Aktualności

Dwa zespoły Canarinhos w półfinale Grand Prix
W niedzielę 12 stycznia podopieczni trenera Pawlaka wybrali się do pobliskiego Dopiewa, aby rywalizować w drugim turnieju z Cyklu Grand Prix Dopiewa. Z powodu świetnej gry w fazie grupowej, w półfinale doszło do pojedynku derbowego pomiędzy zespołami Canarinhos – żółtą i niebieską. Pomimo przyjacielskich relacji wszystkich zawodników na boisku zaangażowanie było maksymalne i nikt z grających nie odpuszczał nawet na centymetr. W nagrodę za dobrą grę niebiescy zagrali w meczu o 3 miejsce z SF Luboń, a w wielkim finale żółci zmierzyli się z drużyną FA Leszno.
Warto zaznaczyć, że statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Mateusz Pacholczak, który równie dobrze co w bramce, radził sobie w obronie oraz jako skrzydłowy.
Już 16 lutego kolejne wielkie emocje w trzecim, jednocześnie ostatnim turnieju z cyklu Grand Prix.
Marcin Pawlak & Angel

Sparing z Lechem Poznań
12 stycznia Canarinhos 2010 na zaproszenie trenera Lecha Poznań 2011 zameldowało się pod balonem przy ul. Bułgarskiej, by rozegrać sparing z Kolejorzem. Wśród młodych piłkarzy Skórzewa dało się wyczuć emocje większe niż zwykle – w końcu to Lech. I na tle tego Lecha udało się pokazać kilka składnych, naprawdę fajnych akcji. Dla graczy KS-u była to z pewnością wartościowa lekcja – mogli na boisku podpatrzyć zespół wiedzący co chce grać, z wypracowanymi już pewnymi schematami.
Takie mecze zdecydowanie warto grać!
Kamil Kaczmarek & Angel

Turnieje Grand Prix w Dopiewie pod dyktando Canarinhos!
Oba turnieje przyniosły wiele emocji, nie brakowało składnych akcji oraz ładnych bramek. W każdym z wyżej wspomnianych terminów drużynę Canarinhos reprezentowały dwa zespoły, które można powiedzieć, zdominowały poczynania boiskowe, zdobywając za każdym razem pierwsze oraz trzecie miejsce. Również statuetki dla najlepszego zawodnika turnieju, w każdym cyklu lądowały w rękach piłkarzy Canarinhos. W grudniu najlepszym zawodnikiem uznany został Radek Koska, a w styczniu – Szymon Kosiński. Najwięcej bramek strzelił Oskar Zakrzewski.
Łącznie w obu turniejach wystąpiło aż 21 zawodników, co pokazuje, jak wyrównaną kadrą dysponuje rocznik 2009.
Maciej Matouszek & Angel

Nowy rok, nowe możliwości
Drużyna trampkarzy rozpoczęła zmagania treningowe w nowym roku. Oprócz standardowych treningów w sali i na świeżym powietrzu, zawodnicy przystąpili do przygotowań obozowych. Dodatkowym cyklicznym zajęciem jest sobotni trening w lesie Zakrzewskim.
Na pierwszym spotkaniu zawodnicy uderzyli z wysokiego „C” i pokonali pierwszy 10 kilometrowy dystans.
Wielkie brawa dla uczestników i życzymy kolejnych udanych przygotowań do rundy wiosennej!
Marcin Wojtalik & Angel

Świetne granie pod balonem
5 stycznia rocznik 2011 wziął udział w silnie obsadzonym turnieju piłkarskim pod balonem na poznańskim Dębcu. Gracze Skórzewa grali z takimi drużynami jak: AP Reissa Poznań, Wielkopolska Komorniki, Piast Kobylnica, Unia Swarzędz i wiele innych. Młodzi piłkarze grali na sztucznej trawie i spisali się bardzo dzielnie. Znowu okazję do gry dostali wszyscy trenujący. Postępy zawodników są widoczne, a to najbardziej cieszy. Oby jak najwięcej takich turniejów, gdzie gry jest sporo, a przerwy są krótkie.