Rocznik 2009

Rocznik 2009 remisem zakończył zmagania w Lidze Wojewódzkiej

2020-11-11
W środę 11 listopada  meczem z zespołem Warty Poznań podopieczni trenera Matouszka zakończyli zmagania w Lidze Wojewódzkiej. Jak na spotkanie dwóch czołowych drużyn rozgrywek, mecz toczony był w szybkim tempie. Zespół Warty przystąpił do spotkania [...]

W środę 11 listopada  meczem z zespołem Warty Poznań podopieczni trenera Matouszka zakończyli zmagania w Lidze Wojewódzkiej. Jak na spotkanie dwóch czołowych drużyn rozgrywek, mecz toczony był w szybkim tempie. Zespół Warty przystąpił do spotkania z dużym szacunkiem do młodych piłkarzy Canarinhos, pozwalając rozgrywać piłkę przez obrońców, wyczekując na błędne podanie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:0, pomimo kilku niezłych sytuacji bramkowych z obu stron.

Druga część spotkania, podobnie jak pierwsza, toczona była od samego początku w szybkim tempie. W 39 minucie to zespół z Poznania objął prowadzenie – bardzo dobrze wykonany rzut rożny na bramkę zamienił Poleszak. To jednak nie załamało zawodników Skórzewa, którzy z głową do góry próbowali wyrównać straty. Trener Matouszek przygotowany był na każdą okoliczność spotkania. I tak, na 5 minut przed końcem, dokonał zmiany w ustawieniu zawodników, przechodząc na grę dwójką napastników. Wariant ten okazał się być skuteczny. W ostatniej minucie spotkania, Zakrzewski wykazał się sprytem i lewą nogą nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Warto odnotować, że asystę zaliczył bramkarz Canarinhos – Żytkowiak, który przez całą rundę jesienną był pewnym punktem w bramce KS-u.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Gratulacje i podziękowania dla zawodników Skórzewa, za pokazanie charakteru, dobrą grę i walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Na podsumowanie rundy przyjdzie pora. Zespół Canarinhos jednak nie zwalnia tempa. Dbając o ciągły rozwój, już niedługo przez nim kolejne wyzwania!

Maciej Matouszek & Angel

Warta Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   1:1 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Figiel, Mroczyński, Morkis, Schulz, Szuba, Koska, Zakrzewski, Mężyński, Krzywosądzki, Czapla, Wesołowski

Bramkę dla Canarinhos zdobył: Zakrzewski


Schulz oraz Szuba z powołaniami do Kadry!

2020-10-12
Z wielką satysfakcją informujemy, że dwójka podopiecznych trenera Matouszka otrzymała powołania do Kadry Województwa Wielkopolskiego. Patryk Schulz uczestniczył w konsultacjach szkoleniowych w terminie 20 – 22.09.2020 roku, a z kolei Patryk Szuba szansę na pokazanie [...]

Z wielką satysfakcją informujemy, że dwójka podopiecznych trenera Matouszka otrzymała powołania do Kadry Województwa Wielkopolskiego. Patryk Schulz uczestniczył w konsultacjach szkoleniowych w terminie 20 – 22.09.2020 roku, a z kolei Patryk Szuba szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymał w dniach 11 – 13.10.2020 roku.

Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wyróżnień. Jak widać, ciężka praca popłaca!

Maciej Matouszek & Angel

Udany okres rocznika 2009

2020-10-10
Miesiąc wrzesień oraz pierwszą połowę października 2020 roku mogą zaliczyć do udanych podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009. W ostatnim meczu ligowym, młodzi zawodnicy Canarinhos zmierzyli się z zespołem Lecha Poznań. Był to bardzo prestiżowy [...]
Miesiąc wrzesień oraz pierwszą połowę października 2020 roku mogą zaliczyć do udanych podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009.

W ostatnim meczu ligowym, młodzi zawodnicy Canarinhos zmierzyli się z zespołem Lecha Poznań. Był to bardzo prestiżowy pojedynek, zarówno jedni jak i drudzy chcieli zainkasować 3 punkty.

Początek spotkania to dominacja młodych piłkarzy Skórzewa, którzy zmuszali do interwencji bramkarza zespołu z Poznania. Przyniosło to efekt w postaci dwóch strzelonych bramek. Najpierw lewą stroną akcje przeprowadził Zakrzewski, który wyłożył piłkę do pustej bramki Szubie. Następnie bardzo dobre otwierające podanie od Koski otrzymał Schulz, który w swoim stylu z prawej strony zszedł na lewą nogę, minął dwóch zawodników Lecha i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron do ataku ruszył zespół z Poznania, jednak dobrze dysponowani, konsekwentni w grze obronnej zawodnicy Canarinhos nie pozwalali gościom rozwinąć skrzydeł, a w bramce bardzo pewnie spisywał się Żytkowiak. W 46 minucie spotkania Koska przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska, zagrał prostopadłą piłkę do Schulza, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, strzelając bramkę na 3:0. Po tym wydarzeniu, zespół Lecha rozpoczął jeszcze bardziej skomasowane ataki na bramkę gospodarzy, które zakończyły się zdobyciem jednej bramki, po rzucie rożnym.

Gratulacje zawodników Skórzewa za grę, zaangażowanie oraz konsekwencje w swoich boiskowych poczynaniach. Dziękujemy również licznie przybyłym kibicom, w tym zawodnikom, którzy nie uczestniczyli z różnych względów w potyczce ligowej: Alex, Oskar – dzięki za wsparcie!

Maciej Matouszek & Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań   3:1
Canarinhos wystąpili w składzie:
Żytkowiak, Mroczyński, Figiel, Morkis, Szuba(C), Koska, Schulz, Zakrzewski, Mężyński, Cytlak, Smukała, Krzywosądzki
Bramki dla Canarinhos zdobyli: Szuba, Schulz[2]


Pracowity okres rocznika 2009

2020-09-16
Od początku sierpnia, zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują na treningach oraz podczas meczów kontrolnych/ligowych, aby podnosić swoje umiejętności piłkarskie. Pod koniec sierpnia, 22 zawodników tego rocznika udała się na zgrupowanie piłkarskie, którego celem było [...]

Od początku sierpnia, zawodnicy z rocznika 2009 ciężko pracują na treningach oraz podczas meczów kontrolnych/ligowych, aby podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

Pod koniec sierpnia, 22 zawodników tego rocznika udała się na zgrupowanie piłkarskie, którego celem było dbanie o ciągły, równomierny rozwój piłkarski zawodników. Podczas obozu rocznik 2009 rozegrał 5 meczów kontrolnych, za każdym razem rywalizując z zespołami o rok starszymi, z rocznika 2008. Najwięcej emocji budziły derby Skórzewa, czyli rywalizacja z drużyną Canarinhos Skórzewo 2008. Rocznikom 2010-2014 bardzo dziękujemy za stworzenie niezapomnianej oprawy tego widowiska.

Po powrocie ze zgrupowania, podopieczni trenera Matouszka oraz Kaliszana odbyli już po 3 kolejki ligowe. Warto odnotować, iż w tym sezonie zespół rywalizuje na dwóch frontach, w najwyższych ligach, w jakich mogą grać: Liga Wojewódzka oraz I liga Okręgowa.

Maciej Matouszek & Angel

Rocznik 2009 wygrywa Ogólnopolski Turniej w Gnieźnie!

2020-06-28
Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009 zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju SBG Gniezno Cup 2020! W weekend 27-28.06.2020 roku, młodzi piłkarze Canarinhos wzięli udział w turnieju SBG Gniezno Cup 2020, do którego przystąpiły następujące zespoły: Progres [...]

Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2009 zwyciężyli w Ogólnopolskim Turnieju SBG Gniezno Cup 2020!

W weekend 27-28.06.2020 roku, młodzi piłkarze Canarinhos wzięli udział w turnieju SBG Gniezno Cup 2020, do którego przystąpiły następujące zespoły: Progres Gorzów, AP M.Murawskiego Zielona Góra, Akademia Reissa Kalisz, LKS Ślesin, Akademia Reissa Konin, Orlik Poznań, Pelikan Niechanowo, Orły Płock, Mieszko Gniezno, KS Canarinhos Skórzewo.

W pierwszym dniu turnieju odbyła się faza grupowa, w której zawodnicy ze Skórzewa rozegrali 4 spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa (z zespołami: Mieszko Gniezno – 3:1 oraz Pelikan Niechanowo – 4:1), zanotowali jeden remis (Akademia Reissa Kalisz – 0:0) oraz ponieśli jedną porażkę (Orlik Poznań – 1:2). Sytuacja ta sprawiła, że z dorobkiem 7 punktów w niedzielę przystąpili do rywalizacji w grupie złotej, walcząc o miejsca 1-5.

Drugi dzień rywalizacji, to niezwykle zacięte pojedynki. W pierwszej kolejności gracze KS-u zmierzyli się ze zwycięzcą grupy „B” – zespołem Orły Płock. Po zaciętym pojedynku i bramce Koski mecz zakończył się zwycięstwem 1:0. Po 10 minutach odpoczynku, Canarinhos rozegrało kolejny mecz, tym razem z zespołem Akademii Reissa Kalisz. Ponownie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem graczy ze Skórzewa – 1:0 po bramce Zakrzewskiego. Trzeci mecz w drugim dniu turnieju to pojedynek z zespołem Progresu Gorzów. Pomimo sytuacji bramkowych z obu stron, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejny, ostatni mecz podopieczni trenera Matouszka rozegrali po 30 minutach przerwy – wcześniej zawodnicy Canarinhos rozegrali trzy mecze bez żadnej, dłuższej przerwy pomiędzy nimi. Tym razem zmierzyli się z dobrze znanym nam zespołem Orlika Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem graczy ze Skórzewa 3:0, po bramkach: Szuby, Mężyśkiego oraz Kosińskiego.

Ostatecznie, po zdobyciu 10 punktów, w 4 meczach, zawodnicy trenera Matouszka zwyciężyli w turnieju SBG Gniezno Cup 2020! Drugie miejsce przypadło zespołowi Progres Gorzów, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Płocka.

Ogromne podziękowania dla każdego zawodnika za grę, zaangażowanie oraz ogromne serce do walki o każdą piłkę. Warto odnotować, że w poszczególnych momentach meczu, każdy z zawodników brał odpowiedzialność za grę zespołu na siebie, dając z siebie 120%. Bramki zdobyło aż 8 zawodników, natomiast bramkarz Canarinhos – Bartosz Żytkowiak w fazie finałowej ani razu nie wyciągał piłki z siatki, zachowując przez 4 mecze czyste konto!

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Patryk Schulz, który w sezonie 2020/21 reprezentować będzie barwy zespołu ze Skórzewa.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Mroczyński, Figiel, Wesołowski, Szuba, Koska, Zakrzewski, Morkis, Kosiński, Krzywosądzki, Schulz, Smukała, Czapla, Mielżyński


Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Wtorek18:30-20:00
Środa17:30-19:00
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.