Aktualności

Dwa razy z AP Reissa
Dwa razy doświadczyli przyjemności rywalizacji z Akademią Piłkarską Reissa zawodnicy z rocznika 2008. Najpierw na własnym boisku podejmowali równolatków w piątek – było to kolejne spotkanie w ramach ligi wojewódzkiej WZPN. Dwa dni później role się odwróciły – to AP Reissa z rocznika 2009 tym razem jako gospodarz – zaprosiła graczy Skórzewa na piękny obiekt usytuowany na poznańskim Golęcinie na mecz sparingowy.
Kamil Kaczmarek & Angel

Integracja rocznika 2008
Gdzieś pomiędzy ligowymi meczami czas na integrację znalazła drużyna rocznika 2008. Zawodnicy, trenerzy oraz rodzice udali się do Jump Areny Grunwald. Gracze Canarinhos przez dwie godziny mogli szaleć, rodzice i kadra mieli czas na rozmowy przy pysznej kawie i ciastku. Pod koniec spotkania dla wszystkich była miła niespodzianka – doskonały tort dla drużyny od obchodzącego tego dnia urodziny Franka!
Kamil Kaczmarek & Angel

II Turniej Ligi WZPN rocznika 2012
W sobotę 26 września zespół z rocznika 2012 – Żak F1 przystąpił do swojego drugiego turnieju w ramach Ligi WZPN, a w rolę gospodarzem tym razem wcieli się zespół Victorii Wysogotowo. W turnieju udział brały takie zespoły jak:
TMS Suchary Suchy Las
Victoria Wysogotowo
KS Canarinhos Skórzewo
Champion Rokietnica
LPFA Podolany
Poznaniak Poznań
UKS Champions Poznań
Adam Baranowski & Angel

Pierwsze zwycięstwo seniorów w lidze!
W sobotę 26 września drużyna seniorów odniosła przekonujące zwycięstwo na własnym obiekcie nad ekipą Jurand Koziegłowy. Podopieczni trenera Słomy od początku spotkania narzucili swój styl gry i szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W przerwie spotkania z powodu kontuzji murawę musiało opuścić dwóch podstawowych zawodników. Mimo tego w drugiej połowie udało się jeszcze podwyższyć prowadzenie, po skutecznie wykonanym rzucie karnym.
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Jest to bardzo ważna wygrana, miejmy nadzieję, że zespół w najbliższy weekend pójdzie za ciosem i wywiezie komplet oczek z Wróblewa.
Angel

Bałtyk Cup – rocznik 2012
Zespół rocznika 2012 wybrał się w weekend 18-20.09.2020r. na turniej Bałtyk Cup do Rewala. W turnieju brało udział 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. Zespół ze Skórzewa wylądował w grupie B z takimi drużynami jak:
LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal
UKS Czempiń
AP Hutnik Szczecin
AP Wilki Dąbrówka
MLKS Dwójka Gubin II
Mecze były rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią i trwały 16 minut każdy.
W pierwszym meczu grupowym Canarinhos zmierzyło się z sąsiadami z Dąbrówki, w którym padł sprawiedliwy remis. Kolejnym rywalem w grupie był gospodarz turnieju LKS Wybrzeże Rewalskie Rewal, gdzie gracze Skórzewa pewnie wygrali 3:0. Kolejny mecz przypadło zagrać z zespołem z Gubina, gdzie podopieczni trenera Baranowskiego doznali porażki 1:2. W następnym meczu zespół z rocznika 2012 zmierzył się z ekipą UKS Czempiń i mimo lepszej gry od rywali to Canarinhos doznało drugiej porażki w grupie 1:2. W ostatnim meczu przeciwko Hutnikowi Szczecin młodzi piłkarze KS-u pewnie wygrali 4:0 i zagwarantowali sobie miejsce w rozgrywkach o finał.
Na drugi dzień zespół ze Skórzewa rozpoczął mecz od porażki z liderem grupy A czyli zespołem MLKS Dwójka Gubin I, aż 0:7 co spowodowało, że zawodnicy Canarinhos grali o miejsca 5-8. W kolejnym meczu rocznik 2012 zmierzył się z Akademia Reissa Piła, gdzie po ciężkim meczu był remis, a o wejście i grę o 5 miejsce zadecydowały karne i to Canarinhos w nich wygrało.
W meczu o 5 miejsce Canarinhos Skórzewo zmierzyło się z Gryfem Wejherowo i doznało porażki kończąc turniej na 6 miejscu. Mimo gorszej dyspozycji zespołu ze Skórzewa zarówno trener jak i najwierniejsi kibice rocznika 2012, czyli rodzice byli bardzo zadowoleni z chłopaków, a w przyszłości zespół ze Skórzewa planuje kolejne turniej poza granicami Wielkopolski.
Podziękowania dla zawodników i rodziców!