Rocznik 2014

III miejsce rocznika 2014

2023-09-24
Podobnie jak starsi koledzy z rocznika 2013, również zawodnicy z rocznika 2014 wzięli w miniony weekend udział w lubońskim turnieju Factory Cup. Początkowo graczom Skórzewa trudno było pokazać pełnię swoich możliwości, pierwszy mecz, przeciwko AP [...]

Podobnie jak starsi koledzy z rocznika 2013, również zawodnicy z rocznika 2014 wzięli w miniony weekend udział w lubońskim turnieju Factory Cup.

Początkowo graczom Skórzewa trudno było pokazać pełnię swoich możliwości, pierwszy mecz, przeciwko AP Reissa toczył się pod dyktando rywali, których od wysokiego zwycięstwa dzieliła jedynie słaba skuteczność, a ostatecznie inauguracja turnieju zakończyła się porażką Canarinhos 1:3. Pod koniec zamiejscowych derbów z Koroną Zakrzewo zespół ze Skórzewa w końcu się obudził, zdobywając kontaktową bramkę na 3:2, niestety przeciwnicy szybko odpowiedzieli kolejnym golem i graczom KS-u zabrakło już czasu, by odrobić straty i osiągnąć pozytywny rezultat. Dobra gra w końcówce meczu z Koroną była kontynuowana w rywalizacji z Olympique Poznań oraz Orlikiem Mosina i przełożyła się na dwa pewne zwycięstwa, te zaś umożliwiły zespołowi Canarinhos zajęcie trzeciego miejsca na turniejowym podium!

Krzysztof Kałek & Angel

Drugi turniej WZPN rocznika 2014

2023-09-16
W sobotę 16 września drużyna z rocznika 2014 rozegrała drugi turniej pod szyldem Wielkopolskiego ZPN. Tym razem na własnym obiekcie, w obecności licznie zgromadzonych kibiców, gospodarze zmierzyli się z poznańskimi zespołami Poznaniaka, Koziołka i Akademii [...]

W sobotę 16 września drużyna z rocznika 2014 rozegrała drugi turniej pod szyldem Wielkopolskiego ZPN. Tym razem na własnym obiekcie, w obecności licznie zgromadzonych kibiców, gospodarze zmierzyli się z poznańskimi zespołami Poznaniaka, Koziołka i Akademii Młodego Piłkarza.

Drużyna ze Skórzewa pokazała się z dobrej strony, zdobyła sporo bramek, zarówno za sprawą pięknych i składnych akcji zespołowych, jak i indywidualnych błysków niektórych zawodników. Poprawę widać było również w grze obronnej. Niezależnie od stażu w klubie, każdy z 12 chłopaków z Canarinhos, którzy wzięli udział w turnieju, miał pozytywny wkład w dobrą grę całego zespołu i to właśnie można uznać za największy plus sobotniego grania!

Krzysztof Kałek & Angel

Trójmecz rocznika 2014

2023-09-09
W sobotę 9 września po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku zagrali zawodnicy z rocznika 2014. Orliki młodsze podjęły w ramach sparingowego trójmeczu derbowego rywala – Koronę Zakrzewo oraz Patrię Buk, a trenerzy [...]

W sobotę 9 września po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku zagrali zawodnicy z rocznika 2014. Orliki młodsze podjęły w ramach sparingowego trójmeczu derbowego rywala – Koronę Zakrzewo oraz Patrię Buk, a trenerzy zdecydowali się na mecz i rewanż w systemie „każdy z każdym”.

Poszczególne mecze obfitowały w bramki zdobywane przez wszystkie zespoły, udało się za to uniknąć boiskowych sprzeczek za sprawą postawy fair play prezentowanej przez każdą z drużyn. Cieszył duży wkład początkujących zawodników w grę Canarinhos oraz w przekroju całego trójmeczu, spora poprawa ustawienia w grze obronnej. Z „sąsiadami” z Zakrzewa Orliki Canarinhos spotkają się ponownie w przyszłym tygodniu na Factory Cup w Luboniu, a w najbliższy weekend na własnym boisku rozegrają drugi turniej pod szyldem Wielkopolskiego ZPN.

Krzysztof Kałek & Angel

Pierwszy turniej rocznika 2014

2023-09-03
W niedzielę 3 września po raz pierwszy w turnieju kategorii Orlik pod szyldem WZPN wystąpić miał okazję zespół rocznika 2014. W Poznaniu przy ulicy Harcerskiej gracze Canarinhos mierzyli się z lokalnymi zespołami Poznaniaka, Koziołka i [...]

W niedzielę 3 września po raz pierwszy w turnieju kategorii Orlik pod szyldem WZPN wystąpić miał okazję zespół rocznika 2014. W Poznaniu przy ulicy Harcerskiej gracze Canarinhos mierzyli się z lokalnymi zespołami Poznaniaka, Koziołka i Akademii Młodego Piłkarza.

Organ prowadzący rozgrywki bardzo dobrze wywiązał się ze swojej roli, bowiem wszystkie mecze okazały się bardzo wyrównane, a zarazem każdy z rywali prezentował się w konfrontacji z zespołem ze Skórzewa w bardzo odmienny sposób. Poznaniak długimi fragmentami utrzymywał się przy piłce, ekipę AMP udało się drużynie Canarinhos zdominować na ich połowie, dzięki skutecznemu wysokiemu pressingowi, zaś z Koziołkiem kibice mogli oglądać emocjonującą wymianę ciosów i liczne bramki.

Krzysztof Kałek & Angel

Relacja z obozu rocznika 2014/2015

2023-08-26
Podczas obozu piłki nożnej w Dzierżoniowie, uczestniczyło 14 zawodników z roczników 2014 i 2015. Przez okres trwania obozu przeprowadzono łącznie 11 intensywnych treningów oraz rozegrano 3 gry kontrolne, które pozwoliły zawodnikom doskonalić swoje umiejętności. Głównym [...]

Podczas obozu piłki nożnej w Dzierżoniowie, uczestniczyło 14 zawodników z roczników 2014 i 2015. Przez okres trwania obozu przeprowadzono łącznie 11 intensywnych treningów oraz rozegrano 3 gry kontrolne, które pozwoliły zawodnikom doskonalić swoje umiejętności. Głównym celem tego obozu było wprowadzenie podstawowych zasad taktycznych dla piłki siedmioosobowej i w tym zakresie założenia zostały w pełni zrealizowane.

Świetne posiłki przyczyniły się do zadowolenia uczestników, a pozytywne nastawienie zawodników sprawiło, że utrzymywali porządek i harmonijnie współpracowali. W ramach dodatkowych aktywności, organizowano poranne rozruchy przed śniadaniem, w trakcie których realizowano trening mobilny, wspierając kondycję i elastyczność zawodników.

Wszystkie te elementy składają się na udane i owocne zakończenie obozu piłkarskiego. Rodzice mogą być dumni z postępów swoich dzieci, które aktywnie uczestniczyły w treningach, grach i utrzymywały pozytywną atmosferę wśród grupy.

Jarosław Kurdzieko & Angel

Treningi w rundzie jesiennej: od 01.08

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek18:30-20:00
Czwartek18:30-20:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek i czwartek na Orliku w Skórzewie, we wtorek na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.