Rocznik 2011

Weekendowy rozkład jazdy

2023-09-29
Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym rozkładem meczów najstarszych grup Canarinhos. Kolejny emocjonujący weekend przed nami! Tym razem rocznik 2006/07 pauzuje, a zawodnicy z rocznika 2010 swój mecz rozegrają we wtorek. SENIORZY: 30 września (sobota), [...]

Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym rozkładem meczów najstarszych grup Canarinhos. Kolejny emocjonujący weekend przed nami! Tym razem rocznik 2006/07 pauzuje, a zawodnicy z rocznika 2010 swój mecz rozegrają we wtorek.

SENIORZY:
30 września (sobota), 14:00 – Plewiska
KS Canarinhos Skórzewo – Sokół Duszniki

ROCZNIK 2006/07
PAUZA

ROCZNIK 2009
1 października (niedziela), 16:00 – Skórzewo
KS Canarinhos Skórzewo – Błękitni Wronki

ROCZNIK 2010
3 października (wtorek), 17:30 – Skórzewo
KS Canarinhos SkórzewoUKS 2007 Lusowo

ROCZNIK 2011
30 września (sobota), 9:00 – Skórzewo
KS Canarinhos Skórzewo – Promień Opalenica

1 października (niedziela), 10:00 – Skórzewo
KS Canarinhos Skórzewo – SF Luboń

4 października (środa), 17:00 – Skórzewo
KS Canarinhos SkórzewoAP Fundacja Reissa Poznań

ROCZNIK 2012
1 października (niedziela), 16:00 – Skórzewo
KS Canarinhos Skórzewo – GKS Dopiewo

5 października (czwartek), 19:00 – Skórzewo
KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa Piła

 

ZAPRASZAMY!


Ostatnie spotkania rocznika 2011

2023-09-25
W ostatnim czasie zespół prowadzony przez trenera Matouszka z rocznika 2011 rozegrał aż 5 spotkań ligowych. W ramach rozgrywanych meczów w lidze wojewódzkiej oraz w I lidze okręgowej, najpierw we wtorek 12 września zawodnicy rocznika [...]
W ostatnim czasie zespół prowadzony przez trenera Matouszka z rocznika 2011 rozegrał aż 5 spotkań ligowych.

W ramach rozgrywanych meczów w lidze wojewódzkiej oraz w I lidze okręgowej, najpierw we wtorek 12 września zawodnicy rocznika 2011 zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Promień Opalenica, odrabiając zaległości ligowe z pierwszej kolejki, następnie w sobotę zespół Canarinhos rozegrał dwa spotkania w tym samym czasie. Najpierw udał się do Wysogotowa na mecz z Victorią, a w tym samym czasie, kolejni zawodnicy udali się do Baranowa na spotkanie ligowe z AP Reissa Poznań, gdzie w drugiej połowie spotkał ich przysłowiowy zimny prysznic. Z kolei w piątek 22 września do Skórzewa przyjechała drużyny Sparty Złotów, a gospodarze rozegrali jedno z lepszych spotkań pod względem piłkarskim, a ligowe potyczki na ten moment zakończył poniedziałkowy mecz z Wielkopolską Komorniki, który miał dwa oblicza – pierwsza połowa to dominacja drużyny przyjezdnej, z kolei druga po zmianie formacji należała zdecydowanie do Canarinhos.

Podziękowania dla zawodników za ambitną grę w każdym spotkaniu. Dziękujemy również naszym kibicom, którzy cały czas wspierają z wysokości trybun swoich pupili, dzięki czemu zaangażowanie młodych zawodników jest jeszcze większe. Drużynom przeciwnym dziękujemy za mecze w duchu fair play. Na pewno po rozegranych spotkaniach z podniesioną głową gracze Skórzewa wkraczają w kolejny etap spotkań, cały czas pamiętając rozwoju indywidualnym oraz drużynowym – rozgrywaniu od własnej bramki, próbie budowania gry oraz dobrej zabawie.

Maciej Matouszek & Angel

Dwóch wychowanków Canarinhos w Kadrze Polski!

2023-09-11
O tym, że Filip Marchwiński, były zawodnik drużyny ze Skórzewa na stałe zadomowił się w Młodzieżowych Reprezentacjach Polski wszyscy doskonale wiedzą. W ostatnim czasie kolejni wychowankowie Canarinhos otrzymali powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski. Dokładnie 11 [...]

O tym, że Filip Marchwiński, były zawodnik drużyny ze Skórzewa na stałe zadomowił się w Młodzieżowych Reprezentacjach Polski wszyscy doskonale wiedzą. W ostatnim czasie kolejni wychowankowie Canarinhos otrzymali powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski.

Dokładnie 11 września trener Kadry U16 – Dariusz Gęsior ogłosił listę powołanych zawodników na towarzyski turniej, który odbędzie się w drugiej połowie września w Hiszpanii. „Biało-czerwoni” zmierzą się na Półwyspie Iberyjskim ze Szwajcarią oraz Szkocją lub Wyspami Owczymi. Wśród wybrańców znalazł się wychowanek Canarinhos Jakub Falkiewicz (rocznik 2008). Kuba aktualnie reprezentuje barwy Lecha Poznań.

Również tego dnia, trener Reprezentacji Polski U15 – Marcin Włodarski ogłosił listę powołanych zawodników na konsultację szkoleniową. Wśród zawodników powołanych znalazł się Patryk Szuba – wychowanek i były kapitan Canarinhos z rocznika 2009. Patryk obecnie jest zawodnikiem zespołu Warty Poznań.

Dla Falkiewicza jest to już kolejne powołanie, natomiast dla Szuby będzie to debiut na zgrupowaniu kadry Polski.

Warto również odnotować, że latem tego roku Jędrzej Jaroszewski – wychowanek trenera Matouszka uczestniczył w Letniej Akademii Młodych Orłów 2023, skierowanej dla wyróżniających się zawodników z rocznika 2011. Jędrek obecnie reprezentuje barwy Lecha Poznań, grając tam w roczniku starszym – czyli 2010.

Wyróżnionym zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia!

Maciej Matouszek & Angel

180 minut na boisku w Skórzewie

2023-09-10
180 minut – tyle dokładnie czasu spędzili młodzi zawodnicy Canarinhos z rocznika 2011 w weekend 9-10.09 na boisku w Skórzewie. Najpierw w sobotni poranek zmierzyli się z drużyną Warty Poznań, a dokładnie 24 godziny później [...]
180 minut – tyle dokładnie czasu spędzili młodzi zawodnicy Canarinhos z rocznika 2011 w weekend 9-10.09 na boisku w Skórzewie. Najpierw w sobotni poranek zmierzyli się z drużyną Warty Poznań, a dokładnie 24 godziny później z zespołem Wilki Dąbrówka.

KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań
Spotkanie z zespołem Warty toczone było w bardzo szybkim tempie. Oba zespoły wyszły bardzo zmotywowane, z chęcią rozstrzygnięcia pojedynku na własną korzyść. W pierwszej części spotkania to zespół Warty – w 33 minucie wyszedł na prowadzenie, za sprawą strzału z woleja Szuby – byłego zawodnika Canarinhos. Młodzi piłkarze Skórzewa grali ofensywnie, budowali grę od własnej bramki, starając się doprowadzić do wyrównania. W drugiej części spotkania pomimo optycznej przewagi Canarinhos to drużyna z Poznania strzeliła bramkę, po zamieszaniu z rzutu rożnego w 53 minucie. Od tego czasu gra toczyła się przeważnie na połowie drużyny Warty, która ograniczała się do bezpośredniej gry od własnej bramki w kierunku zawodnika ustawionego na pozycji nr 9. W 58 minucie zespół Canarinhos zdobył upragnioną, w pełni zasłużoną bramkę za sprawą strzału sprzed pola karnego Bartoszewskiego. Pomimo bardzo ambitnej i otwartej gry na 5 minut przed końcem zespół Warty ustalił wynik spotkania na 3:1. Podziękowania dla kibiców za wsparcie oraz dobre słowo!

Gratulacja dla młodych zawodników Canarinhos za bardzo ambitną i ładną dla oka grę. Bardzo przyjemnie patrzyło się na młodych piłkarzy Skórzewa, którzy w niczym nie ustępowali selekcyjnej drużynie Warty, w której kluczową rolę odgrywa obecnie były nasz zawodnik Szuba. Szkoda, że z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystąpić drugi z byłych podopiecznych trenera Matouszka – Daś. Zespołowi Warty gratulujemy osiągnięcia założonego celu, którym było zdobycie 3 punktów.

KS Canarinhos Skórzewo – AP Wilki Dąbrówka
W minioną niedzielę w ramach I ligi okręgowej Canarinhos zmierzyło się z drużyną Wilków Dąbrówka. W samo spotkanie lepiej weszli zawodnicy Wilków, którzy już w 2 minucie spotkania, po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry mogli otworzyć wynik spotkania. Od tego momentu to Canarinhos przejęło inicjatywę, kontrolując przebieg spotkania. W 4 minucie spotkania wynik otworzył Stępiński. Zawodnicy Skórzewa grali bardzo ambitnie, zdecydowanie, blisko przeciwnika. Do przerwy udało się zdobyć jeszcze 5 bramek za sprawą Dudziaka, Jeriominasa oraz Antka Roykowskiego. Zespół Wilków również miał swoje okazje, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Wesołowski, a wiele akcji było gaszonych w początkowej jej fazie przez Pawłowskiego oraz Bachorza. Po przerwie obraz spotkania nie uległ zmianie, a gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, zdobywając 2 bramki, których autorami byli Wojtek Roykowski oraz Stopin.

Bez wątpienia było to jedno z lepszych spotkań w wykonaniu zespołu Canarinhos. W tym dniu cała drużyna stanowiła monolit, było bardzo dużo podpowiedzi oraz pozytywnego nastawienia. Każdy z młodych graczy zagrał bardzo dobre spotkanie. Dziękujemy zespołowi Wilków za grę fair play i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach. Kibicom dziękujemy za obecność i wsparcie!

Warto dodać, iż w miniony weekend w zespole Canarinhos zagrało 22 zawodników. Brawa również dla Rachwalika oraz Lehmanna, którzy pomimo tego, że nie grali, wspierali swoich kolegów podczas niedzielnego spotkania!

W oczekiwaniu na kolejne spotkania zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku na Facebook’u promującego zespół z rocznika 2011. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce – mamie Adama za niespodziankę!

Maciej Matouszek & Angel

Canarinhos z zaproszeniem na Bułgarską

2023-09-06
Po dobrym spotkaniu ligowym, który w sierpniu rozegrał zespół z rocznika 2011, w minioną środę ponownie podopieczni trenera Matouszka mieli okazję sprawdzić się na tle zawodników Lecha Poznań. Na zaproszenie drużyny Kolejorza zespół Canarinhos rozegrał [...]
Po dobrym spotkaniu ligowym, który w sierpniu rozegrał zespół z rocznika 2011, w minioną środę ponownie podopieczni trenera Matouszka mieli okazję sprawdzić się na tle zawodników Lecha Poznań.

Na zaproszenie drużyny Kolejorza zespół Canarinhos rozegrał siedem, 10 minutowych spotkań kontrolnych z Lechem Poznań w formacie br+4 x br+4. Taki bowiem format spotkań towarzyszyć będzie drużynie z Poznania podczas prestiżowego turnieju Lech Cup, który już niebawem w Poznaniu. Taki format rozgrywek zapewnił bardzo dużo pojedynków 1×1, co na pewno było rozwojowe.

Bardzo cieszy fakt, że to właśnie zespół Skórzewa został doceniony i zaproszony na to spotkanie. Młodzi piłkarze Canarinhos pokazali się z dobrej strony, zagrali ambitnie oraz z pełnym zaangażowaniem. Trenerowi Lecha Poznań bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Kolejne wyzwania przed młodymi piłkarzami z rocznika 2011 już w najbliższy weekend. Najpierw w sobotę do Skórzewa przyjedzie kolejna Ekstraklasowa drużyna – Warta Poznań, a następnie w niedzielę, również w Skórzewie, Canarinhos zagrają z zespołem zza miedzy – Wilkami Dąbrówka. Zapraszamy wszystkich do kibicowania!

Maciej Matouszek & Angel

Treningi w rundzie jesiennej: od 01.08

DzieńGodzina
Poniedziałek18:30-20:00
Wtorek17:00-18:30
Czwartek17:00-18:30
Treningi odbywać się bedą: na boisku trawiastym przy SP2 w Skórzewie.