Intensywny weekend rocznika 2013
W sobotę 11 stycznia rocznik 2013 rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem były AP Talenty, mecz rozegrany na Warmińskiej 1 w Poznaniu. Boisko było lekko pokryte śniegiem, ale warunki były sprzyjające do gry.
Pierwsze 60 minut to przewaga Canarinhos, która była udokumentowana strzelonymi bramkami. Ostatnie 30 minut to już nie ta sama drużyna, która pozwoliła sobie na stratę trzech bramek. Dodatkowo na kwadrans przed końcowym gwizdkiem nasiliły się opady śniegu, co nie sprzyjało grze w piłkę nożną.
Kolejna przydatna lekcja futbolu, która przyniesie swój oczekiwany efekt w przyszłości. Następnego dnia żółto-niebiescy zameldowali się w Buku na turnieju halowym, którego organizatorem był miejscowy klub sportowy Partia Buk. Zgłoszonych 10 zespołów, które były podzielone na dwie grupy. W czterech pojedynkach Skórzewo zdobyło 10 punktów, remisując z drużyną z Opalenicy. Ten mecz nie był łatwy, ponieważ po paru minutach gracze KS-u stracili dwie bramki, ale mobilizacja i wiara we własne możliwości przyczyniła się do zdobycia dwóch bramek i po końcowym gwizdku widniał wynik 2:2.
Po fazie grupowej czas na fazę pucharową, która pozwoliła na wyłonienie najlepszej drużyny turnieju, W wielkim finale młodzi piłkarze Canarinhos stanęli na przeciwko AP Reissa Świerczewo. Pojedynek wyrównany, w pierwszej części sytuacje bramkowe miało Skórzewo, natomiast w drugiej przewaga APR. Nikomu nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i były rzuty karne, a w nich więcej spokoju zachowali żółto-niebiescy. Pomógł w bramce również Filipek, który przyczynił się do zdobycia złotych medali.
Na koniec jeszcze jeden plus turnieju, królem strzelców został zawodnik Canarinhos – Tobiasz Kruczyński, brawo! Gratulacje dla wszystkich zawodników za zaangażowanie i determinacje do samego końca!
Marcin Wojtalik & Angel
KS wystąpił w składzie:
Filipek, Wiznerowicz, Sobczak, Szmatuła, Kręglewski, Jóźwiak, Lipiecki, Kruczyński, Górecki