Rocznik 2008

Nieudany występ w drugim ligowym pojedynku

2021-03-24
24 marca młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali swój drugi mecz w wiosennej edycji ligi WZPN. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu jesienią, rywale z AP Reissa okazali się drużyną poza zasięgiem graczy Skórzewa. Na [...]

24 marca młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 rozegrali swój drugi mecz w wiosennej edycji ligi WZPN. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu jesienią, rywale z AP Reissa okazali się drużyną poza zasięgiem graczy Skórzewa. Na boisku rywala drużyna Canarinhos dość łatwo uległa gospodarzom, chociaż niektóre akcje mogły zaskoczyć bramkarza rywali.

Zespól Canarinhos, który boryka się z kontuzjami i jest w trakcie przebudowy, doznał bolesnej porażki, chociaż rywalem była czołowa drużyna ligi wojewódzkiej i pewnie niewielu kibiców liczyło przed meczem na korzystny wynik w tym starciu. „Trzeba jak najszybciej wymazać z pamięci ten mecz i zapamiętać tylko to, co nam w nim wychodziło” – powiedział po meczu trener Kaczmarek. Z pewnością mecz dał trenerowi kolejne wskazówki i cele w dalszej pracy z drużyną, a także udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące formy poszczególnych zawodników. Sam wynik meczu nie jest, aż tak wielkim powodem do zmartwień, bo przegranej z akademią, w której trenuje ponad 7 tys. zawodników, mogą żałować tylko topowe drużyny naszego województwa, do których Canarinhos jeszcze nie należy.

Daniel Pajączkowski & Angel

Rocznik 2008 rozpoczął zmagania ligowe w rundzie wiosennej

2021-03-17
„Pierwsze koty za płoty” – tym powiedzeniem można podsumować pierwszy po przerwie zimowej występ młodych piłkarzy Canarinhos z rocznika 2008 w lidze WZPN. 17 marca br. zainaugurowali oni wiosenne występy meczem wyjazdowym z Poznańską 13. [...]

„Pierwsze koty za płoty” – tym powiedzeniem można podsumować pierwszy po przerwie zimowej występ młodych piłkarzy Canarinhos z rocznika 2008 w lidze WZPN. 17 marca br. zainaugurowali oni wiosenne występy meczem wyjazdowym z Poznańską 13.

Mimo, że obydwa zespoły w tabeli ligowej dzielą tylko dwa miejsca, a oczekiwania przedmeczowe mogły wskazywać na to, że w pojedynku tych drużyn nie ma wyraźnego faworyta, to jednak młodzi piłkarze ze Skórzewa musieli tego dnia uznać wyższość gospodarza meczu.  I choć wynik 6:1 mógłby sugerować, że piłkarze z Poznania łatwo zainkasowali w tym pojedynku 3 punkty, to z całego przebiegu meczu nie wydaje się on do końca sprawiedliwy. Pomimo, że sam wynik może nie być sprawiedliwy, to jednak – jak powiedział kiedyś Jimmy Sirrel (były trener Notts County) – „Lepsza drużyna zawsze wygrywa. Reszta jest tylko plotką”. Można więc przyznać rację trenerowi najstarszego profesjonalnego klubu piłkarskiego na świecie, bo tego dnia rzeczywiście drużyna z Poznania była drużyną nieco lepszą, a o wyniku meczu zadecydowała lepsza skuteczność pod bramką przeciwnika, która wynikała z dojrzalszej organizacji gry.

Pomimo niekorzystnego wyniku, pierwszy wiosenny występ podopiecznych trenera Kaczmarka z pewnością pokazał potencjał drużyny Canarinhos, która fragmentami przeważała i dominowała na boisku. Obnażył jednocześnie braki, nad którymi należy się skupić w dalszym procesie treningowym.

Daniel Pajączkowski & Angel

Poznańska 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   6:1


Ostatni sprawdzian rocznika 2008

2021-03-14
14 marca drużyna Canarinhos z rocznika 2008 rozegrała po raz pierwszy w tym roku mecz sparingowy na własnym boisku i był on jednocześnie ostatnim sprawdzianem młodych piłkarzy przed występami w lidze WZPN. Pojedynek z rywalem [...]

14 marca drużyna Canarinhos z rocznika 2008 rozegrała po raz pierwszy w tym roku mecz sparingowy na własnym boisku i był on jednocześnie ostatnim sprawdzianem młodych piłkarzy przed występami w lidze WZPN. Pojedynek z rywalem z Piły obfitował w dużą liczbę bramek i z pewnością dostarczył trenerom Skórzewa pozytywnych informacji przed zbliżającą się rywalizacją ligową.

Gospodarze podeszli do meczu z respektem i szacunkiem dla rywala, na co dzień występującego w II lidze WZPN, jednak już po pierwszych minutach spotkania dało się zauważyć znaczną ich przewagę. Wraz z upływem czasu konstruowali oni coraz groźniejsze akcje, czego konsekwencją były wykorzystane okazje do zdobycia bramek. Gracze Canarinhos strzelili ich aż 18, chociaż nie ustrzegli się też błędów, po których to bramkarz ze Skórzewa wyciągał piłkę z siatki.

Daniel Pajączkowski & Angel

Mecz towarzyski
KS Canarinhos Skórzewo – UKS Soccer Stars Piła   18:6


Wychowanek Canarinhos na testach w Zagłębiu Lubin

2021-03-07
Zawodnik z rocznik 2008 – Alex Kurpiewski miniony weekend (6-7.03.2021r.) spędził w Lubiniu na testach w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce – Zagłębiu Lubin. Wychowanek Canarinhos wziął udział w meczu kontrolnym pomiędzy Zagłębiem [...]

Zawodnik z rocznik 2008 – Alex Kurpiewski miniony weekend (6-7.03.2021r.) spędził w Lubiniu na testach w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce – Zagłębiu Lubin.

Wychowanek Canarinhos wziął udział w meczu kontrolnym pomiędzy Zagłębiem a Widzewem Łódź, w którym padł remis 6:6. Młody gracz zaprezentował się bardzo dobrej strony, więc jak widać kolejny zawodnik Canarinhos został zauważony w Polsce.

Angel

Płomień Nekla i Stal Pleszew rywalami rocznika 2008

2021-03-07
7 marca 2021 roku młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 swoje wyjazdowe „tournee sparingowe” rozegrali z przeciwnikami występującymi na przeciwległych biegunach lig WZPN. Pierwszym rywalem Canarinhos był Płomień Nekla (II liga okręgowa), następnie piłkarze ze [...]

7 marca 2021 roku młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2008 swoje wyjazdowe „tournee sparingowe” rozegrali z przeciwnikami występującymi na przeciwległych biegunach lig WZPN. Pierwszym rywalem Canarinhos był Płomień Nekla (II liga okręgowa), następnie piłkarze ze Skórzewa zagościli w Pleszewie, gdzie rozegrali mecz z miejscową Stalą (liga wojewódzka).

Dla młodych zawodników Canarinhos był to bardzo wyczerpujący dzień pracy, gdyż w ciągu jednego dnia spędzili na boiskach rywali blisko 200 minut, a warunki pogodowe niestety nie sprzyjały beztroskiemu graniu w piłkę. Podsumowując jednak całodniowe występy drużyny, warto podkreślić, że oba sparingi (jeden wygrany, drugi przegrany) wypadły obiecująco i z pewnością odpowiedziały na wiele pytań dotyczących dalszego rozwoju zespołu, formy indywidualnej i aspiracji poszczególnych zawodników, a także przygotowania kondycyjnego i wykorzystania cech wolicjonalnych przy znacznym obciążeniu wysiłkiem fizycznym.

Daniel Pajączkowski & Angel

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek19:00-20:30
Środa19:00-20:30
Czwartek19:30-21:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek pod balonem w Puszczykowie, w środę na Orliku w Skórzewie, w czwartek w hali GOSiR w Dopiewie.