Rocznik 2011

Rocznik 2011 na turnieju Duszyczki Cup

2021-11-28
Ledwo, co zakończyła się runda jesienna sezonu 2021/22, a już w niedzielę 28 listopada podopieczni trenera Matouszka rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Duszyczki Cup. Na wstępie, warto podkreślić wzorową organizację turnieju – mało czekania, dużo grania [...]

Ledwo, co zakończyła się runda jesienna sezonu 2021/22, a już w niedzielę 28 listopada podopieczni trenera Matouszka rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Duszyczki Cup. Na wstępie, warto podkreślić wzorową organizację turnieju – mało czekania, dużo grania – trzy boiska ustawione na murawie Plek Centrum Sportu gwarantowały dużą intensywność grania.

W turnieju uczestniczyły dwie drużyny Canarinhos Skórzewo 2011 – grupa niebieska, która w fazie grupowej rywalizowała z drużynami: Wielkopolska Komorniki I, Rokita Rokietnica, Stella Luboń oraz Gwardia Koszalin, a po zakończeniu fazy grupowej przyszło im zmierzyć się z zespołami: Astra Ustronie Morskie oraz AP Reissa Dopiewo. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie z drużyną z Koszalina.

Z kolei, Canarinhos Skórzewo – grupa żółta rywalizowała w początkowej fazie turnieju z zespołami: Akademia Reissa Dopiewo, Wielkopolska Komorniki II, Akademia Wiary Lecha Robakowo oraz Cracovia Kraków. Szczególnie ten ostatni mecz przyniósł wiele emocji, niesieni dopingiem zawodnicy Cracovii długo prowadzili w meczu 1:0, jednak za sprawą trafienia Zwierzyńskiego, młodzi piłkarze Canarinhos przypieczętowali swoją przewagę w tym spotkaniu, wyrównali, co dało im awans do fazy finałowej. W niej zmierzyli się z zespołami dobrze znanymi: Wielkopolska Komorniki I oraz Unia Swarzędz.

Cieszy fakt, iże młodzi zawodnicy Skórzewa mogli sprawdzić się na tle drużyn z całej Polski, nie ustępując swoim rywalom.

Dziękujemy rodzicom za doping, a zawodnikom za zaangażowanie. Warto zaznaczyć, że grupa żółta liczyła 8 zawodników (1 zawodnika na zmianę) a grupa niebieska 7 zawodników (cały turniej bez jakiejkolwiek możliwości zmiany). W niedzielnych rozgrywkach zagrali wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem tych, których zdrowie zatrzymało w domu.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Cierpka-Gaj, Daś, Konieczny, Kwaśniewski, Lehmann, Majkowski, Michałowski, Mirek, Pacholczak, Przysiężniuk, Stawski, Stępiński, Suchodolski, Ślósarski, Zwierzyński.


Rocznik 2011 zakończył rundę jesienną

2021-11-24
Wtorkowym meczem z zespołem SF Luboń, zawodnicy z rocznika 2011 zakończyli rundę jesienną. Warto zaznaczyć, że były to pierwsze miesiące wspólnej pracy trenera Matouszka, który w sierpniu 2021 przejął rocznik 2011 od trenera Pawlaka. W [...]

Wtorkowym meczem z zespołem SF Luboń, zawodnicy z rocznika 2011 zakończyli rundę jesienną. Warto zaznaczyć, że były to pierwsze miesiące wspólnej pracy trenera Matouszka, który w sierpniu 2021 przejął rocznik 2011 od trenera Pawlaka.

W tym okresie zespół odbył 54 jednostki treningowe, podzielone na bloki tematyczne, rozegrał 27 meczów ligowych/kontrolnych oraz uczestniczył w rozgrywkach Ligi RedBox – 3 dni turniejowe. Warto odnotować, że zespół Canarinhos na przestrzeni jesieni mierzył się z wymagającymi przeciwnikami, rywalizując m.in.: podczas zgrupowania letniego: FC Wrocław Academy, Ślęza Wrocław, a podczas zmagań ligowych, z dobrze znanymi przeciwnikami: Lech Poznań, AP Reiss Poznań, Wielkopolska Komorniki, SF Luboń, SPN Szamotuły, GSP Sątopy, Suchary Suchy Las. Dodatkowo, podczas meczów kontrolnych graczom Skórzewa przyszło zmierzyć się z: AP Wilki Dąbrówka, NKS Niepruszewo, AP Reissa Dopiewo, UKS Śrem, Luboński KS, Suchary Suchy Las oraz GSP Sątopy.

To jednak nie oznacza końca emocji piłkarskich. Już w najbliższą niedzielę, dwa zespoły Canarinhos zagrają w turnieju Duszyczki CUP, a później uczestniczyć będą w turnieju w Lesznie.

Podziękowania dla wszystkich zawodników oraz ich rodziców. Frekwencja podczas zajęć treningowych była wzorowa, tak jak i a na trybunach podczas każdego rozgrywanego spotkania. Takie wsparcie dla młodych graczy jest bardzo ważne w ich spokojnym, zrównoważony rozwoju.

Maciej Matouszek & Angel

Intensywne granie rocznika 2011

2021-09-19
Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 na przestrzeni ostatnich dni ponownie nie narzekali na brak boiskowych wrażej. We wtorek 14 września rozegrali mecz z Wielkopolską Komornika. W tym spotkaniu udało się dwa razy trafić do [...]

Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 na przestrzeni ostatnich dni ponownie nie narzekali na brak boiskowych wrażej. We wtorek 14 września rozegrali mecz z Wielkopolską Komornika. W tym spotkaniu udało się dwa razy trafić do bramki przeciwnika. Gole strzelali Daś oraz Pawłowski, który popisał się fantastycznym uderzeniem, zdejmując pajęczynę w bramce przeciwnika.

Następnie w środę 15 września, zawodnicy nie uczestniczący w meczu z Komornikami rozegrali bardzo pożyteczne spotkanie z zespołem z Niepruszewa. Tutaj udało się stworzyć wiele ciekawych sytuacji w ofensywie, było dużo gry 1×1, a zawodziła nieco skuteczność i asekuracja w obronie.

Z kolei w weekend 18-19 września, zespół ponownie podzielony został na dwie drużyny, które rywalizowały w Red Box Junior Lidze (sobota) oraz rozegrały mecz z rówieśnikami z Suchego Lasu (niedziela). Podczas spotkań w lidze Red Box zawodnicy rozegrali 4 spotkania po 20 minut każde, starając się narzucać przeciwnikom swój styl gry. Z kolei niedzielny pojedynek toczony był w szybkim tempie, udało się strzelić 10 bramek, jednak przez dłuższy czas spotkanie było wyrównane, a przeciwnicy tworzyli okazje bardzo dobrze wykorzystując szybki atak po stracie piłki przez zawodników ze Skórzewa.

Dzięki takiej intensywności rozgrywanych spotkań, każdy z zawodników ma okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Zespół na pewno wie, nad jakimi elementami należy pracować, aby być jeszcze bardziej groźną drużyną. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój zawodników i już nie możemy się doczekać kolejnych form rywalizacji.

Podziękowania dla rodziców/kibiców, za pomoc w przygotowaniu boisk oraz kulturalny doping podczas rozgrywanych spotkań. Kolejne sportowe emocje już niedługo!

Maciej Matouszek & Angel

Kolejne spotkania rocznika 2011

2021-09-11
Zawodnicy z rocznika 2011 kontynuują intensywny i zrównoważony okres nauki, który ma na celu zadbanie o rozwój każdego z zawodników. W ostatnim czasie, rozegrali mecz kontrolne/ligowe z następującymi zespołami: – AP Reissa Dopiewo – AP [...]

Zawodnicy z rocznika 2011 kontynuują intensywny i zrównoważony okres nauki, który ma na celu zadbanie o rozwój każdego z zawodników. W ostatnim czasie, rozegrali mecz kontrolne/ligowe z następującymi zespołami:

– AP Reissa Dopiewo
– AP Reissa Poznań
– SPN Szamotuły

W każdym ze spotkań podopieczni trenera Matouszka starali się narzucić swój styl gry. Wysoki pressing, gra na dużej intensywności oraz podejmowanie ryzyka w grze 1×1 przełożyło się na sporo zdobytych bramek oraz widowiskowych akcji. Cieszy również, że zawodnicy coraz częściej dostrzegają lepiej ustawionych partnerów na boisku.

W najbliższym czasie przed rocznikiem 2011 wiele wyzwań. Oprócz rozgrywania spotkań ligowych oraz kontrolnych, zespół przystąpi również do ligi Red Box.

Ponowne podziękowania dla wszystkich rodziców. Państwa wsparcie dla młodych graczy jest bardzo ważne w ich spokojnym, harmonijnym rozwoju.

Maciej Matouszek & Angel

Intensywne granie w Skórzewie

2021-08-22
Zawodnicy z rocznika 2011 w ciągu ostatnich 4 dni rozegrali dwa spotkania. W czwartek zmierzyli się z zespołem AP Wilki Dąbrówka, a następnie w niedzielę z drużyną Warty Śrem. Każde ze spotkań odbywało się na [...]

Zawodnicy z rocznika 2011 w ciągu ostatnich 4 dni rozegrali dwa spotkania. W czwartek zmierzyli się z zespołem AP Wilki Dąbrówka, a następnie w niedzielę z drużyną Warty Śrem.

Każde ze spotkań odbywało się na dwóch boiskach równocześnie, co zaowocowało bardzo dużą intensywnością. W czwartek każdy z zawodników spędził na boisku 60 minut, a w niedzielę aż 80 minut. W obu spotkaniach, podopieczni trenera Matouszka musieli wypełniać kilka założeń, w tym kontynuować naukę budowy gry od własnej bramki. Odważna gra 1×1, kreatywność czy wykorzystywanie szybkiego ataku były widoczne w każdym spotkaniu. Dodatkowo, młodzi piłkarze coraz częściej potrafią dostrzegać kolegów na boisku oraz budować akcje poprzez grę kombinacyjną.

Podziękowania dla wszystkich zawodników oraz ich rodziców. Frekwencja dopisuje zarówno na boisku jak i na trybunach podczas każdego rozgrywanego meczu. Takie wsparcie dla młodych graczy jest bardzo ważne w ich spokojnym, zrównoważony rozwoju.

Maciej Matouszek & Angel

Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30
Wtorek18:30
Czwartek17:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.