Seniorzy

Wygrana seniorów na koniec rundy!

2023-11-18
W sobotę 18 listopada seniorzy Canarinhos rozegrali ostatni mecz ligowy w roku 2023. Na stadionie w Plewiskach gracze Skórzewa podejmowali zespół Concordii Murowana Goślina. W ostatnich spotkaniach wyniki gospodarzy nie były najlepsze, pomimo dobrej postawy [...]

W sobotę 18 listopada seniorzy Canarinhos rozegrali ostatni mecz ligowy w roku 2023. Na stadionie w Plewiskach gracze Skórzewa podejmowali zespół Concordii Murowana Goślina. W ostatnich spotkaniach wyniki gospodarzy nie były najlepsze, pomimo dobrej postawy na boisku. Kolejka ligowa kończące zmagania w bieżącym roku była więc bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie i kondycję psychologiczną w trakcie zbliżającej się zimy.

Mecz w pierwszej połowie był dość wyrównany, goście stworzyli sobie jednak w pierwszych minutach jedną doskonałą sytuację do zdobycia gola. Im dłużej toczyło się spotkanie wydawało się, że zawodnicy KS-u osiągają coraz większą przewagę i przejmują kontrolę nad boiskowymi zdarzeniami. Niestety w 38’ minucie po serii kilku błędów w środku pola, przeciwnik wyszedł z sytuacją sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik się nie zmienił, a w szatni panowały spore emocje. Udało się jednak je poskromić i z nowymi założeniami rozpoczęła się druga połowa.

Jej początek był dla Canarinhos wymarzony. W 52 minucie gry Pawlak doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, nadeszła 58 minuta i dość kontrowersyjna sytuacja, w której Kaźmierczak, został ukarany żółtym kartonikiem. Rywal świadomie złapał piłkę w ręce, ale w wyniku sytuacji to zawodnik Skórzewa otrzymał karę. Sędzia nie miał świadomości, że to jego druga kartka w tym spotkaniu i skończyło się na osłabieniu zespołu oraz kolejnej, sporej dawki negatywnych emocji. Na całe szczęście drużyna zareagowała doskonale na boiskowe wydarzenia i rozpoczęła koncert gry w niedowadze, którego efektem były bramki Pawlaka w 58 oraz 77 minucie spotkania. Ponadto w doliczonym czasie gry  przepięknym strzałem popisał się Danielewicz i ustalił wynik meczu.

Cieszy postawa zespołu, cieszy reakcja na boiskowe wydarzenia, cieszy ilość bramek strzelonych, bo z tym elementem gracze Skórzewa mieli najwięcej problemów w poprzednich rywalizacjach. Seniorzy Canarinhos zakończyli rundę w dobrych nastrojach, choć ze świadomością, że kilka punków więcej powinni zdobyć. Teraz czas na odpoczynek, regenerację, by po nowym roku zacząć przygotowania do rundy rewanżowej.

Damian Konieczny & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Concordia Murowana Goślina   4:1 (0:1)

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pawlak[3], Danielewicz


Remis seniorów

2023-11-11
W sobotę 11 listopada seniorzy Canarinhos udali się do Lubonia na mecz z miejscowym KS. Zdawali sobie sprawę z tego, że czekał na nich bardzo trudny przeciwnik. Mecz był bardzo wyrównany i dość twardy. Sędzia [...]

W sobotę 11 listopada seniorzy Canarinhos udali się do Lubonia na mecz z miejscowym KS. Zdawali sobie sprawę z tego, że czekał na nich bardzo trudny przeciwnik. Mecz był bardzo wyrównany i dość twardy. Sędzia pozwolił grać i puszczał stykowe sytuacje. Gra była dość płynna. Oba zespoły skupiły się na walce w środku pola i dobrze radziły sobie w defensywie. W pierwszej połowie gościom udało się stworzyć jedyną w całym meczu „klasyczną setkę”, kiedy to oko w oko z bramkarzem rywala znalazł się Beśka, ale przegrał ten pojedynek. Doskonałym prostopadły podaniem z drugiej linii popisał się wtedy Bałuta.

W drugiej połowie gra wyglądała z obu stron podobnie. Mecz należał do tych z gatunku, kto pierwszy trafi do bramki wygra spotkanie. Ani jednej, ani drugiej drużynie się to nie udało i drużyny zgodnie podzieliły się punktami. Z trudnego terenu gracze Skórzewa wywożą punkt.

Damian Konieczny & Angel

Luboński KS Luboń  – KS Canarinhos Skórzewo   0:0


Stracone punkty seniorów

2023-11-04
W sobotę 4 listopada seniorzy Canarinhos rozegrali w Plewiskach spotkanie z zespołem KS Fałkowo. Przez pierwsze 10 minut stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Po strzale Malinowskiego rywala uratował słupek. Następnie gospodarze zanotowali słabszy okres kilkunastu [...]

W sobotę 4 listopada seniorzy Canarinhos rozegrali w Plewiskach spotkanie z zespołem KS Fałkowo. Przez pierwsze 10 minut stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Po strzale Malinowskiego rywala uratował słupek. Następnie gospodarze zanotowali słabszy okres kilkunastu minut, gdzie rywal zdołał przycisnąć i stworzyć sobie trzy naprawdę groźne sytuacje. Po jednej z nich słupek stanął po stronie Canarinhos, a raz piłkę z linii bramkowej wybił Juszczyk. Na szczęście po tym słabszym momencie, zawodnicy Skórzewa zaczęli grać w piłkę i do końca pierwszej połowy osiągnęli przewagę. Niestety nie potrafili jej udokumentować zdobyciem bramki.

Od początku drugiej połowy piłkarze Skórzewa kontynuowali dobrą grę w piłkę, raz po raz zagrażając przyjezdnym. Niestety, od kilku spotkań mają problem ze skutecznością. Pomimo ataków i stwarzania przewagi nie znaleźli drogi do bramki. Kolejny raz na przeszkodzie stanął słupek, tym razem po centro-strzale Banasiaka z ostrego kąta. W 83 minucie po jednej z nielicznych kontr i zamieszaniu pod bramką Canarinhos, zespół przeciwnika zdobył bramkę. Do końca spotkania, mimo przewagi, gracze Skórzewa nie potrafili zmienić losów meczu.

Był to już 3 mecz z rzędu, w którym Canarinhos mieli sporą przewagę w trakcie spotkania i powinni ten mecz zamknąć. Niestety słaba skuteczność i brak szczęścia spowodowała, że 3 punkty pojechały do Fałkowa.

Damian Konieczny & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – KS Fałkowo   0:1 (0:0)


Prowadzili, jednak doznali porażki

2023-10-29
W niedzielne przedpołudnie ostatniego weekendu października, seniorzy Canarinhos zmierzyli się z zespołem Clescevii w Kleszczewie. Od początku spotkania goście grali piłką i mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Stworzyli w pierwszej połowie 3 dogodne sytuacje bramkowe, [...]

W niedzielne przedpołudnie ostatniego weekendu października, seniorzy Canarinhos zmierzyli się z zespołem Clescevii w Kleszczewie. Od początku spotkania goście grali piłką i mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Stworzyli w pierwszej połowie 3 dogodne sytuacje bramkowe, jednak tylko jedną udało się wykorzystać. W 42 minucie, oko w oko z bramkarzem stanął Tokarek, ale bramkarz odbił piłkę. Na szczęście nadbiegający Juszczyk zdołał ją umieścić w bramce. Rywal zdołał stworzyć sobie jedną sytuację pod bramką Skórzewa w trakcie całej pierwszej połowy oraz gospodarze oddali jeden strzał z dość dalekiej odległość. Na szczęście bramkarz Canarinhos zdołał w obu sytuacjach zachować zimną krew. Do przerwy prowadzenie zespołu gości było w pełni zasłużone.

Od początku drugiej połowy goście nie wyglądali dobrze. Jeszcze na jej początku Clescevia po niedanym zagraniu do bramkarza, mogła sobie sama strzelić gola, jednak bramkarz rywala, zdołał w porę wrócić do bramki i wybić piłkę tuż przed linią bramkową. Niestety od 53 minuty zaczęło się w tym spotkaniu wszystko co złe dla Canarinhos. Wtedy właśnie Łaski został ukarany czerwoną kartką. Niestety po tym zdarzeniu zespół stanął. Efektem tego była strata dwóch bramek, najpierw w 68 minucie i chwilę później w 72 minucie spotkania. Pomimo dokonania korekt w składzie, przejścia na trójkę obrońców i pełnego zaangażowania w gonienie wyniku, niestety nie udało się zawodnikom Skórzewa doprowadzić do remisu.

Damian Konieczny & Angel

Clescevia Kleszczewo – KS Canarinhos Skórzewo   2:1 (0:1)

KS wystąpił w składzie:
Bielawa – Szymański, Łaski,  Kaźmierczak, Banasiak – Juszczyk (77′ Wójcik), Sobański, Malinowski (86′ Biernacki), Baranowski (65′ Morkis), Beśka (70′ Kurcewicz)  – Tokarek (77′ Stachowiak)

Bramkę dla Canarinhos zdobył: Juszczyk(42′)


Szalony mecz seniorów

2023-10-22
W niedzielne popołudnie 22 października seniorzy Canarinhos podjęli na boisku w Plewiskach zespół LZS Otorowo. Od początku spotkania gracze Skórzewa grali w piłkę i byli drużyną przeważającą. Po upływie kilku minut oko w oko z [...]
W niedzielne popołudnie 22 października seniorzy Canarinhos podjęli na boisku w Plewiskach zespół LZS Otorowo. Od początku spotkania gracze Skórzewa grali w piłkę i byli drużyną przeważającą. Po upływie kilku minut oko w oko z bramkarzem stanął Tokarek, ale niestety posłał piłkę wprost w bramkarza rywala. w 15 minucie gry po fantastycznym strzale z dystansu Malinowskiego gospodarze objęli prowadzenie. Kiedy wydawało się, że druga bramka to kwestia czasu, zdarzył się błąd w środku pola, który spowodował sytuację sam na sam z bramkarzem Canarinhos. Zawodnik rywala ją wykorzystał i od 30 minuty spotkania był remis. Po kolejnych 10 minutach, po faulu w środku pola Tierling zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Postawiło w trudnej sytuacji graczy KS-u, jednak do przerwy wynik się nie zmienił.
W szatni mocno tonowano rosnące emocje i na boisko piłkarze Canarinhos wyszli z nastawieniem na grę w piłkę i dalszą walkę o 3 punkty.

Od początku drugiej połowy byli zespołem, który kontrolował wydarzenia, choć grali w 10-tkę i sprawiało to wiele trudności.  W 68 minucie po szybkiej kontrze Beśka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Jednak już minutę później za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, zszedł z boiska strzelec pierwszego gola – Malinowski. Sytuacja stała się szalenie trudna, tym bardziej, że minutę później goście strzelili na 2:2. O ile w niedowadze jednego zawodnika gospodarze byli w stanie pograć piłką, to już od 70 minuty nie stać ich było nas na więcej niż na obronę przed oblężeniem bramki. Jednak po około 11′ minutach udało się wyprowadzić kontrę, którą sfinalizował Kaźmierczak, fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Przed meczem nikt nie byłby w stanie wymyślić takiego scenariusza tego spotkania. Seniorzy Canarinhos liczyli, że uda nam się dowieźć prowadzenie do końca spotkania, jednak w 87 minucie goście wyrównali.

Ten mecz wiele kosztował zawodników Skórzewa. Z jednej strony niedosyt, że nie udało się zdobyć trzech punktów, z drugiej biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności należy szanować ten punkt. Drużyna zagrała bardzo dobrze i mądrze. Fakt, że dwa razy w coraz większej niedowadze wychodzili na prowadzenie, świadczy o fantastycznym zaangażowaniu zespołu.

Damian Konieczny & Angel
KS Canarinhos Skórzewo – LZS Otorowo   3:3 (1:1)
KS wystąpił w składzie:
Staniewicz – Szymański (89′ Łaski), Bałuta,  Kaźmierczak, Banasiak – Baranowski (60′ Kurcewicz), Sobański (65′ Kwiatkowski) , Tierling,  Malinowski, Pawlak (70′ Stachowiak) – Tokarek (63′ Beśka)
Bramki dla Canarinhos zdobyli: Malinowski (15′), Beśka (68′), Kaźmierczak (81′)

Treningi w rundzie jesiennej: od 01.08

DzieńGodzina
Wtorek20:30-22:00
Czwartek19:30-21:00
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP1 w Skórzewie.