Aktualności

Kolejne spotkania rocznika 2011
Zawodnicy z rocznika 2011 kontynuują intensywny i zrównoważony okres nauki, który ma na celu zadbanie o rozwój każdego z zawodników. W ostatnim czasie, rozegrali mecz kontrolne/ligowe z następującymi zespołami:
– AP Reissa Dopiewo
– AP Reissa Poznań
– SPN Szamotuły
W każdym ze spotkań podopieczni trenera Matouszka starali się narzucić swój styl gry. Wysoki pressing, gra na dużej intensywności oraz podejmowanie ryzyka w grze 1×1 przełożyło się na sporo zdobytych bramek oraz widowiskowych akcji. Cieszy również, że zawodnicy coraz częściej dostrzegają lepiej ustawionych partnerów na boisku.
W najbliższym czasie przed rocznikiem 2011 wiele wyzwań. Oprócz rozgrywania spotkań ligowych oraz kontrolnych, zespół przystąpi również do ligi Red Box.
Ponowne podziękowania dla wszystkich rodziców. Państwa wsparcie dla młodych graczy jest bardzo ważne w ich spokojnym, harmonijnym rozwoju.
Maciej Matouszek & Angel
Kolejny wychowanek Canarinhos w Warcie Poznań
Miło nam poinformować, że wychowanek Canarinhos Skórzewo z rocznika 2008 ponownie został zawodnikiem Warty Poznań. Bartek Piechowiak, bo to o nim mowa, w sezonie 2020/2021 był wypożyczony na rok. Po wygaśnięciu umowy Warta Poznań zdecydowała się przedłużyć współpracę z Bartkiem, zatem w sezonie 2021/2022 będzie on dalej reprezentował barwy „Zielonych”.
Wychowanek trenera Mariusz Matouszka występuje na pozycji bramkarza. Od 4 do 7 klasy szkoły podstawowej włącznie uczęszczał również do klasy sportowej prowadzonej w szkole w Dopiewie.
Bartkowi gratulujemy awansu i sukcesu sportowego! Bardzo mocno trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój sportowy i życzymy powodzenia!
Mariusz Matouszek & Angel

Seniorzy na fotelu lidera!
W niedzielę 5 września seniorzy Canarinhos na własnym boisku rozegrali został mecz trzeciej kolejki 2 grupy ligi okręgowej, a rywalem była drużyna – Wielkopolska Komorniki.
Od początku spotkania lekką przewagę posiadał zespół gości. Jednak dobrze zorganizowana obrona gospodarzy nie dopuszczała przeciwnika pod własną bramkę i po przejęciu piłki szybko przenosiła ją pod pole karne gości. Miejscowi przy akcjach ofensywnych wykazywali się doskonałą skutecznością. W ofensywie prym wiódł Kurcewicz, który w 8 minucie zdobył bramkę, a w 11min asystował przy bramce Kaczmarka. Goście jeszcze mocniej zaatakowali. Dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak tylko w strefie środkowej boiska. Zawodnicy Skórzewa konsekwentnie grając w obronie czekali na swoje szanse, a te które się nadarzały skrupulatnie wykorzystywali. Kolejne bramki strzelali w 37 minucie Danielewicz i w 40 minucie Pawlak. Zespół z Komornik do przerwy zdołał strzelić jedną bramkę w 33 minucie.
Po przerwie goście osiągnęli jeszcze większą przewagę. Gra toczyła się na połowie Canarinhos, którzy dzięki dobrej grze obronnej stracili tylko jedną bramkę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2.
Cieszy gra w obronie oraz szybkie przejście z defensywy do ofensywy, a także skuteczność. Martwi za to brak umiejętności przytrzymania piłki i uspokojenia gry. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Huchwajdy po 3 kolejkach są liderem tabeli.
Dziękujemy kibicom za wsparcie i zapraszamy na kolejne spotkania!
Zbyszko Huchwajda & Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Wielkopolska Komorniki 4:2 (4:1)
Bramki dla Canarinhos zdobyli: Kurcewicz(8′), Kaczmarek(11′), Danielewicz(37′), Pawlak(40′)

Rocznik 2013 wystąpił w pierwszym turnieju WZPN
W niedzielę 5 września na boiskach Canarinhos odbył się 1 turniej WZPN dla zawodników z rocznika 2013 i młodszych. Na 3 boiskach rywalizowali ze sobą zespoły z Wysogotowa, Buku i Skórzewa. Łącznie 7 zespołów, każdy mecz po 15 minut, a 90 minut gry dla każdej z drużyn.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za zaangażowanie i rywalizację fair-play.
Warto też pochwalić zawodników trenera Banasiaka, który wystawił w turnieju aż 3 drużyny. Każdy zawodnik mógł się nagrać oraz pokazać swoje umiejętności. I tak też się stało, bowiem młodzi adepci ze Skórzewa wielokrotnie pokazali ciekawe akcje i spore indywidualne umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na dalsze zmagania.
Mariusz Matouszek & Angel

Prowadzili, jednak doznali porażki
Kolejny mecz rozegrali zawodnicy Canarinhos z rocznika 2009. Spotkanie odbyło się 4 września na boisku w Skórzewie, a rywalem był Lech Poznań.
Mimo, że ponownie goście byli faworytem, to w 13 minucie prowadzenie objęli zawodnicy Canarinhos. Rzut rożny dobrze wykonał Rymaniak, a bramkę zdobył Pallach. Kiedy wydawało się, że na przerwę gospodarze będą schodzić prowadząc, to w 25 minut rzut wolny przed polem karnym Canarinhos na bramkę zamienili gracze Lecha.
Po zmianie stron podopieczni trenera Anioły od razu odważnie zaatakowali, jednak to goście wyszli z kontratakiem i niestety zawodnicy gospodarzy sami skierowali piłkę do własnej siatki. Kolejną bramkę goście zdobyli do dobrej akcji, a ostatniego gola strzelili już w 6o minucie meczu, kiedy to wykorzystali niefrasobliwość w defensywie Skórzewa.
Zasłużone zwycięstwo gości, choć przy nieco lepszej koncentracji w defensywie Canarinhos, losy spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Szkoda przede wszystkim straconych bramek po prostych błędach w defensywie i braku komunikacji.
Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Lech Poznań 1:4 (1:1)
KS wystąpił w składzie:
Żytkowiak – Zaradny, Wójcik, Budziński – Rymaniak, Ratajczak, Pallach, Kergel – Juszczak(c) / Grali również: Śliwiński, Kapłon, Sutherland, Ćwirko