Aktualności

Juniorzy wracają do rywalizacji o ligowe punkty

2023-03-23
Po kilku miesiącach przerwy od ligowych zmagań, podopieczni trenera Pawlaka wracają na ligowe boiska. W lidze WZPN przyjdzie im się zmierzyć z takim zespołami jak: AP Reissa Poznań II, Tarnovia Tarnowo Podgórne, AKF Poznań, GES [...]

Po kilku miesiącach przerwy od ligowych zmagań, podopieczni trenera Pawlaka wracają na ligowe boiska. W lidze WZPN przyjdzie im się zmierzyć z takim zespołami jak: AP Reissa Poznań II, Tarnovia Tarnowo Podgórne, AKF Poznań, GES Poznań II, Patria Buk, AP Oborniki i Poznańska 13 Poznań II.

Pierwszy mecz rundy wiosennej odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca o godz. 10:00 na boisku w Skórzewie, a przeciwnikiem będzie drużyna AP Reissa Poznań II.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!
Marcin Pawlak & Angel

Dwa spotkania rocznika 2011

2023-03-19
Kolejne dwa spotkania kontrolne ma za sobą drużyny trenera Matouszka z rocznika 2011. Najpierw w sobotę zespół zmierzył się z Polonią Środa Wielkopolska, natomiast w niedzielę udał się do Swarzędza, na mecz z dobrze znaną [...]

Kolejne dwa spotkania kontrolne ma za sobą drużyny trenera Matouszka z rocznika 2011. Najpierw w sobotę zespół zmierzył się z Polonią Środa Wielkopolska, natomiast w niedzielę udał się do Swarzędza, na mecz z dobrze znaną drużyną Unii Swarzędz.

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo
W sobotni poranek, na boisku z naturalną nawierzchnią w Topoli k. Środy Wielkopolskiej, zespół podejmował miejscową Polonię. Mecz od początku pod dyktando zawodników Canarinhos, którzy narzucili swój styl gry, grając widowiskowo w ataku oraz pewnie i skutecznie w obronie. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez S.Gieburowskiego, który przerzucił bramkarza rywali technicznym uderzeniem za kołnierz.

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo   1:5

KS wystąpił w składzie:
Dudziak, S.Gieburowski, Konieczny, Kwaśniewski, Michałowski, Pacholczak, Pawłowski, Przysiężniuk, Rachwalik, Stawski, Stępiński, Wesołowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: S.Gieburowski[2], Stępiński, Konieczny, Pacholczak

Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo
Z kolei w niedzielę zespół Canarinhos udał się do Swarzędza, by zmierzyć się z niedawnym ligowym rywalem – miejscową Unią. Spotkanie toczone pod dyktando Canarinhos – jednak to jako pierwsi, po ospałym zachowaniu w fazie budowania Skórzewo straciło bramkę. To tylko pozytywnie wpłynęło na dalszą grę zawodników Canarinhos. Warto odnotować piękną indywidualną akcję Raciniewskiego, który schodząc z lewej strony do środka minął czterech zawodników Unii, a bramkę uderzeniem z dystansu zdobył Zwierzyński oraz dwie bliźniacze bramki, które po akcji skrzydłem Suchodolskiego na bramkę zamieniali Raciniewski oraz Pacholczak. Łącznie udało się zdobyć 7 bramek, tracąc 2.

Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo   2:7

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Ślósarski, Pacholczak, Mirek, Raciniewski, Zwierzyński, W.Gieburowski, Lehmann, Suchodolski, Kwaśniewski, Przysiężniuk, Bartoszewski, Pawłowski

Bramki: Zwierzyński[2], Bartoszewski[2], Raciniewski, Pawłowski, Pacholczak

Podziękowania dla wszystkich kibiców za wsparcie. Standardowo również dziękujemy mamie Kuby Mirka – Pani Ani, za profesjonalne zdjęcia z meczów.

Maciej Matouszek & Angel

Orliki młodsze gotowe do ligi WZPN

2023-03-19
Ostatnie dwa weekendy stały pod znakiem bardzo wymagających gier kontrolnych dla zawodników z rocznika 2013. Najpierw zmierzyli się z zespołem Red Box Suchy Las na własnym boisku, aby tydzień później udać się na Dębiec i [...]

Ostatnie dwa weekendy stały pod znakiem bardzo wymagających gier kontrolnych dla zawodników z rocznika 2013. Najpierw zmierzyli się z zespołem Red Box Suchy Las na własnym boisku, aby tydzień później udać się na Dębiec i zagrać czwórmecz z drużynami: AP Reissa, Victorii Wysogotowo oraz Przemysława Poznań.

Gracze Canarinhos pokazali się podczas dwóch weekendów z bardzo dobrej strony, długo utrzymywali się przy piłce, szukali trudnych rozwiązań, wygrywali dużo pojedynków 1×1, grając przy tym ładną piłkę.

Postawa młodych piłkarzy Skórzewa napawa dużym optymizmem i nie możemy doczekać się meczów ligowych, które już w najbliższą niedzielę!

Rafał Strugarek & Angel

Inauguracja seniorów

2023-03-19
Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej rozegrał zespół Canarinhos. Drużyna seniorów na stadionie w Plewiskach zagrała w meczu 16 kolejki z aktualnym liderem rozgrywek i faworytem do awansu Spartą Szamotuły. Mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 2:0, [...]

Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej rozegrał zespół Canarinhos. Drużyna seniorów na stadionie w Plewiskach zagrała w meczu 16 kolejki z aktualnym liderem rozgrywek i faworytem do awansu Spartą Szamotuły.

Mecz zakończył się wygraną przyjezdnych 2:0, a bramki padły w 85 i 90 minucie. Faktem jest, że w pierwszej połowie doskonałą okazję do zdobycia bramki nie wykorzystał Wójcik, który wkręcił w ziemię obrońcę, ale trafił tylko w boczną siatkę. Po stracie bramki zespół Skórzewa rzucił się szaleńczo na gości i w 86 minucie mogli wyrównać stan spotkania, jednak w zamieszaniu podbramkowym i kilku oddanych strzałach piłkę w ostateczności z linii bramkowej wybili defensorzy Sparty. W 90 minucie po jednej z kontr padł w polu karnym zawodnik Sparty i sędzia podyktował rzut karny.

Pierwszy mecz za nami i czujemy niedosyt, bo wykorzystując swoje bardzo dobre okazje mogliśmy otworzyć ten mecz i rywal z pewnością miał by trudno, żeby nas zaskoczyć. Pod koniec zabrakło nam sił i nie przesunęliśmy odpowiednio, w wyniku czego otworzył się sektor, z którego poszło kluczowe podanie i padła bramka. Wyciągamy wnioski z tej gry, wiemy jak grać, żeby zacząć punktować i utrzymać się w lidze, bo taki nasz cel i nie zawiedziemy siebie i kibiców.” – trener Olejnik.

Wojciech Olejnik & Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Sparta Szamotuły   0:2 (0:0)


Ostatni sprawdzian trampkarzy

2023-03-18
W sobotę 18 marca podopieczni trenera Anioły rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną. Na boisku w Szreniawie zmierzyli się z drużyną Wielkopolska Komorniki. Niestety na mecz pojechali w mocno okrojonym składzie, jednak kilka razy pokazali [...]

W sobotę 18 marca podopieczni trenera Anioły rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną. Na boisku w Szreniawie zmierzyli się z drużyną Wielkopolska Komorniki.

Niestety na mecz pojechali w mocno okrojonym składzie, jednak kilka razy pokazali ładne akcje ofensywne, jednak popełnili też sporo prostych błędów, których miejmy nadzieję unikać będą w ligowych zmaganiach.

Angel