Aktualności

Wrześniowe potyczki Orlika Młodszego

2020-09-29
Po przyjeździe z obozu zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali wiele ciekawych meczów. Rywalizowali z Gminną Szkółką Piłkarską Sątopy, Akademią Reissa Poznań oraz Wielkopolską Komorniki w ramach rozgrywek ligowych. Zagrali również sparingi z Canarinhos 2010 oraz [...]

Po przyjeździe z obozu zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali wiele ciekawych meczów. Rywalizowali z Gminną Szkółką Piłkarską Sątopy, Akademią Reissa Poznań oraz Wielkopolską Komorniki w ramach rozgrywek ligowych. Zagrali również sparingi z Canarinhos 2010 oraz Lipnem Stęszew 2010/11. W każdym spotkaniu zaprezentowali swoją waleczność oraz coraz lepsze umiejętności indywidualne, nie zabrakło ciekawych akcji drużynowych i pięknych bramek.

Podopieczni trenera Pawlaka trenują dalej z pełnym zaangażowaniem, a październik zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie!

Marcin Pawlak & Angel

II Turniej Ligi WZPN rocznika 2012

2020-09-26
W sobotę 26 września zespół z rocznika 2012 – Żak F1 przystąpił do swojego drugiego turnieju w ramach Ligi WZPN, a w rolę gospodarzem tym razem wcieli się zespół  Victorii Wysogotowo. W turnieju udział brały takie [...]

W sobotę 26 września zespół z rocznika 2012 – Żak F1 przystąpił do swojego drugiego turnieju w ramach Ligi WZPN, a w rolę gospodarzem tym razem wcieli się zespół  Victorii Wysogotowo. W turnieju udział brały takie zespoły jak:

Tarnovia Tarnowo Podgórne
TMS Suchary Suchy Las
Victoria Wysogotowo
KS Canarinhos Skórzewo
Champion Rokietnica
LPFA Podolany
Poznaniak Poznań
UKS Champions Poznań
Mimo kiepskich warunków pogodowych  i dużego znaku zapytania czy turniej się odbędzie, po ustaleniach koordynatora z trenerami podjęto wspólną decyzję o rozegraniu turnieju. Każda z drużyn miała przyjemność rywalizować między sobą w formie turnieju towarzyskiego. Głównym założeniem takiego turnieju jest dobra zabawa, a co za tym idzie nie jest prowadzona ewidencja wyników i tabel.
Adam Baranowski & Angel

Pierwsze zwycięstwo seniorów w lidze!

2020-09-26
W sobotę 26 września drużyna seniorów odniosła przekonujące zwycięstwo na własnym obiekcie nad ekipą Jurand Koziegłowy. Podopieczni trenera Słomy od początku spotkania narzucili swój styl gry i szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W przerwie spotkania [...]

W sobotę 26 września drużyna seniorów odniosła przekonujące zwycięstwo na własnym obiekcie nad ekipą Jurand Koziegłowy. Podopieczni trenera Słomy od początku spotkania narzucili swój styl gry i szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W przerwie spotkania z powodu kontuzji murawę musiało opuścić dwóch podstawowych zawodników. Mimo tego w drugiej połowie udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie, po skutecznie wykonanym rzucie karnym.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Jest to bardzo ważna wygrana, miejmy nadzieję, że zespół w najbliższy weekend pójdzie za ciosem i wywiezie komplet oczek z Wróblewa.

Angel

Bałtyk Cup – rocznik 2012

2020-09-20
Zespół rocznika 2012 wybrał się w weekend 18-20.09.2020r. na turniej Bałtyk Cup do Rewala. W turnieju brało udział 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Zespół ze Skórzewa wylądował w grupie [...]

Zespół rocznika 2012 wybrał się w weekend 18-20.09.2020r. na turniej Bałtyk Cup do Rewala. W turnieju brało udział 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Zespół ze Skórzewa wylądował w grupie B z takimi drużynami jak:

LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal
UKS Czempiń
AP Hutnik Szczecin
AP Wilki Dąbrówka
MLKS Dwójka Gubin II

Mecze były rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią i trwały 16 minut każdy.

W pierwszym meczu grupowym Canarinhos zmierzyło się z sąsiadami z Dąbrówki, w którym padł sprawiedliwy remis. Kolejnym rywalem w grupie był gospodarz turnieju LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal, gdzie gracze Skórzewa pewnie wygrali 3:0. Kolejny mecz przypadło zagrać z zespołem z Gubina, gdzie  podopieczni trenera Baranowskiego doznali porażki 1:2. W następnym meczu zespół z rocznika 2012 zmierzył się z ekipą UKS Czempiń i mimo lepszej gry od rywali to Canarinhos doznało drugiej porażki w grupie 1:2. W ostatnim meczu przeciwko Hutnikowi Szczecin młodzi piłkarze KS-u pewnie wygrali 4:0 i zagwarantowali sobie miejsce w rozgrywkach o finał.

Na drugi dzień zespół ze Skórzewa rozpoczął mecz od porażki z liderem grupy A czyli zespołem MLKS Dwójka Gubin I, aż 0:7 co spowodowało, że zawodnicy Canarinhos grali o miejsca 5-8. W kolejnym meczu rocznik 2012 zmierzył się z Akademia Reissa Piła, gdzie po ciężkim meczu był remis, a o wejście i grę o 5 miejsce zadecydowały karne i to Canarinhos w nich wygrało.

W meczu o 5 miejsce Canarinhos Skórzewo zmierzyło się z Gryfem Wejherowo i doznało porażki kończąc turniej na 6 miejscu. Mimo gorszej dyspozycji zespołu ze Skórzewa zarówno trener jak i najwierniejsi kibice rocznika 2012, czyli rodzice byli bardzo zadowoleni z chłopaków, a w przyszłości zespół ze Skórzewa planuje kolejne turniej poza granicami Wielkopolski.

Podziękowania dla zawodników i rodziców!

Adam Baranowski & Angel

Porażka rocznika 2007

2020-09-20
Gracze z rocznika 2007 w niedzielę 20 września walczyli o fotel lidera swojej grupy, jednak ulegli silnym fizycznie rywalom z Buku i muszą dalej ciężko pracować, aby w meczu rewanżowym pokazać się z lepszej strony. [...]

Gracze z rocznika 2007 w niedzielę 20 września walczyli o fotel lidera swojej grupy, jednak ulegli silnym fizycznie rywalom z Buku i muszą dalej ciężko pracować, aby w meczu rewanżowym pokazać się z lepszej strony.

Już w 11 sekundzie zawodnicy z Buku strzelili na 1:0! Chwilę później powinno być 1:1, jednak Barszcz w świetnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. W 10 minucie było już 4:0 dla gospodarzy, więc mecz ułożył się fatalnie dla podopiecznych trenera Anioły. Młodzi piłkarze Skórzewa dzielnie walczyli, ale wysocy i silni rywale nie pozwolili rozwinąć skrzydeł, a fatalny stan boiska nie pomagał grze w piłkę. W 30 minucie było już 6:0, ale ostatnie 10 minut dało nadzieję zawodnikom Canarinhos. Strzelili oni dwa gole i po przerwie chcieli walczyć o lepszy wynik.

Po zmianie stron niestety seria prostych błędów w defensywie, brak szczęścia w ofensywie i świetna skuteczność gospodarzy sprawiły, że niemożliwe nie stało się niestety możliwe. W drugiej połowie gracze KS-u strzelili 3 gole, ale rywale kolejne cztery.

Zawodnicy Canarinhos powinni jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu, wyciągnąć wnioski na przyszłość i starać się zmazać plamę w kolejnym meczu. Na pochwałę zasłużył tego dnia kapitan Berć, który włożył mnóstwo serca i zaangażowania w całe spotkanie.

Angel

Patria Buk – KS Canarinhos Skórzewo   10:5 (6:2)

KS wystąpił w składzie:
Kolasa – Wasilewski, Berć(C), Krzywosądzki, Przybyła – Barszcz, Gołębiowski, Skowroński, Pacholski, Szczeciński – Socha / Grali również: Polańczyk, Błochowiak, Pajączkowski, Kowalewski

Bramki dla KS-u zdobyli: Skowroński[2], Polańczyk[2], Barszcz