Aktualności

Podsumowanie jesieni w wykonaniu Canarinhos z rocznika 2011

2022-11-28
W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 drużyna prowadzona przez trenera Matouszka przystąpiła do zmagań w dwóch najwyższych ligach: Wojewódzkiej oraz I lidze Okręgowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zabieg zgłoszenia dwóch zespołów do rozgrywek zapewnił każdemu zawodnikowi [...]

W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 drużyna prowadzona przez trenera Matouszka przystąpiła do zmagań w dwóch najwyższych ligach: Wojewódzkiej oraz I lidze Okręgowej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zabieg zgłoszenia dwóch zespołów do rozgrywek zapewnił każdemu zawodnikowi cotygodniowe granie.

Przed rozpoczęciem rozgrywek, zespół udał się na zgrupowanie do Lichenia Starego, gdzie w bardzo dobrych warunkach, każdy z zawodników doskonalił swoje umiejętności piłkarskie dobrze się przy tym bawiąc. Trener Matouszek zaplanował w tym okresie aż 6 meczów sparingowych, tak aby spokojnie można było przystosować się do zmiany – przejścia z gry 7×7 do gry 9×9.

W rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej zespół pokazał duży charakter, grając przyjemną dla oka piłkę, będąc niewygodnym rywalem dla każdego z zespołów. Warto odnotować, że z powodzeniem radził sobie z teoretycznie silniejszymi, na papierze rywalami. Młodzi Skórzewiacy w tym czasie potrafili urwać punkty, a co najważniejsze – grać jak równy z równym z zespołami Warty Poznań czy Lecha Poznań. Łącznie w rozegranych 14 spotkaniach ligowych zawodnicy Skórzewa zgromadzili 19 punktów, zdobywając przy tym 59 bramek, tracąc zaledwie 25. Najwięcej bramek zdobył kapitan naszego zespołu: Krzysztof Daś – 20.

Z kolei w ramach I ligi okręgowej, zespół Canarinhos przystąpił do rozgrywek w grupie 7 zespołowej, po rezygnacji z uczestnictwa drużyny Warty Międzychód. Młodzi zawodnicy Canarinhos, podobnie jak w Lidze Wojewódzkiej, w każdym meczu dawali z siebie wszystko, chcąc dominować na boisku, rozgrywając piłkę krótkimi podaniami. Niestety, ale wiele zespołów ograniczało się jedynie do dłuższych wybić. Dobra gra zespołu KS-u zaowocowała zdobyciem 18 punktów, strzelając przy tym 43 bramki, tracąc 28. Najwięcej bramek zdobył Filip Konieczny – 9.

Gratulacje dla każdego zawodnika za pozostawione na boisku serce, radość z gry oraz zagwarantowanie każdemu obecnemu kibicowi mnóstwa emocji oraz dobrej piłki. Ani jednego, ani drugiego w rozgrywkach zespołu rocznika 2011 nie zabrakło, dzięki czemu wiosną zawodnicy Canarinhos nadal rywalizować będą w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.

Szczególne podziękowania dla rodziców = kibiców za wsparcie oraz pomoc w sprawach organizacyjnych. Niezawodna była również Pani Ania – mama Kuby Mirka, która uwieczniła na fotografiach poczynania zawodników Skórzewa.

Maciej Matouszek & Angel

Wygrana na otarcie łez

2022-11-19
W sobotę 19 listopada gracze z rocznika 2009 rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej. Na własnym boisku podejmowali outsidera ligi, czyli Victorię Wysogotowo, która w 14 spotkaniach zdobyła zaledwie 4 punkty i w rundzie wiosennej zagra [...]

W sobotę 19 listopada gracze z rocznika 2009 rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej. Na własnym boisku podejmowali outsidera ligi, czyli Victorię Wysogotowo, która w 14 spotkaniach zdobyła zaledwie 4 punkty i w rundzie wiosennej zagra w II lidze.

Spotkanie zawodnicy Canarinhos rozstrzygnęli na swoją korzyść. Pierwszego gola zdobył Wójcik, a wynik meczu ustalił Miśkiewicz. W szeregach Skórzewa zagrali wszyscy zawodnicy, co na pewno ucieszyło trenera, każdy pokazał się z bardzo dobrej strony. W meczu z Wysogotowem młodzi piłkarzy KS-u byli zespołem zdecydowanie lepszym, w każdym elemencie gry.

Było to jednak gorzkie zwycięstwo, bo mimo, że drużyna rocznika 2009 miała najlepszą obronę w lidze (stracili 20 bramek), zdobyli najwięcej punktów (34 punkty) i prezentowali najładniejszy dla oka futbol, nie awansowali do ligi Wojewódzkiej, bo tyle samo punktów uzyskała drużyna AP Oborniki, która w bezpośrednich spotkaniach okazał się lepsza i awansowała. Zespołowi z Obornik gratulujemy i życzymy powodzenia, a gracze Skórzewa na pewno powalczą o awans wiosną!

Jeśli któryś zawodnik z rocznika 2009 chciałby dołączyć do zespołu Canarinhos, zrobić krok do przodu i chciałbym walczyć o awans – zapraszamy!

Angel

KS Canarinhos Skórzewo – Victoria Wysogotowo   2:0 (0:0)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Budziński – Miśkiewicz, Sobkowski, Balanicki, Juszczak(C), Kiepś – Sadowski / Grali również: Sutherland, Ćwirko, Ratajczak, Rymaniak, Śliwiński, Kapłon

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Wójcik(52′), Miśkiewicz(68′)


Zmagania rocznika 2010

2022-11-16
Z uwagi na zakończenie zmagań ligowych, przedpołudnie 11 listopada zawodnicy z rocznika 2010 spędzili na turnieju Niepodległościowym w Wągrowcu. Gracze Canarinhos rozegrali pięć 15-minutowych meczów, w których odnieśli zwycięstwo nad Gromem Plewiska, zremisowali z Nielbą [...]

Z uwagi na zakończenie zmagań ligowych, przedpołudnie 11 listopada zawodnicy z rocznika 2010 spędzili na turnieju Niepodległościowym w Wągrowcu. Gracze Canarinhos rozegrali pięć 15-minutowych meczów, w których odnieśli zwycięstwo nad Gromem Plewiska, zremisowali z Nielbą Wągrowiec II oraz po wyrównanej walce ulegli TPS-owi Winogrady, Calcio Wągrowie i Farze Pelikanowi Żydowo.

Z kolei w środę podopieczni trenera Krzysztofa rozegrali w ramach treningu, sparing z drugim zespołem Poznaniaka Poznań. Mimo mroźnej atmosfery, 80 minut na boisku pozwoliło każdemu z zawodników na solidną dawkę grania. Przedłużony mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla gości z Poznania.

Krzysztof Kałek & Angel

Stracone punkty w Mosinie

2022-11-12
Podopieczni trenera Anioły niestety przerwali serię zwycięstw, bo w meczu w Mosinie zdołali zaledwie zremisować. Zaledwie, ponieważ byli zespołem lepszym, dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej okazji bramkowych. W pierwszej odsłonie to [...]

Podopieczni trenera Anioły niestety przerwali serię zwycięstw, bo w meczu w Mosinie zdołali zaledwie zremisować. Zaledwie, ponieważ byli zespołem lepszym, dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sobie więcej okazji bramkowych.

W pierwszej odsłonie to gospodarze z Mosiny zdobyli gola. Sędzia spotkania podyktował rzut karny, a celnie z jedenastu metrów uderzył gracz Mosiny. Mimo kilku okazji Canarinhos nie zdołali pokonać bramkarza rywali.

Po zmianie stron zawodnicy Skórzewa ruszyli do ataku i już w 50 minucie gola zdobył Kiepś po świetnym dośrodkowaniu Sadowskiego. Kolejne minuty do falowe ataki młodych piłkarzy KS-u, ale albo skutecznie bronił bramkarz gospodarzy, albo strzelili oni niecelnie. Już w doliczonym czasie gry piłka trafiła w poprzeczkę, ale ostatecznie nie znalazła drogi do bramki.

Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów, z którego bardzo cieszyli się gospodarze, jednak goście byli bardzo niezadowoleni z braku zwycięstwa.

Angel

KS 1920 Mosina – KS Canarinhos Skórzewo   1:1 (1:0)

KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Nowak, Wójcik, Budziński – Kiepś, Sobkowski, Balanicki, Juszczak(C), Miśkiewicz – Sadowski / Grali również: Śliwiński, Rymaniak, Ratajczak, Ćwirko, Kapłon

Bramkę dla Canarinhos zdobył: Kiepś(50′)


Bruno Myszka z rocznika 2011 z wizytą w Barcelonie!

2022-11-10
Bruno z rocznika 2011 miał kolejny zaszczyt być powołany do reprezentacji Polski Słodka Polska. Zagrał kolejny raz z orzełkiem na piersi i dumnie reprezentował nasz kraj! Reprezentacja Polski zmierzyła się z rówieśnikami z Barcelony. Polska [...]

Bruno z rocznika 2011 miał kolejny zaszczyt być powołany do reprezentacji Polski Słodka Polska. Zagrał kolejny raz z orzełkiem na piersi i dumnie reprezentował nasz kraj!

Reprezentacja Polski zmierzyła się z rówieśnikami z Barcelony. Polska drużyna bardzo walecznie i dzielnie się zaprezentowała, pokazali hart ducha. Choć mecz przegrali, to wynik nie był najważniejszy. Gratulacje dla Bruna!