Rocznik 2008

Zakończenie sezonu rocznika 2008

2019-06-17
151 bramek w 44 meczach – to dorobek dwóch drużyn Canarinhos rocznika 2008, które zakończyły swoje I i II-ligowe rozgrywki w grupie Orlik E1 w sezonie 2018/2019. W poniedziałek 17 czerwca, podczas oficjalnego zakończenia sezonu, [...]

151 bramek w 44 meczach – to dorobek dwóch drużyn Canarinhos rocznika 2008, które zakończyły swoje I i II-ligowe rozgrywki w grupie Orlik E1 w sezonie 2018/2019.

W poniedziałek 17 czerwca, podczas oficjalnego zakończenia sezonu, trener Mariusz Matouszek podziękował zawodnikom za pracę, zaangażowanie i sukcesy jakie odnieśli w zakończonym sezonie. Był sparing wewnętrzny, była integracja rodziców i zawodników, były prezenty, a także podziękowania dla trenera za wiele lat pracy. Spotkanie to było bowiem ostatnim trenera Matouszka z częścią zawodników rocznika 2008 – od przyszłego sezonu rocznik ten rozwijał się będzie pod okiem nowego szkoleniowca.

Pomimo, że w trakcie długiego sezonu obie drużyny Canarinhos przeżywały wzloty i upadki, to zajęły miejsca w środkowych częściach tabel, co zagwarantowało im grę od września na tym samym poziomie rozgrywek. Teraz przed nimi trochę odpoczynku, upragnione wakacje, a już w sierpniu powrót na boisko, wyjazd na obóz letni z nowym trenerem i przygotowania do kolejnego ciężkiego sezonu.

Mariusz Matouszek & Angel

Zawodnicy rocznika 2008 na meczu MŚ U20

2019-05-31
To były wspaniałe chwile i niezapomniane przeżycia! W piątek 31 maja, młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 kibicowali drużynie Panamy podczas meczu Mistrzostw Świata U20. Rywalem Panamczyków w pojedynku grupowym, który odbył się w Bydgoszczy, [...]

To były wspaniałe chwile i niezapomniane przeżycia! W piątek 31 maja, młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 kibicowali drużynie Panamy podczas meczu Mistrzostw Świata U20. Rywalem Panamczyków w pojedynku grupowym, który odbył się w Bydgoszczy, był zespół Arabii Saudyjskiej. Doping zawodników Skórzewa okazał się skuteczny, bo ekipa z Ameryki Środkowej wygrała mecz 2:1 i tym samym zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 3 czerwca o godz. 17:30, rywalem Panamy w 1/8 finału MŚ będzie zespół Ukrainy, który jak dotąd nie przegrał meczu. Czy i tym razem los uśmiechnie się do piłkarzy z kraju leżącego na styku dwóch Ameryk?

Daniel Pajączkowski & Angel

Kolejne mecze rocznika 2008

2019-05-28
W sobotę 25 maja zawodnicy ze Skórzewa gościli u siebie wicelidera II ligi – Unię Swarzędz, natomiast wtorek 28maja Canarinhos rozgrywał zaległy mecz 20 kolejki I ligi z Wartą II Poznań. Zapraszamy do krótkiej relacji [...]

W sobotę 25 maja zawodnicy ze Skórzewa gościli u siebie wicelidera II ligi – Unię Swarzędz, natomiast wtorek 28maja Canarinhos rozgrywał zaległy mecz 20 kolejki I ligi z Wartą II Poznań. Zapraszamy do krótkiej relacji ze spotkań graczy KS-u.

II liga WZPN

Ambitna i dobra gra do przerwy zaowocowała kilkoma dobrymi sytuacjami do zdobycia bramki, zabrakło niestety skuteczności. Do przerwy bezbramkowy remis ze wskazaniem na gospodarzy. W drugiej połowie stracone bramki były w większości z przypadków, spowodowane indywidualnymi błędami poszczególnych zawodników. Tym niemniej zawodnicy ze Skórzewa dzielnie walczyli, za co należą się im brawa. Zabrakło nieco jakości i zimnej krwi w sytuacjach bramkowych oraz pod koniec meczu trochę szczęścia po trafieniu piłki w poprzeczkę. Duże brawa za ambicje i postawienie się wiceliderowi tabeli.

KS Canarinhos Skórzewo – Unia Swarzędz   0:4

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Nowaczyk, Kitajczuk, M. Gołębiewski, D. Gołębiewski, Tórz, Kaliszan, Stachowiak, Zalewski

I liga WZPN

Pierwsza połowa to prawdziwy koncert w wykonaniu zawodników ze Skórzewa. Dobra gra, składne akcje oraz skuteczność pod bramką przeciwnika zaowocowały prowadzeniem do przerwy 6:0. Po przerwie zawodnicy nie zwalniali tempa, ale razili nieskutecznością. Goście zagrali bardziej agresywnie i mecz większymi momentami był wyrównany. Na duży plus postawa zespołu jako drużyny. Każdy (zwłaszcza w pierwszej połowie) podpowiadał koledze z drużyny, wzajemnie się mobilizował i pomagał. Miejmy nadzieje, że w ostatnich 2 kolejkach ta tendencja będzie podtrzymana.

Mariusz Matouszek & Angel

Warta II Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   3:7

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Cyprysiak, Kurpiewski, Szuba, Kaliszan, Tajdel, Jakubczak, Wasilewski, Bijaczewski, Pajączkowski

Bramki dla KS-u zdobyli: Tajdel, Kaliszan[2], Cyprysiak, Pajączkowski, Wasilewski, Kurpiewski


Zmienne szczęście zawodników z rocznika 2008

2019-05-18
W sobotę 18 maja tradycyjnie już rocznik 2008 rywalizował w I oraz II lidze WZPN. Tym razem zadowoleni z gry mogli być tylko zawodnicy jednej z drużyn. II liga Jako pierwsi swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy [...]

W sobotę 18 maja tradycyjnie już rocznik 2008 rywalizował w I oraz II lidze WZPN. Tym razem zadowoleni z gry mogli być tylko zawodnicy jednej z drużyn.

II liga

Jako pierwsi swoje rozgrywki rozpoczęli zawodnicy z 2 ligi. O 10:00 zmierzyli się z liderem tabeli – Poznańską 13 Poznań. Faworyt mógł być tylko jeden. Do  10 minuty pierwszej połowy mecz był dość  wyrównany. Gospodarze przeważali, ale nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza ze Skórzewa. Niestety, im dłużej trwał mecz tym różnica była coraz większa. Honor w końcowych minutach uratował Zalewski. Ambitna postawa niektórych zawodników nie wystarczyła. Wynik, a co ważniejsze gra, byłaby zdecydowanie lepsza, gdyby wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Poznańska 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   14:1

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Nowaczyk, Kaliszan, Tórz, Stachowiak, Kitajczuk, Anioła, Zalewski

Bramkę dla KS-u zdobył: Zalewski

I liga

Podobnie jak w przypadku meczu w II lidze, w I także faworyt był znany przed meczem. Goście to bowiem ostatnia drużyna I ligi WZPN. Zawodnicy ze Skórzewa stanęli na wysokości zadania przeważając przez cały mecz. Składne akcje owocowały wieloma sytuacjami bramkowymi – dobrze ze swoich obowiązków wywiązywał się bramkarz gości, który kilkukrotnie bronił groźne strzały gospodarzy. Goście sporadycznie atakowali i zdobyli 2 braki po stałych fragmentach gry. Nie wykorzystali także rzutu karnego. Brawa dla zawodników ze Skórzewa za konsekwencje. Druga połowa była bardzo dobra w ich wykonaniu.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Śrem   14:2

KS wystąpił w składzie:
Piechowiak, Bijaczewski, Krasowski, Wasilewski, Tajdel, Kurpiewski, Pajączkowski, Szczepański, Prosiński, Jakubczak

Bramki dla KS-u zdobyli: Kurpiewski, Szczepański[2], Jakubczak, Prosiński[3], Pajączkowski, Wasilewski[2], Bijaczewski[4]


Sobotnie mecze rocznika 2008

2019-05-11
W sobotę 11.05.2019 zarówno kolejka 1 i 2 ligi WZPN rocznika 2008 rozegrana została na boiskach trawiastych w Skórzewie. Emocji zwłaszcza w pierwszym meczu nie zabrakło. II LIGA Wyrównany bój stoczyli zawodnicy w sobotnie przedpołudnie. [...]

W sobotę 11.05.2019 zarówno kolejka 1 i 2 ligi WZPN rocznika 2008 rozegrana została na boiskach trawiastych w Skórzewie. Emocji zwłaszcza w pierwszym meczu nie zabrakło.

II LIGA

Wyrównany bój stoczyli zawodnicy w sobotnie przedpołudnie. Pierwsza połowa pod dyktando gospodarzy, żal niewykorzystanych szans, które z pewnościom zamknęłyby mecz. Zwłaszcza do stanu 2:0 zawodnicy ze Skórzewa sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie. Druga połowa to ataki gości, którzy korzystali z prostych błędów całego zespołu – błędy w ustawieniu w obronie, błędy w przyjęciu piłki i bardzo proste straty.

Szybko strzelona bramka kontaktowa dodała gościom skrzydeł. Przy stanie 3:3 każda z drużyn miała jeszcze szanse na odniesienie zwycięstwa, ale bramkarze stanęli na wysokości zadania. Brawa dla graczy Canarinhos za pierwszą połowę oraz za ambitną postawę w całym meczu. Żal drugiej połowy i straconego zwycięstwa.

KS Canarinhos Skórzewo – Wielkopolska Komorniki 3:3

KS wystąpił w składzie:
Juszczuk, Cyprysiak, Krasowski, Kitajczuk, M. Gołębiewski, D. Gołębiewski, Tórz, Anioła, Misiul, Stachowiak, Piechowiak

Bramki dla KS-u zdobyli: Krasowski[2], Tórz

I LIGA

W samo południe rozpoczął się drugi mecz rocznika 2008. Tym razem emocji nie było za wiele, ponieważ goście byli lepszym zespołem i skrzętnie wykorzystywali niemal każdy błąd zawodników ze Skórzewa. Na plus to na pewno ambicja i chęć gry w piłkę – nie było to spotkanie, w którym młodzi zawodnicy Canarinhos bronili się za wszelka ceną, aby jak najniżej przegrać. Zwłaszcza drugiej połowie powinni oni zdobyć minimum 2 bramki. Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony – niestety było to zdecydowanie za mało na takiego przeciwnika. Większość bowiem zawodników ze Skórzewa nie zgrała tak jak potrafi.

Mariusz Matouszek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań (0:8)

KS wystąpił w składzie:
Fiebig, Nowaczyk, Bijaczewski, Pajączkowski, Tajdel, Jakubczak, Wasilewski, Szczepański, Prosiński, Kaliszan


Treningi w okresie zimowym (grupa 2008/09A):

DzieńGodzina
Wtorek18:00-19:30
Środa17:30-19:00
Czwartek18:00-19:30
Treningi odbywać się bedą: we wtorek na Orliku w Skórzewie, w środę i czwartek na boisku trawiastym przy SP 2 w Skórzewie (rozkład treningów grupy 2009/08B w zakładce rocznika 2009).