Aktualności

Kolejne wyróżnienie dla zawodnika Canarinhos
Miło nam poinformować, że podopieczny trenera Matouszka – Patryk Schulz z rocznika 2009, otrzymał zaproszenie na konsultacje szkoleniową z Akademii KGHM Zagłębie Lubin, która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2021 roku. Jest to już kolejne zaproszenie dla Patryka z wiodących Akademii Piłkarskich w naszym kraju. Wcześniej umiejętności naszego zawodnika zostały dostrzeżone przez zespoły Warty Poznań, Lecha Poznań, AP Miedź Legnica oraz Pogoń Szczecin.
Dodatkowo, Patryk otrzymał również po raz kolejny powołanie na zgrupowanie selekcyjne kadry WZPN, które odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2021 roku w Łężeczkach.
Patrykowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!
Maciej Matouszek & Angel

Kolejne spotkania za rocznikiem 2009
Zawodnicy rocznika 2009 kontynuują bardzo intensywny okres rozgrywania spotkań. Tradycyjnie już, zawodnicy występują na kilku frontach – od ligi wojewódzkiej 2008, przez ligę wojewódzką 2009, pierwszą ligę okręgową 2009, a nawet, w przypadku Borysa Smukały – wzmacniając rocznik 2010 podczas jednego ze spotkań.
Mamy przekonanie, że dzięki takiej intensywności rozgrywania spotkań, pomimo obecnie wykazywanego zmęczenia, zawodnicy będę jeszcze lepiej przygotowani do wejścia do gry w dorosłą piłkę, 11 osobową.
Maciej Matouszek & Angel

Najmłodsi zagrali na turnieju Euro Cup
W czwartek 3 czerwca zawodnicy z roczników 2014 i 2015 wybrali się na turniej Euro Cup 2021 do Janowca Wielkopolskiego. Zawody zgromadziły 20 drużyn podzielonych na 4 grupy. Po rozegraniu spotkań grupowych ponownie podzielono drużyny, tym razem według prezentowanych umiejętności. Łącznie każdy zespół rozegrał 8 meczów po 10 min.
Młodzi adepci ze Skórzewa spisali się na medal pokazując długimi momentami bardzo dobra grę, wysokie umiejętności i kapitalne zaangażowanie. Wszystkim należą się słowa pochwały i uznania. Oby tak dalej! Gratulacje!
KS wystąpił w składzie: Drażba, Węgelewski, Klucek, Trzebowski, Godlewski, Matouszek
Mariusz Matouszek & Angel

Udany rewanż rocznika 2007
Młodzi piłkarze z rocznika 2007 1 czerwca sprawili sobie świetny prezent na Dzień Dziecka, bo w meczu rewanżowym z Rokitą Rokietnica zagrali bardzo dobrze, dominowali nad rywalami i pokazali, który zespół jest zdecydowanie lepszy.
Od pierwszych minut podopieczni trenera Anioły byli bardzo zmotywowani, aby zrewanżować się za sobotnią porażkę. Grali odważnie, szybko operowali piłką, jednak dość długo nie mogli zdobyć gola, mino kilku świetnych okazji. Dopiero w 32 minucie kapitalne prostopadłe podanie Kowalewskiego wykorzystał Nowicki i strzelił na 1:0.
Po zmianie stron cały czas dominowali gospodarze, ale ponownie mieli problem ze skutecznością. W 75 minucie dobrze akcję rozprowadził Kowalewski, czego efektem była druga bramka Nowickiego. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego Nowicki strzelił trzeciego gola i ustalił wynik meczu. Rywale z Rokietnicy przez całe spotkanie nie zagrozili bramce strzeżonej prze Kolasę, co było efektem dobrej gry w defensywie.
Bardzo dobre spotkanie młodych graczy Canarinhos, którzy zagrali z dużym zaangażowaniem i konsekwencją. Mimo kilku niewykorzystanych sytuacji, byli cierpliwi, odpowiedzialni o odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Rokita Rokietnica 3:0 (1:0)
Bramki dla Canarinhos zdobył: Nowicki[3](32′, 75′, 79′)

Bolesna porażka rocznika 2007
Podopieczni trenera Anioły w sobotni poranek wybrali się do Rokietnicy, aby zmierzyć się z tamtejszą Rokitą. Niestety tej wizyty nie będą miło wspominać, bo do przerwy przegrywali 0:5.
Początek meczu nie zapowiadał takiego przebiegu spotkania, bo to gracze Skórzewa prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce. Jednak rywale długimi piłkami zaskoczyli defensywę Canarinhos i 1 10 minucie strzelili pierwszego gola. Przed przerwą dołożyli jeszcze 4 trafienia. Gracze Rokity nie prezentowali świetnej gry w piłkę, ale byli szalenie skuteczni, czego nie można powiedzieć o zawodnikach Canarinhos, którzy marnowali sytuacje bramkowe na potęgę.
Po zmianie stron młodzi piłkarze Skórzewa mocno zaatakowali i w 46 minucie Barszcz strzelił na 1:5. Przez kilka minut powinni zdobyć co najmniej 3 gole, ale skuteczność tego dnia niestety była fatalna. Rywale ponownie byli skuteczni i kilka razy zaskoczyli bramkarza KS-u, ostatecznie wygrywając 9:2. Drugą bramkę dla gości w zamieszaniu podbramkowych strzelił Matłoka.
Kiepski występ graczy Canarinhos, a przede wszystkim fatalna skuteczność. Okazja do rewanżu jednak bardzo szybko, bo już we wtorek w Skórzewie kolejna potyczka z Rokitą.
Angel
Rokita Rokietnica – KS Canarinhos Skórzewo 9:2 (5:0)
Bramki dla KS-u zdobyli: Barszcz(46′), Matłoka(76′)