Rocznik 2011

Dwa spotkania rocznika 2011

2023-03-19
Kolejne dwa spotkania kontrolne ma za sobą drużyny trenera Matouszka z rocznika 2011. Najpierw w sobotę zespół zmierzył się z Polonią Środa Wielkopolska, natomiast w niedzielę udał się do Swarzędza, na mecz z dobrze znaną [...]

Kolejne dwa spotkania kontrolne ma za sobą drużyny trenera Matouszka z rocznika 2011. Najpierw w sobotę zespół zmierzył się z Polonią Środa Wielkopolska, natomiast w niedzielę udał się do Swarzędza, na mecz z dobrze znaną drużyną Unii Swarzędz.

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo
W sobotni poranek, na boisku z naturalną nawierzchnią w Topoli k. Środy Wielkopolskiej, zespół podejmował miejscową Polonię. Mecz od początku pod dyktando zawodników Canarinhos, którzy narzucili swój styl gry, grając widowiskowo w ataku oraz pewnie i skutecznie w obronie. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez S.Gieburowskiego, który przerzucił bramkarza rywali technicznym uderzeniem za kołnierz.

Polonia Środa Wielkopolska – KS Canarinhos Skórzewo   1:5

KS wystąpił w składzie:
Dudziak, S.Gieburowski, Konieczny, Kwaśniewski, Michałowski, Pacholczak, Pawłowski, Przysiężniuk, Rachwalik, Stawski, Stępiński, Wesołowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: S.Gieburowski[2], Stępiński, Konieczny, Pacholczak

Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo
Z kolei w niedzielę zespół Canarinhos udał się do Swarzędza, by zmierzyć się z niedawnym ligowym rywalem – miejscową Unią. Spotkanie toczone pod dyktando Canarinhos – jednak to jako pierwsi, po ospałym zachowaniu w fazie budowania Skórzewo straciło bramkę. To tylko pozytywnie wpłynęło na dalszą grę zawodników Canarinhos. Warto odnotować piękną indywidualną akcję Raciniewskiego, który schodząc z lewej strony do środka minął czterech zawodników Unii, a bramkę uderzeniem z dystansu zdobył Zwierzyński oraz dwie bliźniacze bramki, które po akcji skrzydłem Suchodolskiego na bramkę zamieniali Raciniewski oraz Pacholczak. Łącznie udało się zdobyć 7 bramek, tracąc 2.

Unia Swarzędz – KS Canarinhos Skórzewo   2:7

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Ślósarski, Pacholczak, Mirek, Raciniewski, Zwierzyński, W.Gieburowski, Lehmann, Suchodolski, Kwaśniewski, Przysiężniuk, Bartoszewski, Pawłowski

Bramki: Zwierzyński[2], Bartoszewski[2], Raciniewski, Pawłowski, Pacholczak

Podziękowania dla wszystkich kibiców za wsparcie. Standardowo również dziękujemy mamie Kuby Mirka – Pani Ani, za profesjonalne zdjęcia z meczów.

Maciej Matouszek & Angel

Śnieżne pojedynki rocznika 2011

2023-03-13
W minioną sobotę 11 marca, zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali kolejne dwa mecze kontrolne. Tym razem oba z nich odbywały się o tej samej godzinie, jednak dzięki bardzo dobrej organizacji oraz zaangażowania zawodników oraz rodziców [...]

W minioną sobotę 11 marca, zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali kolejne dwa mecze kontrolne. Tym razem oba z nich odbywały się o tej samej godzinie, jednak dzięki bardzo dobrej organizacji oraz zaangażowania zawodników oraz rodziców udało się bez problemu ustalić powołania na sobotnie mecze.

Równo o godzinie 9:00 młodzi piłkarze Canarinhos zmierzyli się z zespołami AKF Poznań rocznik 2010/11 oraz Poznańska 13 rocznik 2011, wzmocniony dwoma zawodnikami z rocznika 2010. Standardowo już, trener Matouszek podzielił zawodników na dwie grupy, tak, aby każdy z młodych piłkarzy mógł rozegrać tak ważne w ich rozwoju minuty na boisku. Oba spotkana miały bardzo podobny przebieg – zawodnicy Canarinhos posiadali optyczną przewagę, długo utrzymując się przy piłce, przez większą część spotkania tworząc sytuacje bramkowe w ataku pozycyjnym. Sobotni przeciwnicy ograniczali się do groźnych kontrataków.

W spotkaniu z AKF zabrakło nieco ostatniego podania, piłka bardzo często stawała w wodzie, co uniemożliwiało skuteczną finalizację, co spowodowało, że przeciwnicy strzelili o jedną bramkę więcej od Skórzewa. Z kolei spotkanie z Poznańska 13 lepiej zaczęli gospodarze z Poznania, którzy jako pierwsi znaleźli drogę do siatki Wesołowskiego. Od tego jednak momentu drużyna Canarinhos wzięła sprawy w swoje ręce, co spowodowało, że goście strzelili 5 bramek, nie tracąc już ani jednej. Warto również odnotować, że w spotkaniu z AKF wzięło udział dwóch zawodników rocznika 2012 – Węgelewski oraz debiutujący w roczniku 2011 Ślusarski. Gratulujemy chłopakom dobrego występu!

AKF Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   4:3

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Ślósarski, Pacholczak, Dudziak, Węgelewski, Zwierzyński, Lehmann, Ślusarski, Suchodolski, Kwaśniewski, Konieczny

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Węgelewski, Ślósarski oraz Suchodolski

Poznańska 13 Poznań – KS Canarinhos Skórzewo   1:5

KS wystąpił w składzie: Wesołowski, W.Roykowski, Rachwalik, Mirek, Stępiński, Przysiężniuk, W.Gieburowski, S.Gieburowski, Raciniewski, Bartoszewski, A.Roykowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Stępiński [2], Bartoszewski, Raciniewski, Mirek

Warto dodać, że oba spotkania rozgrywane były w niezbyt sprzyjających warunkach, dużej zamieci śnieżnej, co doskonale obrazują załączone zdjęcia. Rozgrywanie spotkań w takiej aurze kształtuje i buduje charakter młodych piłkarzy. Pomimo takiej pogody zespół Canarinhos był wierny swojej filozofii gry, atakując w wysokim pressingu, budując akcje od własnej bramki. Dziękujemy kolegom z AKF oraz Poznańskiej 13 za gościnę i do zobaczenia na piłkarskich boiskach!

Maciej Matouszek & Angel

Weekendowe granie rocznika 2011

2023-03-05
W weekend 4-5 marca drużyna trenera Matouszka ponownie miała rywalizować na dwóch frontach. Właśnie miała – niestety jeden z zespołów odwołał mecz kontrolny na pół godziny przed planowaną zbiórką zawodników. W sobotę 4 marca zawodnikom [...]

W weekend 4-5 marca drużyna trenera Matouszka ponownie miała rywalizować na dwóch frontach. Właśnie miała – niestety jeden z zespołów odwołał mecz kontrolny na pół godziny przed planowaną zbiórką zawodników.

W sobotę 4 marca zawodnikom Canarinhos z rocznika 2011 przyszło zmierzyć się z drużyną AKF Poznań 2010/11. Mecz rozegrany został w systemie trzech tercji – każda po 25 minut, na dobrze wszystkim znanym boisku ze sztuczną nawierzchnią PLEK w Poznaniu. W tym spotkaniu optyczną przewagę mieli zawodnicy Canarinhos, którzy przez większą część spotkania tworzyli sytuacje bramkowe w ataku pozycyjnym. W tym spotkaniu częściej do siatki przeciwników trafiali gracze Skórzewa.

KS wystąpił w składzie:
Majkowski, S.Gieburowski, W. Gieburowski, Lehmann, Pacholczak, Rachwalik, Mirek, Zwierzyński, Raciniewski, Stępiński, Kwaśniewski, Michałowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Lehmann, S.Gieburowski, Raciniewski oraz Mirek

Dziękujemy zawodnikom oraz trenerowi AKF za mecz i do zobaczenia już w najbliższą sobotę, gdzie ponownie zmierzymy się z drużyną z Poznania. Podziękowania również dla rodziców za obecność oraz wsparcie!

Z kolei w niedzielę 5 marca zawodnicy Canarinhos, również na obiektach PLEK w Poznaniu mieli zmierzyć się z drużyną SF Luboń. Spotkanie zaplanowano na godzinę 10:00. Niestety o godz. 8:45 trener drużyny z Lubonia odwołał mecz kontrolny.

Podziękowania dla mamy Kuby Mirka za uwiecznienie sobotniego spotkania na fotografiach. Dziękujemy!

Maciej Matouszek & Angel

Zawodnik Canarinhos w Warcie Poznań

2023-03-03
Kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo zasilił młodzieżowe zespoły klubu Ekstraklasowego – Warty Poznań. Tym razem żółto-niebieski strój Canarinhos na zielony Warty Poznań zamienił Krzysztof Daś, do niedawna zawodnik rocznika 2011. Krzysiu od najmłodszych lat reprezentował barwy [...]

Kolejny wychowanek Canarinhos Skórzewo zasilił młodzieżowe zespoły klubu Ekstraklasowego – Warty Poznań. Tym razem żółto-niebieski strój Canarinhos na zielony Warty Poznań zamienił Krzysztof Daś, do niedawna zawodnik rocznika 2011.

Krzysiu od najmłodszych lat reprezentował barwy Canarinhos, przechodząc wszystkie etapy szkolenia od skrzata do młodzika odpowiednio u trenerów Pawlaka (skrzat – orlik młodszy) oraz Matouszka (orlik starszy – młodzik), w minionej rundzie zdobył aż 20 bramek w lidze wojewódzkiej.

Krzysiowi życzymy powodzenia w nowych barwach i do zobaczenia na zielonych boiskach. Warto również dodać, iż w roczniku 2011 Warty występuje również inny wychowanek Canarinhos – Sebastian Szuba.

Maciej Matouszek & Angel

Weekendowe granie rocznika 2011

2023-02-26
W ostatni weekend lutego podopieczni trenera Matouszka po raz kolejny rywalizowali na dwóch frontach. Najpierw w sobotę młodzi piłkarze Canarinhos zmierzyli się z zespołem AP Reiss Poznań, a następnie w niedzielę przyszło im rywalizować z [...]

W ostatni weekend lutego podopieczni trenera Matouszka po raz kolejny rywalizowali na dwóch frontach. Najpierw w sobotę młodzi piłkarze Canarinhos zmierzyli się z zespołem AP Reiss Poznań, a następnie w niedzielę przyszło im rywalizować z drużyną UKS Lider Swarzędz.

Łącznie w obu spotkaniach na boiskach pokazać swoje umiejętności mogło 23 zawodników, w tym dwóch zawodników rocznika 2012 – Gierszewski oraz Węgelewski. Warto odnotować, że obydwoje strzelili w spotkaniach po 2 bramki. Dodatkowo, okazję do gry otrzymali również zawodnicy na co dzień grający w zespole 2010: Matłoka, W. Roykowski, A. Roykowski.

Licznie zgromadzeni kibice byli świadkami bardzo ciekawych spotkań, a drużyna Canarinhos starała się kreować dużo akcji ofensywnych zarówno poprzez grę zespołową, jak i odważną grę indywidualną, budować grę od własnej bramki oraz przejmować inicjatywę na boisku.

W sobotę KS wystąpił w składzie:
Majkowski, Ślósarski, Pacholczak, Mirek, Węgelewski, Zwierzyński, W.Gieburowski, Lehmann, Suchodolski, Raciniewski, Dudziak, Bartoszewski, Przysiężniuk, Pawłowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Bartoszewski[4], Pacholczak, Węgelewski[2]

W niedzielę KS wystąpił w składzie:
Bartoszewski, Dudziak, S. Gieburowski, Gierszewski, Matłoka, Michałowski, Myszka, Pacholczak, Pawłowski, W. Roykowski, A. Roykowski, Stępiński, Wesołowski

Bramki dla Canarinhos zdobyli: Dudziak[2], Gierszewski[2], Myszka

Maciej Matouszek & Angel

Treningi w okresie zimowym:

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek17:00-18:30
Czwartek17:30-19:00
Treningi odbywać się bedą: w poniedziałek w hali przy ul. Łąkowej w Dopiewie, we wtorek na Orliku w Skórzewie, w czwartek w hali SP1 Skórzewo.