Rocznik 2009

Remis trampkarzy

2023-06-04
W niedzielne popołudnie 4 czerwca zawodnicy z rocznika 2009 podejmowali na własnym boisku drużynę z Lubonia. Byli faworytem, bo w pierwszym spotkaniu łatwo pokonali rywali, jednak fatalna skuteczność i słaba postawa w drugiej połowie sprawiły, [...]

W niedzielne popołudnie 4 czerwca zawodnicy z rocznika 2009 podejmowali na własnym boisku drużynę z Lubonia. Byli faworytem, bo w pierwszym spotkaniu łatwo pokonali rywali, jednak fatalna skuteczność i słaba postawa w drugiej połowie sprawiły, że gracze Canarinhos musieli zadowolić się tylko remisem.

W pierwszej połowie, mimo znacznej przewagi, podopieczni trenera Anioły zdołali zdobyć tylko jednego gola, którego autorem był Sadowski. Mieli mnóstwo okazji do zdobycia bramek, ale tego dnia gospodarzom towarzyszyła fatalna skuteczność. Luboński szybko wyrównał po błędzie w defensywie Canarinhos. Po zmianie stron również padły dwie bramki. Dla gospodarzy trafił Kiepś, jednak goście zdołali wyrównać i mecz zakończył się remisem.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Luboński KS Luboń   2:2 (1:1)

KS wystąpił w składzie:
Bartkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Ćwirko – Kiepś, Sobkowski, Juszczak(C), Ratajczak, Sadowski – Budziński / Grali również: Balanicki, Śliwiński, Miśkiewicz, Kapłon

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Sadowski(21′), Kiepś(48″)


Lider zatrzymany

2023-05-28
Podopieczni trenera Anioły w sobotnie popołudnie 27 maja, po dwutygodniowej przerwie od spotkań ligowych, wybrali się do Poznania, aby zmierzyć się z niepokonanym liderem tabeli, czyli Przemysławem Poznań. W ostatnich tygodniach gracze Canarinhos nie prezentowali [...]

Podopieczni trenera Anioły w sobotnie popołudnie 27 maja, po dwutygodniowej przerwie od spotkań ligowych, wybrali się do Poznania, aby zmierzyć się z niepokonanym liderem tabeli, czyli Przemysławem Poznań.

W ostatnich tygodniach gracze Canarinhos nie prezentowali najlepszej formy, a sobotni rywal, jak dotąd, jeden mecz zremisował, pozostałe wygrał i w każdym ze spotkań strzelał minimum 3 bramki. Zdecydowanym faworytem była więc drużyna gospodarzy.

Jednak młodzi piłkarze Skórzewa nie zamierzali się poddawać i do meczu podeszli bardzo mocno zmobilizowani, skoncentrowani, co było widać na placu gry. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak zawodnicy KS-u przeprowadzili kilka niezłych kontrataków, po których mogli zdobyć bramkę. Po zmianie stron goście w końcu potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, budowali cierpliwie akcje, a czasami skutecznie je przyspieszali. Mieli swoje okazje bramkowe, jednak tego dnia piłka nie znalazła drogi do siatki. Zawodnicy Przemysława również nie zdołali pokonać świetnie dysponowanego Żytkowiaka i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Obiektywnie należy stwierdzić, że wynik był sprawiedliwy. Brawa należą się obydwu zespołom, które zawsze budowały akcję od własnej bramki, grały w piłkę i mimo braku goli w tym spotkaniu, z przyjemnością oglądało się rywalizację dwóch drużyn.

Angel

Przemysław Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   0:0

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Ratajczak – Kiepś, Sobkowski, Juszczak(C), Balanicki, Sadowski – Budziński / Grali również: Ćwirko, Śliwiński


Wymęczone zwycięstwo w okrojonym składzie

2023-05-13
Męczarnia – tak jednym słowem można opisać mecz zawodników Canarinhos z rocznika 2009, którzy w sobotnie przedpołudnie podejmowali na własnym boisku AS Czempiń. W pierwszym spotkaniu tych drużyn gracze Skórzewa wygrali wysoko i wydawać się [...]

Męczarnia – tak jednym słowem można opisać mecz zawodników Canarinhos z rocznika 2009, którzy w sobotnie przedpołudnie podejmowali na własnym boisku AS Czempiń.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn gracze Skórzewa wygrali wysoko i wydawać się mogło, że tym razem będzie podobnie. Nic bardziej mylnego. Mecz meczowi nie równy, tym bardziej, że ostatnio skuteczność młodych piłkarzy KS-u jest średnia, a do sobotniego spotkania przystępowali bez pięciu nieobecnych zawodników.

Przez całe spotkanie podopieczni trenera Anioły mieli przewagę w posiadaniu piłki, jednak zdołali zdobyć tylko trzy gole, a rywalom raz udało się zaskoczyć gospodarzy. Dwa trafienia zaliczył w tym spotkaniu Budziński, a jednego gola, kapitalnym centrostrzałem dołożył Zaradny.

W kolejny weekend gracze Canarinhos mają pauzę, więc liczymy na powrót nieobecnych zawodników i nie pozostaje nic innego, jak przykładać się mocno do treningów, aby w następnym spotkaniu zagrać lepiej.

Należy odnotować, że na spotkanie nie dotarł wyznaczony arbiter i spotkanie wzorowo sędziował trener rocznika 2006 – Marcin Pawlak.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – AS Czempiń   3:1 (1:1)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Sutherland, Wójcik, Ćwirko – Kapłon, Juszczak(C), Ratajczak, Sadowski, Miśkiewicz – Budziński / Grali również: Bartkowiak, Śliwiński

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Budziński[2](14′, 76′), Zaradny(63′)


Ostatni mecz pierwszej rundy

2023-05-07
W sobotnie przedpołudnie 7 maja młodzi piłkarze z rocznika 2009 rozegrali ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Tym razem zagrali z AKF Poznań, a mecz odbył się na boisku przeciwnika. Przez pierwsze 10 minut spotkania wydawało się, [...]

W sobotnie przedpołudnie 7 maja młodzi piłkarze z rocznika 2009 rozegrali ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Tym razem zagrali z AKF Poznań, a mecz odbył się na boisku przeciwnika.

Przez pierwsze 10 minut spotkania wydawało się, że będzie to zacięta, wyrównana rywalizacja, jednak pierwszą połowę ostatecznie zdominowali gospodarze, którzy 3 razy trafili do siatki. Gracze Skórzewa, mimo kilku okazji, nie potrafili pokonać bramkarza z Poznania.

Po zmianie stron zawodnicy Canarinhos walczyli o zmianę wyniku, ale zespół AKF już w 49 minucie przeprowadził świetną kontrę i było 4:0. W końcu w 57 minucie meczu Budziński trafił na 4:1, po dobrej akcji prawą stroną boiska i podaniu Miśkiewicza. Podopieczni trenera Anioły walczyli do końca, ale tego dnia decyzje, które podejmowali nie były najlepsze i gospodarze w 80 minucie ustalili wynik meczu na 5:1.

Angel

AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   5:1 (3:0)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Ratajczak – Kiepś, Juszczak(C), Balanicki, Sadowski, Miśkiewicz – Budziński / Grali również: Ćwirko, Śliwiński

Bramkę dla Canarinhos zdobył: Budziński(57′)


Do przerwy prowadzili, jednak przegrali

2023-04-29
W sobotnie południe 29 kwietnia zapowiadały się wielkie emocje w Mosinie, bo mecze na tym terenie zawsze sprawiają, że jest interesująco, emocjonująco, choć niestety nie zawsze na korzyść Canarinhos i podobnie było tym razem. Do [...]

W sobotnie południe 29 kwietnia zapowiadały się wielkie emocje w Mosinie, bo mecze na tym terenie zawsze sprawiają, że jest interesująco, emocjonująco, choć niestety nie zawsze na korzyść Canarinhos i podobnie było tym razem.

Do przerwy podopieczni trenera Anioły grali bardzo dobrze, dominowali na boisku, mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i udokumentowali to jednym trafieniem, które było autorstwa Nowaka. Bramek powinno jednak paść zdecydowanie więcej, jednak skuteczność i decyzyjność były nie zawsze optymalne.

Po zmianie stron gra Skórzewa nie była już tak dobra jak w pierwszej połowie. Gospodarze już w 43 minuty doprowadzili do wyrównania, strzałem z rzutu karnego. Późniejsze minuty to okazje do zmiany wyniku na korzyść gości, jednak ponownie nieskuteczność. W 63 minucie Mosina strzeliła na 2:1, po indywidualnej akcji jednego z zawodników i braku zdecydowania graczy KS-u. Młodzi piłkarze Canarinhos walczyli o zmianę rezultatu, jednak w 72 minucie Żytkowiak otrzymał wątpliwą czerwoną kartkę i goście do końca meczu musieli radzić sobie w ’10’. Mieli jeszcze sytuacje bramkowe, których jednak nie wykorzystali.

KS 1920 Mosina – KS Canarinhos Skórzewo   2:1 (0:1)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Ratajczak – Kiepś, Sobkowski, Juszczak(C), Miśkiewicz – Sadowski / Grali również: Kapłon, Ćwirko, Bartkowiak

Bramkę dla KS-u zdobył: Nowak(31′)


Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek17:30-19:30
Środa18:30-20:30
Czwartek17:30-19:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP1 w Skórzewie.