Aktualności

Ostatnia potyczka tego roku

2021-12-16
W czwartkowe popołudnie 16 grudnia, zawodnicy z rocznika 2009 stoczyli bardzo emocjonują potyczkę z drużyną…złożoną przez rodziców i trenerów. Był to jeden z ostatnich, w tym roku kalendarzowym,  treningów, podczas którego liczyła się przede wszystkim [...]

W czwartkowe popołudnie 16 grudnia, zawodnicy z rocznika 2009 stoczyli bardzo emocjonują potyczkę z drużyną…złożoną przez rodziców i trenerów. Był to jeden z ostatnich, w tym roku kalendarzowym,  treningów, podczas którego liczyła się przede wszystkim integracja całego zespołu.

Warto zaznaczyć, że spotkanie było bardzo zacięte, młodzi piłkarze nie zamierzali odstawiać nogi w pojedynkach z ojcami,  a tatusiowe kilka razy pokazali naprawdę świetnych zagrań. Ostateczny wynik pozostanie tajemnicą, bo nie to było tego dnia najważniejsze.

Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i wsparcie podczas spotkań w mijającej rundzie jesiennej!

Angel

Niedzielne granie rocznik 2013

2021-12-12
W niedzielę 12 grudnia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2013 udali się do Lubonia na halowy turniej piłki nożnej. Do rozegrania mieli 9 meczów, z których każdy trwał 10 minut. Turniej rozgrywany był jednocześnie na dwóch [...]
W niedzielę 12 grudnia zawodnicy Canarinhos z rocznika 2013 udali się do Lubonia na halowy turniej piłki nożnej.

Do rozegrania mieli 9 meczów, z których każdy trwał 10 minut. Turniej rozgrywany był jednocześnie na dwóch boiskach w formule bramkarz + 3 zawodników. Dla wszystkich drużyn organizator przygotował pamiątkowe medale oraz puchary. Dla najlepszej drużyny dodatkowo okazały puchar.

Bardzo miło jest nam odnotować, że drużyna Skórzewa okazała się najlepszą drużyną turnieju – wielkie brawa! Najważniejsza była jednak dobra zabawa oraz możliwość skonfrontowania się z kolegami z innych drużyn.

Wszystkim drużynom gratulujemy postawy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy organizacji turnieju. To był bardzo pożytecznie i mile spędzony czas.

Mariusz Matouszek & Angel

Kolejne granie rocznika 2011

2021-12-11
W sobotę 11 grudnia na swój drugi zimowy turniej udała się drużyna Canarinhos z rocznika 2011. Punktualnie o godzinie 7:40 młodzi piłkarze Skórzewa wyruszyli wspólnie busem do Leszna, aby rozegrać 6 spotkań, każde trwające 14 [...]

W sobotę 11 grudnia na swój drugi zimowy turniej udała się drużyna Canarinhos z rocznika 2011. Punktualnie o godzinie 7:40 młodzi piłkarze Skórzewa wyruszyli wspólnie busem do Leszna, aby rozegrać 6 spotkań, każde trwające 14 minut. Zgodnie z obecnymi wytycznymi PZPN turniej miał charakter meczów towarzyskich, bez zapisywania wyników oraz tworzenia klasyfikacji końcowej.

W turnieju udział wzięło 7 zespołów, a rozgrywki toczyły się w systemie każdy z każdym. Zawodnikom KS-u przyszło zmierzyć się z zespołami:
– AP Reiss Leszno – dwie drużyny
– Korona Wschowa – dwie drużyny
– Lech Poznań FA – jedna drużyna

Tradycyjnie już, zespół Canarinhos reprezentowały dwie drużyny: żółta i niebieska.
W rozgrywkach, w równym wymiarze czasu zagrali wszyscy podopieczni trenera Matouszka – 17 młodych piłkarzy, za wyjątkiem Marcela oraz Marcina, których przymusowa kwarantanna zatrzymała w domu.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za bardzo dobrą grę, atmosferę i wzajemny doping! W nagrodę za dobrą i kreatywną grę oraz odpowiednie zachowanie, po turnieju zawodnicy otrzymali zasłużoną pizze.

Maciej Matouszek & Angel

KS wystąpił w składzie:
Żółci: Derdziak, Przysiężniuk, Pacholczak, Suchodolski, Zwierzyński, Stępiński, Konieczny, Stawski, Bachorz
Niebiescy: Majkowski, Lehmann, Cierpka-Gaj, Kwaśniewski, Mirek, Michałowski, Daś, Ślósarski


2 miejsce rocznika 2009 na turnieju w Poznaniu

2021-12-05
Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań. Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często [...]

Gracze z rocznika 2009 w niedzielę 5 grudnia wzięli udział w turnieju w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, a młodzi gracze Skórzewa rozegrali 8 spotkań.

Zawodnicy Canarinhos pokazali się ponownie z dobrej strony, często byli przy piłce, stwarzali sobie wiele okazji do zdobycia bramek, choć warunki do gry nie były najłatwiejsze, bo spadło sporo śniegu, a niestety organizatorzy nie zadbali o to, aby odświeżyć boisko, więc piłka często płatała figle, a zawodnicy nieraz upadali, ślizgając się na boisku.

Ostatecznie podopieczni trenera Anioły zajęli drugie miejsce, tuż za drużyną Unii Swarzędz. Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał gracz Canarinhos – Jakub Śliwiński – gratulacje!

Angel

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak, Rymaniak, Ratajczak, Juszczak(C), Sobkowski, Kiepś, Śliwiński, Zaradny, Miśkiewicz, Kergel


Świetny występ rocznika 2012

2021-12-04
W sobotę 4 grudnia drużyna Canarinhos z rocznika 2012 wzięła udział w turnieju mikołajkowym Red Box w Suchym Lesie. Rywalami Skórzewa byli: GKS Dopiewo, Rokita Rokietnica, Power Chodecz, APR Piła oraz RBPA Katowice. Canarinhos odniosło [...]

W sobotę 4 grudnia drużyna Canarinhos z rocznika 2012 wzięła udział w turnieju mikołajkowym Red Box w Suchym Lesie.

Rywalami Skórzewa byli: GKS Dopiewo, Rokita Rokietnica, Power Chodecz, APR Piła oraz RBPA Katowice.

Canarinhos odniosło dwa zwycięstwa oraz trzy remisy i w całym turnieju straciło zaledwie jedną bramkę, pokazując przy tym kapitalną pracę całego zespołu w defensywie.
Już niedługo rocznik 2012 będzie brał udział w następnych turniejach i miejmy nadzieję, że rozwój zespołu dalej będzie szedł w odpowiednim kierunku.

Marcel Szymkowiak & Angel