Rocznik 2009

Wyróżnienie dla wychowanka Canarinhos

2021-09-15
Z dumą informujemy, że szeregi Warty Poznań zasilił kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo – Mateusz Morkis – rocznik 2009. Zawodnik, które ostatnie 4 lata trenował pod okiem trenera Macieja Matouszka został na rok wypożyczony. Mateuszowi gratulujemy! [...]

Z dumą informujemy, że szeregi Warty Poznań zasilił kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo – Mateusz Morkis – rocznik 2009.

Zawodnik, które ostatnie 4 lata trenował pod okiem trenera Macieja Matouszka został na rok wypożyczony. Mateuszowi gratulujemy! Bardzo mocno trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy i życzymy powodzenia!

Mariusz Matouszek & Angel

Dobra gra i komplet punktów

2021-09-12
Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 12 czerwca wybrali się do Wągrowca, aby w meczu ligowym zmierzyć się z tamtejszą Nielbą. Dobra postawa graczy Canarinhos zaowocował zdobyciem kompletu punktów. Choć mecz rozpoczął się fatalnie dla zawodników [...]

Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 12 czerwca wybrali się do Wągrowca, aby w meczu ligowym zmierzyć się z tamtejszą Nielbą. Dobra postawa graczy Canarinhos zaowocował zdobyciem kompletu punktów.

Choć mecz rozpoczął się fatalnie dla zawodników Skórzewa, bo już w pierwszej minucie gospodarze strzelili gola, to jednak nie przeszkodziło to młodym piłkarzom KS-u w zdobyciu przewagi na placu gry, dzięki której jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Najpierw na 1:1 trafił Wójcik, a w doliczonym czasie gry, po świetnej akcji Zaradnego i asyście Śliwińskiego, Juszczak trafił na 2:1.

Po przerwie już zdecydowanie przeważali gracze Canarinhos, czego dowodem były kolejne bramki. Najpierw w 34 minucie wynik podwyższył Kiepś, a kilka minut później po znakomitej akcji Juszczaka na 4:1 strzelił Sobkowski. Minutę przed końcem wynik na 5:1 dla Skórzewa ustalił Wójcik, który bardzo dobrze znalazł się w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zaradnego.

Rezultat spotkania oczywiście jest zadowalający dla zawodników Skórzewa, jednak najbardziej cieszy dobra gra w piłkę i odpowiednia postawa wszystkich zawodników, którzy pojawiali się na placu gry. Rywalom dziękujemy za możliwość rozegrania spotkania i życzymy powodzenia!

Angel

Nielba Wągrowiec – KS Canarinhos Skórzewo   1:5 (1:2)

KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Ćwirko – Rymaniak, Rajatczak, Sobkowski, Kiepś – Juszczak(C) / Grali również: Kapłon, Śliwiński, Kergel, Żytkowiak

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Wójcik[2](20′, 59′), Juszczak(30’+1′), Kiepś(34′), Sobkowski(41′)


Prowadzili, jednak doznali porażki

2021-09-04
Kolejny mecz rozegrali zawodnicy Canarinhos z rocznika 2009. Spotkanie odbyło się 4 września na boisku w Skórzewie, a rywalem był Lech Poznań. Mimo, że ponownie goście byli faworytem, to w 13 minucie prowadzenie objęli zawodnicy [...]

Kolejny mecz rozegrali zawodnicy Canarinhos z rocznika 2009. Spotkanie odbyło się 4 września na boisku w Skórzewie, a rywalem był Lech Poznań.

Mimo, że ponownie goście byli faworytem, to w 13 minucie prowadzenie objęli zawodnicy Canarinhos. Rzut rożny dobrze wykonał Rymaniak, a bramkę zdobył Pallach. Kiedy wydawało się, że na przerwę gospodarze będą schodzić prowadząc, to w 25 minut rzut wolny przed polem karnym Canarinhos na bramkę zamienili gracze Lecha.

Po zmianie stron podopieczni trenera Anioły od razu odważnie zaatakowali, jednak to goście wyszli z kontratakiem i niestety zawodnicy gospodarzy sami skierowali piłkę do własnej siatki. Kolejną bramkę goście zdobyli do dobrej akcji, a ostatniego gola strzelili już w 6o minucie meczu, kiedy to wykorzystali niefrasobliwość w defensywie Skórzewa.

Zasłużone zwycięstwo gości, choć przy nieco lepszej koncentracji w defensywie Canarinhos, losy spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Szkoda przede wszystkim straconych bramek po prostych błędach w defensywie i braku komunikacji.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań   1:4 (1:1)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Wójcik, Budziński – Rymaniak, Ratajczak, Pallach, Kergel – Juszczak(c) / Grali również: Śliwiński, Kapłon, Sutherland, Ćwirko


Zaległy mecz na korzyść gości

2021-09-01
Zaległy mecz 3 kolejki w Lidze Wojewódzkiej gracze Canarinhos z rocznika 2009 rozegrali w środę 1 września o godz. 18:00 na boisku w Skórzewie. Tym razem rywalem była drużyna Warty Poznań, w której w składzie [...]

Zaległy mecz 3 kolejki w Lidze Wojewódzkiej gracze Canarinhos z rocznika 2009 rozegrali w środę 1 września o godz. 18:00 na boisku w Skórzewie. Tym razem rywalem była drużyna Warty Poznań, w której w składzie wystąpiło 7 zawodników z Kadry Wielkopolski, co podkreśla klasę rywala, który był zdecydowanym faworytem spotkania.

Jednak podopieczni trenera Anioły nie zamierzali oddać tego spotkania i dzielnie walczyli. Choć już w 5 minucie po rzucie rożnym, Warta objęła prowadzenie i wydawało się, że zdominuje rywalizację to nic bardziej mylnego. Zawodnicy Skórzewa mieli swoje okazje jeszcze w pierwszej odsłonie, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości.

Po przerwie to goście z Poznania byli zespołem przeważającym, ale cały czas utrzymywał się wynik 1:0. W końcu, po kolejnym rzucie rożnym Warta strzeliła na 2:0, a wtedy gospodarze odważniej zaatakowali. Juszczak miał swoją okazję, kolejną świetną miał Ratajczak, jednak żadnemu z nich tego dnia nie udało się zdobyć gola i to gracze z Poznania zdobyli 3 punkty.

Mimo tego, że zdecydowanym faworytem była Warta to młodzi piłkarze Canarinhos dzielnie się przeciwstawili, mieli swoje okazje do zdobycia goli i gdyby wykazali się lepszą skutecznością i większą koncentracją przy rzutach rożnych dla rywali, wynik mógł być korzystniejszy.

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań   0:2 (0:1)

KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Budziński – Rymaniak, Ratajczak, Juszczak(C), Ćwirko – Kergel / Grali również: Wesołowski, Pallach, Morkis, Śliwiński, Żytkowiak


Hat-trick Juszczaka, remis rocznika 2009

2021-08-21
Młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2009 w sobotę 21 sierpnia rozegrali drugie spotkanie tego sezonu, tym razem na wyjeździe zmierzyli się z drużyną Orlika Poznań. Mecz od początku była bardzo wyrównany, jednak to gospodarze strzelili [...]

Młodzi piłkarze Canarinhos z rocznika 2009 w sobotę 21 sierpnia rozegrali drugie spotkanie tego sezonu, tym razem na wyjeździe zmierzyli się z drużyną Orlika Poznań.

Mecz od początku była bardzo wyrównany, jednak to gospodarze strzelili gola jako pierwsi. W 10 minucie niefortunna interwencja bramkarza Skórzewa sprawiła, że rywale z łatwością zdobyli bramkę. Jednak już kilka minut później Juszczak wyrównał stan meczu na 1:1. Kolejne minuty to akcje z obydwu stron, a jeszcze przed przerwą kapitan Canarinhos strzelił na 2:1, świetnym uderzeniem z dystansu.

Druga odsłona to ponownie bardzo zacięta rywalizacja. W 48 minucie Orlik ponownie doprowadził do remisu. Brak zdecydowania graczy Skórzewa sprawił, że gospodarze łatwo rozegrali piłkę i pokonali golkipera Canarinhos. Kilka minut przed końcem Orlik strzelił na 3:2 i wydawało się, że ciężko będzie się podnieść podopiecznym trenera Anioły, ale tego dnia niezastąpiony był Juszczak, który już chwilę po stracie bramki, świetnie uderzył z dystansu i ustalił wynik meczu.

Wyrównane spotkanie, które mogło się rozstrzygnąć na korzyść każdej z drużyn. Emocje towarzyszyły do końca, a ostatecznie podział punktów nie zadowolił chyba żadnej ze stron, choć trzeba przyznać, że takie spotkania warto rozgrywać, bo prowadzą do rozwoju indywidualnego zawodników.

Angel

Orlik Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   3:3 (1:2)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Rymaniak, Wójcik, Budziński – Kiepś, Juszczuk, Ratajczak, Kergel – Sobkowski / Grali również: Sutherland, Pallach, Śliwiński, Wesołowski, Kapłon

Bramki dla Canarinhos strzelił: Juszczuk[3](13′, 27′, 56′)


Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:00
Środa18:00
Czwartek18:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.