Rocznik 2006

Rocznik 2006 z dobrym występem w Łodzi

2021-02-21
W dniach 19-21 lutego zespół rocznika 2006 rywalizował na rozgrywanym w Łodzi, Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim „Hary Cup”. Do rozgrywek przystąpiło 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Drużyna Canarinhos trafiła do grupy B, gdzie zanotowała trzy [...]

W dniach 19-21 lutego zespół rocznika 2006 rywalizował na rozgrywanym w Łodzi, Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim „Hary Cup”. Do rozgrywek przystąpiło 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Drużyna Canarinhos trafiła do grupy B, gdzie zanotowała trzy zwycięstwa i trzy porażki. Zdobyte 9 punktów wystarczyło do zajęcia 3 miejsca, co dało szansę gry w meczu o 5 miejsce, który zespół Skórzewa wygrał z Ursusem Warszawa 5:2.

Turniej wygrała Varsovia Warszawa, która w finale pokonała AKS SMS Łódź. Należy dodać, że obydwie drużyny także rywalizowały w grupie B.

Sztab szkoleniowy Canarinhos turniej w Łodzi potraktował jako przygotowanie do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Wszyscy zawodnicy dostali szanse zaprezentowania swoich umiejętności na tle rywali z różnych zakątków Polski. Występ zespołu należy ocenić pozytywnie. Każdy z graczy zostawił na boiskach w Łodzi dużo zdrowia i pokazał, że na rundę wiosenną można oczekiwać z optymizmem. Oczywiście uwidoczniły się też elementy, którym należy poświęcić więcej czasu na treningach. Wyjazd na turniej posłużył także do integracji zespołu. Widać, że atmosfera w zespole jest coraz lepsza.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów turnieju oraz dla firmie przewozowej WENA-TRANS.

Zbyszko Huchwajda & Angel

Wychowankowie Canarinhos w Centralnej Lidze Juniorów

2021-01-31
Miło nam poinformować, że dwóch zawodników z rocznika 2006 będzie kontynuować swoją przygodę w Centralnej Lidze Juniorów, czyli na najwyższym szczeblu rozgrywek, w zespole AP Reissa Poznań. Centralna Liga Juniorów to liga, która została utworzona [...]

Miło nam poinformować, że dwóch zawodników z rocznika 2006 będzie kontynuować swoją przygodę w Centralnej Lidze Juniorów, czyli na najwyższym szczeblu rozgrywek, w zespole AP Reissa Poznań.

Centralna Liga Juniorów to liga, która została utworzona w 2013 roku zamiast Młodej Ekstraklasy. Tzw. CLJ składa się z czterech 8-zespołowych grup. W grupie B rywalizują zespoły z Kujawsko-Pomorskiego ZPN, Pomorskiego ZPN, Wielkopolskiego ZPN, Zachodniopomorskiego ZPN.

Wiktor Derda i Konrad Polańczyk, bo o nich mowa, to wychowankowie KS Canarinhos Skórzewo. Od najmłodszych lat szlifowali swoje umiejętności kolejno u trenerów: Mariusza Matouszka [4 lata], Michała Anioły [3 lata] i Zbyszko Huchwajdy [1,5 roku].

Zawodnikom gratulujemy sportowego awansu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie piłkarskiej przygody!

Mariusz Matouszk & Angel

Treningi halowe rozpoczęte miłym akcentem

2020-11-30
W Andrzejkowy wieczór 30 listopada zawodnicy rocznika 2006 rozpoczęli przygotowania do rozgrywek wiosennych 2021 roku. Pierwszy trening w hali w Dopiewie zaowocował dużą frekwencją. Brak urazów cieszy sztab szkoleniowy, ponieważ praca w takim gronie to [...]

W Andrzejkowy wieczór 30 listopada zawodnicy rocznika 2006 rozpoczęli przygotowania do rozgrywek wiosennych 2021 roku. Pierwszy trening w hali w Dopiewie zaowocował dużą frekwencją. Brak urazów cieszy sztab szkoleniowy, ponieważ praca w takim gronie to sama przyjemność.

Miłym akcentem treningu halowego było odśpiewanie stu lat trenerowi Zbyszko Huchwajdzie, który obchodził okrągłą pięćdziesięcioletnią rocznicę. Oczywiście nie obyło się bez prezentów dla jubilata, jak również w zamian podopieczni trenera otrzymali przepyszne cukierki.

Trenerowi życzymy wszystkiego najlepszego, samych sportowych sukcesów!

Marcin Wojtalik & Angel

Spokojna wygrana rocznika 2006

2020-09-12
Zespół rocznika 2006 12 września podejmował na własnym boisku drużynę Obry Kościan. Mecz rozgrywany był w ramach czwartej kolejki rozgrywek. Zespół gości przystępował do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym i to chyba mocno uśpiło [...]

Zespół rocznika 2006 12 września podejmował na własnym boisku drużynę Obry Kościan. Mecz rozgrywany był w ramach czwartej kolejki rozgrywek. Zespół gości przystępował do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym i to chyba mocno uśpiło graczy Canarinhos. Obra objęła bowiem prowadzenie w pierwszej minucie spotkania. Wywołało to ogromne zdziwienie na trybunach, a tym bardziej na ławce rezerwowych gospodarzy. Na szczęście zawodnicy na boisku zareagowali natychmiast na przebieg wydarzeń i w drugiej minucie za sprawą kapitana Derdy doprowadzili do wyrównania. Mimo średniej postawy na placu gry gospodarze w pierwszej połowie strzelili jeszcze dwie bramki (Rosenfeld i Derda) i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 3:1.

Po męskiej rozmowie w szatni gra zespołu Skórzewa w II połowie wyglądała lepiej. Akcje były płynniejsze, mniej było niewymuszonych błędów, a więcej stwarzanych sytuacji bramkowych z których cztery skończyły się zdobyciem bramek. Bramki w drugiej połowie zdobyli: Polańczyk[2], Lipski i Derda. Na wyróżnienie za grę w drugiej połowie zasłużył Polańczyk, który grając na prawej obronie bardzo często włączał się do gry ofensywnej, a swoją aktywność zwieńczył dwoma golami. Cieszy kolejne zwycięstwo i poprawa skuteczności w porównaniu do pierwszego spotkania. Martwi jednak styl gry, tym bardziej że już 16.09 o godzinie 18:00 Canarinhos podejmie w Skórzewie zespół Lecha Poznań, który zapewne zawiesi wysoko poprzeczkę zespołowi gospodarzy.

Zbyszko Huchwajda & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Obra 1912 Kościan   7:1 (3:1)

Bramki dla KS-u zdobyli: Derda[3], Polańczyk[2], Rosenfeld, Lipski


Udana inauguracja rocznika 2006

2020-09-06
6 września meczem wyjazdowym z Polonią Środa Wielkopolska zespół rocznika 2006 rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/2021. Mecz ten rozgrywał się w ramach trzeciej kolejki spotkań. Mecze z dwóch pierwszych kolejek zostały z różnych przyczyn przełożone na [...]

6 września meczem wyjazdowym z Polonią Środa Wielkopolska zespół rocznika 2006 rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/2021. Mecz ten rozgrywał się w ramach trzeciej kolejki spotkań. Mecze z dwóch pierwszych kolejek zostały z różnych przyczyn przełożone na późniejsze terminy. Najprawdopodobniej z tego powodu było widać u zawodników Canarinhos duży głód grania.

W pierwszych 20 minutach podopieczni trenera Huchwajdy osiągnęli ogromną przewagę, praktycznie nie schodząc z połowy przeciwnika. Efektem tego były dwie zdobyte bramki. Dodać należy, że powinno być ich jeszcze raz tyle. Niestety sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gospodarze w 25 minucie zdobyli bramkę kontaktową i mecz się wyrównał. Taka sytuacja miała miejsce już do końca I połowy. Na szczęście dla gości od początku II połowy  znowu inicjatywa należała do młodych piłkarzy ze Skórzewa. W 45 i 55 minucie zdobyli dwie kolejne bramki i praktycznie do końca meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, stwarzając dużo sytuacji bramkowych, niestety  niewykorzystanych.

Cieszy gra i 3 punkty, martwi niestety bardzo duża nieskuteczność. Okazja do jej poprawy nadarzy się już 12.09 o godz. 11:00, kiedy to w roli gospodarza gracze Canarinhos podejmą Obrę Kościan.

Zbyszko Huchwajda & Angel

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo   1:4 (1:2)


Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek19:00-20:30
Środa18:00-19:30
Czwartek17:30-19:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP1 w Skórzewie.