Rocznik 2012

Canarinhos Cup już za nami!

2020-03-01
1 marca 2020 roku zorganizowany został turniej piłkarski w hali GOSiR w Dopiewie, dla kategorii żaka oraz skrzata. W zawodach udział wzięły 24 drużyny, złożone z blisko 190 zawodników. Gry były bardzo intensywne dla zawodników, [...]

1 marca 2020 roku zorganizowany został turniej piłkarski w hali GOSiR w Dopiewie, dla kategorii żaka oraz skrzata. W zawodach udział wzięły 24 drużyny, złożone z blisko 190 zawodników.

Gry były bardzo intensywne dla zawodników, 8 drużyn w każdym turnieju i fakt, że rozgrywki toczyły się na dwóch równoległych boiskach sprawiły, że zespoły spędziły po 90minut na parkiecie, a przerwy pomiędzy meczami były bardzo krótkie.

Rozegrano 72 spotkania, w których łącznie padły 494 gole (123 w roczniku 2011, 221 w roczniku 2013 i 150 w grupie 2012).

Wszyscy bawili się świetnie, mogąc napełnić brzuchy pysznymi słodkościami przygotowanymi, przez rodziców z grup 2011, 2012 i 2013.

Formuła rozgrywek pozwoliła na wielkie piłkarskie święto, bez presji na wynik, gdyż klasyfikacja końcowa nie była prowadzona, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy złoty medal.

Uśmiechy na twarzach młodych zawodników pojawiały się więcej niż 494 razy!

Marcin Pawlak & Angel

Dwie drużyny Canarinhos na turnieju w Buku

2020-02-15
W sobotę 15 lutego zespół Canarinhos rocznika 2012 wybrał się na turniej halowy Patria Cup. Drużyna ze Skórzewa wystawiła dwie ekipy. W grupie A znalazły się takie zespoły jak: Patria Buk, Lotnik Poznań, KS Canarinhos [...]
W sobotę 15 lutego zespół Canarinhos rocznika 2012 wybrał się na turniej halowy Patria Cup. Drużyna ze Skórzewa wystawiła dwie ekipy. W grupie A znalazły się takie zespoły jak: Patria Buk, Lotnik Poznań, KS Canarinhos Skórzewo I, Orlik Kaźmierz Niebiescy, a w grupie B: Lipno Stęszew, GSP Sątopy, KS Canarinhos Skórzewo II, Orlik Kaźmierz Czerwoni.

W pierwszej grupie zespól ze Skórzewa poradził sobie doskonale wygrywając pewnie wszystkie mecze i zameldował się na pierwszym miejscu z kompletem punktów.

KS Canarinhos Skórzewo I – Orlik Kaźmierz Niebiescy   3:2

Patria Buk – KS Canarinhos Skórzewo I   1:2
Lotnik Poznań – KS Canarinhos Skórzewo I   1:4

Drugi zespól Canarinhos poradził sobie równie dobrze, gdyż zajął drugie miejsce w grupie z dorobkiem 6 pkt.

KS Canarinhos Skórzewo II – Orlik Kaźmierz Czerwoni   1:0

KS Canarinhos Skórzewo II – GSP Sątopy   1:0
KS Canarinhos Skórzewo II – Lipno Stęszew   0:2

Tym samym oba zespoły awansowały do grupy Ligi Mistrzów, gdzie przyszło zmierzyć się z Patrią Buk oraz Lipnem Stęszew.

Pierwszy mecz był bardzo ciekawy w szczególności dla kibiców ze Skórzewa, ponieważ było to spotkanie bratobójcze. Mimo bardzo wyrównanego meczu lepszy okazał się zespół Canarinhos I. W drugie meczu ten zespół zremisował 1:1 z Patria Buk, a ostatni ku zaskoczeniu wszystkich, zawodnicy KS-u przegrali 0:1, tym samym tracąc szanse na zdobycie 1 miejsca w turnieju.

Drugi zespól Canarinhos niestety przegrał swoje pozostałe spotkania. Ostatecznie Canarinhos I zajęło 3 miejsce w turnieju, a Canarinhos II – 4 miejsce.

Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został golkiper pierwszej drużyny Skórzewa – Oskar Kiszmanowicz – gratulacje!

Gratulacje również dla wszystkich młodych piłkarzy oraz podziękowania dla rodziców za wsparcie i doping!

Adam Baranowski & Angel

Rocznik 2012 w finale na turnieju w Suchym Lesie!

2019-12-14
W sobotę 14 grudnia zawodnicy trenera Baranowskiego wybrali się na turniej do Suchego Lasu na Red Box Cup. Na turniej przybyło 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy po 3 zespoły. Canarinhos rywalizowało w [...]

W sobotę 14 grudnia zawodnicy trenera Baranowskiego wybrali się na turniej do Suchego Lasu na Red Box Cup. Na turniej przybyło 12 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy po 3 zespoły. Canarinhos rywalizowało w grupie A, razem z drużynami: Red Box PA Czerwoni oraz Golnica Ryczywół.

W pierwszym meczu zespół ze Skórzewa zmierzył się z Red Box PA Czerwoni i pewnie wygrał 4:0. W drugim meczu przyszło zmierzyć się z drugim rywalem grupy. Mimo prowadzenia Canarinhos 4:0 mecz zakończył się remisem 4:4. Młodzi adepci ze Skórzewa wyszli z pierwszego miejsca z grupy, aby w półfinale zmierzyć się z AP Oborniki. Trener Baranowski mocno nastawił chłopaków do walki. I tym samym gracze KS-u pewnie wygrali 4:1. Canarinhos zameldował się jako pierwszy zespół w finale. Przeciwnikiem młodych piłkarzy Skórzewa była drużyna Red Box PO Katowice – bardzo mocny i nieprzyjemny rywal.

Od początku spotkania finałowego było dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie potrafiła nawet oddać strzału w stronę bramki, aż w końcu w połowie meczu zawodnicy z Katowic pokonali golkipera Canarinhos. Bardzo to zmotywowało podopiecznych trenera Baranowskiego do ciągłych ataków i próby strzelenia bramki. W ostatnich minutach meczu Gizka z rzuty wolnego posłał piłkę wprost do bramki i mecz kończy się remisem. O pierwszym miejscu w turnieju musiały zadecydować rzuty karne. Każdy zespół wystawił po 3 zawodników. Jako pierwszy podszedł Gizka, który nie trafił, a rywale strzelili bramkę. Później do karnego podszedł Węgelewski, który również nie trafił, ale zawodnik z Katowic również nie trafił. W ostatniej kolejce Przydanek strzelił i zrobił się remis 1:1, jednak decydującego karnego wykorzystali rywale i tym samym Canarinhos zakończyło turniej na bardzo dobrym 2 miejscu.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany gracz Canarinhos – Gabriel Gizka, gratulacje!

Adam Baranowskie & Angel

Halowy turniej rocznika 2012

2019-12-07
W sobotę 7 grudnia zespół rocznika 2012 wybrał się do Lubonia na Mikołajkowy Halowy Turniej. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które były podzielone na dwie grupy, a zawodnicy Canarinhos grali z: Junior Koziegłowy, Talent Poznań, [...]

W sobotę 7 grudnia zespół rocznika 2012 wybrał się do Lubonia na Mikołajkowy Halowy Turniej. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które były podzielone na dwie grupy, a zawodnicy Canarinhos grali z: Junior Koziegłowy, Talent Poznań, SF Lejdis Luboń.

W pierwszym meczu gracze Skórzewa zagrali przeciwko drużynie z Koziegłów. Cały mecz był bardzo wyrównany i zarówno jeden, jak i drugi zespół mógł wygrać, ale przeciwnicy strzelili bramkę na 1:0, która dała zwycięstwo zespołowi Juniora.

W drugim meczu podopiecznym trenera Baranowskiego przyszło zagrać z Lejdis, czyli dziewczynami, które były o 2 lata starsze od pozostałych zawodników. Mimo dużej przewagi fizycznej to młodzi piłkarze Skórzewa piłkarsko przeważali i kontrolowali mecz. Kiedy strzelili na 1:0 było już prawie pewne, że zawodnicy Canarinhos zdobędą pierwsze 3 punkty na turnieju, niestety zlekceważenie dziewczyn nie popłaciło i mecz zakończył się remisem 1:1.

W ostatnim meczu w grupie gracze Skórzewa zagrali z Talentem Poznań i pewnie wygrali 5:2. Po wyjściu z grupy Canarinhos grali z Talentem Poznań II i tutaj zawodnicy trenera Baranowskiego wygrali aż 6:0.

W ostatnim meczu o 5 miejsce w turnieju ponownie Skórzewo mierzyło się z Talentem Poznań. Mecz był bardzo wyrównany na boisku jak i w wyniku końcowym – 3:3. O miejscu w turnieju zadecydowały rzuty karne. Każdy z trenerów wyznaczył po 3 zawodników. Pierwszy do karnego podszedł zawodnik KS-u i nie strzelił. Rywale trafili pewnie do siatki. Drugi zawodnik Canarinhos tego dnia również nie strzelił rzutu karnego i Canarinhos przegrał mecz kończąc turniej na 6 miejscu.

Pamiętajmy, że miejsce nie jest tak istotne jak pomysł na grę oraz indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników, co na samym końcu turnieju zostało docenione przez organizator poprzez wręczenie statuetki najlepszego zawodnika turnieju, którym został Jakub Węgelewski, gratulacje!

Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla rodziców za obecność i wsparcie!

Adam Baranowski & Angel

Rocznik 2012 na turnieju w Lesznie

2019-12-01
W niedziele 1 grudnia zespół trenera Baranowskiego wybrał się na turniej do Leszna. W turnieju brały udział takie zespoły jak: FA Leszno I i II, Kania Gostyń, UKS Śrem, Chrobry Głogów oraz KS Canarinhos Skórzewo. [...]

W niedziele 1 grudnia zespół trenera Baranowskiego wybrał się na turniej do Leszna. W turnieju brały udział takie zespoły jak: FA Leszno I i II, Kania Gostyń, UKS Śrem, Chrobry Głogów oraz KS Canarinhos Skórzewo. Mecze były rozgrywane w centrum sportowym Football Park pod balonem, w wymiarze czasowym 14 minut, systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu zespół ze Skórzewa zagrał przeciwko Chrobremu Głogów, gdzie po znacznej przewadze zawodników Canarinhos mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W kolejnym meczu przyszło zmierzyć się z gospodarzem turnieju FA Leszno I. Podopieczni trenera Baranowskiego od samego początku meczu mocno atakowali rywali, co przyniosło szybko zdobyta bramkę na 1:0. Dalsza cześć meczu to już bardzo zacięty mecz. Dwie minuty przed zakończeniem to goście podwyższyli na 2:0. W ostatnich sekundach Leszno zdobyło honorowa bramkę i mecz kończy się wynikiem 2:1 dla Canarinhos.

W kolejnym meczu gracze Skórzewa zagrali z zespołem FA Leszno II. W tym spotkaniu drużyna Skórzewa dostała solidną szkołe futbolu i mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla Leszna.

W przed ostatnim meczu młodzi piłkarze KS-u zagrali z Kanią Gostyń. Od początku meczu Canarinhos było mocno rozkojarzone i po kilku minutach przegrywali 0:1. Mimo wielu okazji nie udawało się zdobyć bramki. 30 sekund przed zakończeniem meczu i dokonaniu zmiany dwóch zawodników Skórzewa doprowadza do remisu. Jednak to nie koniec emocji, gdyż po mocnym okrzyku trenera Baranowskiego o natychmiastowym pressingu po rozpoczęciu gry przez rywali, w dosłownie ostatniej sekundzie, Canarinhos zdobyli bramkę na 2:1!

W ostatnim meczu zawodnicy Skórzewa grali przeciwko UKS Śrem, ale było to  bardzo słabe spotkanie podopiecznych trenera Baranowskiego i przegrali 0:3.

Na wyróżnienie zasługuje Gabriel Gizka, który tego dnia jako jedyny strzelał bramki dla Canarinhos i miał ich aż 5, gratulacje!

Adam Baranowski & Angel

Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Treningi odbywać się bedą: .