Rocznik 2012

Janikowo CUP

2023-02-18
W sobotę 18 lutego zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się do Janikowa na turniej. Pierwszy mecz zakończył się przegraną, jednak zespół dotrzymywał kroku przeciwnikowi do ostatniego gwizdka, tracąc kluczową bramkę w ostatniej akcji meczu. Na [...]

W sobotę 18 lutego zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się do Janikowa na turniej. Pierwszy mecz zakończył się przegraną, jednak zespół dotrzymywał kroku przeciwnikowi do ostatniego gwizdka, tracąc kluczową bramkę w ostatniej akcji meczu. Na drugi mecz gracze Canarinhos wyszli z innym nastawieniem, lekko rozdrażnieni porażką, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo 2:1. Trzeci mecz zakończył się przegraną. Po wyjściu z grupy w meczu o 5 miejsce Canarinhos przegrali z zespołem z Inowrocławia, jednak zauważalne było zmęczenie w grze zawodników, ze względu na braki kadrowe. Ostatni mecz o 7 miejsce zakończył się zwycięstwem 3:1. Gra zawodników ze Skórzewa w tym meczu zasługiwała na pochwałę, a wyrazy uznania uzyskali nawet od sędziego tego spotkania!

Ogromne podziękowania dla taty Kuby, Pana Łukasza Skotarczaka, który dzielnie poprowadził chłopców w tych rozgrywkach, gratulacje!

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

„Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz” – John C. Maxwell


Podium w Finale Grand Prix Dopiewo

2023-02-18
Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 w sobotę 18 lutego rozgrywała ostatni etap rozgrywek należący do cyklu Grand Prix. Zespół Skórzewa w grupie spotkał się z drużynami: Mieszko Gniezno, FA Leszno, GKS Dopiewo, Wartą Śrem i [...]

Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 w sobotę 18 lutego rozgrywała ostatni etap rozgrywek należący do cyklu Grand Prix. Zespół Skórzewa w grupie spotkał się z drużynami: Mieszko Gniezno, FA Leszno, GKS Dopiewo, Wartą Śrem i Lipnem Stęszew.

Młodzi piłkarze KS-u zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, pokazując zaangażowanie i pasję do gry na boisku. Ciężka praca na treningach przekłada się na wzrost umiejętności młodych piłkarzy z turnieju na turniej. Jednak nie należy popadać w samouwielbienie, wciąż jest wiele aspektów do poprawy.

Po ciężkich zmaganiach w grupie finałowej Canarinhos uplasowali się na 3 miejscu zdobywając w ten sposób brązowy medal i uznanie ze strony trybun. Należy wspomnieć, że bramkarz Canarinhos – Oskar Kiszmanowicz został wyróżniony nagrodą indywidualną dla najlepszego bramkarza całego Grand Prix.

Gratulacje dla zespołu i trenerów za kolejne osiągnięcie w okresie zimowym-czekamy na sukcesy wywalczone na murawie!

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

KS wystąpił w składzie:
Kiszmanowicz,
Dziwiński, Kiepś, Gierszewski, Bączyk, Budych, Węgelewski, Ślusarski

„Będzie milion powodów, dla których nie możesz. Skup się na kilku, dla których możesz” – Kara Goucher


Bielik Cup 2023

2023-01-29
Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 spędziła weekend na rozgrywkach w ramach turnieju Bielik Cup przy ul. Łozowej z Poznaniu. Młodzi piłkarze Skórzewa podejmowali przeciwników z różnych miejscowości, a w ich grupie znalazły się m.in zespoły [...]

Drużyna Canarinhos z rocznika 2012 spędziła weekend na rozgrywkach w ramach turnieju Bielik Cup przy ul. Łozowej z Poznaniu. Młodzi piłkarze Skórzewa podejmowali przeciwników z różnych miejscowości, a w ich grupie znalazły się m.in zespoły z Piły czy Szczecina. Skład grupy: Canarinhos Skórzewo, Falubaz Zielona Góra, Osadnik Myślibórz, APR Poznań Dębiec, Hutnik Szczecin, Junior Koziegłowy, APR Piła, APR Dopiewo

Podopieczni trenera Szymkowiaka w sobotę zdobyli 13 punktów – 4 zwycięstwa, 2 porażki i jeden remis. W ten sposób uplasowali się na 3 miejscu w grupie.

W niedzielę zespół zakończył zawody na 4 lokacie z bilansem 3 zwycięstw, 2 remisów i 2 przegranych, co początkowo nie dawało im awansu do kolejnej rundy.

Jednak ciężka praca na boisku i determinacja młodych piłkarzy została doceniona przez organizatorów turnieju i otrzymali oni bilet do Krakowa. Niesamowita historia ukazująca, że zarówno jak w życiu, tak i na boisku nie liczy się cel, a sposób w jaki się do niego dociera.

Najlepszym komplementem dla trenerów i rodziców jest właśnie takie wyróżnienie! Canarinhos Skórzewo 2012 będą kontynuować swoją drogę w maju 2023 w Krakowie walcząc o miejsce na podium.

Należy podkreślić, że zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, a dzięki ogromnej determinacji osiągnęli niemały sukces.

Ogromne podziękowania dla rodziców młodych adeptów piłki nożnej, którzy wspierali swoje pociechy cały weekend.

KS wystąpił w składzie:
Kiszmanowicz, Dziwiński, Przybysz, Zwierzyński, Kiepś, Danek, Gierszewski, Bączyk, Budych, Węgelewski, Ślusarski

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

„Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach.“ – Grace Hooper


Zdobyty puchar w Dopiewie

2023-01-22
W Dzień Dziadka samozwańcza drużyna Canarinhos Fathers, czyli rodzice zawodników z rocznika 2012 wraz z trenerką, rozegrała turniej Tata Cup 2023. Zawodnicy spontanicznie zebrali swój zespół na początku nowego roku, jednak podeszli do tematu rozgrywek [...]

W Dzień Dziadka samozwańcza drużyna Canarinhos Fathers, czyli rodzice zawodników z rocznika 2012 wraz z trenerką, rozegrała turniej Tata Cup 2023. Zawodnicy spontanicznie zebrali swój zespół na początku nowego roku, jednak podeszli do tematu rozgrywek profesjonalnie, organizując własne treningi w styczniu, szlifując w ten sposób formę i łapiąc zgranie do niedzielnych rozgrywek.

Od samego początku tego procesu wszyscy piłkarze byli niezwykle zaangażowani i starali się jak najlepiej wykorzystać czas na Skórzewskim Orliku, tak aby móc zaprezentować się z jak najlepszej strony przez publicznością przy ul. Polnej 1A w Dopiewie, gdzie miejsce miał owy turniej.

Drużyna Canarinhos Fathers w grupie spotkała się z takimi zespołami jak: KUMPLE, Ran-Dom czy Bricoman Skorpion Poznań, odnosząc 2 zwycięstwa i ponosząc 1 porażkę. Jednak po etapie grupowy mieli na swoim koncie już 9 pkt., ponieważ jeden z rywali nie stawił się na miejscu, przez co Kanarki otrzymały dodatkowe 3 pkt. do swojej pokaźnej puli.

Canarinhos Fathers awansowali z grupy z 2. miejsca i w meczu o trzecie miejsce całego turnieju podejmowali zespół Potęga Wisiory.
Mecz zakończył się zwycięstwem zawodników ze Skórzewa, jednak należy wspomnieć, że jego przebieg był niezwykle emocjonujący bo, dopiero w doliczonym czasie gry po asyście Patrycji Pietraszkiewicz, Bartosz Ślusarski umieścił piłkę w bramce przeciwnika.
Należy dodać, że bramkarz zespołu Canarinhos – Maciej Bączyk został nagrodzony statuetką dla najlepszego bramkarza turnieju, która była w pełni zasłużona, gdyż nie raz wyciągnął on drużynę z opresji. Brawo!

Gratulacje dla całego zespołu, który dzielnie walczył w każdym meczu, o każdym centymetr boiska, nie pozostawiając rywalom pola do popisu.

Ogromne podziękowania dla kibiców, którzy swoim wsparciem umacniali zespół w walce o podium!

Skład zespołu:
16 Maciej Bączyk, 32 Maciej Węgelewski, 10 Patrycja Pietraszkiewicz, 9 Tomasz Balcerzak, 18 Bartosz Ślusarski, 15 Maciej Dziwiński, 1 Waldemar Kiszmanowicz, 24 Łukasz Skotarczak, 17 Sławomir Białous, 7 Jerzy Kiszmanowicz

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy dawać z siebie wszystko” – Vince Lombardi

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Dominacja w Obornikach

2023-01-21
21 stycznia zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na sparing do Obornik, aby zmierzyć się z lokalną drużyną AP Oborniki. Trener podzielił zespół na dwie ekipy, które rozegrały dwa mecze, jeden po drugim. W pierwszym [...]

21 stycznia zawodnicy z rocznika 2012 wybrali się na sparing do Obornik, aby zmierzyć się z lokalną drużyną AP Oborniki. Trener podzielił zespół na dwie ekipy, które rozegrały dwa mecze, jeden po drugim. W pierwszym spotkaniu Canarinhos odnieśli zwycięstwo 12:3, tracąc 3 bramki w ostatnich 3 minutach meczu, jednak przez całe spotkanie to gracze Canarinhos stali za sterem, o czym świadczy bardzo wysoki wynik tego spotkania.
Drugie spotkanie również zakończyło się również zwycięstwem Skórzewa!

Kanarki absolutnie zdominowały gospodarzy uskuteczniając swój styl gry i taktykę, którą na ten mecz przygotowali trenerzy. Wyniki są niezwykle napawające optymizmem, jednak cały czas pamiętamy, że nie należy spoczywać na laurach.

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” -Henry Ford

Patrycja Pietraszkiewicz & Angel

Treningi w okresie zimowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:00-19:30
Środa18:30-20:00
Czwartek18:00-19:30
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek w hali SP1 Skórzewo, w środę na Orliku w Skórzewie, w czwartek w hali SP2 Skórzewo.