Aktualności

Wysokie zwycięstwo rocznika 2007
Podopieczni trenera Anioły we wtorek 6 października na własnym boisku podejmowali drużynę Sokoła Rakoniewice. Jak dotąd goście nie zdobyli jeszcze punktu, więc zdecydowanym faworytem byli gospodarze.
Młodzi piłkarze Skórzewa odnieśli pewne zwycięstwo. W pierwszej odsłonie strzelali dwukrotnie Matłoka i Barszcz, a jedno trafienie zaliczył Socha. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Matłoka, a swoje trafienia zaliczyli również Pacholski, Olendrowicz oraz Krzywosądzki.
Przewaga Canarinhos nie podlegała dyskusji, jednak szkoda straconego gola w drugiej połowie, bo takie sytuacje nie powinny się zdarzać. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale niestety czasami zawodziła skuteczność, a zbytnie rozluźnienie w niektórych sytuacjach sprawiało, że w prostych sytuacjach gospodarze nie potrafili pokonać bramkarza gości.
Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Sokół Rakoniewice 9:1 (5:0)
KS wystąpił w składzie:
Zmysłowski B. – Wasilewski, Olendrowicz, Krzywosądzki, Przybyła – Barszcz, Kowalewski, Pacholski, Pajączkowski, Matłoka – Socha / Grali również: Krupka, Szczeciński
Bramki dla KS-u zdobyli: Matłoka[3](16′, 38′, 43′), Socha(19′), Barszcz[2](21′, 27′), Pacholski(69′), Olendrowicz(71′), Krzywosądzki(78′)

Seniorzy ponownie wygrali!
W niedzielę 4 października drużyna seniorów odniosła drugie z rzędu, a pierwsze wyjazdowe ligowe zwycięstwo. Rywalem Skórzewa była ekipa Czarni Wróblewo.
Gospodarze pod koniec pierwszej połowy wykorzystali zamieszanie w polu karnym wywołane stałym fragmentem gry i szczęśliwym strzałem umieścili futbolówkę w bramce Sobali. Na drugą połowę ekipa Canarinhos wyszła z podniesionymi głowami i zaledwie parę minut po gwizdku sędziego Kaczmarek precyzyjnym strzałem doprowadził do remisu. Dalsza część drugiej połowy przebiegała pod dyktando graczy KS-u i wreszcie w 89 minucie udało się wykorzystać stały fragment gry i objąć prowadzenie. Autorem trafienia był wprowadzony na murawę chwilę wcześniej wychowanek Canarinhos – Sowiński.
Miejmy nadzieję, że w następnych spotkaniach seniorzy utrzymają zwycięską serie.
Angel

Rocznik 2010 grał w Międzyzdrojach
Na początku października zespół Canarinhos z rocznika 2010 uczestniczył w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim w Międzyzdrojach. W zmaganiach wzięły udział zespoły m. in. Pogoni Szczecin, Salosu Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Floty Świnoujście czy Polonii Berlin. Zawodnicy Skórzewa dzielnie walczyli na boiskach, w kilku spotkaniach pokazali się z bardzo dobrej strony. Ostatecznie turniej drużyna KS-u skończyła w środku stawki, co pokazuje, że i w tym roczniku Skórzewo jest mocne! Oprócz gry w piłkę trzy dni nad morzem obfitowało w wiele atrakcji pozasportowych – zawodnikom udało się bardzo wiele zwiedzić i zobaczyć!
Kamil Kaczmarek & Angel

Remis w Nowym Tomyślu
Gracze z rocznika 2007 w sobotę 3 października już o 9:00 rywalizowali w meczu wyjazdowym z NAP Nowy Tomyśl.
Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Anioły, którzy praktycznie nie schodzili z połowy rywala, długo utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Niestety z przewagi niewiele wynikało, bo sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero w 22 minucie dobrym prostopadłym podaniem popisał się Olendrowicz, Barszcz wygrał pojedynek na skrzydłem, zagrał wzdłuż bramki, a rywali strzelili sobie gola samobójczego.
Po zmianie stron gra się wyrównała i częściej do głosu dochodzili gospodarze, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji. Zawodnicy Canarinhos mogli podwyższyć na 2:0, jednak po świetnym podaniu Barszcza, Matłoka trafił w poprzeczkę. W 68 minucie gracze z Nowego Tomyśla wykorzystali brak zdecydowania w defensywie Skórzewa i zdobyli bramkę na 1:1. Do końca meczu więcej goli nie padło i obydwie drużyny podzieliły się punktami.
Pierwsza połowa bardzo dobrze w wykonaniu młodych piłkarzy Skórzewa, jednak po zmianie stron oddali pole rywalom i nie zdołali wywieźć kompletu punktów, który po pierwszej odsłonie zdecydowanie im się należał.
Angel
NAP Nowy Tomyśl – KS Canarinhos Skórzewo 1:1 (0:1)
KS wystąpił w składzie:
Szymański, Wasilewski, Olendrowicz, Krzywosądzki, Przybyła, Barszcz(C), Kowalewski, Pacholski, Pajączkowski, Matłoka, Socha / Grali również: Krupecki, Krupka, Szczeciński, Gołębiowski
Bramkę dla KS-u zdobył: bramka samobójcza

Wrześniowe potyczki Orlika Młodszego
Po przyjeździe z obozu zawodnicy z rocznika 2011 rozegrali wiele ciekawych meczów. Rywalizowali z Gminną Szkółką Piłkarską Sątopy, Akademią Reissa Poznań oraz Wielkopolską Komorniki w ramach rozgrywek ligowych. Zagrali również sparingi z Canarinhos 2010 oraz Lipnem Stęszew 2010/11. W każdym spotkaniu zaprezentowali swoją waleczność oraz coraz lepsze umiejętności indywidualne, nie zabrakło ciekawych akcji drużynowych i pięknych bramek.
Podopieczni trenera Pawlaka trenują dalej z pełnym zaangażowaniem, a październik zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie!