Rocznik 2009

2 miejsce rocznika 2009 na turnieju w Poznaniu

2021-12-05
Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań. Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często [...]

Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań.

Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często byli przy piłce, stwarzali sobie wiele okazji do zdobycia bramek, choć warunki do gry nie były najłatwiejsze, bo spadło sporo śniegu, a niestety organizatorzy nie zadbali o to, aby odświeżyć boisko, więc piłka często płatała figle, a zawodnicy nieraz upadali, ślizgając się na boisku.

Ostatecznie podopieczni trenera Anioły zajęli drugie miejsce, tuż za drużyną Unii Swarzędz. Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał gracz Canarinhos – Jakub Śliwiński – gratulacje!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Rymaniak, Ratajczak, Juszczak(C), Sobkowski, Kiepś, Śliwiński, Zaradny, Miśkiewicz, Kergel


Rocznik 2009 najlepszy na turnieju Hary Cup!

2021-11-28
Podopieczni trenera Anioły miniony weekend, czyli 26-28 listopada, mieli bardzo intensywny, bo spędzili go w Łodzi na Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup. Rywalizację zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli już w piątek, a zakończyli w niedzielne popołudnie. [...]

Podopieczni trenera Anioły miniony weekend, czyli 26-28 listopada, mieli bardzo intensywny, bo spędzili go w Łodzi na Ogólnopolskim Turnieju Hary Cup.

Rywalizację zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli już w piątek, a zakończyli w niedzielne popołudnie. Podczas 3 dni rywalizacji rozegrali 8 spotkań, każde trwało 30 minut. Młodzi piłkarze Canarinhos zaprezentowali się świetnie, bo stracili tylko dwie bramki, nie przegrali żadnego spotkania i ostatecznie zajęli 1 m-ce w turnieju!

Rywalizacja była bardzo zacięta, bo większość spotkań kończyła się jednobramkową przewagą lub remisem, więc tym bardziej należą się brawa dla graczy Skórzewa. Warto dodać, że królem strzelców turnieju został zawodnik Canarinhos – Oliwier Sobkowski.
Za plecami zespołu Canarinhos uplasowały się m.in. takie zespoły jak Talent Białystok, czy Olimpia Warszawa.

Turniej w Łodzi był też świetną okazją do integracji drużyny, wspólnych rozmów i zabawy, na którą również trenerzy razem z zawodnikami znaleźli czas. Miejmy nadzieję, że będzie to dobra podstawa do dalszego rozwoju.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za świetną postawę i podziękowania dla nielicznych kibiców za wsparcie, choć wiemy, że inni mocno trzymali kciuki za swoich synów!

Podziękowanie również dla rodziców za wsparcie finansowe, bez którego nie moglibyśmy wziąć udziału w turnieju, a także dla Pana Kierowcy – Marka Owsiannego, który pełnił również funkcję DJ-a i fotografa 🙂

Angel

KS wystąpił w składzie:
Sutherland, Żytkowiak, Rymaniak, Wójcik, Ratajczak, Juszczak(C), Sobkowski, Kiepś, Śliwiński, Budziński, Zaradny, Pallach, Kapłon, Miśkiewicz, Ćwirko


Wysoka porażka na koniec rundy jesiennej

2021-11-13
W sobotni poranek 13 listopada podopieczni trenera Anioły rozegrali na własnym boisku ostatni mecz rundy jesiennej, a przeciwnikiem była drużyna AP Reissa II Poznań. Początek meczu nie zapowiadał w ogóle tego, co wydarzyło się w [...]

W sobotni poranek 13 listopada podopieczni trenera Anioły rozegrali na własnym boisku ostatni mecz rundy jesiennej, a przeciwnikiem była drużyna AP Reissa II Poznań.

Początek meczu nie zapowiadał w ogóle tego, co wydarzyło się w trakcie spotkania, bo gracze Canarinhos zaczęli mecz odważnie. Jednak w 10 minucie goście po fatalnym błędzie w defensywie strzelili pierwszego gola. Później w ciągu kilku minut zawodnicy z Poznania trafili jeszcze kilka razy, ale niestety większość bramek padła po fatalnych błędach młodych piłkarzy Skórzewa.

Po zmianie stron rywale trafili na 6:0 w 33 minucie, a później dołożyli jeszcze dwa trafienia. Po ostatecznym wyniku, wydawać się mogło, że rywale mieli miażdżącą przewagę, jednak wcale tak nie było. Gospodarze mieli w całym meczu 6! stuprocentowych okazji do zdobycia goli, ale żadnej nie wykorzystali, a bramki, które tracili w większości nie były konsekwencją składnych akcji gości, tylko prostych, dziecinnych wręcz błędów graczy KS-u.

Ostatni mecz rundy jesiennej był mało udany, jednak mogło być zupełnie inaczej, gdyby skuteczność była lepsza i gdyby podopieczni trenera Anioły wystrzegali się prostych błędów. Koniec meczów ligowych, ale nie koniec rywalizacji w tym roku kalendarzowym, bo przed zawodnikami Skórzewa jeszcze dwa turnieje, w których głównym celem będzie poprawa skuteczności, a także spokojna gra w defensywie i unikanie prostych błędów.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa II Poznań   0:8 (0:5)

KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Budziński, Wójcik, Ćwirko – Kergel, Ratajczak, Sobkowski(C), Kiepś – Miśkiewicz / Grali również: Kapłon, Śliwiński, Pallach


Zdecydowała jedna bramka

2021-11-07
W niedzielę 7 listopada zawodnicy z rocznika 2009 wybrali się do Gostynia, na ostatni mecz wyjazdowy w rundzie jesiennej, aby zmierzyć się z drużyną AP Reissa Gostyń. Od pierwszych minut spotkania to gracze Canarinhos mieli [...]

W niedzielę 7 listopada zawodnicy z rocznika 2009 wybrali się do Gostynia, na ostatni mecz wyjazdowy w rundzie jesiennej, aby zmierzyć się z drużyną AP Reissa Gostyń.

Od pierwszych minut spotkania to gracze Canarinhos mieli optyczną przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce i tak było w zasadzie przez większość meczu. W pierwszej połowie Zaradny świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron wszystko wskazywało na to, że o losach spotkania przesądzi jedna bramka i tak faktycznie było. Dobrze wykonany rzut wolny przez gospodarzy i gol strzelony w 50 minucie przez zawodnika z Gostynia sprawił, że młodzi piłkarze Skórzewa wracali do domów z zerowym dorobkiem.

W najbliższą sobotę ostatni mecz w tej rundzie, w którym na własnym boisku Canarinhos zmierzą się z aktualnie zajmującym trzecią lokatę zespołem AP Reissa Poznań II.

Angel

AP Reissa Gostyń – KS Canarinhos Skórzewo   1:0 (0:0)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Wójcik, Ćwirko – Kergel, Sobkowski, Juszczak(C), Ratajczak – Budziński / Grali również: Sutherland, Śliwiński, Kiepś, Miśkiewicz, Pallach, Kapłon


Kapitalny początek, ostatecznie tylko remis

2021-10-30
Kapitalnie rozpoczęli mecz podopieczni trenera Anioły w sobotę 30 października. Przeciwnikiem była drużyna Nielby Wągrowiec, a Canarinhos już po 5 minutach prowadzili 2:0! Gospodarze spotkania już w 3 minucie objęli prowadzenie, po rzucie rożnym piłka [...]

Kapitalnie rozpoczęli mecz podopieczni trenera Anioły w sobotę 30 października. Przeciwnikiem była drużyna Nielby Wągrowiec, a Canarinhos już po 5 minutach prowadzili 2:0!

Gospodarze spotkania już w 3 minucie objęli prowadzenie, po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Zaradnego, który dał prowadzenie graczom Skórzewa. Dwie minuty później ponownie Zaradny zdobył bramkę. Świetnie wykonany stały fragment gry, Zaradny zbiegł na bliższy słupek i nie dał szans bramkarzowi gości. Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, bo przewaga Canarinhos była duża. Jednak w 12 minucie rzut wolny dla rywali, niepewna interwencja golkipera KS-u i Nielba strzeliła na 2:1.

Po zmianie stron nastąpiła zmiana w bramce Canarinhos, jednak i Sutherland nie ustrzegł się błędu. Po niefortunnej interwencji goście w 36 minucie strzelili na 2:2. Od tego momentu gra gospodarzy się posypała. Zawodnicy Skórzewa grali nerwowo i oddawali momentami pole gry rywalom. Obydwie ekipy miały swoje okazje do zmiany wyniku, Canarinhos mieli łącznie kilka stuprocentowych okazji do strzelenia kolejnych goli, jednak tego dnia więcej bramek już nie padło.

Po świetnym początku spotkania w wykonaniu Canarinhos, apetyty na ten mecz były zdecydowanie większe. Jednak młodzi piłkarze Skórzewa nie ustrzegli się prostych błędów i byli nieskuteczni w ofensywie, więc ostatecznie trzeb szanować osiągnięty rezultat i w kolejnym spotkaniu pokazać się z lepszej strony.

Dziękujemy za obecność i wsparcie kibiców, rodziców, którzy są na każdym spotkaniu!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Nielba Wągrowiec   2:2 (2:1)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Wójcik, Ćwirko – Kapłon, Ratajczak, Sobkowski, Kergel – Juszczak(C) / Grali również: Sutherland, Budziński, Śliwiński, Miśkiewicz

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Zaradny[2](3′, 5′)


Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:00
Środa18:00
Czwartek18:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.