Rocznik 2006

Treningi halowe rozpoczęte miłym akcentem

2020-11-30
W Andrzejkowy wieczór 30 listopada zawodnicy rocznika 2006 rozpoczęli przygotowania do rozgrywek wiosennych 2021 roku. Pierwszy trening w hali w Dopiewie zaowocował dużą frekwencją. Brak urazów cieszy sztab szkoleniowy, ponieważ praca w takim gronie to [...]

W Andrzejkowy wieczór 30 listopada zawodnicy rocznika 2006 rozpoczęli przygotowania do rozgrywek wiosennych 2021 roku. Pierwszy trening w hali w Dopiewie zaowocował dużą frekwencją. Brak urazów cieszy sztab szkoleniowy, ponieważ praca w takim gronie to sama przyjemność.

Miłym akcentem treningu halowego było odśpiewanie stu lat trenerowi Zbyszko Huchwajdzie, który obchodził okrągłą pięćdziesięcioletnią rocznicę. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla jubilata, jak również w zamian podopieczni trenera otrzymali przepyszne cukierki.

Trenerowi życzymy wszystkiego najlepszego, samych sportowych sukcesów!

Marcin Wojtalik & Angel

Spokojna wygrana rocznika 2006

2020-09-12
Zespół rocznika 2006 12 września podejmował na własnym boisku drużynę Obry Kościan. Mecz rozgrywany był w ramach czwartej kolejki rozgrywek. Zespół gości przystępował do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym i to chyba mocno uśpiło [...]

Zespół rocznika 2006 12 września podejmował na własnym boisku drużynę Obry Kościan. Mecz rozgrywany był w ramach czwartej kolejki rozgrywek. Zespół gości przystępował do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym i to chyba mocno uśpiło graczy Canarinhos. Obra objęła bowiem prowadzenie w pierwszej minucie spotkania. Wywołało to ogromne zdziwienie na trybunach, a tym bardziej na ławce rezerwowych gospodarzy. Na szczęście zawodnicy na boisku zareagowali natychmiast na przebieg wydarzeń i w drugiej minucie za sprawą kapitana Derdy doprowadzili do wyrównania. Mimo średniej postawy na placu gry gospodarze w pierwszej połowie strzelili jeszcze dwie bramki (Rosenfeld i Derda) i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 3:1.

Po męskiej rozmowie w szatni gra zespołu Skórzewa w II połowie wyglądała lepiej. Akcje były płynniejsze, mniej było niewymuszonych błędów, a więcej stwarzanych sytuacji bramkowych z których cztery skończyły się zdobyciem bramek. Bramki w drugiej połowie zdobyli: Polańczyk[2], Lipski i Derda. Na wyróżnienie za grę w drugiej połowie zasłużył Polańczyk, który grając na prawej obronie bardzo często włączał się do gry ofensywnej, a swoją aktywność zwieńczył dwoma golami. Cieszy kolejne zwycięstwo i poprawa skuteczności w porównaniu do pierwszego spotkania. Martwi jednak styl gry, tym bardziej że już 16.09 o godzinie 18:00 Canarinhos podejmie w Skórzewie zespół Lecha Poznań, który zapewne zawiesi wysoko poprzeczkę zespołowi gospodarzy.

Zbyszko Huchwajda & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Obra 1912 Kościan   7:1 (3:1)

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[3], Polańczyk[2], Rosenfeld, Lipski


Udana inauguracja rocznika 2006

2020-09-06
6 września meczem wyjazdowym z Polonią Środa Wielkopolska zespół rocznika 2006 rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/2021. Mecz ten rozgrywał się w ramach trzeciej kolejki spotkań. Mecze z dwóch pierwszych kolejek zostały z różnych przyczyn przełożone na [...]

6 września meczem wyjazdowym z Polonią Środa Wielkopolska zespół rocznika 2006 rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/2021. Mecz ten rozgrywał się w ramach trzeciej kolejki spotkań. Mecze z dwóch pierwszych kolejek zostały z różnych przyczyn przełożone na późniejsze terminy. Najprawdopodobniej z tego powodu było widać u zawodników Canarinhos duży głód grania.

W pierwszych 20 minutach podopieczni trenera Huchwajdy osiągnęli ogromną przewagę, praktycznie nie schodząc z połowy przeciwnika. Efektem tego były dwie zdobyte bramki. Dodać należy, że powinno być ich jeszcze raz tyle. Niestety sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gospodarze w 25 minucie zdobyli bramkę kontaktową i mecz się wyrównał. Taka sytuacja miała miejsce już do końca I połowy. Na szczęście dla gości od początku II połowy  znowu inicjatywa należała do młodych piłkarzy ze Skórzewa. W 45 i 55 minucie zdobyli dwie kolejne bramki i praktycznie do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, stwarzając dużo sytuacji bramkowych, niestety  niewykorzystanych.

Cieszy gra i 3 punkty, martwi niestety bardzo duża nieskuteczność. Okazja do jej poprawy nadarzy się już 12.09 o godz. 11:00, kiedy to w roli gospodarza gracze Canarinhos podejmą Obrę Kościan.

Zbyszko Huchwajda & Angel

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo   1:4 (1:2)


Zwycięstwo w ostatnim meczu sparingowym

2020-06-28
W niedzielę 28 czerwca najstarsza grupa młodzieżowa Canarinhos rozegrała na zakończenie rundy wiosennej sparing z drużyną AKF Poznań. Mecz pod balonem na sztucznej nawierzchni odbywał się w trudnych warunkach, ponieważ przy temperaturze na zewnątrz 30 [...]

W niedzielę 28 czerwca najstarsza grupa młodzieżowa Canarinhos rozegrała na zakończenie rundy wiosennej sparing z drużyną AKF Poznań. Mecz pod balonem na sztucznej nawierzchni odbywał się w trudnych warunkach, ponieważ przy temperaturze na zewnątrz 30 stopni Celsjusza.

Przeciwnik znany z ligi wojewódzkiej, solidny sparingpartner, z którym zawodnicy Skórzewa zawsze toczą równy bój w zawodach ligi WZPN.

Trener Huchwajda miał do dyspozycji 18 zawodników, którzy sprostali wymaganiom zarówno atmosferycznym, jak również zadaniom nałożonym przez trenera. Był to test na zakończenie wiosennych treningów.

Przebieg meczu był bardzo zróżnicowany, począwszy od spokojnego pierwszego kwadransa, następnie chwila nieuwagi i strata dwóch bramek. Następnie szybkie otrząśnięcie się i wyrównanie stanu meczu, jak również dobra gra całej drużyny.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za zaangażowanie, profesjonalne podejście do założeń przedmeczowych, oby z takim samym nastawieniem gracze Skórzewa przystąpili do przygotowań oraz rundy jesiennej.

Przed wszystkimi zasłużone wakacje, które zakończą się 19 lipca i rozpoczną się przygotowaniami do letniego obozu zaplanowanego na pierwszy tydzień sierpnia, a następnie ligi WZPN, której początek zaplanowany jest na połowę sierpnia.

Marcin Wojtalik & Angel

AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   4:5

KS wystąpił w składzie:

Bajer, Błochowiak, Czerniejewicz, Ćwiertniak, Derda, Frankiewicz, Kaczmarek O., Kaczmarek P., Kasprzak, Kolasa, Kołodziej, Krzywosądzki, Łukasiewicz, Nowicki, Polańczyk, Skowroński, Strzyżewski, Wojtalik

Bramki dla KS-u zdobyli:

Derda[2], Łukasiewicz, Błochowiak, Skowroński

Pracowity weekend trampkarzy

2020-03-01
W weekend 29 lutego i 1 marca podopieczni trenera Huchwajdy rozegrali dwa mecze kontrolne. W sobotę z wyżej notowanym ligowym rywalem AP Reissa Poznań oraz w niedzielę z Tarnovią Tarnowo Podgórne, która swoje boje toczy [...]
W weekend 29 lutego i 1 marca podopieczni trenera Huchwajdy rozegrali dwa mecze kontrolne. W sobotę z wyżej notowanym ligowym rywalem AP Reissa Poznań oraz w niedzielę z Tarnovią Tarnowo Podgórne, która swoje boje toczy w drugiej lidze WZPN.

Sobotni pojedynek z Akademią Reissa stał na wysokim piłkarskim poziomie. Mecz wyrównany do 20 minuty spotkania, który toczył się w środkowej części boiska. Po upływie jednej czwartej meczu goście ze Skórzewa zaatakowali śmielej, co przyniosło efekt bramkowy. Pierwszą zdobycz ustrzelił kapitan zespołu – Derda. Po tej bramce na boisku panował tylko KS, który nie pozwolił na wiele gospodarzom, nie tracąc nic, a samemu zaaplikował jeszcze cztery bramki. Mecz w wykonaniu Canarinhos niezły, choć pomimo okazałej wygranej jest jeszcze wiele do poprawy, z czym na pewno poradzi sobie zespół rozgrywając kolejne sparingi.

AP Reissa Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:5 (0:1)

KS wystąpił w składzie:
Bladocha, Skowroński,  Wojtalik, Frankiewicz, Polańczyk, Lipski, Ćwiertniak, Kaczmarek, Łukasiewicz, Strzyżewski, Derda[C] / Grali również: Kolasa, Rosenfeld, Czerniejewicz, Kołodziej, Starzyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda, Starzyk, Rosenfeld, Polańczyk, Lipski

Niedzielne granie na boisku w Tarnowie Podgórnym można śmiało nazwać przyzwoitym treningiem strzeleckim. Gospodarz nie postawił za wysoko poprzeczki Canarinhos, które mogło popracować nad dużą ilością akcji ofensywnych, jak również nad samym wykończeniem. Mecz obfitował w dużą ilość bramek, co trenerowi Skórzewa jak i samym zawodnikom przypadło do gustu.
Marcin Wojtalik & Angel
KS wystąpił w składzie:
Kolasa, Kasprzak, Frankiewicz, Zmysłowski J., Krzywosądzki, Zmysłowski B., Skowroński[C], Kołodziej, Błochowiak, Lipski, Rosenfeld / Grali również: Lechniak, Wojtalik, Jarmuszkiewicz, Matłoka, Kanikowski

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Środa18:00-19:30
Czwartek19:30-21:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dopiewie, w środę w hali GOSiR w Dopiewie, w czwartek pod balonem w Puszczykowie.