Aktualności

Canarinhos 2018 w kolejnych pojedynkach z ekstraklasowymi akademiami!
W niedzielę 14 grudnia zawodnicy z rocznika 2018 po raz kolejny z trenerem Filipem udali się do Wrocławia, aby rywalizować z najlepszymi akademiami w tej części Polski. Tym razem młodzi gracze Skórzewa rozegrali 12 spotkań z zespołami: Śląsk Wrocław I oraz II, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, ŁKS, Iskra Kochlice, Parasol Wrocław, FA Leszno, OKS 1926, Młoda Sparta Ziębice, Game Wrocław, FC Wrocław.
Bilans to 9 zwycięstw, 2 remisy oraz porażka ze zdecydowanie najlepszą drużyną – Widzewem. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Wszyscy gracze Canarinhos zasługują na gromkie brawa oraz słowa uznania! Sama rywalizacja klubu z niewielkiej gminy Dopiewo z tak uznanymi markami to wielkie wyróżnienie. Każdy z zawodników swoimi umiejętnościami oraz zaangażowaniem przyczynia się do promocji klubu i udowadnia, że w Skórzewie są znakomite warunki do szlifowania piłkarskiego talentu!
Filip Krawczyk & Angel

Canarinhos 2016 na podium Duszyczki Cup
W niedzielę 14 grudnia 2025 roku młodzi zawodnicy z rocznika 2016 udali się do Poznania na turniej Duszyczki Cup. Na wstępie warto podkreślić wzorową organizację turnieju, a intensywność grania sprawiła, że na nudę nikt nie mógł narzekać.
Zespół Canarinhos podzielony został na dwie drużyny: żółtą oraz niebieską. Harmonogram turnieju stworzony został na wzór tego, co widzimy w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W fazie ligowej oba zespoły rozegrały po 4 spotkania. Dzięki dobrej dyspozycji, zespół niebieski zameldował się w fazie finałowej, ostatecznie zajmując 3 miejsce w całym turnieju. Z kolei zespół żółty rywalizował ostatecznie o miejsca 8-9.
Bardzo dziękujemy zespołom przeciwnym za rywalizację. Takie turnieje bez wątpienia podnoszą umiejętności zawodników, ale także budują charakter sportowca. W krótkim czasie były uśmiechy i radość, ale także sportowe łzy, medale i puchary, czyli dokładnie to, co buduje i scala drużynę!
Dziękujemy organizatorom za fantastyczną organizację oraz rodzicom – kibicom za wsparcie i doping! Za multimedialne podsumowanie turnieju dziękujemy tacie Tymka Nurczyńskiego.
Maciej Matouszek & Angel

Intensywne sparingi rocznika 2010
Sezon ligowy drużyna Canarinhos 2010 zakończyła na drugim miejscu w grupie. Oczekuje nowego wiosennego rozdania. A ten czas zespół ze Skórzewa jak i wiele innych drużyn próbuje wykorzystać na realizowanie nowych założeń taktycznych i „szlifowanie” wypracowanych już rozwiązań. Trenerzy przygotowali dość intensywny grafik spotkań sparingowych.
Drużyna Canarinhos rozpoczęła realizację tego grafiku spotkaniem z Tarnovią w Tarnowie Podgórnym. Drużyny rozegrały mecz w piątek 29 listopada wieczorową porą – o 19:15. Mecz rozegrano w formule 3×30 minut. Każdy z powołanych zawodników miał okazję realizować założenia trenerów. Mecz rozegrano w dość przyjaznej atmosferze. Drużyna ze Skórzewa wygrała dość znaczną różnicą bramek. Mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla gości.
Kolejny z listy mecz sparingowy niestety zablokowała aura. Chwilowy „powiew” zimy uniemożliwił rozegranie spotkania. Nie udało rozegnać się meczu z Wilkami Dąbrówka. Następnym zespołem z opracowanego grafiku to Błękitni Owińska. Obie drużyny spotkały się w Mikołajki, czyli 6 grudnia. Tym razem pomimo chłodnej temperatury i śniegu, na szczęście poza boiskiem, to drużynom udało się rozegrać mecz. Również w formule 3 x30 minut. Tym razem drużyny zaprosiły również sędziego. Drużyna ze Skórzewa dość systematycznie gości u Błękitnych w Owińskich, ale niestety nie ma „sposobu” na gospodarzy. No i tym razem gospodarze osiągnęli lepszy wynik. Pomimo dość wyrównanego meczu, to Błękitni wygrali 5:2.
Z uwagi na pogodę, charakterystyczną w tej porze roku mamy okres większej zachorowalności, co wpływa na frekwencję zawodników na treningach i realizację założeń szkoleniowych. Również okres przedświąteczny w szkołach zawodników to czas wycieczek i spotkań klasowych. No i wzmożonej nauki – bo zakończenie półrocza dość blisko. To wszystko obniża frekwencje na treningach, a to nie ułatwia kadrze trenerskiej w prowadzaniu zajęć.
Wszystkim zawodnikom życzymy zdrowia i sukcesów w nauce. A trenerom wytrwałości i cierpliwości. Należy tu również wspomnieć o kibicach, którzy wytrwale podążają za drużyną zagrzewając ją do walki!
RBK & Angel

Ostatnie granie w roku – wartościowy trójmecz rocznika 2014
Zawodnicy Canarinhos z rocznika 2014 rozegrali swoje ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym, biorąc udział w trójmeczu ze Szkołą Futbolu Luboń oraz Zjednoczonymi Września. Było to bardzo wartościowe sportowo zakończenie intensywnego i udanego sezonu.
Jednym z rywali byli Zjednoczeni Września – zwycięzcy Ligi Okręgowej grupy konińskiej, którzy wywalczyli awans do Wojewódzkiej Ligi Młodzika i w sezonie zdobyli aż 100 bramek. Canarinhos stoczyli z nimi bardzo wyrównany pojedynek, prezentując się z doskonałej strony. Drużyna Skórzewa miała dużą przewagę w grze i stworzyła wiele sytuacji bramkowych, jednak zabrakło skuteczności. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 1:2, a decydująca bramka padła niestety w ostatniej sekundzie spotkania. Ozdobą meczu był przepiękny gol Antoniego Kujawy, zdobyty strzałem w samo okienko.
Drugie spotkanie Canarinhos rozegrali ze Szkołą Futbolu Luboń. Początek był bardzo pewny – zawodnicy Canarinhos szybko objęli prowadzenie 4:0. W końcówce pojawiło się jednak lekkie rozluźnienie, być może związane ze zbliżającymi się świętami i zakończeniem roku, co pozwoliło rywalom zdobyć trzy bramki. Ostatecznie Canarinhos wygrali 4:3, kontrolując wynik do końcowego gwizdka. W tym meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Antoni Kujawa, zdobywając kolejną efektowną bramkę.
Był to najprawdopodobniej ostatni mecz Antoniego w barwach Canarinhos, gdyż zawodnik przechodzi do Warty Poznań. Trenerzy, koledzy z drużyny oraz rodzice składają mu serdeczne życzenia powodzenia i dalszego piłkarskiego rozwoju.
Cały trójmecz stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Dobra murawa, przyjazne boisko oraz – jak na tę porę roku – sympatyczna pogoda sprawiły, że rywalizacja była czystą piłkarską przyjemnością. Rodzice byli bardzo zadowoleni z postawy swoich chłopców, doceniając ich zaangażowanie, ambicję i jakość gry.
To było godne zakończenie roku. Oby nadchodzący sezon był co najmniej tak dobry, jak ten właśnie zakończony.
Jakub Grzybowski & Angel

Ogólnopolska Konferencja Trenerów w Racocie
13 grudnia w hali sportowej w Racocie, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów organizowana przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Tematem przewodnim konferencji były „Detale” – tak bardzo istotne w szkoleniu dzieci i młodzieży. Poruszono tę tematykę w obszarze przygotowania motorycznego, techniki oraz taktyki. W konferencji uczestniczyli oczywiście trenerzy Canarinhos – trener koordynator – Michał Anioła oraz sztab rocznika 2010, trener Zbyszko Huchwajda oraz trener Kamil Kowalski.