Seniorzy

Seniorzy na fotelu lidera!

2021-09-05
W niedzielę 5 września seniorzy Canarinhos na własnym boisku rozegrali został mecz trzeciej kolejki 2 grupy ligi okręgowej, a rywalem była drużyna – Wielkopolska Komorniki. Od początku spotkania lekką przewagę posiadał zespół gości. Jednak dobrze [...]

W niedzielę 5 września seniorzy Canarinhos na własnym boisku rozegrali został mecz trzeciej kolejki 2 grupy ligi okręgowej, a rywalem była drużyna – Wielkopolska Komorniki.

Od początku spotkania lekką przewagę posiadał zespół gości. Jednak dobrze zorganizowana obrona gospodarzy nie dopuszczała przeciwnika pod własną bramkę i po przejęciu piłki szybko przenosiła ją pod pole karne gości. Miejscowi przy akcjach ofensywnych wykazywali się doskonałą skutecznością. W ofensywie prym wiódł Kurcewicz, który w 8 minucie zdobył bramkę, a w 11min asystował przy bramce Kaczmarka. Goście jeszcze mocniej zaatakowali. Dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak tylko w strefie środkowej boiska. Zawodnicy Skórzewa konsekwentnie grając w obronie czekali na swoje szanse, a te które się nadarzały skrupulatnie wykorzystywali. Kolejne bramki strzelali w 37 minucie Danielewicz i w 40 minucie Pawlak. Zespół z Komornik do przerwy zdołał strzelić jedną bramkę w 33 minucie.

Po przerwie goście osiągnęli jeszcze większą przewagę. Gra toczyła się na połowie Canarinhos, którzy dzięki dobrej grze obronnej stracili tylko jedną bramkę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Cieszy gra w obronie oraz szybkie przejście z defensywy do ofensywy, a także skuteczność. Martwi za to brak umiejętności przytrzymania piłki i uspokojenia gry. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Huchwajdy po 3 kolejkach są liderem tabeli.

Dziękujemy kibicom za wsparcie i zapraszamy na kolejne spotkania!

Zbyszko Huchwajda & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Wielkopolska Komorniki   4:2 (4:1)

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Kurcewicz(8′), Kaczmarek(11′), Danielewicz(37′), Pawlak(40′)


Pewne zwycięstwo seniorów

2021-08-28
W ramach drugiej ligowej kolejki seniorzy Canarinhos wybrali się do Opalenicy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Promieniem. Mecz rozgrywany był na świetnie przygotowanej murawie, co pozwalało zawodnikom na dobre operowanie piłką i przeprowadzanie składnych akcji. [...]

W ramach drugiej ligowej kolejki seniorzy Canarinhos wybrali się do Opalenicy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Promieniem. Mecz rozgrywany był na świetnie przygotowanej murawie, co pozwalało zawodnikom na dobre operowanie piłką i przeprowadzanie składnych akcji.

Pierwsza połowa była wyrównana, obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe, jednak to gracze Skórzewa wykazali się lepszą skutecznością i do przerwy prowadzili 2:0, po bramkach Pawlaka i Baranowskiego.

Po zmianie stron gospodarze uzyskali lekką przewagę, ale dobra gra w defensywie KS-u i brak większych błędów sprawiła, że Promień bramki nie zdobył. Canarinhos wyprowadzali za to kontrataki i po jednym z nich w polu karnym faulowany był Tokarek, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Danielewicz i pewnie pokonał bramkarza z Opalenicy.

Przed podopiecznymi trenera Huchwajdy bardzo pracowity tydzień, bo w środę rozegrają mecz Pucharu Polski, a w niedzielę o 17:00 w Skórzewie mecz ligowy z Wielkopolską Komorniki, na który zapraszamy wszystkich kibiców!

Zbyszko Huchwajda & Angel

Promień Opalenica – KS Canarinhos Skórzewo   0:3 (0:2)

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pawlak, Baranowski, Danielewicz(k)


Niedosyt seniorów

2021-08-22
W niedzielne popołudnie 22 sierpnia seniorzy Canarinhos rozegrali pierwszy mecz sezonu 2021/2022, a rywalem była drużyna z Michorzewa. Spotkanie rozgrywane  było w strugach deszczu, ale mimo tego na trybunach pojawiło się wielu sympatyków obydwu ekip. [...]

W niedzielne popołudnie 22 sierpnia seniorzy Canarinhos rozegrali pierwszy mecz sezonu 2021/2022, a rywalem była drużyna z Michorzewa. Spotkanie rozgrywane  było w strugach deszczu, ale mimo tego na trybunach pojawiło się wielu sympatyków obydwu ekip.

Do panujących trudnych warunków lepiej przystosowali się goście, którzy już po 12 minutach prowadzili 2:0. Od 20 minuty jednak do głosu doszli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, dzięki czemu stwarzali sobie okazje bramkowe. Jedną z nich Bednarski zamienił w 31 minucie na gola.

Po przerwie zawodnicy Skórzewa nadal dyktowali warunki gry, a w 47 minucie Pawlak wyrównał stan meczu. Podopieczni trenera Huchwajdy do ostatnich minut dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, ale to goście z Michorzewa w 88 minucie strzeli na 3:2, po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Kiedy wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte, w doliczonym czasie gry, w zamieszaniu podbramkowym Kaźmierczak strzelił na 3:3!

Wynik nie zadowolił żadnej z drużyn, jednak każdy szanuje zdobyty punkt, choć w szeregach Canarinhos panuje niedosyt. Na treningach gracze Skórzewa muszą pracować przede wszystkim nad grą w defensywie i ustawieniu przy stałych fragmentach gry.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie, którzy mimo kiepskiej pogody pojawili się ne spotkaniu.

Zbyszko Huchwajda & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Huragan Michorzewo   3:3 (1:2)

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Bednarski(31′), Pawlak(47′), Kaźmierczak(90’+1′)


Przygotowania seniorów do nowego sezonu

2021-08-15
19 lipca drużyna seniorów Canarinhos rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022. W lipcu zajęcia odbywały się na Orliku w Skórzewie oraz zajęcia biegowe w lesie. Od 2 sierpnia zespół przeniósł się na boisku KS-u przy SP1 [...]

19 lipca drużyna seniorów Canarinhos rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022. W lipcu zajęcia odbywały się na Orliku w Skórzewie oraz zajęcia biegowe w lesie. Od 2 sierpnia zespół przeniósł się na boisku KS-u przy SP1 w Skórzewie, gdzie na świetnie przygotowanej płycie boiska, zawodnicy mają bardzo dobre warunki do treningów. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu, a ponadto drużyna rozgrywa mecze kontrolne, podczas, których nowy sztab szkoleniowy może przyjrzeć się szerokiej kadrze zawodników. Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz ligowy, bo 22 sierpnia o godz. 18:00, podopieczni trenera Huchwajdy zmierzą się na własnym boisku z Huraganem Michorzewo.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Zbyszko Huchwajda & Angel

Dotychczasowe rozegrane sparingi:

Patria Buk – KS Canarinhos Skórzewo   4:1
Tarnovia II Tarnowo Podgórne – KS Canarinhos Skórzewo   1:4
Okoń Sapowice – KS Canarinhos Skórzewo   1:4
Spójnia Strykowo – KS Canarinhos Skórzewo   4:3
Oldboye Sady – KS Canarinhos Skórzewo   1:7


Walkower seniorów

2021-06-12
W sobotę 12 czerwca seniorzy Canarinhos mieli rozegrać mecz z LKS Baborówko i dzięki zwycięstwu mogli zapewnić sobie utrzymanie w Okręgówce. Rywale jednak zrezygnowali z przyjazdu na mecz i tym samym zawodnicy Skórzewo w przyszłym [...]

W sobotę 12 czerwca seniorzy Canarinhos mieli rozegrać mecz z LKS Baborówko i dzięki zwycięstwu mogli zapewnić sobie utrzymanie w Okręgówce. Rywale jednak zrezygnowali z przyjazdu na mecz i tym samym zawodnicy Skórzewo w przyszłym sezonie będą występować w tej samej klasie rozgrywkowej.

Angel

Treningi w rundzie jesiennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek20:00
Środa20:00
Czwartek20:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP1 w Skórzewie.