Rocznik 2012

Dobra passa trwa

2023-05-28
Zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 weekend spędzili na rozgrywaniu spotkań w ramach turniejów organizowanych przez WZPN. Jedna część zespołu w sobotę gościła w Zakrzewie, a druga wybrała się do Śremu. W przypadku jednych i drugich [...]

Zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 weekend spędzili na rozgrywaniu spotkań w ramach turniejów organizowanych przez WZPN. Jedna część zespołu w sobotę gościła w Zakrzewie, a druga wybrała się do Śremu. W przypadku jednych i drugich można mówić o kolejnym małym sukcesie, którym były liczne zwycięstwa, a także „cieszące oko” akcje pod bramką przeciwnika oraz gra w defensywnie na wysokim poziomie.

Dziękujemy rodzicom za wspaniałe wsparcie w trakcie naszych boiskowych zmagań!

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Dobry występ w Luboniu

2023-05-19
Zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 piątkowy wieczór spędzili na murawie zespołu Jedynki Luboń. Sparing przeprowadzony był w formule 9×9. Był to kolejny sprawdzian dla młodych zawodników ze Skórzewa, pozwalający na realną ocenę postępów, które poczynili [...]

Zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 piątkowy wieczór spędzili na murawie zespołu Jedynki Luboń. Sparing przeprowadzony był w formule 9×9. Był to kolejny sprawdzian dla młodych zawodników ze Skórzewa, pozwalający na realną ocenę postępów, które poczynili w ostatnim czasie. Mecz był bardzo emocjonujący, przepełniony intensywnymi i błyskotliwymi akcjami, a także bramkami, a tych gracze KS-u zdobyli wiele, bo aż 5. Powód do dumy stanowi pomysł na realizację gry przez młodych piłkarzy Canarinhos, który niewątpliwie ewoluował w ostatnim czasie i uległ znacznej poprawie. Sparing zakończył się pomyślnie dla zawodników Skórzewa, którzy w wesołych nastrojach weszli w weekend.

Dziękujemy za wspaniały doping rodzicom i opiekunom!

„Jak trenujesz, tak będziesz walczyć” – Bruce Lee

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Świetna sobota rocznika 2012

2023-05-13
W sobotę 13 maja drużyna Canarinhos podejmowała w roli gospodarza swoich stałych rywali w ramach rozgrywek WZPN. Rozegrali łącznie trzy mecze, a gra i wyniki była bardzo satysfakcjonujące. Mecz z AP Reissa był niezwykle zaciętym [...]

W sobotę 13 maja drużyna Canarinhos podejmowała w roli gospodarza swoich stałych rywali w ramach rozgrywek WZPN. Rozegrali łącznie trzy mecze, a gra i wyniki była bardzo satysfakcjonujące.

Mecz z AP Reissa był niezwykle zaciętym pojedynkiem, pełnym boiskowych emocji, a co za tym idzie walki „bark w bark”, jednak po udanej końcówce zakończył pomyślnie dla Canarinhos. Drugi mecz z Kotwicą Kórnik również był wyrównanym starciem. Goście zdobyli niesamowitą bramkę z dystansu, jednak zespół ze Skórzewa walczył do końca i w ostatniej minucie meczu wyrównał. Ostatni mecz z Wartą Śrem był pokazem dominacji boiskowej ze strony gospodarzy. Gra napawa optymizmem, widać znaczący postęp w grze młodych zawodników Canarinhos, jednak nie można spocząć na laurach. Ten turniej to kolejna cegiełka dołożona do budowy schodów prowadzących do bramy profesjonalnego futbolu i kariery piłkarskiej.

Również w sobotę drużyna Canarinhos z rocznika 2012 wybrała się na rozgrywki WZPN organizowane przez APR Dębiec. Rywalami zawodników Skórzewa byli: Tarnovia Tarnowo Podgórne, Korona Zakrzewo, Rokita Rokitnica oraz gospodarze turnieju. Zawodnicy długo czekali na upragnione zwycięstwo, którego nie posmakowali zbyt często w rundzie wiosennej. Na odprawie przedmeczowej młodzi piłkarze otrzymali wiele słów wsparcia i otuchy od trenerki, co poskutkowało niesamowitą dyspozycją całego zespołu tego dnia.

Zmotywowani i napełnieni energią wkroczyli w spotkanie z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Mecz był wyrównany, jednak to zawodnicy ze Skórzewa wpisali się na listę strzelców. Drugi mecz rozgrywany z Rokitą Rokietnica był zdecydowanie pod dyktando Canarinhos, co pozwoliło po ostatnim gwizdku ponownie się cieszyć. Trzeci mecz z Koroną Zakrzewo przebiegł z absolutną dominacją Skórzewa, co niewątpliwie pozwoliło zawodnikom na zrzucenie z siebie ciężaru poprzednich rozgrywek, które nie przebiegały dla nich pomyślnie. Ostatni mecz z gospodarzami – APR Dębiec pozostawił niedosyt, ponieważ nie zakończył się pomyślnie dla gości. Jednak pomimo zmęczenie Canarinhos dawali z siebie wszystko aż do ostatniego gwizdka. 

Wielu zawodników zaprezentowało się z dobrej strony, jednak na specjalne wyróżnienie zasługuje bramkarz Canarinhos – Leon, który wielokrotnie popisał się świetnymi interwencjami i ratował wynik całej drużyny!

Gratulacje dla wszystkich i każdego z osobna!

„Nastawienie jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę”

„Piłka nożna to sport‚ w który gra się umysłem”- Johan Cruyff

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Bielik Cup – Kraków 2023

2023-05-07
Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 wybrała się na weekend 5-7 maja do Krakowa, aby uczestniczyć w turnieju Bielik Cup. Zawodnicy przyjechali do miasta Smoka Wawelskiego w piątek, 5 maja. Po przyjeździe wybrali się wraz z [...]

Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 wybrała się na weekend 5-7 maja do Krakowa, aby uczestniczyć w turnieju Bielik Cup. Zawodnicy przyjechali do miasta Smoka Wawelskiego w piątek, 5 maja. Po przyjeździe wybrali się wraz z rodzicami i trenerami na zwiedzanie pięknego miasta, jakim jest Kraków. Podziwiali oni Zamek na Wawelu, kościół Mariacki czy Sukiennice. Spacerowali wzdłuż Wisły napawając się niesamowitym krajobrazem, jednocześnie integrując się i zacieśniając więzy. Wieczorem zawodnicy odbyli odprawę, w trakcie której trenerzy przedstawili im główne założenia i cele do spełnienia. Czy się udało? Zapraszamy do lektury.

W sobotę młodzi piłkarze wstali wcześnie rano, tak, aby już o godzinie 8:40 wyjechać do miejsca, gdzie odbywały się rozgrywki. Po rozgrzewce i krótkiej rozmowie z trenerami wybiegli na boisko.
W pierwszym meczu podejmowali zespół FC Wrocław Academy. Spotkanie było niezwykle emocjonujące, pełne zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń. Zakończyło się pomyślnym wynikiem 2:2.
Drugi mecz rozgrywany z Arkonią Szczecin był zdecydowanie zimnym prysznicem dla młodych adeptów futbolu ze Skórzewa, gdyż ostateczny wynik tego spotkania wyniósł 4:0 dla zespołu ze Szczecina. Zawodnicy schodzili z boiska w kiepskich nastrojach, jednak po konstruktywnej rozmowie z kadrą trenerską podnieśli się na duchu.
Trzeci mecz gracze Skórzewa rozgrywali z zespołem Zjednoczeni Rychwał. Był to najlepszy zespół z grupy pod względem liczby zgromadzonych punktów w trakcie rozgrywek grupowych. Zawodnicy wzięli sobie do serca rady, uwagi i pochwały trenerskie, co pozwoliło na wyniesie z tego spotkania 1 punkt. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Czwarty mecz z Pcimianką Pcim był przegranym dla Canarinhos. Wynik absolutnie nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania. Zawodnicy Skórzewa mieli wiele sytuacji do objęcia prowadzenia, jednak tym razem się nie udało i doznali porażki 0:2.
Ostatni mecz był punktem zwrotnym dla zespołu ze Skórzewa. Było to niezwykle zacięte spotkanie, pełne dynamicznych akcji zakończonych licznymi strzałami, na obie bramki. Pomimo wyrównanego poziomu, mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 dla Canarinhos.

W niedzielę drużyna ze Skórzewa rywalizowała w ramach drugiego etapu turnieju Bielik Cup o miejsca 25-30. Rywalami w grupie byli: Bałtyk Koszalin, Olimpia Elbląg, UKS Sp. Winners, Tempo Rzeszotary i Cracovia Kraków II.
Widać było, że gracze Canarinhos mają jeszcze w pamięci sobotnie spotkania, które rozbudziły w nich chęć rewanżu i pokazania się z jak najlepszej strony przed publicznością. No i ruszyli…
Pierwszy mecz z Olimpią Elbląg rozpoczął się dość ospale, przez co rywale szybko wyszli na prowadzenie. Dopiero po utracie 2. bramki Canarinhos złapali kontakt, jednak nie wystarczyło już im czasu, aby doprowadzić do wyrównania wyniku.
Drugi mecz z UKS Sp. Winners zakończył się wygraną przeciwników 3:0.
Trzeci mecz z Bałtykiem Koszalin był najbardziej bolesnym dla młodych piłkarzy Skórzewa, ale jednocześnie pozwolił im na przekucie swojej frustracji w boiskową walkę, polegli w tym spotkaniu 0:5.
Spotkanie z Tempo Rzeszotary było trudnym pojedynkiem, ze względu na styl gry przeciwników, co dodatkowo stanowiło powód do złości graczy KS-u, ale również z powodu wielu niewykorzystanych sytuacji bramkowych drużyny ze Skórzewa. Mecz zakończył się przegraną Canarinhos 1:3.

Po tym meczu wielu zawodnikom puściły emocje, które kotłowali w sobie od soboty, co sprawiło, że uleciało kilka łez. Dla trenerów, był to zarówno trudny, jak i napawający dumą obraz nielimitowanych ambicji i chęci wygranych naszych podopiecznych.Trenerzy przeprowadzili ze swoimi zawodnikami rozmowę, w której opowiedzieli o swoich boiskowych zmaganiach, gdy sami byli na ich miejscu, tłumacząc, że „na boisku, jak w życiu-raz na wozie, raz pod wozem, ale to od nas zależy, czy za tym wozem będziemy gonić”.

Napełnieni nową energią, oczyszczeni ze złych emocji wybiegli na mecz z Cracovią Kraków II siadając na przeciwników od pierwszej minuty, co pozwoliło na szybkie zdobycie 1. bramki. Do końca meczu jego przebieg był pod kontrolą Skórzewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Canarinhos 2:0, co zdecydowanie było powodem do dumy i idealnym prezentem na samo zakończenie weekendowych rozgrywek.

Podziękowania należą się rodzicom za czynny udział w rozgrywkach i niezwykle miło spędzony czas wspólny poza boiskiem!

„Porażka dołuje, lecz doświadczenie wzmacnia”

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Ostatni sprawdzian przed Krakowem

2023-04-29
29 kwietnia zawodnicy z rocznika 2012 ponownie podzielili się na dwie grupy i rywalizowali na boiskach w Kórniku i Tarnowie Podgórnym w ramach rozgrywek WZPN. Tarnowo Podgórne W sobotni poranek młodzi zawodnicy ze Skórzewa wybrali [...]

29 kwietnia zawodnicy z rocznika 2012 ponownie podzielili się na dwie grupy i rywalizowali na boiskach w Kórniku i Tarnowie Podgórnym w ramach rozgrywek WZPN.

Tarnowo Podgórne
W sobotni poranek młodzi zawodnicy ze Skórzewa wybrali się do Tarnowa Podgórnego na kolejny turniej WZPN. Rozegrali 4 spotkania, każde po 20 minut. Był to bardzo pożytecznie spędzony czas. Pomimo niekorzystnych rezultatów, w każdym meczu dali z siebie wszystko, za co należą im się ogromne brawa! Kolejne zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Gratulacje dla wszystkich zespołów za sportowa postawę. Do zobaczenia kolejnym razem!

Kórnik
W południe gracze z rocznika 2012 gościli w Kórniku w ramach rozgrywek WZPN. Naszymi rywalami byli: AP Reissa 2013, Warta Śrem i Kotwica Kórnik. Drużyna ze Skórzewa rozegrała 3 mecze na wysokim poziomie piłkarskim. Pierwszy mecz z AP Reissa 2013 gracze Skórzewa zagrali świetnie i zwyciężyli. Drugi mecz z Wartą Śrem również był zwycięski.
Trzeci mecz młodzi piłkarze Canarinhos rozegrali z gospodarzami turnieju. Był to jednostronny pojedynek, na korzyść Canarinhos. To spotkanie skompletowało pełną pulę punktów. Był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Krakowa na turniej Bielik Cup.

„Ten, kto nie jest wystarczająco odważny, by podjąć ryzyko, niczego nie osiągnie” – Muhammad Ali

Mariusz Matouszek, Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Środa17:00-18:30
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.