Rocznik 2010

Zmagania rocznika 2010

2022-11-16
Z uwagi na zakończenie zmagań ligowych, przedpołudnie 11 listopada zawodnicy z rocznika 2010 spędzili na turnieju Niepodległościowym w Wągrowcu. Gracze Canarinhos rozegrali pięć 15-minutowych meczów, w których odnieśli zwycięstwo nad Gromem Plewiska, zremisowali z Nielbą [...]

Z uwagi na zakończenie zmagań ligowych, przedpołudnie 11 listopada zawodnicy z rocznika 2010 spędzili na turnieju Niepodległościowym w Wągrowcu. Gracze Canarinhos rozegrali pięć 15-minutowych meczów, w których odnieśli zwycięstwo nad Gromem Plewiska, zremisowali z Nielbą Wągrowiec II oraz po wyrównanej walce ulegli TPS-owi Winogrady, Calcio Wągrowie i Farze Pelikanowi Żydowo.

Z kolei w środę podopieczni trenera Krzysztofa rozegrali w ramach treningu, sparing z drugim zespołem Poznaniaka Poznań. Mimo mroźnej atmosfery, 80 minut na boisku pozwoliło każdemu z zawodników na solidną dawkę grania. Przedłużony mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla gości z Poznania.

Krzysztof Kałek & Angel

Wizyta monitorująca w ramach Zielonej Gwiazdki PZPN

2022-10-26
26 października podczas treningu rocznika 2010 na boisku w Skórzewie pojawił się gość z ramienia PZPN-u. Trener Błażej Czyżewski ponownie odwiedził Skórzewo z wizytą monitorującą w ramach Zielonej Gwiazdki PZPN. Jednostka treningowa została oceniona pozytywnie, [...]

26 października podczas treningu rocznika 2010 na boisku w Skórzewie pojawił się gość z ramienia PZPN-u. Trener Błażej Czyżewski ponownie odwiedził Skórzewo z wizytą monitorującą w ramach Zielonej Gwiazdki PZPN. Jednostka treningowa została oceniona pozytywnie, bez większych zastrzeżeń.

Dziękujemy za wizytę oraz za cenne merytoryczne wskazówki, zapraszamy ponownie!

Angel

Intensywne dni rocznika 2010

2022-10-09
Intensywny tydzień młodzikami z rocznika 2010i. W środę 5 paźziernika rozegrali oni zaległe spotkanie z Gromem Plewiska. O ile do stanu 1:1 mecz ten był całkiem wyrównany, o tyle z czasem fizyczna dominacja rywali dała [...]

Intensywny tydzień młodzikami z rocznika 2010i. W środę 5 paźziernika rozegrali oni zaległe spotkanie z Gromem Plewiska. O ile do stanu 1:1 mecz ten był całkiem wyrównany, o tyle z czasem fizyczna dominacja rywali dała o sobie znać. Trzy z rzędu zdobyte z rzutów rożnych bramki złamały morale zawodników Canarinhos, a mecz ostatecznie zakończył się porażką Skórzewa aż 1:8.

Goli gracze KS-u nie zobaczyli za to dzień później, kiedy to jako zorganizowana grupa śledzili na stadionie przy Bułgarskiej mecz Ligi Konferencji Europy między Lechem Poznań a Hapoelem Beer Szewa.

Przełamania po serii porażek udało się dokonać w niedzielę, kiedy to na własnym boisku młodzi piłkarze Canarinhos podjęli Orkan Konarzewo, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:1. Młodzikom bardzo pomogła obecność w składzie Igora Budzińskiego, na co dzień trenującego w zespole trampkarzy, który nie tylko zdobył dwie bramki, ale również bardzo pozytywnie wpłynął na pewność siebie i mentalność zespołu. Pozostałe gole dla Skórzewa zdobyli Kowalski oraz Woźniak, któremu ta sztuka udała się dwukrotnie.

Rocznik 2010 awansował na czwarte miejsce w tabeli, a w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Victorią Wysogotowo. Gospodarze w tej rundzie stracili punkty dotychczas zaledwie raz, za sprawą remisu z Canarinhos w pierwszej części obecnej rundy.

Krzysztof Kałek & Angel

Przegrana w derbach

2022-10-01
W sobotę 1 października odbył się drugi w tym sezonie dla  młodzików starszych mecz derbowy. Pierwsza połowa w Dopiewie, przeciw miejscowemu GKS-owi, była bardzo wyrównana, gospodarze zdobyli bramkę na 1:0, jednak już po chwili wyrównał [...]

W sobotę 1 października odbył się drugi w tym sezonie dla  młodzików starszych mecz derbowy.

Pierwsza połowa w Dopiewie, przeciw miejscowemu GKS-owi, była bardzo wyrównana, gospodarze zdobyli bramkę na 1:0, jednak już po chwili wyrównał dla Canarinhos Antek Roykowski, którego świetnie na skrzydle uruchomił Seifert. Od razu po przerwie zawodnicy Skórzewa ruszyli odważnie do ataku, tworząc sobie dwie dogodne, jednak niewykorzystane sytuacje do zdobycia bramki. Nieskuteczność zemściła się w trakcie kolejnych dwóch minut, po których gospodarze prowadzili już 3:1. Do końca meczu zdecydowaną inicjatywę posiadała drużyna KS-u, która stworzyła sobie wiele okazji do strzelenia gola, zarówno z akcji jak i bezpośrednio po
odbiorze na połowie Dopiewa, jednak ani to, ani wywalczony rzut karny nie pozwolił pokonać świetnie broniącego golkipera rywali. W dodatku szybką i skuteczną akcję przeprowadzili gracze Dopiewa, ustalając wynik na 4:1. Szkoda, bowiem przy lepszej skuteczności lub odrobinie szczęścia możliwe było przywiezienie do Skórzewa przynajmniej punktu.

Krzysztof Kałek & Angel

Kolejny występ rocznika 2010

2022-09-18
W minioną niedzielę 18 września zawodnicy rocznika 2010 rozegrali swój trzeci w tym sezonie mecz ligowy. Początkowo układał się on po myśli Canarinhos, bo w 3 minucie po odbiorze w okolicach linii środkowej prawą flanką [...]

W minioną niedzielę 18 września zawodnicy rocznika 2010 rozegrali swój trzeci w tym sezonie mecz ligowy. Początkowo układał się on po myśli Canarinhos, bo w 3 minucie po odbiorze w okolicach linii środkowej prawą flanką popędził Wojtek Roykowski, minął kilku rywali i z pola karnego zagrał do Kowalskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywali. Kilka minut później błąd w otwarciu gry przez bramkarza rywali wykorzystał Seifert i Canarinhos prowadzili na terenie przeciwnika już 2:0. Niestety  graczom Skórzewa nie udało się pójść za ciosem, stracili wyrównującą bramkę do szatni, a w drugiej połowie pojawiło się dużo nerwowości, a wraz z nią sporo górnych i półgórnych piłek, zupełnie niepasujących do stylu gry i fizycznych możliwości zawodników Skórzewa. Udało się to wykorzystać zespołowi gospodarzy, który ostatecznie zwyciężył 5:2.

Krzysztof Kałek & Angel

Treningi w okresie zimowym:

DzieńGodzina
Wtorek17:00-18:30
Środa18:00-19:30
Piątek17:00-18:30
Treningi odbywać się bedą: we wtorek na Orliku przy ul. Żonkilowej w Poznaniu, w środę w hali GOSiR Dopiewo, w piątek w hali przy ul. Żonkilowej w Poznaniu.