Rocznik 2014

Ostatni sparing rocznika 2014

2023-11-25
W sobotę 25 listopada gracze z rocznika 2014 udali się do Granowa, gdzie z dwoma zespołami miejscowego Orła rozegrali ostatni w tym roku sparing na boisku. Rywalizacja była całkiem wyrównana, gole padały licznie dla obu [...]

W sobotę 25 listopada gracze z rocznika 2014 udali się do Granowa, gdzie z dwoma zespołami miejscowego Orła rozegrali ostatni w tym roku sparing na boisku. Rywalizacja była całkiem wyrównana, gole padały licznie dla obu stron, a godzina nieprzerwanej gry stanowiła cenną lekcję dla zawodników Canarinhos. Pozytywnym akcentem był występ dwóch debiutantów – Marcina i Augusta, obaj zapisali się w zespołowych statystykach, pierwszy za sprawą zdobytej bramki, a drugi dzięki asyście. Od teraz do końca roku orliki młodsze będą brały już tylko udział w turniejach halowych, z których najbliższym będzie sobotni Piast Cup w Kobylnicy.

Krzysztof Kałek & Angel

Rocznik 2014 rozpoczął sezon halowy

2023-11-19
W połowie listopada zespół orlików młodszych zainaugurował sezon halowy. Rocznik 2014 w minioną niedzielę 19 listopada wziął udział w Champions Cup w Cerekwicy. Mimo braku treningu na parkiecie drużyna udanie rozpoczęła zmagania od zwycięstwa nad [...]

W połowie listopada zespół orlików młodszych zainaugurował sezon halowy. Rocznik 2014 w minioną niedzielę 19 listopada wziął udział w Champions Cup w Cerekwicy. Mimo braku treningu na parkiecie drużyna udanie rozpoczęła zmagania od zwycięstwa nad Koroną Zakrzewo, by w kolejnych meczach toczyć wyrównane boje zespołami Akademii Piłkarskiej Reissa z Antoninka i Rokietnicy, zwieńczone porażką i zwycięstwem. Podobnie jak pozostali uczestnicy zawodnicy z Canarinhos musieli uznać wyższość świetnie prezentującego się tego dnia Orlika Mosina. W ostatnim meczu drużyna ze Skórzewa poniosła porażkę z gospodarzami rozgrywek – Championem Rokietnica, wynik mógłby być lepszy, gdyby nie dwie bramki samobójcze przy próbie szybkiego wznowienia gry przez bramkarza. Canarinhos odnieśli w sumie dwa zwycięstwa i trzy porażki, co można uznać za przyzwoity rezultat przed pierwszym treningiem na hali. Na pewno ciekawą odmianą był powrót bardziej doświadczonych zawodników do gry w składzie pięcioosobowym, natomiast dla tych, którzy swoją przygodę z Klubem rozpoczęli w ostatnich miesiącach, taki format meczu stanowił nowe wyzwanie, dzięki któremu mogli poczuć większą osobistą odpowiedzialność za losy meczu i skorzystać na większej ilości kontaktów z piłką.

Krzysztof Kałek & Angel

Spotkania rocznika 2014

2023-10-21
W ostatnich tygodniach kolejne mecze rozegrali zawodnicy z rocznika 2014. Na turniej rozgrywany pod szyldem WZPN  przy Harcerskiej w Poznaniu zespół udał się 15 października w bardzo osłabionym składzie, z zaledwie jednym zawodnikiem rezerwowym. Początek rywalizacji [...]

W ostatnich tygodniach kolejne mecze rozegrali zawodnicy z rocznika 2014. Na turniej rozgrywany pod szyldem WZPN  przy Harcerskiej w Poznaniu zespół udał się 15 października w bardzo osłabionym składzie, z zaledwie jednym zawodnikiem rezerwowym. Początek rywalizacji z Akademią Młodego Piłkarza okazał się bardzo nieudany dla drużyny Canarinhos, ale w dalszej części meczu udało się odrobić część strat. W kolejnych spotkaniach – przeciw Poznaniakowi i Koziołkowi zawodnicy Skórzewa prezentowali się już znacznie lepiej, a dobra i konsekwentna gra w obronie pozwoliła na stworzenie licznych sytuacji bramkowych. Dla młodych piłkarzy, którzy stawili się na turnieju była to z pewnością pouczająca i całkiem udana rywalizacja.

Zawodników nie zabrakło za to w sobotę 21 października. Sparingowy trójmecz z Akademią Piłkarską Reissa oraz Wielkopolską Komorniki w założeniach miał stanowić wysoko postawioną poprzeczkę. W czterech 25-minutowych spotkaniach drużyna Canarinhos nie była w stanie narzucić rywalom swojego stylu gry i odniosła trzy porażki oraz remis. Z drugiej strony nie można powiedzieć, by odstawała znacząco od teoretycznie silniejszych rywali. Wydaje się być to dobrym prognostykiem na przyszłość i szansą na to, że zespół wkrótce wskoczy na wyższy poziom.

Krzysztof Kałek & Angel

Gra kontrolna rocznika 2014

2023-10-08
W niedzielę 8 października rocznik 2014 brał udział w towarzyskim turnieju na obiekcie Lotnika Poznań. Rywalizacja z dwoma zespołami gospodarzy oraz drużyną Orlika Mosina miała być w założeniu okazją do przetestowania umiejętności mniej zaawansowanych zawodników [...]

W niedzielę 8 października rocznik 2014 brał udział w towarzyskim turnieju na obiekcie Lotnika Poznań. Rywalizacja z dwoma zespołami gospodarzy oraz drużyną Orlika Mosina miała być w założeniu okazją do przetestowania umiejętności mniej zaawansowanych zawodników Canarinhos.

O ile budowanie i zakończenie okazji przez graczy Canarinhos wyglądało nieźle, o tyle ten turniej pokazał, jak wiele pracy do wykonania pozostaje w zakresie gry w obronie jest przed zawodnikami Skórzewa. Zespołom z Poznania i Mosiny dziękujemy za pouczającą rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

Krzysztof Kałek & Angel

III miejsce rocznika 2014

2023-09-24
Podobnie jak starsi koledzy z rocznika 2013, również zawodnicy z rocznika 2014 wzięli w miniony weekend udział w lubońskim turnieju Factory Cup. Początkowo graczom Skórzewa trudno było pokazać pełnię swoich możliwości, pierwszy mecz, przeciwko AP [...]

Podobnie jak starsi koledzy z rocznika 2013, również zawodnicy z rocznika 2014 wzięli w miniony weekend udział w lubońskim turnieju Factory Cup.

Początkowo graczom Skórzewa trudno było pokazać pełnię swoich możliwości, pierwszy mecz, przeciwko AP Reissa toczył się pod dyktando rywali, których od wysokiego zwycięstwa dzieliła jedynie słaba skuteczność, a ostatecznie inauguracja turnieju zakończyła się porażką Canarinhos 1:3. Pod koniec zamiejscowych derbów z Koroną Zakrzewo zespół ze Skórzewa w końcu się obudził, zdobywając kontaktową bramkę na 3:2, niestety przeciwnicy szybko odpowiedzieli kolejnym golem i graczom KS-u zabrakło już czasu, by odrobić straty i osiągnąć pozytywny rezultat. Dobra gra w końcówce meczu z Koroną była kontynuowana w rywalizacji z Olympique Poznań oraz Orlikiem Mosina i przełożyła się na dwa pewne zwycięstwa, te zaś umożliwiły zespołowi Canarinhos zajęcie trzeciego miejsca na turniejowym podium!

Krzysztof Kałek & Angel

Treningi w rundzie jesiennej: od 01.08

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek18:30-20:00
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek i czwartek na Orliku w Skórzewie, we wtorek na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.