Rocznik 2006 (GR. B)

Nieoczekiwany, lecz szczęśliwy remis

2019-05-18
W sobotni poranek 18 maja druga drużyna rocznika 2006 przystąpiła do rewanżowego pojedynku w grupie walczącej o awans do II ligi. Do Skórzewa przyjechała Warta Międzychód. W pierwszej potyczce szczęśliwie, ale trzy punkty dopisali do [...]
W sobotni poranek 18 maja druga drużyna rocznika 2006 przystąpiła do rewanżowego pojedynku w grupie walczącej o awans do II ligi. Do Skórzewa przyjechała Warta Międzychód. W pierwszej potyczce szczęśliwie, ale trzy punkty dopisali do swojego dorobku zawodnicy Canarinhos, po dwóch bramkach Rosenfelda.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, jak mocno zdeterminowani są podopieczni trenera Huchwajdy. Już w drugiej minucie spotkania indywidualną akcją popisał się Strzyżewski, który wykorzystał brak zdecydowania zawodników gości i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce. Dobrą grą gospodarze mogą pochwalić się tylko do 9 minuty, wówczas coś się zacięło w maszynie gospodarzy. Gra wyglądała chaotycznie, brakowało składnych akcji, co przełożyło się na częstsze kontrataki Warty. I tak w 19 i 25 minucie zawodnicy z Międzychodu wykorzystali przewagę i zdobyli najpierw wyrównującą, a następnie bramkę na 2:1. Goście przy korzystnym wyniku czekając na gwizdek sędziego tuż przed przerwą zostali skarceni przez, niezawodnego zarówno w pierwszym pojedynku tych drużyn, Rosenfelda, który wykorzystał zamieszanie pod bramką i spokojnym strzałem dał remis w pierwszej połowie.

Druga część meczu z jednej, jak i z drugiej strony wyglądała zupełnie inaczej, drużyny grały spokojniej, pomimo dużej ilości niecelnych zagrań, bardziej skupiały się na obronie własnej bramki niż zdobywaniu kolejnych bramek. Zmieniło się to w 53 minucie kiedy Międzychód wyszedł dość szczęśliwie na prowadzenie. Brak porozumienia golkipera z obroną przy niefortunnym wybiciu i wynik na tablicy widniał 2:3. Od tej chwili Skórzewo nie mając nic do stracenia rzuciło się do odrabiania strat. I gdy wszyscy już spoglądali na zegarek sędziego, po stałym fragmencie gry wspomniany wcześniej Rosenfeld zachował zimną krew uderzając głową po zagraniu z rzutu rożnego i zapewnił punkt gospodarzom w 58 minucie. Chwilę po wznowieniu gry, w wyśmienitej sytuacji po raz kolejny Rosenfeld, który mógł zostać bohaterem, ale brakło komunikacji i w dogodnej sytuacji oddał słaby strzał w stronę bramki, z którym nie miał problemu bramkarz gości.

Mecz zakończył się podziałem punktów i patrząc na przebieg spotkania dał do zrozumienia, jak wiele pracy czeka zawodników trenera Huchwajdy przed kolejnymi pojedynkami w rywalizacji o awans do II ligi w tej kategorii wiekowej.

Marcin Wojtalik & Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Warta Międzychód   3:3 (2:2)

KS wystąpił w składzie:

Mazur, Dębski, Wojtalik(C), Krzywosądzki – Strzyżewski, Czerniejewicz, Majchrzak, Błochowiak – Rutkowski / Grali również: Rosenfeld, Franczak, Jankowiak, Sobczyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Strzyżewski, Rosenfeld[2]


Kolejne zwycięstwo drużyny 2006B

2019-04-27
W ramach 4 kolejki rozgrywek grupy mistrzowskiej 3 ligi, 27 kwietnia zespół ze Skórzewa z rocznika 2006B podejmował drużynę LPFA Podolany Poznań. Od początku spotkania uwidoczniła się duża przewaga gospodarzy. Piłka była rozgrywana w dobrym [...]

W ramach 4 kolejki rozgrywek grupy mistrzowskiej 3 ligi, 27 kwietnia zespół ze Skórzewa z rocznika 2006B podejmował drużynę LPFA Podolany Poznań.

Od początku spotkania uwidoczniła się duża przewaga gospodarzy. Piłka była rozgrywana w dobrym tempie, a zawodnicy wykazywali dużą chęć do gry. Akcje były rozgrywane raz jedną, raz drugą flanką. Duża w tym zasługa bocznych obrońców, którzy często włączali się do akcji ofensywnych. Przy tak dużej liczbie sytuacji w polu karnym gości trudno uwierzyć, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Skuteczność młodych piłkarzy Canarinhos wołała o pomstę do nieba i przyprawiała o dreszcze zgromadzonych kibiców. Na głowie trenera Huchwajdy na pewno przybyło siwych włosów. Na szczęście rozmowy w przerwie przyniosły pozytywny skutek.

W drugiej połowie dalej można było zaobserwować dużą przewagę zespołu gospodarzy. Wynik meczu po indywidualnej akcji prawą stroną otworzył w 39 minucie Starzyk. W 42 minucie Canarinhos podwyższyli na 2:0. Ponownie akcja została przeprowadzona prawą stroną, a sfinalizował ją ofensywnie grający prawy obrońca – Nowaczyk. W 55 minucie wynik meczu ustalił Nowaczyk, który strzelił swoją drugą bramkę i zasłużył na najwyższą notę wśród zawodników zespołu Skórzewa.

Zespół rozegrał poprawne zawody i gdyby nie problemy ze skutecznością, zwycięstwo na pewno byłoby bardziej okazałe. Były to najłatwiej zdobyte punkty w tej rundzie. Następny mecz ligowy zespół rozegra dopiero 18 maja, więc jest teraz dużo czasu na poprawę skuteczności.

Zbyszko Huchwajda & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – LPFA Podolany Poznań   3:0 (0:0)

KS wystąpił w składzie:
Sobczyk – Nowaczyk, Wojtalik, Krzywosądzki – Starzyk, Czerniejewicz, Majchrzak, Kasprzak – Rutkowski / Grali również: Barczak, Franczak

Bramki dla KS-u zdobyli: Starzyk, Nowaczyk[2]


Zwycięstwo z liderem z Obornik

2019-04-23
W ciepły i zarazem wietrzny wtorek 23 kwietnia podopieczni trenera Huchwajdy udali się do Obornik na mecz z tamtejszą Spartą. Był to ważny mecz dla Canarinhos ze względu na fakt grania z liderem grupy mistrzowskiej. [...]
W ciepły i zarazem wietrzny wtorek 23 kwietnia podopieczni trenera Huchwajdy udali się do Obornik na mecz z tamtejszą Spartą. Był to ważny mecz dla Canarinhos ze względu na fakt grania z liderem grupy mistrzowskiej. Dodatkowym smaczkiem była gra drużyny pod wodzą nowego kapitana, którego wybrała cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym. Został nim Krzysztof Wojtalik. Korzystając z okazji dziękujemy serdecznie Szymonowi Kasprzakowi za dotychczasowe pełnienie tej zaszczytnej funkcji w drużynie.

Gospodarze po trzech meczach mieli komplet punktów i dorobek bramkowy 13:1, więc Skórzewo było dodatkowo zmotywowane na ten mecz.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, bez większej przewagi żadnej z drużyn. Pojedynek toczył się w środku pola, z pojedynczymi sytuacjami w bocznych sektorach boiska, do momentu niefortunnej interwencji bocznego obrońcy Skórzewa, która zakończyła się sytuacją sam na sam z golkiperem Canarinhos. Niestety w 13 minucie padła bramka dla gospodarzy. Do końca pierwszej połowy już nic, co mogło zainteresować, nie wydarzyło się na placu gry i schodząc do szatni goście mieli w głowach, że lider nie taki straszny jak miejsce w tabeli z imponującym dorobkiem bramkowym.

Wyjątkowo w szatni podczas przerwy zawodnicy KS-u mieli dużo do powiedzenia na temat gry oraz postawy własnej na boisku jak i Sparty. Decyzją trenerów większych zmian personalnych na drugą część nie dokonano, poza motywacją do gry i wiarą we własne umiejętności.

Druga część rozpoczęła się od odważniejszej gry Canarinhos, lepiej spisywali się środkowi pomocnicy. którzy sprawnie uruchamiali kolegów z bocznych sektorów boiska. I tak już w 37 minucie po szarży lewą stroną Zmysłowski zagrał do Starzyka, który umieścił futbolówkę w siatce. Po tej bramce Skórzewo jeszcze śmielej zaatakowało, zaowocował wysoki pressing, który dał drugą zdobycz gościom, a autorem był Rutkowski pięknym uderzeniem zza pola karnego w 50 minucie. Bramkarz gospodarzy odprowadził piłkę wzrokiem, która przy pomocy słupka znalazła drogę do bramki. Canarinhos poczuło wiatr w plecy i tak w 57 minucie do bezpańskiej piłki jako pierwszy dopadł Rosenfeld i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sparty nie dał mu żadnych szans i ustalił wynik meczu na 3:1 dla Skórzewa.

Po pierwszej połowie, która była równorzędna, w drugiej zespół gości grał już dobrze. Każdy z zawodników dał z siebie maksimum możliwości i to przełożyło się na wynik końcowy.

Podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy przybyli w tym dniu na mecz i mocno dopingowali!

Zapraszamy na kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę w Skórzewie, o godzinie 14:00 z drużyną LPFA Podolany Poznań.

Marcin Wojtalik & Angel
Sparta Oborniki – KS Canarinhos Skórzewo   1:3 (1:0)

KS wystąpił w składzie:

Mazur, Dębski, Wojtalik(C), B.Zmysłowski, Czerniejewicz, Majchrzak, Starzyk, Kasprzak, Rosenfeld, Rutkowski, Sobczyk, Barczak, Franczak, Krzywosądzki

Bramki dla KS-u zdobyli: Starzyk, Rutkowski, Rosenfeld


Pierwsza porażka rocznika 2006B

2019-04-13
W sobotni poranek 13 kwietnia podopieczni trenera Huchwajdy zameldowali się w Swarzędzu, aby rozegrać kolejny mecz ligowy, tym razem z Unią Swarzędz. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy temperaturze 4 stopni Celsjusza. [...]
W sobotni poranek 13 kwietnia podopieczni trenera Huchwajdy zameldowali się w Swarzędzu, aby rozegrać kolejny mecz ligowy, tym razem z Unią Swarzędz. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy temperaturze 4 stopni Celsjusza.
Pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy oraz bardzo wysokiego pressingu na drużynie Skórzewa. Trudno gościom było zawiązać akcję w tych pierwszych minutach i tak już w 7 minucie po prostopadłym zagraniu Swarzędz wyszedł na prowadzenie w sytuacji sam na sam z bramkarze. Po stracie bramki przez Canarinhos nadal grę prowadziła Unia, ale z minuty na minutę Skórzewa zaczęło grać odważniej i tym samym oddalać grę od własnej bramki. Tym skromnym prowadzeniem gospodarzy sędzia zawodów zakończył pierwszą część spotkania.
W przerwie meczu trener Huchwajda starał się wydobyć większą wolę walki i wiarę w zwycięstwo swoich podopiecznych. Dało się zauważyć zmęczenie w szeregach KS-u po pierwszych 30 minutach, choć wynik był optymistyczny i zachęcał do powalczenia o trzy punkty. Tej wspomnianej woli walki i sił wystarczyło gościom na pierwsze 10 minut drugiej odsłony i wówczas Unia rozpoczęła swoją kanonadę strzelecką, a zakończyła ją w ostatniej minucie spotkania. Zawodnicy Canarinhos przełknęli w tym dniu gorzką pigułkę i zakończyli pojedynek ze stratą sześciu bramek, nie zdobywając żadnej. Na osłodę w drugiej części Skórzewo wywalczyło rzut karny, którego nie wykorzystał Wojtalik, uderzając w środek bramki, wprost w bramkarza.
Przeciwnik postawił wysoko poprzeczkę, co przełożyło się na wynik, był szybszy i dłużej utrzymywał się przy piłce i ta przewaga odbiła się kondycyjnie na drużynie Skórzewa. Nie pozostaje nic innego, jak szybko zapomnieć o przegranej i przygotować się jak najlepiej do kolejnego pojedynku, który czeka piłkarzy Canarinhos w Obornikach, zaraz po świętach we wtorek o godzinie 15:00 z obecnym liderem grupy.
Dziękujemy za wsparcie rodzicom i zapraszamy na kolejny wyjazd!
Marcin Wojtalik & Angel

Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo    6:0 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Czerniejewicz, Wojtalik, Ćwiertniak, Kasprzak(C), Majchrzak, Rosenfeld, Rutkowski, Jankowiak, Sobczyk

Remis rocznika 2006B

2019-04-06
Drużyna trenera Huchwajdy zmierzyła się w sobotni poranek 6 kwietnia w ramach drugiej kolejki rozgrywek ligowych WZPN z Przemysławem Poznań. Niestety gracze KS-u nie weszli w mecz dość skoncentrowani, ponieważ już w drugiej minucie spotkania [...]

Drużyna trenera Huchwajdy zmierzyła się w sobotni poranek 6 kwietnia w ramach drugiej kolejki rozgrywek ligowych WZPN z Przemysławem Poznań. Niestety gracze KS-u nie weszli w mecz dość skoncentrowani, ponieważ już w drugiej minucie spotkania to goście otworzyli wynik meczu po błędach lewej formacji. W sytuacji sam na sam golkiper Skórzewa przegrał pojedynek i to Przemysław cieszył się jako pierwszy. Cała pierwsza połowa w wykonaniu Canarinhos nie była najlepsza. Drużyna była nieco ospała, mało energiczna, co spowodowało utratę drugiej bramki w 27 minucie. Chwilę po straconej bramce sędzia zawodów zakończył pierwszą połowę spotkania, z czego gospodarze trochę się ucieszyli, ponieważ gra w ich wykonaniu była nie najlepsza. W przerwie trener Huchwajda analizując pierwszą część dokonał kilku roszad w formacjach oraz tchnął w zawodników nowego ducha.

Druga połowa meczu rozpoczęła się o wiele lepiej, zawodnicy Canarinhos grali odważniej i z minuty na minutę akcje gospodarzy przyjemniej się oglądało. Najważniejszy był fakt przebywania coraz częściej na połowie gości, co owocowało w sytuacje podbramkowe. I tak już w 33 minucie Rutkowski uderzeniem zza pola karnego zmieścił futbolówkę w bramce Przemysława. Zdobycz pozwoliła uwierzyć w korzystny wynik w tym dniu, choć sytuacji klarownych otwierających drogę do bramki nie było za wiele. Przy słabszej postawie całej drużyny brakowało lidera, który wziąłby na siebie ciężar gry i zmobilizował kolegów do gry jaką przyzwyczaili własnych kibiców. Po części dokonał tego w 55 minucie Wojtalik decydując się na rajd środkiem boiska, wykańczając własną sytuację płaskim uderzeniem w boczną siatkę. Na tablicy ujrzeliśmy wynik 2:2. Zaraz po zdobytej bramce Canarinhos ruszyło pełną parą na gości, ale zabrakło czasu na korzystny wynik.

Podsumowując spotkanie, pierwsza cześć meczu, którą trzeba zapomnieć, natomiast druga w wykonaniu zawodników KS-u ciekawa i energiczna, co pomogła w zdobyciu jednego punktu. Brawa za wolę walki i wiarę we własne możliwości, co pomogło zdobyć choć jeden punkt. Dziękujemy rodzicom za wsparcie w trudnych chwilach i oby było ich jak najmniej!

Marcin Wojtalik & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Przemysław Poznań   2:2 (0:2)

KS wystąpił w składzie:
Mazur, Dębski, Krzywosądzki, Nowaczyk, Czerniejewicz, Wojtalik, Kasprzak(C), Majchrzak, Rutkowski, Jankowiak, Barczak, Franczak, Sobczyk

Bramki dla KS-u zdobyli: Rutkowski, Wojtalik


MiejsceDrużynaMeczeWygraneRemisyPorażkiBramki +Bramki -Punkty
1UNIA Swarzędz650122715
2Sparta Oborniki640223812
3KS Canarinhos II Skórzewo6321131311
4Warta Międzychód41126104
5LPFA Podolany Poznań51045173
6Przemysław Poznań50149231

Kolejka 1

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-03-30 09:30:282019-03-30 UNIA Swarzędz — LPFA Podolany Poznań 09:30:2809:304 - 21
2019-03-30 11:00:302019-03-30 Warta Międzychód — KS Canarinhos II Skórzewo 11:00:3011:001 - 21
2019-03-31 13:30:032019-03-31 Sparta Oborniki — Przemysław Poznań 13:30:0313:305 - 11

Kolejka 2

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-04-06 10:00:482019-04-06 KS Canarinhos II Skórzewo — Przemysław Poznań 10:00:4810:002 - 22
2019-04-06 11:00:312019-04-06 Warta Międzychód — UNIA Swarzędz 11:00:3111:002 - 12
2019-04-06 12:00:052019-04-06 LPFA Podolany Poznań — Sparta Oborniki 12:00:0512:000 - 42

Kolejka 3

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-04-13 09:30:472019-04-13 UNIA Swarzędz — KS Canarinhos II Skórzewo 09:30:4709:306 - 03
2019-04-13 10:00:002019-04-13 Przemysław Poznań — LPFA Podolany Poznań 10:00:0010:002 - 33
2019-04-14 11:00:442019-04-14 Sparta Oborniki — Warta Międzychód 11:00:4411:004 - 03

Kolejka 4

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-04-27 09:30:482019-04-27 UNIA Swarzędz — Sparta Oborniki 09:30:4809:302 - 14
2019-04-27 11:00:482019-04-27 Warta Międzychód — Przemysław Poznań 11:00:4811:00-4
2019-04-27 14:00:012019-04-27 KS Canarinhos II Skórzewo — LPFA Podolany Poznań 14:00:0114:003 - 04

Kolejka 5

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-04-23 15:00:292019-04-23 Sparta Oborniki — KS Canarinhos II Skórzewo 15:00:2915:001 - 35
2019-05-11 00:00:362019-05-11 LPFA Podolany Poznań — Warta Międzychód 00:00:3600:00-5
2019-05-11 10:00:422019-05-11 Przemysław Poznań — UNIA Swarzędz 10:00:4210:002 - 55

Kolejka 6

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-05-15 19:00:522019-05-15 Przemysław Poznań — Sparta Oborniki 19:00:5219:002 - 86
2019-05-18 10:00:132019-05-18 KS Canarinhos II Skórzewo — Warta Międzychód 10:00:1310:003 - 36
2019-05-18 11:00:302019-05-18 LPFA Podolany Poznań — UNIA Swarzędz 11:00:3011:000 - 46

Kolejka 7

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-05-25 09:30:022019-05-25 UNIA Swarzędz — Warta Międzychód 09:30:0209:30-7
2019-05-25 10:00:162019-05-25 Przemysław Poznań — KS Canarinhos II Skórzewo 10:00:1610:00-7
2019-05-25 13:30:162019-05-25 Sparta Oborniki — LPFA Podolany Poznań 13:30:1613:30-7

Kolejka 8

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-06-01 00:00:472019-06-01 LPFA Podolany Poznań — Przemysław Poznań 00:00:4700:00-8
2019-06-01 10:00:092019-06-01 KS Canarinhos II Skórzewo — UNIA Swarzędz 10:00:0910:00-8
2019-06-01 11:00:462019-06-01 Warta Międzychód — Sparta Oborniki 11:00:4611:00-8

Kolejka 9

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-06-08 00:00:182019-06-08 LPFA Podolany Poznań — KS Canarinhos II Skórzewo 00:00:1800:00-9
2019-06-08 10:00:082019-06-08 Sparta Oborniki — UNIA Swarzędz 10:00:0810:00-9
2019-06-08 10:00:262019-06-08 Przemysław Poznań — Warta Międzychód 10:00:2610:00-9

Kolejka 10

DataMeczGodzinaWynikiKolejka
2019-06-15 09:30:052019-06-15 UNIA Swarzędz — Przemysław Poznań 09:30:0509:30-10
2019-06-15 10:00:552019-06-15 KS Canarinhos II Skórzewo — Sparta Oborniki 10:00:5510:00-10
2019-06-15 11:00:452019-06-15 Warta Międzychód — LPFA Podolany Poznań 11:00:4511:00-10

Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Wtorek18:30-20:00
Środa19:00-20:30
Piątek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP 2 w Skórzewie.