Aktualności

Turniej halowy na dobry początek roku
Nowy Rok zawodnicy z rocznika 2010 rozpoczęli z przytupem – 4 stycznia pokonali niemal 100km, by stawić się na mocno obsadzonym turnieju w Trzemesznie. Turniej zgodnie z oczekiwaniami – zawiesił przed zawodnikami Skórzewa bardzo wysoko poprzeczkę – klasą dla siebie byli gospodarze – MKS Trzemeszno. Na pewno animuszu i pewności dodawał im świetny występ na turnieju ogólnopolskim nad wybrzeżem, gdzie mieli okazję rywalizować m.in. z krakowską Wisłą. Młodzi piłkarze KS-u również zaprezentowali się znakomicie, byli wymagającym rywalem dla każdej z drużyn, a należy zaznaczyć – na turnieju nie było drużyn przypadkowych. Mieszko Gniezno, Chrobry Gniezno, Piast Łubowo – tych zespołów przedstawiać nikomu „siedzącemu” choć trochę w piłce dziecięcej nie trzeba.
Drużynie należą się więc brawa za dobrą postawę i oczekiwanie na kolejne gry!
Kamil Kaczmarek & Angel

Turniej w Wągrowcu
Na swój pierwszy w tym roku turniej drużyna Canarinhos z rocznika 2011 udała się do Wągrowca. Trener Pawlak wystawił w zawodach dwie ekipy, które miały okazję rywalizować z drużynami z północy Wielkopolski. Wystąpiły między innymi: Calcio Wągrowiec (gospodarz), Sparta Złotów, Chrobry Gniezno. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a każdy z zawodników włożył dużo wysiłku w każdy mecz.
Marcin Pawlak & Angel

Przedświąteczny turniej w Skokach
22 grudnia rocznik 2010/2011 zagrał ostatni w 2019 roku turniej. Tym razem graczom Canarinhos przyszło pojechać do Skoków, gdzie miejscowe LPFA Skoki zorganizowało granie na bardzo przestronnej i pięknej hali szkolnej. Oprócz ekipy gospodarzy i Canarinhos na turnieju pojawiły się zespoły m.in. Sparty Oborniki, Orkanu Objezierze, Zjednoczonych Kaczory, Kłosa Budzyń czy LPFA Bułgarska.
Wszystkim drużynom i zawodnikom dziękujemy za przedświąteczne granie!
Kamil Kaczmarek & Angel

Integracja na treningu rocznika 2010
Podczas jednego z ostatnich grudniowych treningów zawodnicy Canarinhos 2010 zagrali przeciwko swoim rodzicom. Mecze poprzedziła wspólna rozgrzewka, która – zwłaszcza u starszej części zawodników – ujawniła pewne treningowe braki. Po chwili zabawy i wygłupów, uśmiechy na chwilę poznikały z twarzy – każdy do rywalizacji podszedł skoncentrowany, z zaangażowaniem i żądzą zwycięstwa. To cud, że sędzia ani razu nie musiał upominać nikogo z grających. Niesamowite spustoszenie na skrzydle siała pewna blondynka. Młodzi zawodnicy mają się od kogo uczyć, choć – i trzeba to głośno powiedzieć – to oni schodzili z boiska z tarczą zdecydowanie częściej.
Dziękujemy wszystkim za zabawę!
Kamil Kaczmarek & Angel

Rocznik 2010 z nowymi koszulkami treningowymi
Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości trenera Kamila Kowalskiego, zespół 2010 – śladem najlepszych drużyn w Europie – został „ubrany” w rewelacyjne koszulki marki Nike. Stroje dedykowane są tylko temu rocznikowi, zaprojektowane zostało specjalne logo, by jeszcze raz podkreślić unikatowość i przywiązanie do grupy. Koszulki z przeznaczenia są treningowe, ale już teraz jednogłośnie z zachwyconymi zawodnikami ustaliliśmy – z dumą rozegramy w nich także kilka turniejów, czy sparingów! Wypatrujcie nas więc uważnie!