Aktualności

Wychowanek Canarinhos walczy o zdrowie!

2021-01-22
Jako mały chłopiec przygodę z piłką nożną rozpoczął w barwach Canarinhos Skórzewo. Urodził się w 2007 roku i razem z kolegami trenował pod okiem trenera Anioły. Zawsze uśmiechnięty, ambitny, z wielką pasją do futbolu. W [...]

Jako mały chłopiec przygodę z piłką nożną rozpoczął w barwach Canarinhos Skórzewo. Urodził się w 2007 roku i razem z kolegami trenował pod okiem trenera Anioły. Zawsze uśmiechnięty, ambitny, z wielką pasją do futbolu. W 2016 roku razem z kolegami z drużyny zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju w Salzburgu, więc Jego przygoda z piłką rozwijała się znakomicie. Później Piotrek, bo o nim mowa, kontynuował grę w SKS 13 Poznań, bo tam też chodził do szkoły.

Jednak wiadomość o chorobie całkowicie zmieniła Jego życie. Wstępny opis badania zakładał, że to Mięsak Ewinga. Dopiero wtedy Piotrek dostał pilne skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka. Tam przeprowadzono dalsze, bardziej szczegółowe badania i biopsję zmiany. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie dostaje chemię. Wyniki nadal są niejednoznaczne, ale najprawdopodobniej rozwinął się u Niego kostniakomięsak. Plany, marzenia, codzienne obowiązki — teraz nic nie ma znaczenia, oprócz tego, aby Piotrek wyzdrowiał!

 

Dla nas 20zł, 50zł, 100zł czy 200zł to naprawdę niewiele. Dla rodziców Piotrka to bardzo dużo! Każda złotówka jest na wagę zdrowia Piotrka!

Okażmy wsparcie wychowankowi Canarinhos Skórzewo! Pokażmy, że jesteśmy jedną, wielką rodziną i potrafimy sobie pomagać w trudnych momentach!

Zbiórka dla Piotrka -> siepomaga.pl – dla Piotrka!

Piotrek! Jesteśmy z Tobą!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo!

Gra kontrolna z 13 Poznań

2021-01-22
Koniec ferii to nie koniec grania! Na start nowego tygodnia podopieczni trenera Kaczmarka zmierzyli się w Puszczykowie z dobrze znanymi już przeciwnikami z 13 Poznań. To właśnie na tle takiej powtarzalności w doborze gier widać [...]

Koniec ferii to nie koniec grania! Na start nowego tygodnia podopieczni trenera Kaczmarka zmierzyli się w Puszczykowie z dobrze znanymi już przeciwnikami z 13 Poznań. To właśnie na tle takiej powtarzalności w doborze gier widać pewne symptomy poprawy lub regresu drużyny.

Kamil Kaczmarek & Angel

Wyróżnienie dla zawodnika Canarinhos

2021-01-20
Miło nam poinformować, że podopieczny trenera Macieja Matouszka z rocznika 2009 – Patryk Schulz, otrzymał zaproszenie od zespołu Lecha Poznań rocznik 2009 na mecz kontrolny, który odbędzie się w dniu 24 stycznia 2021 roku. Patryk [...]

Miło nam poinformować, że podopieczny trenera Macieja Matouszka z rocznika 2009 – Patryk Schulz, otrzymał zaproszenie od zespołu Lecha Poznań rocznik 2009 na mecz kontrolny, który odbędzie się w dniu 24 stycznia 2021 roku. Patryk będzie jedynym zawodnikiem spoza zespołu Lecha Poznań, który będzie uczestniczył w grze kontrolnej.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla Patryka. Wcześniej otrzymywał on zaproszenia na konsultacje od zespołów Warty Poznań, Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica oraz powołanie na konsultacje Reprezentacji Wielkopolski rocznika 2009.

Patrykowi gratulujemy wyróżnienia i trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój w zespole Canarinhos!

Maciej Matouszek & Angel

Halowy turniej w Kostrzynie

2021-01-17
Na zakończenie ferii zawodnicy Canarinhos z rocznika 2010 wzięli udział w dwudniowym turnieju halowym „Piast Cup” rozgrywanym w Kostrzynie Wlkp. Słowo „wzięli”  nie jest tutaj użyte przypadkowo. Ciężko doszukać się choć jednego pozytywu z poświęconego [...]

Na zakończenie ferii zawodnicy Canarinhos z rocznika 2010 wzięli udział w dwudniowym turnieju halowym „Piast Cup” rozgrywanym w Kostrzynie Wlkp. Słowo „wzięli”  nie jest tutaj użyte przypadkowo. Ciężko doszukać się choć jednego pozytywu z poświęconego na te zawody weekendu. Zawodnicy ze Skórzewa na tle rywali wyglądali jak żółtodzioby, raził brak pomysłu na grę, niemal zerowa mobilność i nieporadność we wszystkich fazach gry. Wierzymy, że był to przypadek i tylko praca na treningach może poprawić braki.

Kamil Kaczmarek & Angel

Mniej zaawansowana grupa rywalizowała na turnieju

2021-01-16
Na zakończenie ferii pograli również zawodnicy, którzy zwykle mają mniej okazji  do  gry. W sobotę 16 stycznia w Dopiewie odbył się turniej halowy dla ekip początkujących. Canarinhos Skórzewo w tym wydarzeniu reprezentowali podopieczni trenera Skrzypka [...]

Na zakończenie ferii pograli również zawodnicy, którzy zwykle mają mniej okazji  do  gry. W sobotę 16 stycznia w Dopiewie odbył się turniej halowy dla ekip początkujących. Canarinhos Skórzewo w tym wydarzeniu reprezentowali podopieczni trenera Skrzypka z roczników 2010/2011. Jak to przy tego okazjach bywa – zabawa na pierwszym miejscu! Piłka potrafi cieszyć i jest absolutnie sportem dla każdego!

Kamil Kaczmarek & Angel