Rocznik 2011

Podsumowanie jesieni w wykonaniu Canarinhos z rocznika 2011

2022-11-28
W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 drużyna prowadzona przez trenera Matouszka przystąpiła do zmagań w dwóch najwyższych ligach: Wojewódzkiej oraz I lidze Okręgowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zabieg zgłoszenia dwóch zespołów do rozgrywek zapewnił każdemu zawodnikowi [...]

W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 drużyna prowadzona przez trenera Matouszka przystąpiła do zmagań w dwóch najwyższych ligach: Wojewódzkiej oraz I lidze Okręgowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zabieg zgłoszenia dwóch zespołów do rozgrywek zapewnił każdemu zawodnikowi cotygodniowe granie.

Przed rozpoczęciem rozgrywek, zespół udał się na zgrupowanie do Lichenia Starego, gdzie w bardzo dobrych warunkach, każdy z zawodników doskonalił swoje umiejętności piłkarskie dobrze się przy tym bawiąc. Trener Matouszek zaplanował w tym okresie aż 6 meczów sparingowych, tak aby spokojnie można było przystosować się do zmiany – przejścia z gry 7×7 do gry 9×9.

W rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej zespół pokazał duży charakter, grając przyjemną dla oka piłkę, będąc niewygodnym rywalem dla każdego z zespołów. Warto odnotować, że z powodzeniem radził sobie z teoretycznie silniejszymi, na papierze rywalami. Młodzi Skórzewiacy w tym czasie potrafili urwać punkty, a co najważniejsze – grać jak równy z równym z zespołami Warty Poznań czy Lecha Poznań. Łącznie w rozegranych 14 spotkaniach ligowych zawodnicy Skórzewa zgromadzili 19 punktów, zdobywając przy tym 59 bramek, tracąc zaledwie 25. Najwięcej bramek zdobył kapitan naszego zespołu: Krzysztof Daś – 20.

Z kolei w ramach I ligi okręgowej, zespół Canarinhos przystąpił do rozgrywek w grupie 7 zespołowej, po rezygnacji z uczestnictwa drużyny Warty Międzychód. Młodzi zawodnicy Canarinhos, podobnie jak w Lidze Wojewódzkiej, w każdym meczu dawali z siebie wszystko, chcąc dominować na boisku, rozgrywając piłkę krótkimi podaniami. Niestety, ale wiele zespołów ograniczało się jedynie do dłuższych wybić. Dobra gra zespołu KS-u zaowocowała zdobyciem 18 punktów, strzelając przy tym 43 bramki, tracąc 28. Najwięcej bramek zdobył Filip Konieczny – 9.

Gratulacje dla każdego zawodnika za pozostawione na boisku serce, radość z gry oraz zagwarantowanie każdemu obecnemu kibicowi mnóstwa emocji oraz dobrej piłki. Ani jednego, ani drugiego w rozgrywkach zespołu rocznika 2011 nie zabrakło, dzięki czemu wiosną zawodnicy Canarinhos nadal rywalizować będą w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.

Szczególne podziękowania dla rodziców = kibiców za wsparcie oraz pomoc w sprawach organizacyjnych. Niezawodna była również Pani Ania – mama Kuby Mirka, która uwieczniła na fotografiach poczynania zawodników Skórzewa.

Maciej Matouszek & Angel

Bruno Myszka z rocznika 2011 z wizytą w Barcelonie!

2022-11-10
Bruno z rocznika 2011 miał kolejny zaszczyt być powołany do reprezentacji Polski Słodka Polska. Zagrał kolejny raz z orzełkiem na piersi i dumnie reprezentował nasz kraj! Reprezentacja Polski zmierzyła się z rówieśnikami z Barcelony. Polska [...]

Bruno z rocznika 2011 miał kolejny zaszczyt być powołany do reprezentacji Polski Słodka Polska. Zagrał kolejny raz z orzełkiem na piersi i dumnie reprezentował nasz kraj!

Reprezentacja Polski zmierzyła się z rówieśnikami z Barcelony. Polska drużyna bardzo walecznie i dzielnie się zaprezentowała, pokazali hart ducha. Choć mecz przegrali, to wynik nie był najważniejszy. Gratulacje dla Bruna!


Wyróżnienia dla zawodników rocznika 2011

2022-11-07
Miło nam poinformować, że dwóch podopiecznych trenera Matouszka z rocznika 2011 – Krzysztof Daś oraz Jan Suchodolski, otrzymali powołanie na zgrupowanie kadry województwa Wielkopolskiego rocznik 2011, które odbędzie się w dniach 13-14.11.2022 r. w Jarocinie. [...]

Miło nam poinformować, że dwóch podopiecznych trenera Matouszka z rocznika 2011 – Krzysztof Daś oraz Jan Suchodolski, otrzymali powołanie na zgrupowanie kadry województwa Wielkopolskiego rocznik 2011, które odbędzie się w dniach 13-14.11.2022 r. w Jarocinie.

Gratulacje dla powołanych zawodników! Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny bodziec do dalszej ciężkiej, harmonijnej i systematycznej pracy na zajęciach treningowych. Cieszymy się, że dobra dyspozycja całego zespołu przekłada się również na wyróżnienia indywidualne.

Maciej Matouszek & Angel


Mecz na remis przy Bułgarskiej

2022-11-02
W środę 2 listopada, w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej, zespół trenera Matouszka rywalizował z drużyną Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się przy zapalonych reflektorach przy ul. Bułgarskiej, co dodało na pewno kolorytu całej rywalizacji. Samo spotkanie [...]

W środę 2 listopada, w ramach rozgrywek ligi wojewódzkiej, zespół trenera Matouszka rywalizował z drużyną Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się przy zapalonych reflektorach przy ul. Bułgarskiej, co dodało na pewno kolorytu całej rywalizacji.

Samo spotkanie stało na wysokim poziomie. Od początku zespół Canarinhos grał wysokim pressingiem, nie zostawiając miejsca na rozgrywanie piłki drużynie Kolejorza. Założenie to przyniosło efekt już w 4 minucie spotkania, w której to po przechwycie piłki kapitan Daś nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Niestety, już po chwili Lech doprowadził do wyrównania. Brak aktywności w przechwycie piłki spowodował, że niebiesko-biali wyszli z szybkim atakiem i z najbliższej odległości były zawodnik Canarinhos – Jakub Węgelewski doprowadził do wyrównania. Nie podłamało to jednak młodych piłkarzy Skórzewa, którzy zdobyli kolejną bramkę, której autorem był ponownie Daś. Zespół gospodarzy jednak nie odpuszczał i jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. W pierwszej połowie Daś zdobył jeszcze jedną bramkę, jednak sędzia spotkania uznał, że znajdował się na pozycji spalonej.

Mecz po przerwie nieco stracił na swojej intensywności. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, w której znakomicie spisywali się tego dnia Zwierzyński oraz Wojciech Gieburowski. Trzeba jednak oddać, że zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje okazje, aby przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Drużyna Lecha, po świetnej interwencji Majkowskiego, zmarnowała rzut karny, natomiast Canarinhos po strzale Gieburowskiego obiła słupek bramki gospodarzy.

Podsumowując – zasłużony remis, a licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo dobre widowisko. Bardzo cieszy fakt, że zawodnicy Skórzewa potrafią rywalizować jak równy z równym z klubami selekcyjnymi, ściągającymi utalentowanych zawodników do swojego klubu na każdym etapie szkolenia. Podziękowania dla rodziców/kibiców za doping oraz wsparcie!

Maciej Matouszek & Angel

Lech Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   2:2 (2:2)

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Mirek, Pacholczak, Daś, Lehmann, Ślósarski, Suchodolski, W. Gieburowski, Zwierzyński, Stępiński, Kwaśniewski, Bartoszewski, Raciniewski

Bramki dla Canarinhos zdobył: Daś[2]


Kapitalne widowisko w Skórzewie!

2022-10-30
W niedzielę 30 października zespół rocznika 2011 mierzył się z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Licznie zgromadzeni kibice liczyli na mnóstwo emocji oraz dobrej piłki. Ani jednego, ani drugiego tego dnia nie zabrakło! Mecz od [...]
W niedzielę 30 października zespół rocznika 2011 mierzył się z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Licznie zgromadzeni kibice liczyli na mnóstwo emocji oraz dobrej piłki. Ani jednego, ani drugiego tego dnia nie zabrakło!

Mecz od początku toczony był w bardzo szybkim tempie. Podopieczni trenera Matouszka, jak to mają w zwyczaju, od początku starali się przejąć inicjatywę, grać pressingiem – odbierając tym samym piłkę już na połowie przeciwnika oraz operować piłką na połowie przeciwnika. Taki styl gry przyniósł oczekiwany rezultat już w 4 minucie spotkania, w której to kapitan Daś popisał się fantastycznym uderzeniem w okienko bramki gości z Poznania. Ta sytuacja tylko podbudowała zespół Canarinhos, który próbował w dalszym ciągu prowadzić grę. Pomimo kilku okazji strzeleckich, bardzo dobrze w bramce  spisywał się zawodnik drużyny gości. Oddać trzeba, że również drużyna z Poznania starała się przejąć inicjatywę. Udało się to w 12 minucie spotkania. Niezdecydowanie młodych piłkarzy Skórzewa wykorzystał zawodnik gości, strzelając bramkę z bliskiej odległości. Zawodnicy Canarinhos nie załamali się i dalej starali się grać swoją piłkę. W 27 minucie spotkania kapitalnie zachował się Mirek, który po przejęciu wybitej przez gości piłki, minął dwóch rywali i uderzył nie do obrony, zdobywając tym samym bramkę na 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa z kolei to lekka przewaga gości. Widać było, że bardzo dużo sił kosztował gospodarzy wysoki pressing stosowany w pierwszej połowie spotkania. Już 5 minut po zmianie stron, po strzale głową zespół Reissa doprowadził do wyrównania. Po tym wydarzeniu, gra stała się bardziej wyrównana, a obie strony chciały zdobyć zwycięską bramkę. Udało się to zawodnikom Canarinhos – w 50 minucie spotkania najpierw na bramkę strzelał Ślósarski, następnie dobijał Daś, którego strzał zablokował obrońca gości, do odbitej piłki dobiegł Bartoszewski, którego strzał również został zablokowany. Wtedy piłkę przejął Zwierzyński, który popisał się bardzo dobrym uderzeniem z woleja, ustalając wynik spotkania na 3:2 dla Canarinhos! Po końcowym gwizdku sędziego widać było ogromną radość zawodników Canarinhos, którzy zostawili całe serce na boisku.

Gratulacje dla obu zespołów za świetne widowisko. Podziękowania również dla rodziców za wsparcie, obecność oraz doping.

Maciej Matouszek & Angel
KS Canarinhos Skórzewo – AP Reiss I Poznań 3:2 (2:1)

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Ślósarski, Pacholczak, Mirek, Suchodolski, Zwierzyński, W.Gieburowski, Daś, Lehmann, Kwaśniewski, Raciniewski, Bartoszewski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Daś, Mirek, Zwierzyński


Treningi w okresie zimowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek17:00-18:30
Czwartek17:30-19:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek w hali przy ul. Łąkowej w Dopiewie, we wtorek na Orliku w Skórzewie, w czwartek w hali SP1 Skórzewo.