Rocznik 2014

Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem Canarinhos!

2024-02-06
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos! Dziękujemy [...]

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos!

Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę, a z naszej strony obiecujemy wejść na jeszcze wyższy poziom!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo


Rocznik 2014 niepokonany na boisku

2024-01-28
Zespół orlików młodszych po niemal dwóch miesiącach powrócił do grania na świeżym powietrzu. 20 stycznia młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Suchego Lasu, gdzie rozegrali sparing z miejscowymi Sucharami. Obie ekipy wystawiły po dwa zespoły [...]

Zespół orlików młodszych po niemal dwóch miesiącach powrócił do grania na świeżym powietrzu. 20 stycznia młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Suchego Lasu, gdzie rozegrali sparing z miejscowymi Sucharami. Obie ekipy wystawiły po dwa zespoły o różnym poziomie zaawansowania, które w 6-osobowych składach rywalizowały równolegle na dwóch połowach (niemal) pełnowymiarowego boiska. Pojedynek między bardziej doświadczonymi rywalami stał na wysokim poziomie, Canarinhos imponowali dyscypliną w obronie, tworząc groźne sytuacje dzięki udanemu wysokiemu pressingowi i mimo wielu treningów na ciasnych halach udanie wykorzystywali duże przestrzenie, z którymi nie mieli do czynienia od listopada.

Z kolei w rywalizacji początkujących dominował radosny football, padało mnóstwo bramek, często z sytuacji sam na sam lub 2×1 na połowie przeciwnika. Przystępny dla obu stron poziom sprawiał, że zawodnicy nie bali się wchodzenia w pojedynki i szukali nieoczywistych rozwiązań. Na obu boiskach gracze Skórzewa zdobyli wiele goli, a górą w obu rywalizacjach był zespół Canarinhos.

Miniona sobota 27 stycznia stanowiła okazję do rywalizacji z Koroną Zakrzewo na Orliku w Skórzewie. Tym razem również trenerzy podzielili swych zawodników na dwa zespoły, różniące się poziomem zaawansowania. Świetny mecz rozegrali między sobą zawodnicy dysponujący wyższymi umiejętnościami. Drużyna Canarinhos szybko zbudowała sobie przewagę, jednak przeciwnik niejednokrotnie strzelał gola kontaktowego, czy nawet był w stanie wyrównać wynik meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 7:6 dla gospodarzy. Jako drudzy na boisko weszli zawodnicy mniej zaawansowani, dla zawodników KS-u była to okazja do podbudowania się mentalnie i podniesienia wiary we własne umiejętności dzięki wielu zdobytym bramkom.

Nie był to jednak koniec weekendowej rywalizacji. W niedzielę czołowi zawodnicy rocznika 2014 mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle rok starszych kolegów z Canarinhos. Sparingowe spotkanie okazało się mocno wyrównane, ale to podopieczni trenera Strugarka schodzili na przerwę po pierwszej półgodzinnej połowie prowadząc 1:0. Worek z golami otworzył się szeroko w trakcie drugich 30 minut. Skuteczny okazał się wysoki pressing i strzały z dystansu w wykonaniu orlików młodszych, którzy w pewnym momencie prowadzili aż 6:2. Końcówka należała jednak do rocznika 2013, który był w stanie w ostatnich minutach zdobyć jeszcze dwie bramki, tak więc mecz zakończył się wynikiem 6:4.

Krzysztof Kałek & Angel

Udane występy rocznika 2014

2024-01-14
W weekend 13-14 stycznia zespół rocznika 2014 brał udział w dwóch turniejach halowych. W sobotnich zmaganiach o Podkowę Racotu dwie drużyny Canarinhos 2014 mierzyły się z zespołami ZAP Zbąszynek, AF Pro Grodzisk Wielkopolski, UKS Dyskobolia [...]

W weekend 13-14 stycznia zespół rocznika 2014 brał udział w dwóch turniejach halowych. W sobotnich zmaganiach o Podkowę Racotu dwie drużyny Canarinhos 2014 mierzyły się z zespołami ZAP Zbąszynek, AF Pro Grodzisk Wielkopolski, UKS Dyskobolia oraz ekipą gospodarzy – PKSem. Młodzi piłkarze ze Skórzewa pokazali się z bardzo dobrej strony, założeniem turnieju miało być jednak docenienie indywidualności na boisku, więc najlepszym podsumowaniem niech będzie złota podkowa za tytuł króla strzelców rozgrywek dla Beniamina Domagały oraz fakt, że spośród 14 występujących w Racocie graczy Canarinhos, aż 12 popisało się co najmniej jednym golem lub asystą.

Z kolei w niedzielę zespół udał się do Skoków, gdzie podopiecznym trenera Krzysztofa przyszło rywalizować w turnieju przeznaczonym dla zespołów z rocznika 2013. Faza grupowa pozostawiła po sobie pewien niedosyt, na inaugurację rozgrywek drużynie KS-u udało się zremisować z Polonią Poznań 1:1, by następnie minimalnie przegrać z LPFA Gniezno i wysoko z pierwszym zespołem gospodarzy, również z tamtejszego LPFA. Jeden punkt oznaczał kontynuację turnieju w ramach Ligi Europy. Ta okazała się być już całkiem udana, najpierw Canarinhos pokonali drugi zespół LPFA Skoki, by w finale zrewanżować się drużynie z Gniezna, odnosząc bardzo efektowne zwycięstwo. Pierwsze miejsce w tej fazie rozgrywek przełożyło się ostatecznie na piątą lokatę w całym turnieju!

Krzysztof Kałek & Angel

Turnieje rocznika 2014

2023-12-10
Od początku grudnia zespół z rocznika 2014 wziął udział w trzech turniejach halowych. Pierwszym z nich był Piast Cup organizowany w Kobylnicy, gdzie zawodnicy Canarinhos mieli możliwość zmierzyć się z rywalami reprezentującymi kluby gminy Swarzędz [...]

Od początku grudnia zespół z rocznika 2014 wziął udział w trzech turniejach halowych. Pierwszym z nich był Piast Cup organizowany w Kobylnicy, gdzie zawodnicy Canarinhos mieli możliwość zmierzyć się z rywalami reprezentującymi kluby gminy Swarzędz oraz z triumfatorami rozgrywek – Błękitnymi Owińska. Przeciwnicy reprezentowali mocny poziom i mimo, że gracze Skórzewa postawili poprzeczkę wysoko, to podopiecznym trenera Krzysztofa udało się pokonać jedynie gospodarzy turnieju – Piasta Kobylnica, co skutkowało piątym miejscem w końcowej tabeli.

Z kolei w sobotę 9 grudnia zespół wziął udział w Luboń Cup. Orliki KS-u rozpoczęły od porażki z UKS SP 45 Poznań, następnie pewnie pokonały miejscową Stellę, by po bardzo zaciętym i pechowym meczu, minimalnie ulec w walce o turniejową Ligę Mistrzów Akademii Reissa. Z dorobkiem trzech punktów w pierwszej fazie grupowej Canarinhos trafili do Ligi Europy. Tę udało się rozpocząć udanie od wysokiego zwycięstwa z NAP Nowy Tomyśl, która uśpiła nieco drużynę Canarinhos, na czym skorzystała Stella Luboń, biorąc udany rewanż za mecz w pierwszej części turnieju. Szybko strzelona bramka AP Reissa Mosina sprawiła, że I miejsce w Lidze Europy, a więc piąte w całych rozgrywkach było na wyciągnięcie ręki, niestety rywalom udało się wyrównać w ostatniej minucie gry, a zawodnicy Canarinhos ostatecznie uplasowali się na VI pozycji. Dodatkową atrakcją dla zawodników, była salka gimnastyczna z materacami, gdzie w przerwie między meczami z własnej inicjatywy pracowali nad poprawą parametrów motorycznych.

W niedzielę 10 grudnia zespół, złożony w dużej mierze zawodników, którzy ostatnio mieli mniej okazji do gry, wystąpił w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Red Box. Młodzi piłkarze Skórzewa mieli możliwość zmierzenia się z trzema zespołami gospodarzy – z Suchego Lasu, Poznania i Biedruska, a także Pelikanem Niechanowo i Błękitnymi Owińska. Turniej był rozgrywany w luźnej formule, bez tabel i wyników. Pozytywami dla Canarinhos było, że zespół w niemal każdym meczu przeważał, kreował dużo sytuacji bramkowych i rzadko pozwalał rywalom na opuszczenie własnej połowy. Było to z pewnością cenne doświadczenie dla  zawodników trenera Krzysztofa.

Krzysztof Kałek & Angel

Ostatni sparing rocznika 2014

2023-11-25
W sobotę 25 listopada gracze z rocznika 2014 udali się do Granowa, gdzie z dwoma zespołami miejscowego Orła rozegrali ostatni w tym roku sparing na boisku. Rywalizacja była całkiem wyrównana, gole padały licznie dla obu [...]

W sobotę 25 listopada gracze z rocznika 2014 udali się do Granowa, gdzie z dwoma zespołami miejscowego Orła rozegrali ostatni w tym roku sparing na boisku. Rywalizacja była całkiem wyrównana, gole padały licznie dla obu stron, a godzina nieprzerwanej gry stanowiła cenną lekcję dla zawodników Canarinhos. Pozytywnym akcentem był występ dwóch debiutantów – Marcina i Augusta, obaj zapisali się w zespołowych statystykach, pierwszy za sprawą zdobytej bramki, a drugi dzięki asyście. Od teraz do końca roku orliki młodsze będą brały już tylko udział w turniejach halowych, z których najbliższym będzie sobotni Piast Cup w Kobylnicy.

Krzysztof Kałek & Angel

Treningi w sezonie halowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek18:30-20:00
Czwartek18:00-19:30
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek i czwartek w hali w SP w Dąbrówce, we wtorek w hali SP2 w Skórzewie.