Rocznik 2009

Remis w meczu towarzyskim rocznika 2009

2021-02-21
W niedzielny poranek 21 lutego, już o 7:40 zawodnicy Canarinhos z rocznika 2009 zjawili się na boisku w Swarzędzu, aby rozegrać kolejny mecz kontrolny, tym razem z miejscową Unią. Mecz rozegrany został w systemie 3×25 [...]

W niedzielny poranek 21 lutego, już o 7:40 zawodnicy Canarinhos z rocznika 2009 zjawili się na boisku w Swarzędzu, aby rozegrać kolejny mecz kontrolny, tym razem z miejscową Unią. Mecz rozegrany został w systemie 3×25 minut, więc każdy z zawodników mógł zaprezentować swoje umiejętności.

Pomimo licznych sytuacji bramkowych, w tym rzut karny, zawodnicy trenera Matouszka nie znaleźli drogi do bramki rywali. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Mimo wszystko zawodnicy Canarinhos mogą być zadowoleni ze swojej gry, długo utrzymywali się przy piłce, stwarzali sytuacje bramkowe oraz prowadzili grę na połowie przeciwnika. Szkoda jedynie niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Podziękowania dla rodziców, którzy pomimo wczesnej pory, jak to zawsze mają w zwyczaju, znaleźli czas na podnoszenie umiejętności piłkarskich swoich pociech.

Maciej Matouszek & Angel

Mecz towarzyski
Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo   0:0

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Mroczyński, Smukała, Pallach, Morkis, Zakrzewski, Mężyński, Juszczak, Sobkowski, Koska, Czapla, Wójcik, Krzywosądzki, Figiel, Cytlak


Dwóch zawodników z rocznika 2009 w Kadrze!

2021-02-18
W dniu 18.02.2021 dwóch zawodników Canarinhos Skórzewo z rocznika 2009 – Patryk Szuba oraz Patryk Schulz wzięło udział w konsultacji kadry woj. wielkopolskiego rocznika 2009. Obaj zawodnicy zostali bardzo dobrze ocenieni w przesłanym raporcie z [...]

W dniu 18.02.2021 dwóch zawodników Canarinhos Skórzewo z rocznika 2009 – Patryk Szuba oraz Patryk Schulz wzięło udział w konsultacji kadry woj. wielkopolskiego rocznika 2009. Obaj zawodnicy zostali bardzo dobrze ocenieni w przesłanym raporcie z konsultacji. Warto dodać, że na wskazaną konsultacje zaproszeni zostali przedstawiciele topowych klubów z Wielkopolski m.in. udział wzięło 9 zawodników Lecha Poznań oraz 2 zawodników Warty Poznań.

Tym bardziej słowa uznania za wykonaną pracę dla obu zawodników. Mamy nadzieję, że to doświadczenie oraz wyróżnienie będzie motorem napędowym do dalszej ciężkiej pracy.

Warto również odnotować, że Patryk Schulz po raz kolejny otrzymał zaproszenie na konsultacje od Lecha Poznań. Mecz kontrolny, w którym weźmie udział odbędzie się w dniu 21.02.2021 roku. Życzymy powodzenia!

Maciej Matouszek & Angel

Mecze kontrolne rocznika 2009

2021-02-14
Od początku stycznia zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują, aby dalej podnosić swoje umiejętności piłkarskie. Podopieczni trenera Matouszka zajęcia rozpoczęli 5 stycznia i od tego czasu, oprócz jednostek treningowych zagrali również mecze kontrolne: 09.01 – [...]

Od początku stycznia zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują, aby dalej podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

Podopieczni trenera Matouszka zajęcia rozpoczęli 5 stycznia i od tego czasu, oprócz jednostek treningowych zagrali również mecze kontrolne:

09.01 – z Sucharami Suchy Las 2008
24.01 – z Błękitni Wronki
7.02 – z SF Luboń
14.02 – z Stella Luboń 2008

Dodatkowo warto wspomnieć, że po kilku dobrych latach szeregi Canarinhos Skórzewo 2009 opuścił dotychczasowy kapitan zespołu – Patryk Szuba. Dobra dyspozycja Patryka spowodowała, iż otrzymał on zaproszenia na konsultacje od zespołów m.in. Warta Poznań oraz Miedź Legnica. Niestety, pomimo ambitnych planów rocznika 2009, Patryk zdecydował się zmienić żółto – niebieskie barwy Canarinhos na zielony trykot zespołu Warty Poznań.

Patrykowi oraz Jego rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wkład w rozwój rocznika 2009. Warto dodać, że Patryk zawsze chętnie wspierał zespół, niekiedy rozgrywając dwa mecze tego samego dnia. Życzymy powodzenia i dalszego, systematycznego rozwoju. Do zobaczenia Kapitanie!

Warto również odnotować, że w drugą stronę, z zespołu Warty do Canarinhos przeniósł się Gabriel Juszczak, który od pierwszego dnia doskonale zadomowił się w zespole trenera Matouszka.

Maciej Matouszek & Angel

II miejsce rocznika 2009

2021-02-07
Pracowita niedziela 7 lutego 2021 roku dla rocznika 2009B. Od samego rana drużyna Canarinhos brała udział w turnieju Piast Cup w Kostrzynie Wielkopolskim. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn, Piast Kobylnica I, Piast Kobylnica II, Salezjanie [...]

Pracowita niedziela 7 lutego 2021 roku dla rocznika 2009B. Od samego rana drużyna Canarinhos brała udział w turnieju Piast Cup w Kostrzynie Wielkopolskim.

Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn, Piast Kobylnica I, Piast Kobylnica II, Salezjanie Poznań, GKK Dopiewo, Korona Zakrzewo i KS Canarinhos Skórzewo.

Skórzewo zaczęło od wysokiego „C” wygrywając 3 pierwsze spotkania z  Piastem Kobylnica I, Piastem Kobylnica II i Salezjanami Poznań, zdobywając przy tym 9 bramek i tracąc tylko 1 gola.

Dwa ostatnie mecze to bezbramkowy remis z GKS Dopiewo i przegrana w ostatnim meczu z Koroną Zakrzewo.

Efekt, 2 miejsce w turnieju, i co najważniejsze, nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został Adam Sutherland oraz pierwsza pozycja dla Wojtka Beltera za największą ilość strzelonych goli.

O tym, kto zostanie królem strzelców decydowały rzuty karne, w których więcej szczęścia po 6 kolejkach karnych miał zawodnik Piasta Kobylnica I.

Podczas spotkań było widać ładną dla oka grę zespołową, składne rozegrania akcji oraz pełne zaangażowanie wszystkich zawodników Canarinhos.

Gratulujemy zawodnikom Skórzewa zajęcia drugiego miejsca i czekamy na kolejne mecze w ich wykonaniu!

Podsumowując turniej: 10 bramek strzelonych, 4 bramki stracone, najlepszy bramkarz turnieju Adam Sutherland, po regulaminowych rozgrywkach ex aequo największa ilość strzelonych bramek Wojtek Belter i 2 miejsce  naszej drużyny w całym turnieju.

Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym i o wyniku końcowym decydowała pozycja w tabeli.

Marcin Kiszmanowicz & Angel

KS wystąpił w składzie:
Sutherland, Kiszmanowicz, Kapłon, Belter, Kiepś, Ćwirko, Paupa, Dziubałtowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Belter[5], Ćwirko[2], Kiepś, Paupa, Kapłon


Towarzyskie starcie dwóch ekip Canarinhos!

2021-02-04
Do ciekawego starcia doszło w czwartek 4 lutego na Orliku w Skórzewie. W ramach treningu, w meczu spotkały się bowiem dwie drużyny Canarinhos: zawodnicy z rocznika 2010 oraz 2009B. Mecz był toczony w niesamowicie szybkim [...]

Do ciekawego starcia doszło w czwartek 4 lutego na Orliku w Skórzewie. W ramach treningu, w meczu spotkały się bowiem dwie drużyny Canarinhos: zawodnicy z rocznika 2010 oraz 2009B. Mecz był toczony w niesamowicie szybkim tempie, nie brakowało w nim niczego: były gole z akcji, karnego, wolnego, były w ataku szybkim, kombinowanym, a kości aż trzeszczały!

Kamil Kaczmarek & Angel

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
WtorekA: 18:00-19:30 / B: 18:30-20:00
ŚrodaA: 18:00-19:30 / B: 17:00-18:30
CzwartekA: 18:30-20:00 / B: 17:00-18:30
Treningi odbywać się bedą: we wtorek: gr. A w SP1 w Skórzewie / gr. B w SP2 w Skórzewie, w środę: gr. A pod balonem w Puszczykowie / gr. B w hali A w Dąbrówce, w czwartek: gr. A i B na Orliku w Skórzewie.