Aktualności

Oświadczenie zarządu dot. Koronowirusa

2020-03-23
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W związku z pandemią koronawirusa w całej Polsce zostały zawieszone zajęcia treningowe. Polski Związek Piłki Nożnej dodatkowo zawiesił  do 26 kwietnia 2020 roku mecze: Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz [...]

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W związku z pandemią koronawirusa w całej Polsce zostały zawieszone zajęcia treningowe. Polski Związek Piłki Nożnej dodatkowo zawiesił  do 26 kwietnia 2020 roku mecze: Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Póki co trenerzy starają się pracować zdalnie z zawodnikami, regularnie przesyłając zadania do wykonania w domu/ogródku. Jednocześnie zwracamy uwagę, aby przy okazji realizowania tych treningów nie spotykać się z kolegami, a trenować indywidualnie.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o regulaminowe opłacenie składek członkowskich. KS Canarinhos Skórzewo prowadzi swoje zadania statutowe, które finansowane są głównie z 2 źródeł: składek członkowskich oraz dotacji celowych.

Składki członkowskie pokrywają w głównej mierze wynagrodzenia kadry szkoleniowej i związane z tym wszelkiego rodzaju podatki itd. Z dotacji celowych Klub pokrywa w większości inne zobowiązania, m.in. opłaty za wodę, działania związane z poprawieniem infrastruktury boisk lub najem hal w okresie zimowym. Dla przykładu, w samym tylko marcu 2020 roku wykonano następujące inwestycje:

  • rozrzucono na boiskach nawóz z preparatem dezynfekującym: koszt – 8.980,20 zł,
  • zamówiono siatki z większymi oczkami (12×12 cm, grubość 5 cm) do piłkochwytów na boisku przy SP nr 2 : koszt – 4.975,97 zł.

W najbliższym czasie będziemy:

  • kończyć prace związane z piłkochwytami (bezpieczeństwo jest najważniejsze),
  • instalować płot przy kompostowniku przy SP. nr 2 w Skórzewie (przechodzi tamtędy sporo osób również z psami czyniąc sobie z boiska wybieg dla czworonogów),
  • naprawiać kompostownik na boisku przy SP nr 2.

Planujemy także generalny remont boiska trawiastego przy SP im. Chopina, który ma rozpocząć się pod koniec czerwca 2020 roku i wynieść ok. 17.000 zł. Być może termin ulegnie zmianie ze względu na obecną sytuację i hipotetyczne wydłużenie terminarza ligowego.

Reasumując, regularnie działamy dla wspólnego i nadrzędnego dobra, którym są zawodnicy. Bez Państwa wpłat będzie to jednak bardzo utrudnione lub niemal niemożliwe. Bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy pomimo zawieszenia zajęć treningowych terminowo i regularnie opłacają składki członkowskie – z całą pewnością zagwarantuje nam to utrzymanie obecnie funkcjonującej kadry szkoleniowej, która cieszy się bardzo dużym uznaniem Państwa oraz Zawodników.

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia koronawirusa dotknęła także i Państwa pod względem finansowym. Dlatego jeśli dla kogoś opłata składki członkowskiej stanowić będzie problem, prosimy o bezpośredni kontakt z Prezesem Klubu (Mariusz Matouszek, mail: kontakt.canarinhos@gmail.com, tel: 536 170 288).

Na koniec, życzymy dużo wytrwałości, jedności i zdrowia w tym trudnym dla wszystkich okresie!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo

Zawieszenie rozgrywek piłkarskich do 26 kwietnia!

2020-03-20
Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 26 kwietnia włącznie. Tutaj można zapoznać się z pełnym komunikatem: PZPN Tym samym informujemy, że treningi w klubie zostają zawieszone na pewno [...]

Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 26 kwietnia włącznie.

Tutaj można zapoznać się z pełnym komunikatem: PZPN

Tym samym informujemy, że treningi w klubie zostają zawieszone na pewno do końca marca 2020r.

Trenerzy wszystkich drużyn będą na bieżąco wysyłać swoim podopiecznym zadania do zrealizowania w domu. Przypominamy, że zadania te są do wykonania w domu (na ogrodzie, w terenie) i prosimy nie spotykać się z kolegami.

Informacje co do dalszych postępowań podamy w osobnym komunikacie pod koniec marca.


Piłka Nożna w obliczu wirusa

2020-03-17
Zawodnicy z roczników 2010 oraz 2010/2011 pokazują, że nie taki diabeł straszny. Mimo, że nie trenują wspólnie – duch wspólnoty wypracowany na treningach w Skórzewie, to zaszczepienie pasją – one  będą już zawsze. Jaką mamy [...]

Zawodnicy z roczników 2010 oraz 2010/2011 pokazują, że nie taki diabeł straszny. Mimo, że nie trenują wspólnie – duch wspólnoty wypracowany na treningach w Skórzewie, to zaszczepienie pasją – one  będą już zawsze.

Jaką mamy sytuację – wiemy wszyscy. Pamiętajmy, że albo mamy wyniki, albo wymówki. Było nie było – tak długi czas bez aktywności z pewnością będzie miał przełożenie na rozwój podopiecznych. Tym bardziej cieszą takie obrazki. Brawa za samoświadomość zawodników oraz świadomość rodziców.

Tym samym chłopcy rzucają wyzwanie innym zespołom ze Skórzewa: pokażcie co robicie dziś, by być lepszymi jutro! Teraz, gdy nikt nie patrzy! Czekamy na fotki!

Kamil Kaczmarek & Angel

Komunikat Zarządu ws. koronawirusa – ważne!

2020-03-10
Szanowni Państwo! W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze najważniejsze dobro – zdrowie zawodników – zarząd KS Canarinhos Skórzewo postanowił zawiesić udział zawodników w treningach oraz różnego [...]

Szanowni Państwo! W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym koronawirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze najważniejsze dobro – zdrowie zawodników – zarząd KS Canarinhos Skórzewo postanowił zawiesić udział zawodników w treningach oraz różnego rodzaju turniejach/sparingach od środy 11.03.2020 do niedzieli 22.03.2020.

Dalsze komunikaty uzależnione będą od rozwoju sytuacji.

Z poważaniem
Mariusz Matouszek
Prezes Zarządu

Trener Kaczmarek na stażu w Reprezentacji Polski

2020-03-08
Przez ostatni weekend 7-8.03 trener Kamil Kaczmarek przebywał na stażu podczas zgrupowania reprezentacji Polski w AMP Futbolu, które odbyło się w Machnicach. Zawodnicy szlifują tam formę przed zbliżającymi się wrześniowymi ME w Krakowie, a trener [...]

Przez ostatni weekend 7-8.03 trener Kamil Kaczmarek przebywał na stażu podczas zgrupowania reprezentacji Polski w AMP Futbolu, które odbyło się w Machnicach.

Zawodnicy szlifują tam formę przed zbliżającymi się wrześniowymi ME w Krakowie, a trener Kaczmarekl odbył wizytę szkoleniową, której celem było wzbogacenie warsztatu szkoleniowego, a także obserwacja trzech zawodników, którzy na co dzień występują w Warcie Poznań, którą trener współprowadzi. Mamy nadzieję, że pewne doświadczenia z tego wyjazdu uda się przenieść na „skórzewski grunt”, a za zawodników AMP Futbol Polska ściskamy kciuki!

Kamil Kaczmarek & Angel