Aktualności

Tylko fragment dobrej gry
Gracze Canarinhos z rocznika 2007 w sobotę 1 maja podejmowali na własnym boisku drużynę Orlika Poznań, choć oficjalnie to zespół z Poznania pełnił rolę gospodarza.
Początek meczu należał do zespołu Orlika, który zdecydowanie zaatakował i już w pierwszych minutach mógł objąć prowadzenie. W kolejnych minutach zawodnicy Skórzewa nieco opanowali sytuację na boisku, choć i tak optyczna przewaga była po stronie graczy z Poznania. W 29 minucie Orlika objął zasłużone prowadzenie. Kiedy wydawało się, że wynikiem 1:0 zakończy się pierwsza odsłona, to jeszcze jedną akcję przeprowadzili przyjezdni, błąd w defensywie popełnił jeden z graczy Canarinhos i było 2:0.
Po zmianie stron widzieliśmy najlepszy fragment gry podopiecznych trenera Anioły. Odważnie zaatakowali, walczyli i uzyskali przewagę. W 56 minucie Socha świetnie wykonał rzut wolny i zdobył kontaktową bramkę. Zawodnicy KS-u walczyli o remis, jednak w 68 minucie sędzia podyktował rzut karny, który został wykorzystany przez zawodnika z Poznania i od tego momentu wszystko w szeregach Canarinhos się posypało. W ciągu 8 minut młodzi piłkarze Skórzewa stracili aż 4 bramki i tym samym to Orlik mógł cieszyć się tego dnia ze zwycięstwa.
Mimo, że to zespół z Poznania w tym meczu miał przewagę, zawodnikom Canarinhos należą się brawa za 25 minut drugiej części, w której pokazali, że mogą walczyć o korzystny rezultat. Jednak stracona bramka w 68 minucie podcięła im skrzydła, choć wydaje się, że powinni zareagować nieco inaczej. Szkoda straconych punktów, jednak będzie okazja do rewanżu, w którym na pewno podopieczni trenera Anioły łatwo skóry nie sprzedadzą.
Angel
Orlik Poznań – KS Canarinhos Skórzewo 6:1 (2:0)
Bramkę dla KS-u zdobył: Socha(56′)

Dobry wiosenny start rocznika 2010
W sobotę 24 kwietnia drużyna Canarinhos z rocznika 2010 rozpoczęła zmagania w wiosennej rundzie ligi WZPN. Młodzi zawodnicy rozegrali miły dla oka mecz. Wiele składnych i przemyślanych akcji młodych piłkarzy ze Skórzewa zaowocowało zwycięstwem z drużyną Red Box Suchy Las.
Niedziela natomiast upłynęła zawodnikom Canarinhos 2010 na rozgrywkach Ligi Red Box. Gracze Skórzewa zmierzyli się z takimi zespołami jak: Akademia Maratończyk, SP Przysiuda Września, PS Gniezno, Pelikan Żydowo. Także tym razem drużyna zaprezentowała się na dobrym poziomie. Dwa zwycięstwa i dwa remisy – to wynik, który cieszy i motywuje do dalszej ciężkiej pracy.
Paulina Awiżeń & Angel

Wygrana rocznika 2007
Młodzi piłkarze z rocznika 2007 w pierwszym spotkaniu ligowym tej wiosny, 24 kwietnia, zmierzyli się z UKS Lusowo, czyli z rywalem teoretycznie niżej notowanym, jednak zawodnicy Lusowa tego dnia nie zamierzali się łatwo poddać.
Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę mieli gracze Canarinhos, a już w 1 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Skórzewa, którego jednak gracze KS-u nie wykorzystali. Chwilę później podopieczni trenera Anioły objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Pacholski. Kiedy wydawało się, że worek z bramkami się otworzył to gospodarze, po błędzie w defensywie Skórzewa strzelili na 1:1. Minutę później ponownie prowadzili goście. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i Olendrowicz skierował piłkę do siatki. Mimo wielu okazji, przed przerwą bramki już nie padły.
Po zmianie stron Canarinhos strzelili kilka goli, a konkretnie Przybyła, Matłoka, Berć i Prętki[2]. Gracze Skórzewa przeprowadzili kilka bardzo ładnych akcji, jednak również momentami lekceważyli rywali, okazywali brak koncentracji, co spowodowało stratę dwóch goli.
Podsumowując, po długiej przerwie był to pierwszy mecz młodych piłkarzy z rocznika 2007, zagrali przeciętnie, jednak strzelili kilka bramek, byli zespołem dominującym, więc miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej!
Angel
UKS Lusowo – KS Canarinhos Skórzewo 3:7 (1:2)
Bramki dla KS-u zdobyli: Pacholski[4′] (a. Barszcz), Olendrowicz[16′], (a. Przybyła), Przybyła[45′], Matłoka[69′] (a. Susfał), Berć[72′], Prętki[76′] (a. Matłoka), Pręki[77′] (a. Przybyła)

Uczestnicy konkursu „Piłkarski Talent” nagrodzeni!
Rozstrzygnięcie konkursu „Piłkarski Talent” miało miejsce 10 kwietnia, jednak w czwartek 22 kwietnia, czyli po powrocie do treningów zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy uczestnik otrzymał klubowy kubek oraz pamiątkowy medal, a zwycięzcy dodatkowo nagrodę – piłkę adidasa, którą będą mogli dalej podnosić swoje umiejętności piłkarskie! Nagrody wręczył Prezes klubu, a na twarzach wszystkich zawodników pojawiły się szerokie uśmiechy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Wróciliśmy do gry!
Dzięki zmienionym obostrzeniom zawodnicy i trenerzy Canarinhos wrócili do treningów od poniedziałku 19 kwietnia. Miło patrzeć na uśmiechnięte twarze młodych i trochę starszych adeptów piłki nożnej. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach i ze zdwojoną siłą trenują, podwyższając swoje umiejętności. Do tego dochodzi doskonała zabawa, która dopełnia całości!
Wszystkim zawodnikom życzymy dużo zdrowia i powodzenia na kolejnych treningach i meczach!