Rocznik 2008

Zmienne szczęście zawodników z rocznika 2008

2019-05-18
W sobotę 18 maja tradycyjnie już rocznik 2008 rywalizował w I oraz II lidze WZPN. Tym razem zadowoleni z gry mogli być tylko zawodnicy jednej z drużyn. II liga Jako pierwsi swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy [...]

W sobotę 18 maja tradycyjnie już rocznik 2008 rywalizował w I oraz II lidze WZPN. Tym razem zadowoleni z gry mogli być tylko zawodnicy jednej z drużyn.

II liga

Jako pierwsi swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy z 2 ligi. O 10:00 zmierzyli się z liderem tabeli – Poznańską 13 Poznań. Faworyt mógł być tylko jeden. Do  10 minuty pierwszej połowy mecz był dość  wyrównany. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza ze Skórzewa. Niestety, im dłużej trwał mecz tym różnica była coraz większa. Honor w końcowych minutach uratował Zalewski. Ambitna postawa niektórych zawodników nie wystarczyła. Wynik, a co ważniejsze gra, byłaby zdecydowanie lepsza, gdyby wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Poznańska 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   14:1

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Nowaczyk, Kaliszan, Tórz, Stachowiak, Kitajczuk, Anioła, Zalewski

Bramkę dla KS-u zdobył: Zalewski

I liga

Podobnie jak w przypadku meczu w II lidze, w I także faworyt był znany przed meczem. Goście to bowiem ostatnia drużyna I ligi WZPN. Zawodnicy ze Skórzewa stanęli na wysokości zadania przeważając przez cały mecz. Składne akcje owocowały wieloma sytuacjami bramkowymi – dobrze ze swoich obowiązków wywiązywał się bramkarz gości, który kilkukrotnie bronił groźne strzały gospodarzy. Goście sporadycznie atakowali i zdobyli 2 braki po stałych fragmentach gry. Nie wykorzystali także rzutu karnego. Brawa dla zawodników ze Skórzewa za konsekwencje. Druga połowa była bardzo dobra w ich wykonaniu.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Śrem   14:2

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Bijaczewski, Krasowski, Wasilewski, Tajdel, Kurpiewski, Pajączkowski, Szczepański, Prosiński, Jakubczak

Bramki dla KS-u zdobyli: Kurpiewski, Szczepański[2], Jakubczak, Prosiński[3], Pajączkowski, Wasilewski[2], Bijaczewski[4]


Sobotnie mecze rocznika 2008

2019-05-11
W sobotę 11.05.2019 zarówno kolejka 1 i 2 ligi WZPN rocznika 2008 rozegrana została na boiskach trawiastych w Skórzewie. Emocji zwłaszcza w pierwszym meczu nie zabrakło. II LIGA Wyrównany bój stoczyli zawodnicy w sobotnie przedpołudnie. [...]

W sobotę 11.05.2019 zarówno kolejka 1 i 2 ligi WZPN rocznika 2008 rozegrana została na boiskach trawiastych w Skórzewie. Emocji zwłaszcza w pierwszym meczu nie zabrakło.

II LIGA

Wyrównany bój stoczyli zawodnicy w sobotnie przedpołudnie. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, żal niewykorzystanych szans, które z pewnościom zamknęłyby mecz. Zwłaszcza do stanu 2:0 zawodnicy ze Skórzewa sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie. Druga połowa to ataki gości, którzy korzystali z prostych błędów całego zespołu – błędy w ustawieniu w obronie, błędy w przyjęciu piłki i bardzo proste straty.

Szybko strzelona bramka kontaktowa dodała gościom skrzydeł. Przy stanie 3:3 każda z drużyn miała jeszcze szanse na odniesienie zwycięstwa, ale bramkarze stanęli na wysokości zadania. Brawa dla graczy Canarinhos za pierwszą połowę oraz za ambitną postawę w całym meczu. Żal drugiej połowy i straconego zwycięstwa.

KS Canarinhos Skórzewo – Wielkopolska Komorniki 3:3

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Krasowski, Kitajczuk, M. Gołębiewski, D. Gołębiewski, Tórz, Anioła, Misiul, Stachowiak, Piechowiak

Bramki dla KS-u zdobyli: Krasowski[2], Tórz

I LIGA

W samo południe rozpoczął się drugi mecz rocznika 2008. Tym razem emocji nie było za wiele, ponieważ goście byli lepszym zespołem i skrzętnie wykorzystywali niemal każdy błąd zawodników ze Skórzewa. Na plus to na pewno ambicja i chęć gry w piłkę – nie było to spotkanie, w którym młodzi zawodnicy Canarinhos bronili się za wszelka ceną, aby jak najniżej przegrać. Zwłaszcza drugiej połowie powinni oni zdobyć minimum 2 bramki. Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony – niestety było to zdecydowanie za mało na takiego przeciwnika. Większość bowiem zawodników ze Skórzewa nie zgrała tak jak potrafi.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań (0:8)

KS wystąpił w składzie:
Fiebig, Nowaczyk, Bijaczewski, Pajączkowski, Tajdel, Jakubczak, Wasilewski, Szczepański, Prosiński, Kaliszan


Udana sobota rocznika 2008

2019-04-27
Tradycyjnie zawodnicy Canarinhos rocznika 2008 w sobotę 27 kwietnia rozgrywali dwa mecze w ramach ligi WZPN. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z rozegranych spotkań przez graczy Skórzewa. I liga Mecz rozpoczął się bardzo [...]

Tradycyjnie zawodnicy Canarinhos rocznika 2008 w sobotę 27 kwietnia rozgrywali dwa mecze w ramach ligi WZPN. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z rozegranych spotkań przez graczy Skórzewa.

I liga

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników ze Skórzewa. Dość szybko wyszli na prowadzenie, które systematycznie podwyższali. Goście najgroźniej atakowali po stałych fragmentach gry. Także uderzenia z dystansu były dobre w ich wykonaniu. Jedyny moment meczu, gdzie goście przeważali, to początek drugiej połowy, kiedy wynik brzmiał 6:4 dla Canarinhos. Generalnie jednak przewaga zawodników ze Skórzewa była bezdyskusyjna. Bardzo składne akcje, zespołowa gra oraz wysoka skuteczność zaowocowały bardzo wysokim zwycięstwem.
Gratulacje dla zawodników za zaangażowanie i konsekwencje do ostatnich minut meczu.


KS Canarinhos Skórzewo
– Sokół Pniewy   15:5

KS wystąpił w składzie:
Fiebig, Bijaczewski, Nowaczyk, Pajączkowski, Kurpiewski, Wasilewski, Tajdel, Szuba, Prosiński, Kaliszan

Bramki dla KS-u zdobyli: Prosiński[7], Tajdel[3], Pajączkowski[2], Szuba, Wasilewski, Kaliszan

II liga

Mecz był prowadzony pod dyktando zawodników ze Skórzewa. Do przerwy 3:1 dla Canarinhos, po zmianie stron było już nawet 5:1. Ostatnie bramki padały pod koniec meczu. Szkoda, ale i tak ogromne brawa za dobrą, a momentami bardzo dobrą grę i pewne zwycięstwo. Zdecydowana większość zawodników ze Skórzewa stanęła na wysokości zadania. Ambitna, zespołowa gra przyniosła oczekiwany efekt. Najbardziej cieszy jednak dobra gra i składne akcje konstruowane przez podopiecznych trenera Matouszka.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Mosina 1920 – KS Canarinhos Skórzewo   3:5

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Krasowski, M. Gołębiewski, D. Gołębiewski, Jakubczak, Szczepański, Kitajczuk, Anioła, Stachowiak, Tórz

Bramki dla KS-u zdobyli: Szczepański[2], Jakubczak, Anioła, M.Gołębiewski


Mecze rocznika 2008 w Wielki Czwartek

2019-04-18
W Wielki Czwartek 18 kwietnia młodzi zawodnicy ze Skórzewa z rocznika 2008 ponownie rozegrali mecze w I i II lidze WZPN. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tych spotkań. I liga Od samego [...]

W Wielki Czwartek 18 kwietnia młodzi zawodnicy ze Skórzewa z rocznika 2008 ponownie rozegrali mecze w I i II lidze WZPN. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tych spotkań.

I liga

Od samego rana przyszło się zmierzyć z zespołem Suchary Suchy Las. Od samego początku Canarinhos przejęli inicjatywę, ale zawodnicy razili nieskutecznością. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, na szczęście później worek z bramkami otworzył dla Canarinhos kapitan zespołu –  Wasilewski. Ostatecznie wynik 9:6 dla Canarinhos mógł być bardziej okazały, ale w ostatnich minutach zawodnicy ze Skórzewa za bardzo się odprężyli i dość gładko stracili 3 bramki. Tym niemniej brawa za mądrą i dobrą grę. Praktycznie przez większość meczu to gracze KS-u prezentowali się lepiej.

Suchary Suchy Las – KS Canarinhos Skórzewo   6:9

KS wystąpił w składzie:
Tyrakowski, Nowaczyk, Bijaczewski, Wasilewski, Pajączkowski, Kurpiewski, Kaliszan, D.Gołębiewski, Prosiński, Tajdel.

Bramki dla KS-u zdobyli: Bijaczewski, Kaliszan[3], D.Gołębiewski[2], Wasilewski, Kurpiewski, Prosiński

II liga

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla zespołu gospodarzy, czyli Canarinhos. Już w pierwszych sekundach po fatalnym zagraniu piłki przez jednego z zawodników Skórzewa, goście wyszli na prowadzenie. Później nie było lepiej – brak realizacji założeń przedmeczowych poskutkował bardzo wysokim wynikiem do przerwy 0:8. Po przerwie było o znacznie lepiej. Zespół pokazał charakter i ambicje. Miał nawet okazje do zdobycie kilku bramek. Jedną przyzwoitą połową meczu nie da się niestety wygrać meczu, szczególnie z wymagającym przeciwnikiem jakim był Chrobry Gniezno.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Chrobry Gniezno   0:10

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Żytkowiak, Figiel, Cyprysiak, Anioła, Kitajczuk, M.Gołębiewski, Misiul, Stachowiak


Pracowity weekend rocznika 2008

2019-04-14
W sobotę 13 kwietnia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali kolejną kolejkę 2 ligi WZPN. Uczestniczyli oni także w dniach 13-14.04.2019 roku w międzynarodowym turnieju Opalenica Cup. II liga WZPN W porównaniu do meczu pierwszej [...]

W sobotę 13 kwietnia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali kolejną kolejkę 2 ligi WZPN. Uczestniczyli oni także w dniach 13-14.04.2019 roku w międzynarodowym turnieju Opalenica Cup.

II liga WZPN

W porównaniu do meczu pierwszej kolejki rundy wiosennej, gdzie zawodnicy Canarinhos wysoko polegli, tym razem na tyle ile potrafili, przeciwstawili się liderowi drugiej ligi WZPN. Żal bramek, które padły pod koniec pierwszej i na początku drugiej części meczu (19′, 20′, 27′). Łącznie było ich aż 3 i zdecydowanie ustawiły mecz. Docenić należy jednak ambicje młodych zawodników ze Skórzewa, którzy się nie załamali i pod koniec meczu zdołali z rzutu karnego zdobyć bramkę honorową.

KS Canarinhos Skórzewo – Las Puszczykowo   1:5

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Kitajczuk, Cyprysiak, Anioła, Krasowski, Tórz, M.Gołębiewski, D. Gołębiewski, Stachowiak, Misiul

Bramkę dla KS-u zdobył: Krasowski

 

Opalenica Cup

Turniej trwał 2 dni. Młodzi zawodnicy ze Skórzewa rozegrali 11 meczów (7 w sobotę i 4 w niedzielę). Każdy mecz trwał 18 minut, więc wszyscy gracze mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Było to niezwykle cenne doświadczenie, ponieważ zespół Canarinhos miał możliwość zagrać mecze przeciwko zespołom spoza ligowego podwórka. Rywalizowali m.in. z niemieckim zespołem Chemnitzer FC, polskimi zespołami: Stomil Olsztyn, Raków Częstochowa, GKS Tychy, Polonia Słubice.

Były mecze słabsze oraz lepsze (zwłaszcza w niedzielę) – bez względu na wynik, walczyli oni do ostatniego gwizdka sędziego. O wyrównanym poziomie świadczy fakt, że większość spotkań kończyło się (zwycięstwem lub porażką) różnicą 1 bramki. Niestety, doszło w jednym z niedzielnych meczów do bardzo przykrego zdarzenia – bramkarz Canarinhos – Bartek Piechowiak po niefortunnej interwencji nadwyrężył mięśnie i ścięgna szyi. Skończyło się na interwencji karetki i pobycie w szpitalu. Miejmy nadzieję, że rekonwalescencja potrwa krótko.
Piecho! Trzymaj się! Jesteśmy z Tobą!

Mariusz Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Bijaczewski, Prosiński, Nowaczyk, Kurpiewski, Pajączkowski, Tajdel, Wasilewski, Jaworski, Kaliszan


Treningi w okresie zimowym (grupa 2008/09A):

DzieńGodzina
Wtorek18:00-19:30
Środa17:30-19:00
Czwartek18:00-19:30
Treningi odbywać się bedą: we wtorek na Orliku w Skórzewie, w środę i czwartek na boisku trawiastym przy SP 2 w Skórzewie (rozkład treningów grupy 2009/08B w zakładce rocznika 2009).