Aktualności

Słaby występ rocznika 2009
Obiektywnie należy stwierdzić, że w sobotnie popołudnie 25 września gracze Canarinhos z rocznika 2009 rozegrali najsłabsze spotkanie tego sezonu i ulegli na wyjeździe drużynie AP Reissa Poznań II.
Gospodarze od początku meczu mieli przewagę zagrażali bramce strzeżonej prze Sutherlanda. W 15 minucie objęli prowadzenie, a przed przerwą podopieczni trenera Anioły nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia bramki.
Po zmianie stron gra Skórzewa niestety nie wyglądała lepiej. Brakowało agresywności, odpowiedniego ustawienia w defensywie i większej odwagi w działaniach ofensywnych. Młodzi zawodnicy Canarinhos nie wykazali determinacji, dzięki której mogli powalczyć o korzystny wynik. Gospodarze wykorzystali w pełni słabość graczy KS-u i w drugiej połowie strzelili 4 gole. Gości stać było tylko na honorowe trafienie.
Tego dnia gra Canarinhos po prostu była słaba. Zdarzają się i takie spotkania, a teraz przed zawodnikami Skórzewa tydzień ciężkiej pracy, aby w następnym spotkaniu pokazać się zdecydowanie z lepszej strony.
Angel
AP Reissa Poznań II – KS Canarinhos Skórzewo 5:1 (1:0)
KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Budziński – Rymaniak, Ratajczak, Pallach, Kergel – Juszczak(C) / Grali również: Kapłon, Ćwirko, Śliwiński, Żytkowiak
Bramkę dla Canarinhos zdobył: Juszczak(58′)

Intensywne granie rocznika 2011
Podopieczni trenera Matouszka z rocznika 2011 na przestrzeni ostatnich dni ponownie nie narzekali na brak boiskowych wrażej. We wtorek 14 września rozegrali mecz z Wielkopolską Komornika. W tym spotkaniu udało się dwa razy trafić do bramki przeciwnika. Gole strzelali Daś oraz Pawłowski, który popisał się fantastycznym uderzeniem, zdejmując pajęczynę w bramce przeciwnika.
Następnie w środę 15 września, zawodnicy nie uczestniczący w meczu z Komornikami rozegrali bardzo pożyteczne spotkanie z zespołem z Niepruszewa. Tutaj udało się stworzyć wiele ciekawych sytuacji w ofensywie, było dużo gry 1×1, a zawodziła nieco skuteczność i asekuracja w obronie.
Z kolei w weekend 18-19 września, zespół ponownie podzielony został na dwie drużyny, które rywalizowały w Red Box Junior Lidze (sobota) oraz rozegrały mecz z rówieśnikami z Suchego Lasu (niedziela). Podczas spotkań w lidze Red Box zawodnicy rozegrali 4 spotkania po 20 minut każde, starając się narzucać przeciwnikom swój styl gry. Z kolei niedzielny pojedynek toczony był w szybkim tempie, udało się strzelić 10 bramek, jednak przez dłuższy czas spotkanie było wyrównane, a przeciwnicy tworzyli okazje bardzo dobrze wykorzystując szybki atak po stracie piłki przez zawodników ze Skórzewa.
Dzięki takiej intensywności rozgrywanych spotkań, każdy z zawodników ma okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Zespół na pewno wie, nad jakimi elementami należy pracować, aby być jeszcze bardziej groźną drużyną. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój zawodników i już nie możemy się doczekać kolejnych form rywalizacji.
Podziękowania dla rodziców/kibiców, za pomoc w przygotowaniu boisk oraz kulturalny doping podczas rozgrywanych spotkań. Kolejne sportowe emocje już niedługo!
Maciej Matouszek & Angel

3 minuty zdecydowały o losach spotkania
Podopieczni trenera Anioły w niedzielę 19 września zmierzyli się na własnym boisku z drużyną AP Reissa Poznań Gostyń. Byli faworytem tego spotkania, bo rywale jak dotąd strzelili 2 gole w pięciu spotkaniach, ale tego dnia potrafili pokonać bramkarza Canarinhos aż czterokrotnie!
Mecz dobrze zaczął się dla gospodarzy, bo po pięknym strzale Rymaniaka Canarinhos w 10 minucie objęli prowadzenie. Wydawało się, że wszystko mają pod kontrolą, ale w 22 minut po rzucie rożnym goście strzelili na 1:1. Powoli zbliżała się przerwa i wydarzyło się coś, co wydarzyć się nie powinno. W 3 minuty gracze Skórzewa stracili 3 gole, defensywa Canarinhos w tym okresie zagrała fatalnie i do przerwy AP Reissa prowadziła 4:1.
Po zmianie stron zawodnicy KS-u ruszyli do ataku i zamierzali odrobić straty. Już w pierwszej akcji powinni zdobyć gola, jednak skuteczność tego dnia szwankowała. Młodzi piłkarze Canarinhos grali duże lepiej niż przed przerwą, zepchnęli rywali do defensywy, ale ostateczni podejmowali złe decyzje i dopiero w 46 minucie zdobyli bramkę na 2:4. Kolejnego gola zdobyli dopiero w ostatniej minucie meczu i niestety już nie starczyło czasu na odrobienie strat.
Mimo, że podopieczni trenera Anioły doznali bolesnej porażki, trzeba zauważyć, że po przerwie grali ambitnie, byli lepszym zespołem, ale tego dnia mieli mniej szczęścia od rywali, a decyzje w ofensywie nie zawsze były optymalne.
Angel
KS Canarinhos Skórzewo – AP Reissa Poznań Gostyń 3:4 (1:4)
KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Ćwirko – Rymaniak, Ratajczak, Sobkowski, Kiepś – Juszczak(C) / Grali również: Kapłon, Pallach, Budziński, Kergel
Bramki dla Canarinhos zdobyli: Rymaniak(10′), Juszczak[2](46′, 60′)

Canarinhos 2013 na turnieju w Suchym Lesie
Na zaproszenie Klubu Partnerskiego – Warty Poznań – zawodnicy Canarinhos z rocznika 2013 wybrali się w sobotę 18 września na turniej do Suchego Lasu. Turniej był dedykowany dla zawodników z rocznika 2012.
Było to ciekawe doświadczenie dla młodych piłkarzy Skórzewa, ponieważ mecze były rozgrywane na boisku o wymiarach boiska orlik, a ilość zawodników z jednej drużyny wynosiła 7. Obecnie w ramach ligi WZPN rozgrywają oni mecze na mniejszych boiskach i z 5 graczy na placu gry.
Tym niemniej zawodnicy KS-u spisali się bardzo dobrze. Grali ambitnie i momentami pokazali kilka ciekawych akcji. Warto podkreślić, że 4 zawodników obecnych na turnieju to zwodnicy urodzeni w 2014 roku.
Warcie Poznań dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrej postawy!
Mariusz Matouszek & Angel

Mecz towarzyski w Poznaniu
W sobotę 18 września młodzi zawodnicy Canarinhos udali się do Poznania, aby rozegrać sparing z zespołem Poznańskiej Trzynastki.
Mecz odbywał się pod balonem na sztucznej trawie. Łączny czas gry wyniósł 70 minut. Każdy mógł zatem spędzić dużo czasu na boisku. Spotkanie było bardzo wyrównane, a duży rozmiar bramek (bramki „5”) gwarantował grad goli dla jednej i drugiej strony.
Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko i pokazali spore umiejętności! Poznańskiej 13 dziękujemy za zaproszenie i miejmy nadzieję do następnego razu!