Aktualności

Pierwszy turniej zawodników rocznika 2012
W sobotę 4 września zawodnicy Canarinhos z rocznika 2012 udali się do Dopiewa, aby wziąć udział w pierwszym z cyklu czterech turniejów WZPN. Mecze były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie, a każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania.
Młodzi adepci piłki nożnej ze Skórzewa spisali się bardzo dobrze. Przede wszystkim zostawili dużo zdrowia na boisku i momentami potrafili także zaprezentować wysokie umiejętności piłkarskie. Kilka bramek padło po naprawdę ciekawych akcjach.
Wszystkim drużynom gratulujemy zaprezentowanej postawy i gry fair play! Młodym zawodnikom ze Skórzewo życzymy dalszego piłkarskiego rozwoju i kolejnych udanych meczów!
Mariusz Matouszek & Angel

Zaległy mecz na korzyść gości
Zaległy mecz 3 kolejki w Lidze Wojewódzkiej gracze Canarinhos z rocznika 2009 rozegrali w środę 1 września o godz. 18:00 na boisku w Skórzewie. Tym razem rywalem była drużyna Warty Poznań, w której w składzie wystąpiło 7 zawodników z Kadry Wielkopolski, co podkreśla klasę rywala, który był zdecydowanym faworytem spotkania.
Jednak podopieczni trenera Anioły nie zamierzali oddać tego spotkania i dzielnie walczyli. Choć już w 5 minucie po rzucie rożnym, Warta objęła prowadzenie i wydawało się, że zdominuje rywalizację to nic bardziej mylnego. Zawodnicy Skórzewa mieli swoje okazje jeszcze w pierwszej odsłonie, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości.
Po przerwie to goście z Poznania byli zespołem przeważającym, ale cały czas utrzymywał się wynik 1:0. W końcu, po kolejnym rzucie rożnym Warta strzeliła na 2:0, a wtedy gospodarze odważniej zaatakowali. Juszczak miał swoją okazję, kolejną świetną miał Ratajczak, jednak żadnemu z nich tego dnia nie udało się zdobyć gola i to gracze z Poznania zdobyli 3 punkty.
Mimo tego, że zdecydowanym faworytem była Warta to młodzi piłkarze Canarinhos dzielnie się przeciwstawili, mieli swoje okazje do zdobycia goli i gdyby wykazali się lepszą skutecznością i większą koncentracją przy rzutach rożnych dla rywali, wynik mógł być korzystniejszy.
Angel
KS Canarinhos Skórzewo – Warta Poznań 0:2 (0:1)
KS wystąpił w składzie:
Sutherland – Zaradny, Wójcik, Budziński – Rymaniak, Ratajczak, Juszczak(C), Ćwirko – Kergel / Grali również: Wesołowski, Pallach, Morkis, Śliwiński, Żytkowiak

Nabór do rocznika 2016!
Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych piłkarzy, aby dołączyli do Canarinhos Skórzewo! 7 września odbędzie się pierwszy trening dla zawodników urodzonych w roku 2016 i młodszych!
Treningi odbywać się będą w Skórzewie, a chętne osoby prosimy o kontakt z biurem: tel: 536 170 288, kontakt.canarinhos@gmail.com, lub bezpośredni kontakt z trenerem rocznika 2016 – Adam Baranowski, tel:533 909 959, abaranowski92@gmail.com

Pewne zwycięstwo seniorów
W ramach drugiej ligowej kolejki seniorzy Canarinhos wybrali się do Opalenicy, gdzie zmierzyli się z miejscowym Promieniem. Mecz rozgrywany był na świetnie przygotowanej murawie, co pozwalało zawodnikom na dobre operowanie piłką i przeprowadzanie składnych akcji.
Pierwsza połowa była wyrównana, obydwa zespoły stwarzały sobie sytuacje bramkowe, jednak to gracze Skórzewa wykazali się lepszą skutecznością i do przerwy prowadzili 2:0, po bramkach Pawlaka i Baranowskiego.
Po zmianie stron gospodarze uzyskali lekką przewagę, ale dobra gra w defensywie KS-u i brak większych błędów sprawiła, że Promień bramki nie zdobył. Canarinhos wyprowadzali za to kontrataki i po jednym z nich w polu karnym faulowany był Tokarek, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Danielewicz i pewnie pokonał bramkarza z Opalenicy.
Przed podopiecznymi trenera Huchwajdy bardzo pracowity tydzień, bo w środę rozegrają mecz Pucharu Polski, a w niedzielę o 17:00 w Skórzewie mecz ligowy z Wielkopolską Komorniki, na który zapraszamy wszystkich kibiców!
Zbyszko Huchwajda & Angel
Promień Opalenica – KS Canarinhos Skórzewo 0:3 (0:2)
Bramki dla Canarinhos zdobyli: Pawlak, Baranowski, Danielewicz(k)

Najmłodsi grali z Lechem Poznań
W sobotę 28 sierpnia młodzi zawodnicy Canarinhos z roczników 2013 i 2014 wybrali się na Bułgarską, aby rozegrać 2 mecze kontrolne z graczami z Lecha Poznań z rocznika 2014. Każde spotkanie trwało 2x 25 minut, więc gry było na prawdę sporo.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, gry fair play oraz zaprezentowanych wysokich umiejętności piłkarskich. Co najważniejsze, wszyscy uczestnicy czerpali ogromną radość z gry!
Dziękujemy za zaproszenie i miejmy nadzieję, że do następnego razu!