Rocznik 2009

Pracowity okres rocznika 2009

2020-09-16
Od początku sierpnia, zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują na treningach oraz podczas meczów kontrolnych/ligowych, aby podnosić swoje umiejętności piłkarskie. Pod koniec sierpnia, 22 zawodników tego rocznika udała się na zgrupowanie piłkarskie, którego celem było [...]

Od początku sierpnia, zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują na treningach oraz podczas meczów kontrolnych/ligowych, aby podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

Pod koniec sierpnia, 22 zawodników tego rocznika udała się na zgrupowanie piłkarskie, którego celem było dbanie o ciągły, równomierny rozwój piłkarski zawodników. Podczas obozu rocznik 2009 rozegrał 5 meczów kontrolnych, za każdym razem rywalizując z zespołami o rok starszymi, z rocznika 2008. Najwięcej emocji budziły derby Skórzewa, czyli rywalizacja z drużyną Canarinhos Skórzewo 2008. Rocznikom 2010-2014 bardzo dziękujemy za stworzenie niezapomnianej oprawy tego widowiska.

Po powrocie ze zgrupowania, podopieczni trenera Matouszka oraz Kaliszana odbyli już po 3 kolejki ligowe. Warto odnotować, iż w tym sezonie zespół rywalizuje na dwóch frontach, w najwyższych ligach, w jakich mogą grać: Liga Wojewódzka oraz I liga Okręgowa.

Maciej Matouszek & Angel

Rocznik 2009 wygrywa Ogólnopolski Turniej w Gnieźnie!

2020-06-28
Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009 zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju SBG Gniezno Cup 2020! W weekend 27-28.06.2020 roku, młodzi piłkarze Canarinhos wzięli udział w turnieju SBG Gniezno Cup 2020, do którego przystąpiły następujące zespoły: Progres [...]

Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009 zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju SBG Gniezno Cup 2020!

W weekend 27-28.06.2020 roku, młodzi piłkarze Canarinhos wzięli udział w turnieju SBG Gniezno Cup 2020, do którego przystąpiły następujące zespoły: Progres Gorzów, AP M.Murawskiego Zielona Góra, Akademia Reissa Kalisz, LKS Ślesin, Akademia Reissa Konin, Orlik Poznań, Pelikan Niechanowo, Orły Płock, Mieszko Gniezno, KS Canarinhos Skórzewo.

W pierwszym dniu turnieju odbyła się faza grupowa, w której zawodnicy ze Skórzewa rozegrali 4 spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa (z zespołami: Mieszko Gniezno – 3:1 oraz Pelikan Niechanowo – 4:1), zanotowali jeden remis (Akademia Reissa Kalisz – 0:0) oraz ponieśli jedną porażkę (Orlik Poznań – 1:2). Sytuacja ta sprawiła, że z dorobkiem 7 punktów w niedzielę przystąpili do rywalizacji w grupie złotej, walcząc o miejsca 1-5.

Drugi dzień rywalizacji, to niezwykle zacięte pojedynki. W pierwszej kolejności gracze KS-u zmierzyli się ze zwycięzcą grupy „B” – zespołem Orły Płock. Po zaciętym pojedynku i bramce Koski mecz zakończył się zwycięstwem 1:0. Po 10 minutach odpoczynku, Canarinhos rozegrało kolejny mecz, tym razem z zespołem Akademii Reissa Kalisz. Ponownie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem graczy ze Skórzewa – 1:0 po bramce Zakrzewskiego. Trzeci mecz w drugim dniu turnieju to pojedynek z zespołem Progresu Gorzów. Pomimo sytuacji bramkowych z obu stron, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejny, ostatni mecz podopieczni trenera Matouszka rozegrali po 30 minutach przerwy – wcześniej zawodnicy Canarinhos rozegrali trzy mecze bez żadnej, dłuższej przerwy pomiędzy nimi. Tym razem zmierzyli się z dobrze znanym nam zespołem Orlika Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem graczy ze Skórzewa 3:0, po bramkach: Szuby, Mężyśkiego oraz Kosińskiego.

Ostatecznie, po zdobyciu 10 punktów, w 4 meczach, zawodnicy trenera Matouszka zwyciężyli w turnieju SBG Gniezno Cup 2020! Drugie miejsce przypadło zespołowi Progres Gorzów, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Płocka.

Ogromne podziękowania dla każdego zawodnika za grę, zaangażowanie oraz ogromne serce do walki o każdą piłkę. Warto odnotować, że w poszczególnych momentach meczu, każdy z zawodników brał odpowiedzialność za grę zespołu na siebie, dając z siebie 120%. Bramki zdobyło aż 8 zawodników, natomiast bramkarz Canarinhos – Bartosz Żytkowiak w fazie finałowej ani razu nie wyciągał piłki z siatki, zachowując przez 4 mecze czyste konto!

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Patryk Schulz, który w sezonie 2020/21 reprezentować będzie barwy zespołu ze Skórzewa.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Mroczyński, Figiel, Wesołowski, Szuba, Koska, Zakrzewski, Morkis, Kosiński, Krzywosądzki, Schulz, Smukała, Czapla, Mielżyński


Dwa sparingi rocznika 2009B

2020-06-27
Pierwszy ze sparingów, podopieczni trenera Kaliszana rozegrali ze znanym rywalem z ligi i turniejów – SPN Szamotuły, który zawsze stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Tym razem nie było inaczej. Obie drużyny wyszły bardzo skoncentrowane, a gra [...]

Pierwszy ze sparingów, podopieczni trenera Kaliszana rozegrali ze znanym rywalem z ligi i turniejów – SPN Szamotuły, który zawsze stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Tym razem nie było inaczej. Obie drużyny wyszły bardzo skoncentrowane, a gra była bardzo wyrównana do 38 minuty, kiedy z rzutu rożnego dobrym dośrodkowaniem popisał się Paupa, po którym padła bramka samobójcza dla KS-u

Tuż po przerwie dwa razy na listę strzelców wpisał się Malanowicz. Przy stanie 3:0 dla Canarinhos można było być już prawie pewnym, że przy takiej grze młodzi zawodnicy ze Skórzewa już zwycięstwa nie oddadzą. W 50 minucie pięknym strzałem z daleka popisał się Wójcik, który pokazał jak zdobywać bramki z dalszej odległości.
Ostatnie minuty także należały do podopiecznych trenera Kaliszana, którym tego dnia wychodziło wszystko, a na listę strzelców w ostatnich minutach wpisał się jeszcze Belter.

Gratulację dla drużyny za dobrą grę i walkę na boisku!

KS Canarinhos Skórzewo – SPN Szamotuły   5:0

Drugi mecz kontrolny przed przerwą wakacyjną przyszło rozgrywać w upalną sobotę w Luboniu z Stellą Luboń 2008. Pogoda nie pomagała tego dnia, było gorąco, bezwietrznie i duszno, co bardzo szybko zaczęło doskwierać zawodnikom ze Skórzewa. Canarinhos przyjechali na to spotkanie bez kilku graczy z podstawowego składu i to było widać, bo po 12 minutach było już 4:0 dla gospodarzy. Gracze Skórzewa robili co mogli, w 15 minucie zdołali strzelić gola honorowego, jednak na przerwę schodzili przy stanie 1:5, co nie motywowało do walki w drugiej połowie.

Młodzi zawodnicy Canarinhos w tym meczu przeprowadzili jeszcze kilka składnych akcji zakończonych strzałem, z czego jedna tylko zakończyła się bramką. Spotkanie zakończyło wynikiem 11:2 dla gospodarzy.

W tym meczu było widać większe doświadczenie drużyny z Lubonia, ale warto wspomnieć że to dopiero 4 spotkanie w formacji 9×9 dla zawodników ze Skórzewa. Mimo przegranej należą się gratulacje dla całej drużyny Skórzewa za postawę i zaangażowanie, bo to była naprawdę trudna potyczka.

Dziękuje my wszystkim zawodnikom i rodzicom za wspólnie przepracowany ciężki okres oraz życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Jakub Kaliszan & Angel
Stella Luboń – KS Canarinhos Skórzewo   11:2
KS wystąpił w składzie:
Belter, Malanowicz, Maślona, Dziubałtowski, Kapłon, Sobkowiak, Paupa, Grzegorczyk, Szmatuła, Kiszmanowicz, Rutka, Pallach, Nowaczyk

Rocznik 2009 zagra w sezonie 2020/2021 w Lidze Wojewódzkiej!

2020-06-09
Miło nam poinformować, że zgodnie z decyzją Wydziału Szkolenia i Piłkarska Młodzieżowego oraz Wydziału Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zespół z Gminy Dopiewo – Canarinhos Skórzewo od sierpnia rywalizować będzie na najwyższym stopniu rozgrywek [...]
Miło nam poinformować, że zgodnie z decyzją Wydziału Szkolenia i Piłkarska Młodzieżowego oraz Wydziału Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zespół z Gminy Dopiewo – Canarinhos Skórzewo od sierpnia rywalizować będzie na najwyższym stopniu rozgrywek – w Lidze Wojewódzkiej kategorii Młodzik D2 (rocznik 2009).

Młodzi zawodnicy Canarinhos rywalizować będą z najlepszymi zespołami województwa Wielkopolskiego, m.in. Lechem Poznań, Wartą Poznań czy UKS AP Reiss Poznań.

Mariusz Matouszek & Angel

Rocznik 2009 wygrał w Zakrzewie

2020-06-07
W sobotę 6 czerwca podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2009 zostali zaproszeni na sparing, by sprawdzić swoje umiejętności do sąsiedzkiego Zakrzewa. Młodzi piłkarze Canarinhos zaczęli bardzo skoncentrowani. Dla większości było to pierwsze spotkanie na większym [...]

W sobotę 6 czerwca podopieczni trenera Kaliszana z rocznika 2009 zostali zaproszeni na sparing, by sprawdzić swoje umiejętności do sąsiedzkiego Zakrzewa.

Młodzi piłkarze Canarinhos zaczęli bardzo skoncentrowani. Dla większości było to pierwsze spotkanie na większym boisku w ustawieniu 8+1. Od pierwszych minut przewaga leżała po stronie gości, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Korony. Dopiero w 12 minucie w zamieszaniu pod bramką gospodarzy przytomnie zachował Nowaczyk i dokładając nogę ustalił wynik pierwszej odsłony na 1:0 dla Skórzewa.

Druga połowa rozpoczęła się pod dyktando zawodników Zakrzewa, ale to zawodnicy Canarinhos zdobyli drugiego gola. A konkretnie w 37 minucie po indywidualnej akcji Belter pokonał bramkarza Korony. Kolejną bramką zdobytą z dystansu popisał się Ćwirko. W 42 minucie gospodarze zdobyli bramkę honorową. Na kilka minut właśnie oni przejęli inicjatywę, ale dobrze dysponowani tego dnia gracze ze Skórzewa zdobyli kolejną bramkę  której autorem był po raz kolejny Belter.

Po dobrym spotkaniu i dobrej grze obu zespołów mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Canarinhos. Mimo długiej przerwy spowodowanej sytuacją w kraju i braku treningów oraz zajęć sportowych należą się podziękowania dla całej drużyny i wszystkich zawodników za dobre spotkanie i zaangażowanie na boisku.

Osobne podziękowania dla rodziców licznie wspierających swoje dzieci.
Jakub Kaliszan & Angel
Mecz towarzyski
Korona Zakrzewo – KS Canarinhos Skórzewo   1:4 (0:1)Bramki dla KS-u zdobyli: Nowaczyk, Belter[2], Ćwirko


Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Wtorek18:30-20:00
Środa17:30-19:00
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.