Rocznik 2010

Rocznik 2010 z pierwszym punktem

2023-05-07
W niedzielę 7 maja kolejny mecz ligowy rozegrali zawodnicy z rocznika 2010, a ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym był zespół Red Box Suchy Las. O ile w kreowaniu gry pierwsze minuty nie wyglądały źle dla [...]

W niedzielę 7 maja kolejny mecz ligowy rozegrali zawodnicy z rocznika 2010, a ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym był zespół Red Box Suchy Las. O ile w kreowaniu gry pierwsze minuty nie wyglądały źle dla zespołu Skórzewa, o tyle bardzo słabo drużyna wyglądała w bronieniu. Dość powiedzieć, że po pierwszych 10 minutach było już 3:0 dla gospodarzy, którzy wykorzystali swój główny atut, jakim były podania prostopadłe, szczególnie niebezpieczne w połączeniu ze stosunkowo krótkim boiskiem. W dalszej części pierwszej połowy mecz stał się bardziej wyrównany, choć gospodarzom udało się zdobyć jeszcze jednego gola, zaś krótko przed przerwą strzał Seiferta dobił Kowalski i do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 4:1 dla gospodarzy.

Nadzieja pojawiła się tuż po przerwie, świetnie grający tego dnia 1×1 Antoni Roykowski zdobył dla Canarinhos drugą bramkę po podaniu przesuniętego ze środka obrony do ataku Matłoki. Kilka minut później do jednego gola przewagę Red Boxa zredukował Seifert dobijając strzał Furgały, na co gospodarze natychmiast odpowiedzieli golem na 5:3. Drużyna ze Skórzewa nie poddała się jednak, dobrą passę kontynuował Matłoka, który najpierw asystował przy drugiej już bramce Roykowskiego, a następnie sam umieścił piłce w siatce, wykorzystując prezent od bramkarza rywali, kończąc tym samym serię pięciu goli w ciągu sześciu minut i doprowadzając do remisu. W ostatnim kwadransie na boisku wiele było emocji, również za sprawą skutecznego łapania na spalone ofensywnych graczy Red Boxa przez obronę KS-u, ale rezultat nie uległ już zmianie. Ten szalony mecz zakończył się wynikiem 5:5.

Krzysztof Kałek & Angel

Red Box Suchy Las – KS Canarinhos Skórzewo   5:5 (4:1)

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Kowalski, A.Roykowski[2], Seifert, Matłoka


Koszulka kibica Canarinhos!

2023-04-25
Miło nam poinformować, że dzięki współpracy z Red Box wszyscy sympatycy Canarinhos mogą zakupić najnowsze koszulki kibica! Zamówienie można składać poprzez stronę internetową: Koszulka kibica – online Można również kupić bezpośrednie w sklepie w Baranowie, [...]
Miło nam poinformować, że dzięki współpracy z Red Box wszyscy sympatycy Canarinhos mogą zakupić najnowsze koszulki kibica!
Zamówienie można składać poprzez stronę internetową: Koszulka kibica – online
Można również kupić bezpośrednie w sklepie w Baranowie, ul. Wiosenna 33.
W przygotowaniu są również 2 bluzy – z zamkiem i przez głowę z kapturem. Szczegóły wkrótce.

Blisko pierwszych punktów

2023-04-16
W niedzielę 16 kwietnia zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali swoje drugie spotkanie ligowe. Na poznańskim boisku przy Harcerskiej zmierzyli się z Koziołkiem Poznań, który przystępował do tego spotkania z sześcioma punktami po dwóch meczach i [...]
W niedzielę 16 kwietnia zawodnicy z rocznika 2010 rozegrali swoje drugie spotkanie ligowe. Na poznańskim boisku przy Harcerskiej zmierzyli się z Koziołkiem Poznań, który przystępował do tego spotkania z sześcioma punktami po dwóch meczach i bilansem bramkowym 12-1.

Wysoki poziom gospodarze pokazali już w pierwszych minutach spotkania, kiedy to zdobyli bramkę po dośrodkowaniu po podłożu. Od tego czasu gra w pierwszej połowie była wyrównana, a zawodnikom Canarinhos udało się zdobyć bramkę na 1:1 – piłkę po zagraniu Kowalskiego przytomnie przepuścił Kubiak, dzięki czemu sytuację 1×1 z bramkarzem wykorzystać mógł Seifert. Niestety, prowadzenie krótko przed przerwą odzyskali gospodarze.

Zespół ze Skórzewa bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę. Z rzutu rożnego, choć z pomocą bramkarza, lewą nogą wkręcił piłkę Kubiak, a na prowadzenie drużynę Skórzewa wyprowadził strzałem z dystansu Woźniak. Niestety prowadzenia nie udało się utrzymać, za sprawą dwóch straconych bramek w końcówce spotkania Canarinhos przegrali ostatecznie ten zacięty mecz 3:4.

Korzystając z szerokich kadr i dłuższego czasu wynajmu boiska oba zespoły rozegrały jeszcze półgodzinną dogrywkę, w której brali udział głównie zawodnicy rezerwowi. Tu również lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1, a bramkę dla podopiecznych trenera Krzysztofa zdobył Kurkowski.

Niestety na spotkaniu nie stawił się sędzia, więc mecz sędziował szkoleniowiec gospodarzy, mający za sobą doświadczenie z gwizdkiem, wywiązywał się z tej dodatkowej roli na tyle dobrze, że  zdecydowano, by poprowadził całość spotkania.
Krzysztof Kałek & Angel

Koziołek Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   3:4

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Seifert, Kubiak, Woźniak


Młodzicy starsi rozpoczęli rozgrywki ligowe

2023-04-01
W sobotę 1 kwietnia gracze z rocznika 2010 podejmowali zespół Korony Zakrzewo. Pogoda we wcześniejszych dniach nie była łaskawa dla zawodników i boiska, warunki były bardzo trudne, nawierzchnia grząska, zaś na jednej z połów grę [...]

W sobotę 1 kwietnia gracze z rocznika 2010 podejmowali zespół Korony Zakrzewo. Pogoda we wcześniejszych dniach nie była łaskawa dla zawodników i boiska, warunki były bardzo trudne, nawierzchnia grząska, zaś na jednej z połów grę utrudniały liczne kałuże. Mimo to zawodnicy Canarinhos  radzili sobie na takiej murawie całkiem nieźle. W pierwsze połowie prowadzili grę, choć rywale również potrafili wyprowadzić groźne ataki. Kilkukrotnie zespół Canarinhos ratował odważnymi interwencjami na przedpolu bramkarz Alex Kochan, jednak nie wszystkie z nich były całkowicie zgodne z przepisami, co skutkowało dwiema karami 2-minutowymi, którego między słupkami zastępował w tym czasie kapitan zespołu – Adam Rządkowski. Uchronił on nawet drużynę ze Skórzewa od straty bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką po rzucie wolnym. Mniej więcej w połowie
pierwszej części gry, będąc już na swojej nominalnej pozycji środkowego obrońcy, oddał groźny strzał z dystansu, skuteczną dobitką po interwencji bramkarza popisał się Warczyński i Canarinhos prowadzili 1:0. Przez kolejne pół godziny gry młodzi piłkarze Canarinhos mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia i prawdopodobnie „zamknięcia” tym samym całego meczu, jednak zawodnikom Skórzewa nie udało się po raz drugi umieścić piłki w siatce bramki rywala.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce meczu, za sprawą strzału rywali z dystansu, piłka odbiła się jeszcze nieszczęśliwie od słupka i gościom udało się wyrównać. Korona nabrała dzięki temu wiatru w żagle, a z kolei w działania defensywne gospodarzy wkradł się element niepewności. Gościom udało się jeszcze w ostatnich minutach meczu strzelić kolejne trzy bramki. Wynik 1:4 był jak to często bywa, gorszy niż gra, trzeba też przyznać, że zawodnicy Skórzewa nieźle radzili sobie przeciwko rywalowi, mającemu w swoich szeregach zawodników pierwszoligowych.

Krzysztof Kałek & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Korona Zakrzewo   1:4

Bramkę dla Canarinhos zdobył: Warczyński


Świetny weekend dla bramkarzy Młodzików Starszych!

2023-02-19
W minionym tygodniu zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w dwóch turniejach. Sobotni poranek 18 lutego spędzili po raz ostatni tej zimy w Czerniejewie, na finale Zimowej Ligi Halowej. Nie były to dla zespołu Canarinhos [...]

W minionym tygodniu zawodnicy z rocznika 2010 wzięli udział w dwóch turniejach. Sobotni poranek 18 lutego spędzili po raz ostatni tej zimy w Czerniejewie, na finale Zimowej Ligi Halowej. Nie były to dla zespołu Canarinhos rozgrywki udane, zarówno „Czerwoni”, jak i „Żółci” po zsumowaniu wyników z poprzednich kolejek znaleźli się w Lidze Europy. Obie drużyny wysoko przegrały ze Szkółką Piłkarską Waldemara Przysiudy, zagrali wyrównane spotkania przeciw Akademi Futbolu 92 Witkowo, które zakończyły się remisem dla „Czerwonych” i porażką „Żółtych”. Gra wewnętrzna toczyła się początkowo pod dyktando „Czerwonych”, którzy prowadzili już 2:0 po bramkach Kurkowskiego, by ostatecznie ulec „Żółtym” 3:6. 3 i 1 punkt sprawiły, że Canarinhos zajęli 3 i 4 w końcowej tabeli rozgrywek, mimo to, jednak najlepszym bramkarzem Ligi Europy wybrany został Jędrzej Matłoka, strzegący bramki „Żółtych”.

Z kolei niedzielny wieczór oznaczał dla młodzików starszych możliwość rywalizacji w Lipno Cup w Stęszewie. Na miejscu czekała na pozytywna niespodzianka, z uwagi na szybsze zakończenie wcześniejszych turniejów organizatorzy wydłużyli czas meczów z planowanych 10 do 2×8 minut. W turnieju brały udział cztery drużyny, rywalizujące systemem każdy z każdym. Pierwszym rywalem Canarinhos byli gospodarze, którzy w bardzo wyrównanym meczu wykorzystali tuż po przerwie błąd obrońcy ze Skórzewa i wyszli na jednobramkowe prowadzenie, co w połączeniu z nieskutecznością graczy Canarinhos zapewniło zespołowi ze Stęszewa trzy punkty. O ile, jak pokazały ich późniejsze zwycięstwa, gospodarze okazali się trudnym przeciwnikiem, to ciężko wytłumaczyć co stało się w drugim meczu. Zespół Maratończyka Brzeźno, bardzo rzadko był w stanie opuścić własną połowę, Canarinhos obijali słupki, poprzeczki i nie wykorzystywali wielu stworzonych sobie sytuacji bramkowych, rywalowi z kolei wystarczył jeden strzał by zwyciężyć w tym meczu 1:0. Początkowo ostatni mecz z LZSem Głuchowo, wyglądał również kiepsko, drużyna ze Skórzewa dominowała, tworzyła wiele świetnych akcji, ale nie była w stanie wykorzystać swojej przewagi. Dopiero na chwilę przed przerwą pierwszą bramkę w tym turnieju dla Canarinhos zdobył Olszewski, a dwukrotnie w drugiej części meczu trafił Antoni Roykowski. Rywale byli w stanie jeszcze strzelić honorową bramkę, ustalając tym samym wynik na 3:1 dla Canarinhos. Ze względu na dominację w turnieju Lipna Stęszew, które bardzo wysoko zwyciężyło w swoich pozostałych meczach tabela, ułożyła się w bardzo specyficzny sposób. Jedno zwycięstwo i bilans bramkowy 3-3 okazało się wystarczające, by młodzicy Skórzewa zdobyli w Lipno Cup srebrne medale. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Alex Kochan, u którego nie tylko doceniono świetne interwencje przeciwko gospodarzom, ale także umiejętność komunikacji i zarządzania zespołem oraz odważny udział w akcjach ofensywnych.

Warto zaznaczyć, że obaj nagrodzeni w ten weekend zawodnicy treningi bramkarskie rozpoczęli dopiero we wrześniu zeszłego roku, może więc bardzo cieszyć tak szybki progres i zaadaptowanie się na nowej pozycji.

Krzysztof Kałek & Angel

Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Wtorek18:30-20:30
Środa18:30-20:30
Piątek18:30-20:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.