Rocznik 2015

Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem Canarinhos!

2024-02-06
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos! Dziękujemy [...]

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos!

Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę, a z naszej strony obiecujemy wejść na jeszcze wyższy poziom!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo


Triumf rocznika 2015 w Grand Prix Dopiewo!

2024-02-04
Dnia 4 lutego drużyna Canarinhos z rocznika 2015 wzięła udział w prestiżowym turnieju piłki nożnej, XXII Grand Prix Dopiewo. W grze o zwycięstwo stał Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. Honorowy patronat nad [...]
Dnia 4 lutego drużyna Canarinhos z rocznika 2015 wzięła udział w prestiżowym turnieju piłki nożnej, XXII Grand Prix Dopiewo. W grze o zwycięstwo stał Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. Honorowy patronat nad turniejem sprawują Starosta Poznański – Jan Grabkowski w przypadku orlików oraz Wójt Gminy Dopiewo – Paweł Przepióra w kategorii żaków.

Drużyna Canarinhos wzięła udział w dwóch eliminacjach, aby w końcu znaleźć się w grupie złotej, gdzie rywalizowali o miejsca 1-6. Atmosfera była niesamowita, a każdy mecz był szansą na udowodnienie swojej piłkarskiej wartości i pracy nad własnymi słabościami.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, a emocje trwały do godziny 16:00. Wszystkie spotkania odbywały się w duchu sportowej rywalizacji, a młodzi zawodnicy dawali z siebie wszystko, aby zdobyć Puchar Prezesa.

Zespół ze Skórzewa wywalczył cztery zasłużone zwycięstwa oraz podzielił się punktami w jednym z meczów, z klubem partnerskim, Wartą Poznań. Te osiągnięcia pozwoliły podopiecznym trenera Kurdzieko zająć pierwsze miejsce w turnieju! Pełen emocji moment dekoracji był wyjątkowy, gdyż podniesienie pucharu było ukoronowaniem ich wyjątkowego wysiłku i determinacji na boisku. To niezapomniane zwycięstwo przyniosło radość zarówno drużynie, jak i wiernym kibicom, którzy gorąco wspierali Canarinhos przez cały turniej.

Dodatkowo, cieszymy się ogromnie, że tytuł MVP całego turnieju przypadł Mateuszowi Bebejewskiemu, co jest zasłużonym uznaniem dla jego wyjątkowych umiejętności i wkładu w sukces drużyny.

W trakcie turnieju trener szczególny nacisk kładł na podejście do pressingu oraz umiejętne prowadzenie piłki do skupienia przeciwnika. Cieszy fakt, że zawodnicy w znacznym stopniu zrealizowali te elementy, co miało istotny wpływ na pozytywne rezultaty drużyny.

Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że zawodnicy KS-u wykorzystywali przerwy pomiędzy meczami na rozgrywanie interesujących partii szachowych na trybunach. To nie tylko pokazuje ich zainteresowanie szachami, ale także dowodzi, że piłka nożna idzie w parze z rozwiniętym, logicznym i strategicznym myśleniem. Ta pasjonująca kombinacja sportu i szachowej strategii z pewnością sprawiła, że drużyna Skórzewa wykazywała się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale także inteligencją poza boiskiem.

Ostatecznie Canarinhos Skórzewo opuściło Dopiewo jako zwycięzcy XXII Grand Prix, zdobywając Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali. Ten triumf to zasługa nie tylko umiejętności piłkarskich, ale także współpracy, determinacji i serca, jakie młodzi piłkarze włożyli w każdy mecz.

Jarosław Kurdzieko & Angel

Canarinhos 2015 zwycięzcą Duszyczki Cup!

2024-02-03
W sobotni poranek 3 lutego w Football Arenie w Poznaniu, na ul. Margonińskiej odbył się turniej organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań – Duszyczki Cup, tym razem dla rocznika 2015. W turnieju wzięło udział 12 [...]

W sobotni poranek 3 lutego w Football Arenie w Poznaniu, na ul. Margonińskiej odbył się turniej organizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań – Duszyczki Cup, tym razem dla rocznika 2015. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, w tym 2 zespoły Canarinhos Skórzewo.

W fazie grupowej ekipa Canarinhos „niebiescy” okazała się bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie pięć spotkań zdobywając 21 bramek. Dzięki temu zameldowali się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Ekipa Canarinhos „żółci” w swojej bardzo wyrównanej grupie wygrała jeden mecz i osiągnęła jeden remis, co oznaczało, że w fazie pucharowej zagrali w Lidze Konferencji.

Faza pucharowa to już popis obu zespołów Canarinhos. Ekipa „żółtych” w półfinale pokonała Junior Koziegłowy 8:0, a w finale po remisie 4:4, pokonała w rzutach karnych zespół Akademii Reissa Antoninek. Tym samym osłodzili oni sobie kiepski start turnieju wygrywając Ligę Konferencji. Ekipa „niebieskich” w Lidze Mistrzów najpierw w półfinale pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:0, a w wielkim finale całego turnieju wygrali 3:0 z Akademią Reissa Rokietnica.

Sam turniej był naprawdę świetnie zorganizowany, dynamiczny, co nie pozwoliło się nudzić kibicom, ani młodym piłkarzom, gdyż ciągle coś się działo. Na koniec wszyscy dostali pamiątkowe medale, drobne upominki, a wszyscy trenerzy kalendarze Lecha Poznań. Warto odnotować, że za najlepszego bramkarza turnieju uznany został Gustaw Gnatoński, a bardzo blisko tytułu króla strzelców był Marcel Janusz, który zdobył 10 bramek. Dla wszystkich zawodników Canarinhos należą się wielkie gratulacje!

Canarinhos „żołci” – Kajetan Duszczak, Kacper Dobrowolski, Antoni Lipiecki, Daniel Popławski, Aleksander Kowalczyk, Marcin Gulej, Tymoteusz Antczak

Canarinhos „niebiescy” – Maks Bukowski, Adam Gawron, Jakub Międlarz, Alan Koziński, Gustaw Gnatoński, Marcel Janusz, Tymon Karbowski

Łukasz Duszczak & Angel

Mecz kontrolny z AP Reissa

2024-01-27
27 stycznia 2024 roku na boisku Orlik w Skórzewie odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej, w którym miejscowa drużyna Canarinhos Skórzewo z rocznika 2015 zmierzyła się z zespołem AP Reissa Poznań. Mecz miał charakter kontrolny, [...]

27 stycznia 2024 roku na boisku Orlik w Skórzewie odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej, w którym miejscowa drużyna Canarinhos Skórzewo z rocznika 2015 zmierzyła się z zespołem AP Reissa Poznań. Mecz miał charakter kontrolny, umożliwiający obu drużynom weryfikację swojej dyspozycji przed zbliżającymi się rozgrywkami WZPN w piłce 7-osobowej.

Rozpoczęcie spotkania nastąpiło o godzinie 10:00, a atmosfera na boisku była niesamowicie gorąca, mimo wietrznej pogody. Mecz przebiegał w szybkim tempie, z wieloma dynamicznymi akcjami z obu stron. Zarówno Canarinhos, jak i AP Reissa prezentowali wysoką jakość gry, co sprawiło, że emocje sięgały zenitu.

Zrealizowane cele treningowe były widoczne na boisku, a zawodnicy ze Skórzewa wykazywali się dobrą adaptacją do nowych warunków gry piłki 7-osobowej. Trenerzy skupiali się szczególnie na aktywności zawodników bez piłki, zmienności pozycji oraz wzajemnej współpracy na boisku.

Po zakończeniu meczu, zawodnicy gospodarzy wyrazili zadowolenie z postępów. Doświadczenia zdobyte podczas tego meczu staną się solidną bazą do dalszego rozwoju całej drużyny Canarinhos. Wprowadzone nauki i obserwacje będą miały istotne znaczenie w dalszych etapach procesu kształtowania zawodników i osiągania wspólnych celów.

Jarosław Kurdzieko & Angel

Canarinhos zwycięzcą Polonia Cup 2024!

2024-01-21
W niedzielny poranek 21 stycznia w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Polonia Cup 2024 dla rocznika 2015. Udział wzięli Polonia Środa Wielkopolska (dwa zespoły), UKS Śrem (dwa zespoły), Akademia Reissa Antoninek i Canarinhos Skórzewo.  Wszystkie [...]

W niedzielny poranek 21 stycznia w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Polonia Cup 2024 dla rocznika 2015. Udział wzięli Polonia Środa Wielkopolska (dwa zespoły), UKS Śrem (dwa zespoły), Akademia Reissa Antoninek i Canarinhos Skórzewo.  Wszystkie zespoły grały systemem każdy z każdym po 12 minut, a potem miała być rozegrana jeszcze faza finałowa po 15 minut.

Zawodnicy Skórzewa świetnie weszli w turniej bo zaczęli od wygranych 4:0 i 4:2. Następnie przyszła porażka 0:2 z Akademią Reissa po bardzo wyrównanym meczu. Nie załamało to jednak chłopaków i pokazali duży charakter  wygrywając kolejne mecze 3:1 i 4:1. Ostatecznie dało to 2 miejsce w tabeli co oznaczało, że zawodnicy Canarinhos mogli zagrać w wielkim finale turnieju i mieć okazję do rewanżu na Akademii Reissa. Ten mecz nie zaczął się dobrze, bo już po 2 minutach młodzi piłkarze KS-u przegrywali 0:2, ale to jak gracze Skórzewa odwrócili ten mecz zasługuje na wielkie brawa. Doprowadzili do remisu 2:2, co oznaczało, że o zwycięstwie w turnieju zadecydują rzuty karne. Te wygrali 3:2 i mogli zacząć celebrować wygraną. Było to naprawdę kapitalne zwieńczenie tego udanego turnieju. Praca, gra zespołowa, wzajemna pomoc chłopaków między sobą, zaangażowanie i charakter jaki tego dnia pokazali, to coś z czego my rodzice oraz trener Matłoka mogli być naprawdę dumni!

Poza złotymi medalami i efektownym pucharem za zwycięstwo otrzymali też nagrodę indywidualną w postaci statuetki dla najlepszego bramkarza turnieju dla Gustawa Gnatońskiego. Najlepszym strzelcem zespołu drużyny okazał się tego dnia Kajetan Duszczak, który z 6 bramkami był blisko zdobycia tytułu króla strzelców turnieju. Na wielkie brawa jednak zasłużył tego dnia naprawdę cały zespół. To wszystko spowodowało, że w świetnych humorach wszyscy rozjechali się do domów.

Skład Canarinhos Skórzewo:
Kajetan Duszczak, Wojciech Węgelewski, Daniel Popławski, Aleksander Kowalczyk, Gustaw Gnatoński, Tymon Myszka, Maksymilian Bukowski

Łukasz Duszczak & Angel

Sample Text

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek17:00-18:30
Wtorek18:30-20:00
Środa17:00-18:30
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek na boisku przy SP2 w Plewiskach, w środę w hali w Poznaniu, ul. Żonkilowa, w czwartek w hali SP2 w Skórzewie.