Rocznik 2011

Weekendowe zmagania rocznika 2011

2023-11-26
W weekend 25-26.11 drużyna trenera Matouszka podzielona na dwa zespoły rozegrała dwa mecze kontrolne. Najpierw w mroźną sobotę młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Topoli k. Środy Wielkopolskiej, na spotkanie z rówieśnikami z Polonii Środa [...]

W weekend 25-26.11 drużyna trenera Matouszka podzielona na dwa zespoły rozegrała dwa mecze kontrolne. Najpierw w mroźną sobotę młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Topoli k. Środy Wielkopolskiej, na spotkanie z rówieśnikami z Polonii Środa Wlkp., natomiast w niedzielę na boisku w Rokietnicy w śnieżnym meczu rywalizowali z drużyną AP Oborniki.

Oba te spotkania rozgrywane były pod dyktando zespołu ze Skórzewa, który pomimo trudnych warunków pogodowych starał się przeprowadzać zespołowe akcje, budować grę od własnej bramki oraz szukać podań otwierających. Łącznie udało się zdobyć 12 bramek, tracąc zaledwie 2.

W obu tych spotkaniach wystąpiło łącznie 23 zawodników, a na listę strzelców wpisali się: Konieczny, Bartoszewski, Suchodolski, Jeriominas, Raciniewski.

Podziękowania dla rodziców za wsparcie, a dla drużyn przeciwnych za grę fair play!

Maciej Matouszek & Angel

Canarinhos zaproszeni na Bułgarską

2023-11-18
W sobotę 18 listopada podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 zostali zaproszeni na turniej przez zespół Lecha Poznań. Spotkania odbywały się w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż), a na boisku w każdej drużynie [...]

W sobotę 18 listopada podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 zostali zaproszeni na turniej przez zespół Lecha Poznań. Spotkania odbywały się w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż), a na boisku w każdej drużynie przebywało 4 zawodników z pola + bramkarz. Dla gospodarzy – Lecha Poznań – był to ostatni etap przygotowań do prestiżowego turnieju Lech Cup.

Zawodnicy Canarinhos podczas rozgrywek rywalizowali z czołowymi drużynami z Wielkopolski, doskonale znanymi z Ligi Wojewódzkiej – AP Reissa Poznań, Wielkopolska Komorniki, Lech Poznań biali oraz Lech Poznań niebiescy. Łącznie rozegrali 8 spotkań, a każde z nich trwało 10 minut. Pod względem piłkarskim zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony, grając ofensywnie, odważnie, tworząc wiele sytuacji bramkowych oraz budując akcje krótkimi podaniami. Turniej ten był doskonałą okazją do zaprezentowania indywidualnych umiejętności, ponieważ dochodziło do bardzo wielu pojedynków 1×1, z których w większości zwycięsko wychodzili zawodnicy Canarinhos.

Podziękowania dla trenera Lecha Poznań za zaproszenie oraz sprawną organizacje. Powodzenia na turnieju Lech Cup!

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Zwierzyński, Suchodolski, Ślusarski, Dudziak, Bartoszewski, Raciniewski, Przysiężniuk, Ślósarski


Zakończenie ligowych rozgrywek

2023-11-15
W środę 15 listopada zespół Canarinhos z rocznika 2011 zakończył zmagania ligowe. Tym razem nietypowo – bo w roli gospodarza – zespół rozegrał swoje spotkanie w Baranowie z drużyną AP Reissa Poznań. Mecz od początku [...]

W środę 15 listopada zespół Canarinhos z rocznika 2011 zakończył zmagania ligowe. Tym razem nietypowo – bo w roli gospodarza – zespół rozegrał swoje spotkanie w Baranowie z drużyną AP Reissa Poznań.

Mecz od początku prowadzony był w szybkim tempie, a oba zespoły nastawione były na ofensywne granie. Pierwsze dwa ciosy zadała drużyna AP Reissa, wykorzystując opieszałość w odbiorze piłki zawodników Canarinhos. To nie podłamało młodych piłkarzy Skórzewa, którzy szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Suchodolskiego oraz Bartoszewskiego. Kiedy wydawało się, że kolejna bramka dla zespołu Canarinhos, dokumentująca dobrą grę zespołu, to kwestia czasu, błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy z zimną krwią wykorzystali rywale. Po zmianie stron szybko stracona bramka przez podopiecznych trenera Matouszka ułożyła dalszy przebieg spotkania. Młodzi zawodnicy Canarinhos starali się walczyć o każdą piłkę, konstruując akcje krótkimi podaniami, za co należą im się ogromne słowa uznania.

Środowe spotkanie było również ostatnim dla dwóch młodych wychowanków. Po wielu latach gry w Canarinhos do drużyny Warty Poznań przechodzą kapitan zespołu Jakub Lehmann oraz Mateusz Pacholczak. Warto również zaznaczyć, że od tego momentu w zespole Warty Poznań 2011 grać będzie już 4 naszych młodych wychowanków Canarinhos. Mateusz i Kuba dołączają do Sebastiana Szuby oraz Krzysia Dasia. Chłopcom życzymy powodzenia i dalszego pielęgnowania swojej pasji. Do zobaczenia na zielonej murawie!

Maciej Matouszek & Angel

Finisz ligowych rozgrywek

2023-11-14
Kolejne dwa spotkania ligowe mają za sobą podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 – w ramach ligi wojewódzkiej zespół Canarinhos udał się do Złotowa, natomiast w ramach I ligi okręgowej gościł w Skórzewie drużynę Victoria [...]
Kolejne dwa spotkania ligowe mają za sobą podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 – w ramach ligi wojewódzkiej zespół Canarinhos udał się do Złotowa, natomiast w ramach I ligi okręgowej gościł w Skórzewie drużynę Victoria Wysogotowo. Dodatkowo, w ramach spotkania kontrolnego, zawodnicy Skórzewa udali się do Dopiewa na mecz z tamtejszym zespołem GKS Dopiewo.

W każdym z minionych spotkań drużyna Canarinhos dłużej utrzymywała się przy piłce, wielokrotnie zamykając przeciwników na własnej połowie, co przekładało się na stworzone sytuacje bramkowe. W minionym tygodniu na zajęciach treningowych młodzi zawodnicy przywiązywali dużą uwagę na współpracy pomiędzy zawodnikami 8-10-9, podania otwierające oraz zachowanie po odbiorze piłki, co przełożyło się na dobrą grę podczas odbytych spotkań ligowych oraz sparingowych. Łącznie, w tych trzech spotkaniach udało się zdobyć 20 bramek, tracąc zaledwie 2, a na boisku okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali wszyscy dostępni zawodnicy Canarinhos z rocznika 2011.

Maciej Matouszek & Angel

Ligowe spotkania rocznika 2011

2023-10-31
W minionym miesiącu zespół Canarinhos z rocznika 2011 rozegrał aż 8 spotkań ligowych: 4 mecze w ramach ligi wojewódzkiej, gdzie rywalizował z Ekstraklasowymi Akademiami: Wartą Poznań oraz Lechem Poznań, jak również grał z zespołami Wielkopolska [...]
W minionym miesiącu zespół Canarinhos z rocznika 2011 rozegrał aż 8 spotkań ligowych: 4 mecze w ramach ligi wojewódzkiej, gdzie rywalizował z Ekstraklasowymi Akademiami: Wartą Poznań oraz Lechem Poznań, jak również grał z zespołami Wielkopolska Komorniki oraz AP Reissa. Natomiast w ramach I ligi okręgowej zawodnikom Skórzewa przyszło się zmierzyć z drużynami: AP Oborniki, Suchary Suchy Las, Błękitni Wronki oraz AP Wilki Dąbrówka. Łącznie w tych spotkaniach udało się strzelić 25 bramek, tracąc ich 17.

Założeniem głównym na każde z tych październikowych spotkań było budowanie gry krótkimi podaniami od własnej bramki oraz utrzymywanie się przy piłce na połowie przeciwnika. Doskonalenie takiej chęci gry z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Przed zespołem z rocznika 2011 jeszcze 3 spotkania ligowe. W najbliższy piątek w ramach ligi wojewódzkiej do Skórzewa przyjedzie zespół AP Reissa Poznań, następnie w niedzielę 5.11 w ramach I ligi okręgowej zespół podejmie – również w Skórzewie – Victorię Wysogotowo, a zmagania ligowe gracze Canarinhos zakończą w sobotę 11.11 dalekim wyjazdem do Złotowa.

Maciej Matouszek & Angel

Treningi w rundzie jesiennej: od 01.08

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek17:00-18:30
Czwartek17:00-18:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.