Rocznik 2014

Intensywny czas rocznika 2014 ze zmiennym szczęściem

2024-03-16
10 marca zespół rocznik 2014 wziął udział w rozgrywanym na poznańskiej Śródce turnieju Koziołek Cup. Faza grupowa okazała się bardzo pechowa dla zespołu Canarinhos, który mimo dobrej gry oraz częstej przewagi w posiadaniu piłki i [...]
10 marca zespół rocznik 2014 wziął udział w rozgrywanym na poznańskiej Śródce turnieju Koziołek Cup. Faza grupowa okazała się bardzo pechowa dla zespołu Canarinhos, który mimo dobrej gry oraz częstej przewagi w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach strzeleckich jedną bramką przegrywał z Kotwicą Kórnik, FA Leszno i niemieckim SV Rot-Weiss Viktoria Mitte z Berlina. Przełamać udało się dopiero w czwartym starciu, przeciw dobrze znanym z jesiennych rozgrywek WZPN, a więc z Koziołkiem Poznań. Na zakończenie tej części turnieju udało się zremisować jeszcze z APR Mosina.

W fazie półfinałowej zawodnikom Canarinhos przyszło zagrać z APR Antoninek, a mecz zakończył się wygraną przez drużynę Skórzewa w rzutach karnych. Ta sztuka nie udała się w ostatnim pojedynku, przeciw Juniorowi Koziegłowy, co oznaczało, że podopieczni trenera Krzysztofa zakończyli turniej na 10. miejscu, wynik ten nie oddaje jednak dobrej gry i możliwości zawodników tego dnia.

Okazja do poprawy nastrojów pojawiła się już po czterech dniach, kiedy to rocznik 2014 zmierzył się na Orliku w Dopiewie z Orkanem Konarzewo. Początkowo przeważali rywale, ale z czasem groźne ataki Canarinhos przekuwały się na zdobyte bramki i zwycięstwo 7:6. Cieszy dobra i skuteczna gra w ofensywie tego dnia, wiele do życzenia pozostawiała organizacja gry w obronie, jednak te braki udało się nadrobić zaangażowaniem i determinacją.

Z kolei w minioną sobotę 16 marca podopieczni trenera Krzysztofa mieli okazję rywalizować w meczu towarzyskim z żeńskim zespołem Warty Poznań. Zespół Canarinhos został podzielony na dwa składy, z których każdy rozegrał 2×20 minut. Świetnie poradzili sobie zawodnicy o wyższym poziomie zaawansowania, dobrze prezentowali się budując akcje z wykorzystaniem nowych elementów, poznanych w trakcie marcowych treningów, ponadto tworzyli i wykorzystywali okazje bramkowe, dzięki zastosowaniu wysokiego pressingu i na ogół unikali błędów bliżej własnej bramki. Nieźle rozpoczęła też druga grupa, która w trzeciej kwarcie była w stanie długimi fragmentami zatrzymać swoje rywalki na ich połowie i zdobyć kilka bramek. Niestety koncentracji na własnej połowie zabrakło w ostatnich 20 minutach, co skutkowało zdecydowanym zwycięstwem przeciwniczek w tej części gry.

Krzysztof Kałek & Angel

Przedłużona umowa Partnerska z Wartą Poznań!

2024-02-28
Miło nam poinformować, że 26 lutego 2024 roku, na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim została przedłużona umowa Partnerska pomiędzy Klubem Ekstraklasy – Wartą Poznań, a Canarinhos Skórzewo! Przedstawiciele Zarządu – v-ce Prezes Sławomir Kurpiewski i członek [...]

Miło nam poinformować, że 26 lutego 2024 roku, na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim została przedłużona umowa Partnerska pomiędzy Klubem Ekstraklasy – Wartą Poznań, a Canarinhos Skórzewo!

Przedstawiciele Zarządu – v-ce Prezes Sławomir Kurpiewski i członek Zarządu Marcin Wojtalik przede meczem z Radomiakiem Radom dokonali stosownych podpisów i umowa Partnerska będzie nadal kontynuowana.

Dziękujemy Klubowi Warta Poznań za zaufanie i liczymy na owocną współpracę w kolejnych latach. Dodajmy, że w Warcie występuje już kilku wychowanków Canarinhos, między innymi Patryk Szuba, czyli reprezentant Polski U15.


Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem Canarinhos!

2024-02-06
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos! Dziękujemy [...]

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Fundacja Pho3nix została głównym sponsorem KS Canarinhos Skórzewo! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również zachęta i zobowiązanie do dalszego działania na rzecz rozwoju młodych piłkarzy Canarinhos!

Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę, a z naszej strony obiecujemy wejść na jeszcze wyższy poziom!

Zarząd KS Canarinhos Skórzewo


Rocznik 2014 niepokonany na boisku

2024-01-28
Zespół orlików młodszych po niemal dwóch miesiącach powrócił do grania na świeżym powietrzu. 20 stycznia młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Suchego Lasu, gdzie rozegrali sparing z miejscowymi Sucharami. Obie ekipy wystawiły po dwa zespoły [...]

Zespół orlików młodszych po niemal dwóch miesiącach powrócił do grania na świeżym powietrzu. 20 stycznia młodzi piłkarze Canarinhos udali się do Suchego Lasu, gdzie rozegrali sparing z miejscowymi Sucharami. Obie ekipy wystawiły po dwa zespoły o różnym poziomie zaawansowania, które w 6-osobowych składach rywalizowały równolegle na dwóch połowach (niemal) pełnowymiarowego boiska. Pojedynek między bardziej doświadczonymi rywalami stał na wysokim poziomie, Canarinhos imponowali dyscypliną w obronie, tworząc groźne sytuacje dzięki udanemu wysokiemu pressingowi i mimo wielu treningów na ciasnych halach udanie wykorzystywali duże przestrzenie, z którymi nie mieli do czynienia od listopada.

Z kolei w rywalizacji początkujących dominował radosny football, padało mnóstwo bramek, często z sytuacji sam na sam lub 2×1 na połowie przeciwnika. Przystępny dla obu stron poziom sprawiał, że zawodnicy nie bali się wchodzenia w pojedynki i szukali nieoczywistych rozwiązań. Na obu boiskach gracze Skórzewa zdobyli wiele goli, a górą w obu rywalizacjach był zespół Canarinhos.

Miniona sobota 27 stycznia stanowiła okazję do rywalizacji z Koroną Zakrzewo na Orliku w Skórzewie. Tym razem również trenerzy podzielili swych zawodników na dwa zespoły, różniące się poziomem zaawansowania. Świetny mecz rozegrali między sobą zawodnicy dysponujący wyższymi umiejętnościami. Drużyna Canarinhos szybko zbudowała sobie przewagę, jednak przeciwnik niejednokrotnie strzelał gola kontaktowego, czy nawet był w stanie wyrównać wynik meczu, który ostatecznie zakończył się wynikiem 7:6 dla gospodarzy. Jako drudzy na boisko weszli zawodnicy mniej zaawansowani, dla zawodników KS-u była to okazja do podbudowania się mentalnie i podniesienia wiary we własne umiejętności dzięki wielu zdobytym bramkom.

Nie był to jednak koniec weekendowej rywalizacji. W niedzielę czołowi zawodnicy rocznika 2014 mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle rok starszych kolegów z Canarinhos. Sparingowe spotkanie okazało się mocno wyrównane, ale to podopieczni trenera Strugarka schodzili na przerwę po pierwszej półgodzinnej połowie prowadząc 1:0. Worek z golami otworzył się szeroko w trakcie drugich 30 minut. Skuteczny okazał się wysoki pressing i strzały z dystansu w wykonaniu orlików młodszych, którzy w pewnym momencie prowadzili aż 6:2. Końcówka należała jednak do rocznika 2013, który był w stanie w ostatnich minutach zdobyć jeszcze dwie bramki, tak więc mecz zakończył się wynikiem 6:4.

Krzysztof Kałek & Angel

Udane występy rocznika 2014

2024-01-14
W weekend 13-14 stycznia zespół rocznika 2014 brał udział w dwóch turniejach halowych. W sobotnich zmaganiach o Podkowę Racotu dwie drużyny Canarinhos 2014 mierzyły się z zespołami ZAP Zbąszynek, AF Pro Grodzisk Wielkopolski, UKS Dyskobolia [...]

W weekend 13-14 stycznia zespół rocznika 2014 brał udział w dwóch turniejach halowych. W sobotnich zmaganiach o Podkowę Racotu dwie drużyny Canarinhos 2014 mierzyły się z zespołami ZAP Zbąszynek, AF Pro Grodzisk Wielkopolski, UKS Dyskobolia oraz ekipą gospodarzy – PKSem. Młodzi piłkarze ze Skórzewa pokazali się z bardzo dobrej strony, założeniem turnieju miało być jednak docenienie indywidualności na boisku, więc najlepszym podsumowaniem niech będzie złota podkowa za tytuł króla strzelców rozgrywek dla Beniamina Domagały oraz fakt, że spośród 14 występujących w Racocie graczy Canarinhos, aż 12 popisało się co najmniej jednym golem lub asystą.

Z kolei w niedzielę zespół udał się do Skoków, gdzie podopiecznym trenera Krzysztofa przyszło rywalizować w turnieju przeznaczonym dla zespołów z rocznika 2013. Faza grupowa pozostawiła po sobie pewien niedosyt, na inaugurację rozgrywek drużynie KS-u udało się zremisować z Polonią Poznań 1:1, by następnie minimalnie przegrać z LPFA Gniezno i wysoko z pierwszym zespołem gospodarzy, również z tamtejszego LPFA. Jeden punkt oznaczał kontynuację turnieju w ramach Ligi Europy. Ta okazała się być już całkiem udana, najpierw Canarinhos pokonali drugi zespół LPFA Skoki, by w finale zrewanżować się drużynie z Gniezna, odnosząc bardzo efektowne zwycięstwo. Pierwsze miejsce w tej fazie rozgrywek przełożyło się ostatecznie na piątą lokatę w całym turnieju!

Krzysztof Kałek & Angel

Treningi w rundzie wiosennej:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:45-20:15
Wtorek18:45-20:15
Czwartek18:45-20:15
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek i czwartek na Orliku przy SP2 w Skórzewie, we wtorek na boisku przy SP2 w Skórzewie.