grają nasi zawodnicy.
Cennik:
1) strój podstawowy – krótki żółty rękaw, niebieskie spodenki i niebieskie getry = 100 zł z herbem Klubu i numerkiem
2) koszulka niebieska wyjazdowa =  51,50 zł z herbem Klubu i numerkiem
3) spodenki = 30,50 zł
4) getry = 18 zł
5) dres + ortalion = 205 zł z nadrukiem herbu Klubu
6) ortalion = 50 zł z nadrukiem herbu Klubu
7) bluza bramkarska = 103,50 zł z nadrukiem herbu Klubu
8) spodnie bramkarskie = 95 zł
W przypadku zainteresowania zakupem stroju KS Canarinhos Skórzewo lub innymi rzeczami (ręcznik, rękawiczki, odzież termo), prosimy o kontakt z trenerem lub kierownikiem danego zespołu lub z biurem klubu: kontakt.canarinhos@gmail.com, tel. 536 170 288.

Runda jesienna zakończona zwycięstwem

2018-11-18
W zaległym meczu seniorów zespół Canarinhos pokonał na wyjeździe ostatni zespół w grupie Poznańską 13 Poznań. Zgromadzone 15 punktów pozostawia mały niedosyt, gdyż były okazje do powiększenia tego dorobku, jednak zabrakło szczęścia lub doświadczenia w [...]

W zaległym meczu seniorów zespół Canarinhos pokonał na wyjeździe ostatni zespół w grupie Poznańską 13 Poznań. Zgromadzone 15 punktów pozostawia mały niedosyt, gdyż były okazje do powiększenia tego dorobku, jednak zabrakło szczęścia lub doświadczenia w młodym zespole Skórzewa.

Wojciech Rybarczyk & Angel

SKS 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:6 (0:2)


Pewne zwycięstwo zapewniło I miejsce w lidze

2018-11-17
W sobotnie południe zawodnicy Skórzewa zmierzyli się z ekipą Lasu Puszczykowo w meczu wyjazdowym. Był to zaległy mecz 3 kolejki spotkań, ale o tyle istotny, ponieważ decydował on, która drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w grupie, [...]

W sobotnie południe zawodnicy Skórzewa zmierzyli się z ekipą Lasu Puszczykowo w meczu wyjazdowym. Był to zaległy mecz 3 kolejki spotkań, ale o tyle istotny, ponieważ decydował on, która drużyna zdobędzie pierwsze miejsce w grupie, a co za tym idzie awans do grupy mistrzowskiej, w której toczyć się będzie wiosną walka o II ligę w tej kategorii wiekowej.

Młodzi piłkarze trenera Kaliszana przystąpili do pojedynku w najsilniejszym personalnie składzie. Zdawali sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny mecz jest przed nimi. W grę wchodziła tylko i wyłącznie wygrana. Porażka lub remis plasował drużynę na drugim miejscu, a z awansu cieszyłaby się Partia Buk.

Od pierwszych minut zawodnicy Canarinhos zdecydowanie przejęli inicjatywę na boisku i jak się później okazało, nie oddali jej do końca spotkania. Już w czwartej minucie po wymianie kilku podań i zagraniu na skrzydło do szybkiego Kasprzaka akcja zakończyła się bramką, który po niepewnej interwencji golkipera umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy. Kolejna zdobycz nastąpiła już w 7 minucie meczu. Po odgwizdaniu przewinienia w bocznym sektorze boiska do piłki podszedł Wojtalik. Drużyny przygotowane były do dośrodkowania, a oglądały piękną bramkę w wykonaniu gracza KS-u, który przelobował bramkarza i umieścił ją w samym okienku. W 15 minucie doszło do groźnego faulu stojącego między słupkami zawodnika z Puszczykowa na napastniku gości, który niestety musiał opuścić boisko i już nie był w stanie kontynuować gry ze względu na kontuzję stawu skokowego. Zmiennikiem był Franczak, który okazał się katem gospodarzy. Najpierw w 20 minucie meczu po wyśmienitym podaniu od Majchrzaka zakończył akcję bramką w sytuacji sam na sam oraz już w drugiej odsłonie rywalizacji, podczas zamieszania wykazał się dużym sprytem i płaskim uderzeniem nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi gospodarzy.

Kropkę nad „i” młodzi adepci Canarinhos postawili w 44 min, po bardzo szybkiej akcji, którą zapoczątkował Wojtalik, a wykończył Majchrzak silnym strzałem w boczną siatkę bramki. Do końca pojedynku drużyna gości spokojnie operowała piłką w środku pola, nie pozwalając na zagrożenie pod własnym polem karnym.

Tak zdeterminowanych i głodnych zdobyciem trzech punktów graczy trenera Kaliszana, aż miło było oglądać w ten mroźny sobotni dzień. Brawa dla całej drużyny za walkę oraz zdobycie upragnionych trzech punktów na wagę awansu. Teraz zawodnicy odpoczną psychicznie po ciężko przepracowanej jesieni na kilku lżejszych treningach, aby od początku grudnia kontynuować szkolenie w hali sportowej w Dąbrówce i solidnie przygotować się do wiosennych zmagań boiskowych.

Marcin Wojtalik & Angel

Las Puszczykowo – KS Canarinhos Skórzewo   0:5 (0:3)

KS wystąpił w składzie:
Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Wojtalik, Majchrzak, Rosenfeld, Czerniejewicz, Rutkowski, Stankiewicz, Kasprzak(C), Sobczyk, Franczak, Barczak

Bramki dla KS-u zdobyli: Kasprzak(4′), Wojtalik(7′), Franczak[2](20′, 38′), Majchrzak(44′)


Pierwszy turniej rocznika 2012

2018-11-17
W sobotę 17 listopada zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na swój pierwszy turniej do Konina, który odbywał się w hali Rondo. Młodym piłkarzom Canarinhos przyszło zmierzyć się z wieloma zespołami, a łącznie ich spotkania [...]

W sobotę 17 listopada zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na swój pierwszy turniej do Konina, który odbywał się w hali Rondo.
Młodym piłkarzom Canarinhos przyszło zmierzyć się z wieloma zespołami, a łącznie ich spotkania trwały 100 minut, także gry było bardzo dużo.
Podopieczni trenera Baranowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym oficjalnym występie. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami!
Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wiernie dopingowali swoich pupili!

Adam Baranowski & Angel

Świetny występ w meczu sparingowym

2018-11-14
Podopieczni trenera Anioły zakończyli zmagania ligowe w rundzie jesiennej, jednak w minioną środę rozegrali mecz towarzyski z v-ce liderem II ligi – Tarnovią Tarnowo Podgórne. Dotychczas zmagania tych zespołów były spotkaniami wyrównanymi z lekką przewagą [...]

Podopieczni trenera Anioły zakończyli zmagania ligowe w rundzie jesiennej, jednak w minioną środę rozegrali mecz towarzyski z v-ce liderem II ligi – Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Dotychczas zmagania tych zespołów były spotkaniami wyrównanymi z lekką przewagą graczy Canarinhos. W minioną środę było zupełnie inaczej, bo świetny mecz rozegrali młodzi piłkarze Skórzewa, którzy zdecydowanie zdominowali rywali.

Od pierwszych minut to zawodnicy KS-u dyktowali warunki gry na boisku i tak było w zasadzie przez cały mecz, który trwał 4×20 minut. Goście z Tarnowa Podgórnego niewiele razy pojawili się w okolicach pola karnego gospodarzy, a Kolasa nie miał zbyt wielu okazji, aby interweniować.

Udane spotkanie wszystkich graczy Canarinhos, którzy zdobyli aż 12 goli, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Cieszy fakt, że niektórzy zawodnicy zagrali na pozycjach, na których zwykle nie występują i poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze.

Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – Tarnovia Tarnowo Podgórne   12:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Nowaczyk, Polańczyk, Lipski, Kendzia, Strzyżewski, Skowroński, Drobnik, Frankiewicz, Ćwiertniak, Drews, Błochowiak, Starzyk


Koncertowa gra rocznika 2006B

2018-11-12
Zawodnicy z rocznika 2006B zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie z drużyną WAP Poznań Luboń w Poznaniu na obiekcie TKKF Poznań przy ulicy Winogrady 11. Pogoda tego poranka nie była najlepsza ze względu na dużą mgłę [...]

Zawodnicy z rocznika 2006B zmierzyli się w sobotnie przedpołudnie z drużyną WAP Poznań Luboń w Poznaniu na obiekcie TKKF Poznań przy ulicy Winogrady 11.

Pogoda tego poranka nie była najlepsza ze względu na dużą mgłę w Wielkopolsce, choć już na samym meczu warunki atmosferyczne były przyzwoite. Tego samego nie możemy powiedzieć o murawie boiska, choć jej fatalny stan był jednakowy dla obu drużyn. Dodatkowym smaczkiem było przygotowanie oprawy meczowej przez rodziców gospodarzy zaopatrzonych w kolorowe race.

Od pierwszych minut goście pod wodzą trenera Kaliszana grali bardzo uważnie w obronie, nie pozwalając na jakiekolwiek akcje ze strony gospodarzy. Przewaga Canarinhos z minuty na minutę była coraz bardziej widoczna. Kilka szybkich podań na połowie przeciwnika, które kończyły się stałymi fragmentami gry. I tak po kolejnym rzucie rożnym w 9 minucie wykonywanym przez Majchrzaka w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Wojtalik, który po przyjęciu piłki z piątego metra prostym podbiciem umieścił futbolówkę w bramce. Od tego momentu drużyna ze Skórzewa zaczęła grać jeszcze pewniej i śmielej. Efektem tego była druga bramka autorstwa Rosenfelda, który najpierw zwiódł ostatniego stopera gospodarzy i w sytuacji sam na sam pewnie uderzył po długim rogu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Canarinhos.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od szybkiej gry młodych piłkarzy KS-u. Sytuacji pod bramką gospodarzy było coraz więcej, ale nie przekładało się to na kolejne zdobycze. Bramkarz WAP-u spisywał się co raz lepiej.W 40 minucie spotkania drużyna z Poznaniu doszła, jak się później okazało do jedynej sytuacji w tym meczu, która mogła skończyć się bramką. Zawodnik minimalnie chybił w sytuacji, w której miał tylko przed sobą bramkarza gościa. W 45 minucie meczu trener Kaliszan na boisko wpuścił Rutkowskiego, który jest prawdziwym czarnym koniem tego zespołu. Chwilę przed zmianą obiecał w rozmowie z trenerem, że trzeba strzelić trzecią bramkę, aby przeciwnicy nie mieli żadnych złudzeń kto w tym pojedynku jest lepszy. I tym sposobem Dawid dotrzymał obietnicy z nawiązką, ponieważ ten zawodnik w 48 i 60 minucie ustalił wynik na 3:0 i 4:0.

W  meczu bezapelacyjnie wygrała drużyna lepsza, dobrze zorganizowana w każdej formacji. Brawa dla całej ekipy Skórzewa za pokaz umiejętności piłkarskich w tym dniu, a w szczególności zawodnikowi grającemu na lewej obronie – Kacprowi Czerniejewiczowi za pozostawienie serducha na placu boju.

Teraz kropkę nad „i” kończąc jesień awansem zawodnicy ze Skórzewa muszą postawić w zaległym meczu z drużyną Las Puszczykowo, który odbędzie się 17.11. w Puszczykowie o godzinie 12:00.

Marcin Wojtalik & Angel

WAP Poznań Luboń – KS Canarinhos Skórzewo   0:4 (0:2)

KS wystąpił w składzie:

Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Wojtalik, Majchrzak(C), Rosenfeld, Czerniejewicz, Rutkowski, Stankiewicz, Radzikowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Wojtalik, Rosenfeld, Rutkowski[2]


Remis we mgle

2018-11-10
Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali ostatni mecz w rundzie jesiennej, na własnym boisku zmierzyli się z drużyną Mieszka Gniezno. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy zdecydowanie dominowali na placu gry. Goście z [...]

Zawodnicy z rocznika 2006A w minioną sobotę rozegrali ostatni mecz w rundzie jesiennej, na własnym boisku zmierzyli się z drużyną Mieszka Gniezno.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy zdecydowanie dominowali na placu gry. Goście z Gniezna pierwszy raz na połowę Skórzewa przedostali się w 13 minucie, co podkreśla przewagę Canarinhos. Mimo kilku dogodnych okazji, w szczególności po stałych fragmentach gry, gracze KS-u przed przerwą nie zdołali zdobyć gola.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli młodzi piłkarze Skórzewa, choć goście więcej razy zagrozili bramce strzeżonej prze Kolasę niż przed przerwą. Żadnej drużynie nie udało się jednak zdobyć bramki na wagę trzech punktów i tym samym spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej był dobrym występem w wykonaniu podopiecznych trenera Anioły, którzy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, przeprowadzili kilka ładnych akcji, a defensywa Canarinhos spisywała się bez zarzutu. Jednak do poprawy skuteczność w zespole Skórzewa, bo aby wygrać mecz trzeba zdobywać bramki, których w kilku meczach brakowało, mimo świetnych okazji strzeleckich.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Mieszko Gniezno   0:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Drews, Derda, Polańczyk, Starzyk, Strzyżewski(C), Konecki, Lipski, Kendzia, Błochowiak, Ćwiertniak, Drobnik, Frankiewicz, Nowaczyk


Zmiana w zarządzie Klubu

2018-11-08
Jako Zarząd KS Canarinhos Skórzewo pragniemy poinformować, że z dniem 8.08.2018 roku Norbert Tyrajski – dotychczasowy Członek Zarządu Klubu oraz trener bramkarzy – zrezygnował z pełnionych funkcji klubowych. W tym miejscu pragniemy podziękować Tobie za [...]

Jako Zarząd KS Canarinhos Skórzewo pragniemy poinformować, że z dniem 8.08.2018 roku Norbert Tyrajski – dotychczasowy Członek Zarządu Klubu oraz trener bramkarzy – zrezygnował z pełnionych funkcji klubowych.

W tym miejscu pragniemy podziękować Tobie za wiele lat pracy na rzecz naszego Klubu, za oddanie, życzliwość i pomoc w wielu aspektach funkcjonowania Klubu. Jesteś ważną częścią historii Klubu ze Skórzewa i będziemy o tym pamiętać.

Norbercie życzymy Tobie dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Tym samym informujemy, że nowym członkiem zarządu Klubu został Pan Jacek Jaroszewski.

Z piłkarskim pozdrowieniem
Zarząd Klubu, kadra trenerska oraz wszyscy zawodnicy KS Canarinhos w Skórzewie.

Porażka w meczu z Liderem

2018-11-06
Na boisku KS przy SP 1 w Skórzewie doszło do spotkania drużyn, które biją się o pierwsze miejsce w I grupie Ligi Wojewódzkiej. Lider Swarzędz zdobył po 12-stu kolejkach o 2 punkty więcej od zawodników [...]

Na boisku KS przy SP 1 w Skórzewie doszło do spotkania drużyn, które biją się o pierwsze miejsce w I grupie Ligi Wojewódzkiej. Lider Swarzędz zdobył po 12-stu kolejkach o 2 punkty więcej od zawodników Canarinhos.

Zespół gości wyszedł na prowadzenie w 17 minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Fornalkiewicza. Po zaledwie 5 minutach dołożyli drugie trafienie. Gracze Skórzewa mieli okazję do poprawienia rezultatu jeszcze w pierwszej połowie. Siejak wychodząc sam na sam z bramkarzem rywali zbyt długo czekał z oddaniem strzału, który został obroniony przez golkipera Lidera.

W drugiej połowie zawodnicy  trenera Kaliszana ruszyli do ataku. Przyniosło to bramkę autorstwa Czyża w 72 minucie. Kiedy gospodarze złapali kontakt, zaczęli zostawiać więcej wolnego pola na boisku, co wykorzystali goście, którzy w 80 minucie zdobyli gola ustalając wynik spotkania.

Tomasz Wysoczański & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Lider Swarzędz   1:3 (0:2)

KS wystąpił w składzie:
Sowiński, Rochowiak,Ćwiertniak, Królik, Wasilewsk, Kaptur, Tierling, Kirylczuk, Siejak, Pohl, Beśka / Grali również: Paulik, Jadrych, Zalewski, Czyż

Bramkę dla KS-u zdobył: Czyż(72′)


Porażka trampkarzy w Owińskach

2018-11-04
Mecz, w którym praktycznie każdy błąd wykorzystywali gospodarze. Do momentu, gdy padły pierwsze dwie bramki, mecz był równy, niestety przeciwnik był bardziej skuteczny i wypunktował trampkarzy Skórzewa. Był to ostatni mecz zawodników Canarinhos w tej [...]

Mecz, w którym praktycznie każdy błąd wykorzystywali gospodarze. Do momentu, gdy padły pierwsze dwie bramki, mecz był równy, niestety przeciwnik był bardziej skuteczny i wypunktował trampkarzy Skórzewa. Był to ostatni mecz zawodników Canarinhos w tej rundzie i wielka szkoda że nie udało się przywieźć choćby punktu do Skórzewa.

Runda jesienna nie była dobra w wykonaniu graczy KS-u, na 10 spotkań wygrali trzy i aż siedem z nich kończyło się porażką. Celem na ten sezon jest utrzymanie pierwszej ligi. Drużyna musi ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności w okresie zimowym, bo potencjał jest i spokojnie stać młodych zawodników na pozostanie w lidze.

Maciej Dobek & Angel

Błękitni Owińska – KS Canarinhos Skórzewo   5:0 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Stryjewski – Brzostowicz, Nowak, Wojtalik, Witek – Adamczewski, Kaliszan, Sobański, Pietrykowski, Tarach – Downar/ Grał również: Dąbrowski


Seniorzy przełamali złą passę

2018-11-03
Seniorzy Canarinhos w meczu 12 kolejki pokonali Wartę Śrem 3:1! Zawodnicy Skórzewa pokazali potencjał na boisku o wiele większy, niż wskazywała by ich pozycja w tabeli. Bardzo dobry mecz zagrali wszyscy gracze KS-u, a bramki [...]

Seniorzy Canarinhos w meczu 12 kolejki pokonali Wartę Śrem 3:1! Zawodnicy Skórzewa pokazali potencjał na boisku o wiele większy, niż wskazywała by ich pozycja w tabeli. Bardzo dobry mecz zagrali wszyscy gracze KS-u, a bramki strzelali Kaczmarek, Myszczyszyn oraz Pawlak.

Wojciech Rybarczyk & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Śrem   3:1 (1:1)

Bramki dla KS-u zdobyli: Kaczmarek, Myszczyszyn, Pawlak


Dobry występ młodzików

2018-11-03
Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w meczu wyjazdowym z AKF Poznań. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazali, że mają spore umiejętności piłkarskie, a do tego cały zespół był zaangażowany przez [...]

Podopieczni trenera Anioły w minioną sobotę rywalizowali w meczu wyjazdowym z AKF Poznań. Gracze Canarinhos zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazali, że mają spore umiejętności piłkarskie, a do tego cały zespół był zaangażowany przez 60 minut spotkania.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy mocno zaatakowali i nie dali graczom Skórzewa wyjść z własnej połowy. Jednak z minuty na minutę młodzi piłkarze KS-u oddalali grę od własnej bramki i śmielej atakowali. Przed przerwą bramki nie padły, można uznać tę część za wyrównaną, z lekką przewagą gospodarzy, w szczególności na początku meczu.

Po zmianie stron zawodnicy Canarinhos grali bardzo dobrze. Nie pozwolili rozwinąć skrzydeł gospodarzom, a sami cały czas atakowali bramkę rywali. Oddali kilka dobrych strzałów w kierunku bramki, byli bardzo aktywni w szczególności w bocznych sektorach boiska. Najaktywniejszy tego dnia w zespole Skórzewa był Kendzia, który stworzył sobie świetną okazję strzelecką, jednak uderzył tuż obok słupka, mimo tego, był najlepszym zawodnikiem Canarinhos w ofensywie. Blok obronny tego dnia w drużynie KS-u funkcjonował jak należy, a całą formacją świetnie dyrygował Derda, który zagrał bardzo dobre spotkanie.

Mecz zakończył się podziałem punktów i żadna drużyna bramki nie zdobyła. Gratulację za dobrą grę oraz zaangażowanie dla całego zespołu Skórzewa.

Angel

AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:0

KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Nowaczyk, Derda, Polańczyk, Starzyk, Konecki, Strzyżewski(C), Drobnik, Kendzia, Błochowiak, Augustyniak, Drews, Frankiewicz


Orliki z rocznika 2009 pokazały charakter!

2018-11-02
Młodzi zawodnicy Canarinhos 31 października wybrali się na mecz ligowy do Opalenicy, gdzie o godzinie 19:00 zmierzyli się z silnym zespołem AP Reissa. Po kilku minutach gry zawodnicy Skórzewa przegrywali już 0:3, a tuż przed [...]

Młodzi zawodnicy Canarinhos 31 października wybrali się na mecz ligowy do Opalenicy, gdzie o godzinie 19:00 zmierzyli się z silnym zespołem AP Reissa.

Po kilku minutach gry zawodnicy Skórzewa przegrywali już 0:3, a tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył, bardzo dobrze grający, nowy nabytek zespołu – Oliwier Jankowiak, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:3.

Na szczęście po przerwie zawodnicy trenera Matouszka pokazali charakter, wolę walki oraz kapitalną grę. Ostatecznie po bramkach Radka Koski[2], Borysa Smukały, Patryka Szuby oraz jednej bramce samobójczej pokonali zespół gospodarzy 6:5!

Na uwagę zasługuje fakt, że druga połowa toczyła się pod dyktando młodych piłkarzy KS-u, a drużynie gospodarzy ciężko było przekroczyć linię środkową boiska. Bez wątpienia obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Sutherland, Krzywosądzki, Smukała, Szuba, Koska, Sobkowiak, Jankowiak, Kiszmanowicz.

Bramki dla KS-u zdobyli: Jankowiak, Koska[2], Smukała, Szuba oraz bramka samobójcza.


Nowa strona internetowa!

2018-11-01
Witamy serdecznie na nowej stronie internetowej KS Canarinhos Skórzewo! Postaramy się, aby w najbliższych tygodniach strona ponownie tętniła życiem, będziemy uzupełniać na bieżąco galerię i kadry zespołów, a także pojawiać się będą aktualności we wszystkich [...]

Witamy serdecznie na nowej stronie internetowej KS Canarinhos Skórzewo!

Postaramy się, aby w najbliższych tygodniach strona ponownie tętniła życiem, będziemy uzupełniać na bieżąco galerię i kadry zespołów, a także pojawiać się będą aktualności we wszystkich grupach wiekowych!

Zapraszamy do częstego odwiedzania!


Nabór rocznika 2013!

2018-10-11
Zapraszamy serdecznie chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną! Rozpoczęliśmy treningi i zapraszamy chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną. Treningi będą odbywać się dwa [...]

Zapraszamy serdecznie chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną!

Rozpoczęliśmy treningi i zapraszamy chłopców urodzonych w roku 2013, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną. Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, pod okiem doświadczonych trenerów, dla których praca z dziećmi to pasja.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: mail: kontakt.canarinhos@gmail.com lub tel: 536 170 288.

Informujemy, że trwa również nabór uzupełniający do pozostałych zespołów, w szczególności do rocznika 2005 oraz młodszych!

Zapraszamy serdecznie!


Zakończenie sezonu rocznika 2006A

2018-06-30
W miniony piątek zawodnicy z rocznika 2006A spotkali się na ostatnim treningu w tym sezonie. Trening miał szczególny charakter, bo uczestniczyli w nim również rodzice (mamusie i tatusiowie), co było świetnym zakończeniem sezonu 2017/2018. Podczas [...]

W miniony piątek zawodnicy z rocznika 2006A spotkali się na ostatnim treningu w tym sezonie. Trening miał szczególny charakter, bo uczestniczyli w nim również rodzice (mamusie i tatusiowie), co było świetnym zakończeniem sezonu 2017/2018.
Podczas zajęć przeprowadzono wspólną rozgrzewkę, zabawy integracyjne, a także rozegrano mini-turniej, w którym zwyciężyła drużyna Canarinhos, czyli Brazylia. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji, wszyscy z uśmiechami na twarzy chodzili z boiska, a pod koniec treningu rodzice przygotowali małe upominki dla zawodników i trenerów w postaci koszulek, w których prezentowali się znakomicie!
Dziękuję za miniony sezon zarówno zawodnikom jak i rodzicom, bo wspólnie tworzymy zespół rocznika 2006A! Życzę udanych wakacji, odpoczynku oraz nabrania sił do zmierzenia się z kolejnymi wyzwaniami – życzy trener 😉