Rocznik 2008

Dobry występ rocznika 2008 z liderem Ligi Wojewódzkiej

2021-02-13
„Porażki często zostają w głowie na długi czas, mimo tego trzeba robić swoje i iść do przodu” – te słowa Franka Lamparda z pewnością odzwierciedlają aktualny obraz okresu przygotowawczego młodzików Canarinhos z rocznika 2008. 13 [...]

„Porażki często zostają w głowie na długi czas, mimo tego trzeba robić swoje i iść do przodu” – te słowa Franka Lamparda z pewnością odzwierciedlają aktualny obraz okresu przygotowawczego młodzików Canarinhos z rocznika 2008.

13 lutego 2021 roku w zaciętym, wyrównanym i do końca emocjonującym meczu sparingowym z aktualnym liderem Grupy 2 I Ligi Wojewódzkiej  – Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, młodzi piłkarze ze Skórzewa pokazali charakter, ambicję, umiejętności piłkarskie i wolę walki. I choć mecz zakończył się nikłym zwycięstwem gospodarzy – drużyny z Ostrowa Wlkp. 4:3, to był on niewątpliwie krokiem do przodu drużyny Canarinhos w przygotowaniach do ciężkiego sezonu ligowego.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia drużyny Canarinhos 1:0, która składnymi akcjami i dobrą organizacją gry nie pozwalała na zbyt wiele ekipie gospodarzy. Po prostym błędzie graczy Skórzewa w wyprowadzaniu piłki, gospodarze zdołali wyrównać. Przez dłuższy czas zawodnicy Canarinhos starali się udowodnić gospodarzom, że to oni zasługują na drugą bramkę i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje pod ich bramką. Niestety piłka nożna nie jest sprawiedliwa i po dwóch kontratakach, futbolówkę z siatki musiał wyciągać bramkarz Skórzewa. Wynik 3:1 dla gospodarzy tym razem nie sprawił, że zawodnicy Canarinhos przestali wierzyć we własne umiejętności, wręcz przeciwnie! Po stałym fragmencie gry zdołali odrobić jedną bramkę, a po kolejnej składnej akcji doprowadzili do remisu 3:3. W końcowej fazie meczu, gdzie dużą rolę odgrywa zmęczenie, licząca 12 zawodników kadra Canarinhos nie była w stanie odeprzeć ataków zawodników z Ostrowa, którzy dysponowali o wiele większą liczbą boiskowych zmienników. Po niefortunnym błędzie w obronie drużyny Canarinhos, to gospodarze cieszyli się ze  zwycięstwa 4:3.

Porażki oczywiście nigdy nie są powodem do zadowolenia, ale mecz w Ostrowie Wlkp. pokazał, że w drużynie Canarinhos 2008 drzemie potencjał, a odpowiednie jego wykorzystanie to tylko kwestia czasu, ciężkiej pracy, wiary we własne umiejętności, dyscypliny boiskowej i odrobiny szczęścia. Ale jak mówił do swoich zawodników znany hiszpański trener Luis Aragones: „Im więcej pracujecie, tym więcej macie szczęścia”.

Daniel Pajączkowski & Angel

Mecz towarzyski
Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. – KS Canarinhos Skórzewo   4:3


Inny trening rocznika 2008

2021-02-04
Podczas jednego z treningów zawodnicy z rocznika 2008 zaliczyli sesję z… karate! Wszystko po to, by w okresie ograniczonym podstawową aktywnością fizyczną na szkolnych halach, harmonijnie rozwijać ciało i umysł! Trening zgodził się poprowadzić instruktor [...]

Podczas jednego z treningów zawodnicy z rocznika 2008 zaliczyli sesję z… karate! Wszystko po to, by w okresie ograniczonym podstawową aktywnością fizyczną na szkolnych halach, harmonijnie rozwijać ciało i umysł! Trening zgodził się poprowadzić instruktor karate p. Szymon Ślusarz, za co dziękujemy!

Kamil Kaczmarek & Angel

Porażka rocznika 2008 w Gnieźnie

2021-01-31
Podbudowani dobrym meczem w Popowie, zawodnicy trenera Kaczmarka z rocznika 2008 w niedzielny poranek wyruszyli do Gniezna na mecz z miejscowym Mieszkiem. Pierwotnie oba zespoły miały grać 11xv11, jednak choroby oraz drobne urazy przetrzebiły kadrę [...]

Podbudowani dobrym meczem w Popowie, zawodnicy trenera Kaczmarka z rocznika 2008 w niedzielny poranek wyruszyli do Gniezna na mecz z miejscowym Mieszkiem. Pierwotnie oba zespoły miały grać 11xv11, jednak choroby oraz drobne urazy przetrzebiły kadrę zespołu i ostatecznie obie ekipy potykały się w piłce dziewięcioosobowej. Tego dnia zawodnikom ze Skórzewa wyraźnie brakowało jakości, proste błędy techniczne i „ciężkie nogi” spowodowały grad goli dla miejscowych. Zawodnicy Canarinhos zaczęli strzelać dopiero w ostatniej tercji, finalnie przegrywali 2:6.

Kamil Kaczmarek & Angel

Cenny sparing rocznika 2008

2021-01-29
Bardzo dobre spotkanie rozegrali w Popowie zawodnicy z rocznika 2008. Rywalizowali oni w piłce jedenastoosobowej z Błękitnymi Wronki. Długimi fragmentami to zespół Canarinhos przeważał, a gdyby nie brak skuteczności wynik 2:1 dla gospodarzy mógł wybrzmiewać [...]

Bardzo dobre spotkanie rozegrali w Popowie zawodnicy z rocznika 2008. Rywalizowali oni w piłce jedenastoosobowej z Błękitnymi Wronki. Długimi fragmentami to zespół Canarinhos przeważał, a gdyby nie brak skuteczności wynik 2:1 dla gospodarzy mógł wybrzmiewać w odwrotną stronę.

Dziękujemy zawodnikom z Wronek za cenną i wartościową grę!

Kamil Kaczmarek & Angel

Sparingi podopiecznych trenera Kaczmarka

2021-01-27
Treningowy czas, to bezcenny czas. Nie próżnując, podopieczni trenera Kaczmarka z roczników odpowiednio 2008 oraz 2010 w ramach treningów pod balonem w Puszczykowie rozegrali gry kontrolne z mocnymi rywalami. Starsi zawodnicy podejmowali Unię Swarzędz, młodsi [...]

Treningowy czas, to bezcenny czas. Nie próżnując, podopieczni trenera Kaczmarka z roczników odpowiednio 2008 oraz 2010 w ramach treningów pod balonem w Puszczykowie rozegrali gry kontrolne z mocnymi rywalami. Starsi zawodnicy podejmowali Unię Swarzędz, młodsi – APR Mosina. W obu spotkaniach intensywność była dobra, utrzymują formę z jesieni i ładują się przed wiosną!

Kamil Kaczmarek & Angel

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek19:00-20:30
Środa19:00-20:30
Czwartek19:30-21:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek pod balonem w Puszczykowie, w środę na Orliku w Skórzewie, w czwartek w hali GOSiR w Dopiewie.